Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Μπραβο καλα κανει γιατι αναγνωριζει την πολυτιμη βοηθεια που δινουν και οι δυο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Επειδή γίνετε τις πόπης τις τελευταίες μέρες να ρωτήσω κάτι τελευταίο .

για να βοηθήσεις τη φάση

9 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

'Έκανα σήμερα την myHome Online ενεργοποίηση και είναι σε επεξεργασία.

κουλ

9 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Εχει ο ιδιοκτήτης ΚΟΤ Α αν γίνει η ενεργοποίηση μέχρι τέλος του μήνα τι χρεώσεις θα έχει και τι χρεώσεις αν γίνει μετά τη λήξη της προσθεσμίας ?

νόμιμα τη στιγμή που έκανε την αίτηση καπαρώνει τις τιμές , αν η ΔΕΗ κάνει κάτι άλλο καταγγελία

(έχω χάσει πόσες φορές το έγραψα) , το τι θα κάνει η ΔΕΗ άγνωστο , θα φανεί 3/12 απο τα πρώτα online

11 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Γιατι είδα απο 0,096 θα πάει 0,17000 μην απο κέρδος απο ΚΟΤ Α + myHome Online βγεί στο τέλος ποιο ακριβό .

κάνει υπαναχώρηση στη χειρότερη

0,17-0,075-0,02=0,075 καλύτερα δηλαδή απο κυμαινόμενο αυτή την περίοδο (πάντα για ΚΟΤ-Α)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Haldol είπε

 Online. Sorry, my bad. :P 

Βαζω εδω το ερωτημα που εκανε ο ekre μηπως δεν το ειδες.

2ο ερώτημα 😝

2) https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

Τσέκαρε τον αριθμό παροχής. Έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο, ή είναι ίδιο με τον παλιό σου πάροχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως,  στο ebill συμβαίνουν "αφύσικα" πράγματα.. & εξηγώ για να προσέξουν όσοι έχουν ενεργό το OnLine (δεν ξέρω για enter) : Λοιπόν : αρχικά είχα Γ1Ν με ΚΟΤ => Επιλέγω στις 2 ΟΚΤΩΒΡ. το πρόγραμμα OnLine. Μία μέρα είναι " υπο εξέταση" & μετά το βγάζει "Ενεργό" έως 3/10/2023 .. Εκδίδεται ο 1ος Λογσμός 26/10/21 (περιόδου 24/9 - 26/10) όπου περιέχει την Έκπτωση-δωρο των 30€ & οι kwhώρες χρεώνονται αναλογικά , όπως έπρεπε .. (Γ1Ν , OnLine , KOT.).   image.png.b94042b3b4b0e77c87b23951083119bd.png

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, ioanniskar said:

Μήπως δεν είναι απόλυτο αυτό;

Είχα κάνει αίτηση για αλλαγή από ελίν σε δεη στις 13/10 στέλνοντας τις KWh με φωτό και στο έγγραφο ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΕΛΑΤΗ που υπέγραψα.

Στις 20/10 μου ήρθε SMS "Το αίτημα σας για τον ΑΠ <<***>> προωθήθηκε προς εκτέλεση"

Στο ebill μου εμφανίζει ως τελευταία ένδειξη την ίδια που έστειλα εγώ με ημ/νία 21/10. Άρα δεν ήρθε ο ΔΕΔΔΗΕ ενώ μου λέει πως είναι ενεργό το online μέχρι 2/11/2023. Οπότε έχει γίνει η μετάβαση. Eκτός κι αν πήρε μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ αλλά δεν την βγάζει στο ebill.

Δεν ξέρω έχω ακούσει περιπτώσεις που δεν έρχονται. Εγώ το τσέκαρα αυτές τις μέρες σε 2 αλλαγές παρόχου και μια αλλαγή ονόματος. Σε όλες πρέπει να έρθει ο δεδδηε. Εδώ χθες τους έλεγα ότι αναγνωρίζω κάθε δαπάνη κατανάλωσης στο Γ1 μήπως δεν έρθει ο δεδδηε να τελειώνουμε; Και μου λέει απλά δεν γίνεται. Πρέπει να έρθει για οποιαδήποτε αλλαγή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xodover1977 είπε

Πάντως,  στο ebill συμβαίνουν "αφύσικα" πράγματα.. & εξηγώ για να προσέξουν όσοι έχουν ενεργό το OnLine (δεν ξέρω για enter) : Λοιπόν : αρχικά είχα Γ1Ν με ΚΟΤ => Επιλέγω στις 2 ΟΚΤΩΒΡ. το πρόγραμμα OnLine. Μία μέρα είναι " υπο εξέταση" & μετά το βγάζει "Ενεργό" έως 3/10/2023 .. Εκδίδεται ο 1ος Λογσμός 26/10/21 (περιόδου 24/9 - 26/10) όπου περιέχει την Έκπτωση-δωρο των 30€ & οι kwhώρες χρεώνονται αναλογικά , όπως έπρεπε .. (Γ1Ν , OnLine , KOT.).   image.png.b94042b3b4b0e77c87b23951083119bd.png

image.png

Μια χαρά τα βλέπω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Haldol είπε

Περιμένω απλά λογαριασμό στο email μου, όταν εκδωθεί ο επόμενος; Πρέπει να εγγραφώ στο e-bill, ώστε να δω το λογαριασμό; Αν ναι, πως, αφού δεν γνωρίζω τον κωδικό εταίρου ; 

Παμε στην 3η ερωτηση.....πως περιμενεις να ενεργοποιησεις το online αν δεν εχεις ebill?

