Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  

@Haldol focus, στα βάζω όλα μαζί... απάντησε. 😅

 

Eφυγε......διαγραφη ΟΛΑ.:P

14 λεπτά πριν, xodover1977 είπε

& συνεχίζω .. Μένω ήσυχος , διαβά ζω κάθε μέρα τα θέματα , και στις 26/11 εκδίδεται ο επόμενος Λογαριασμός , .. Μπαίνω ebill & παθαίνω "ΣΟΚ" .. Μετά από 57 μέρες το πρόγραμμα "OnLine" έχω αλλάξει σε "υπο εξέταση" , η χρέωση Ενέργειας είναι "ότινάναι" => χωρίς ΚΟΤ , χωρίς Online , & ΜΕ ΧΡΈΩΣΗ Γ1 .. & ΜΟΥΔΙΆΖΩ και σκέφτομαι : "έτσι θα θα πάει από εδώ και πέρα" ?? *Που πήγε τo ONLINE ?? που πήγε το ΚΟΤ ?? Τι συμβαίνει ?? Ξανά όλα απ΄την αρχή ??   

image.png

image.png

image.png

SAD SAD SAD SAD SAD SAD SAD

Τα βαζω για τον kor γιατι δεν εχει αλλα reactions.

Ξερεις ποιο ειναι το ορωτο πραγμα που εκανα ε?

Μπηκα στο ebill.

Ευχομαι για το καλο τους να μην μου συμβει κατι παρομοιο.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  

4 λεπτά πριν, geodimis είπε

Διάβασα ότι το παλιό καλό ΔΕΗ home online ισχύει για ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ μεχρι 3/12 άρα όχι ΑΙΤΗΣΕΙΣ; Έχω σε εκκρεμότητα 6 αιτήσεις αλλαγής παρόχου εκ των οποίων μόνο στις 4 έχω στείλει πίσω υπογεγραμμένα χαρτιά. Για τις άλλες δυο τους κυνηγάω με mail. Τι προτεινετε;

πας επιτόπου σε κατάστημα να τα πάρεις, ή βάζεις enter ή στη χειρότερη κάνεις Γ1 εκεί και ελπίζεις να τα ενεργοποιήσεις εγκαίρως

αν δεν παίζει θέμα με ΚΟΤ προτείνω το enter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Haldol είπε

Απεύχομαι τη στιγμή που θα χρειαστεί να καλέσω στο τηλέφωνο δημόσια υπηρεσία, αλλά ναι, μάλλον είναι καλή ιδέα.

Θα περιμένεις στη γραμμή λίγα λεπτά. Δεν είναι δημόσια πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Ionas1 said:

Θα περιμένεις στη γραμμή λίγα λεπτά. Δεν είναι δημόσια πλέον...

Ναι σιγά.. κάτω από 25 λεπτά αναμονή μην περιμένεις. Τουλάχιστον κάθε μια από τις 15-20 φορές που έχω μιλήσει μαζί τους 🤣

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, xodover1977 είπε

Πάντως,  στο ebill συμβαίνουν "αφύσικα" πράγματα.. & εξηγώ για να προσέξουν όσοι έχουν ενεργό το OnLine (δεν ξέρω για enter) : Λοιπόν : αρχικά είχα Γ1Ν με ΚΟΤ => Επιλέγω στις 2 ΟΚΤΩΒΡ. το πρόγραμμα OnLine. Μία μέρα είναι " υπο εξέταση" & μετά το βγάζει "Ενεργό" έως 3/10/2023 .. Εκδίδεται ο 1ος Λογσμός 26/10/21 (περιόδου 24/9 - 26/10) όπου περιέχει την Έκπτωση-δωρο των 30€ & οι kwhώρες χρεώνονται αναλογικά , όπως έπρεπε .. (Γ1Ν , OnLine , KOT.).   image.png.b94042b3b4b0e77c87b23951083119bd.png

image.png

Ο πρώτος λογαριασμός μας είπες περίοδος κατανάλωσης 24/9-26/10. Στον 2ο έχει τελείως διαφορετικά.