Εφοσον εχει γινει η αλλαγη στο τελευταιο ψηφιο του αριθμου παροχης κανεις ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΑ εγγραφη στο ebill και το ενεργοποιεις.ΤΩΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μπραβο καλα κανει γιατι αναγνωριζει την πολυτιμη βοηθεια που δινουν και οι δυο.

Έκανα διευκρινίσεις κι εκεί πέρα σχετικά με τη 2ετία, η οποία είναι 6μηνο εγγυημένο. Επίσης όσοι είναι ήδη ΔΕΗ ειδικά με ΚΟΤ να ενεργοποιήσουν το online απ'το ebill.  Καλά τα εύσημα, αλλά παραλείπονται σημαντικά πράγματα όταν γράφονται πράγματα εκτός φορουμ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& συνεχίζω .. Μένω ήσυχος , διαβά ζω κάθε μέρα τα θέματα , και στις 26/11 εκδίδεται ο επόμενος Λογαριασμός , .. Μπαίνω ebill & παθαίνω "ΣΟΚ" .. Μετά από 57 μέρες το πρόγραμμα "OnLine" έχω αλλάξει σε "υπο εξέταση" , η χρέωση Ενέργειας είναι "ότινάναι" => χωρίς ΚΟΤ , χωρίς Online , & ΜΕ ΧΡΈΩΣΗ Γ1 .. & ΜΟΥΔΙΆΖΩ και σκέφτομαι : "έτσι θα θα πάει από εδώ και πέρα" ?? *Που πήγε τo ONLINE ?? που πήγε το ΚΟΤ ?? Τι συμβαίνει ?? Ξανά όλα απ΄την αρχή ??   

image.png

image.png

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Έκανα διευκρινίσεις κι εκεί πέρα σχετικά με τη 2ετία, η οποία είναι 6μηνο εγγυημένο. Επίσης όσοι είναι ήδη ΔΕΗ ειδικά με ΚΟΤ να ενεργοποιήσουν το online απ'το ebill.  Καλά τα εύσημα, αλλά παραλείπονται σημαντικά πράγματα όταν γράφονται πράγματα εκτός φορουμ.

 

το πρόσθεσα αμεσα αλλα καλύτερα να το συνεχίσουμε με πμ γιατί ειναι σαν προώθηση άλλου site και δεν ξέρω αν είναι ενάντια στο tos του insomnia αι offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Έκανα διευκρινίσεις κι εκεί πέρα σχετικά με τη 2ετία, η οποία είναι 6μηνο εγγυημένο. Επίσης όσοι είναι ήδη ΔΕΗ ειδικά με ΚΟΤ να ενεργοποιήσουν το online απ'το ebill.  Καλά τα εύσημα, αλλά παραλείπονται σημαντικά πράγματα όταν γράφονται πράγματα εκτός φορουμ.

 

Ναι τις διαβασα τις παρατηρησεις σου.

Καλα μην περιμενεις να ειναι ολα χαρτι και καλαμαρι οπως τα λεμε απο ανθρωπους που δεν γνωριζουν καποια βασικα πραγματα.Και καλο θα ειναι αν δεν γνωριζουν να μην γραφουν κι αν το κανουν να κανουν μια καλη ερευνα πρωτα.

3 λεπτά πριν, baladisk είπε

το πρόσθεσα αμεσα αλλα καλύτερα να το συνεχίσουμε με πμ γιατί ειναι σαν προώθηση άλλου site και δεν ξέρω αν είναι ενάντια στο tos του insomnia αι offtopic.

Α!Εσυ εισαι αυτος....!!!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Μια χαρά τα βλέπω εγω

**Δες , τον χθεσινο Λογσμό .. "εξαφανίστηκε" το Online & δεν είναι Ενεργό πλέον , δεν υπάρχει ΚΟΤ .. & Ο Μήνας έχει 28/11.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xodover1977 είπε

Που πήγε τo ONLINE ?? που πήγε το ΚΟΤ ?? Τι συμβαίνει ?? Ξανά όλα απ΄την αρχή ?? 

πάρε ένα sad ,στο χρωστάω απο αύριο

ξεκινάς με αμφισβήτηση

παράπονο , αμφισβήτηση στο [email protected]

κοινοποίηση στα

[email protected] , [email protected] , [email protected]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

@Haldol focus, στα βάζω όλα μαζί... απάντησε. 😅

31 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ξεκιναω με την πρωτη ερωτηση γιατι δεν υπαρχει και πολυ νοημα και μετα συνεχιζουν οσοι εχουν υπομονη.

Σε ποιο συγκεκριμενο προγραμμα απ'ολα μπηκες?

 

28 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Να βάλω και το 2ο ερώτημα 😝

2) https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

Τσέκαρε τον αριθμό παροχής. Έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο, ή είναι ίδιο με τον παλιό σου πάροχο;

 

7 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Παμε στην 3η ερωτηση.....πως περιμενεις να ενεργοποιησεις το online αν δεν εχεις ebill?

Εφοσον εχει γινει η αλλαγη στο τελευταιο ψηφιο του αριθμου παροχης κανεις ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΑ εγγραφη στο ebill και το ενεργοποιεις.ΤΩΡΑ

4η ερώτηση έχεις πάρει κωδικό εταίρου για να γραφτείς στο ebill; Aν όχι πάρε τηλέφωνο και ζήτα τον κωδικό εταίρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...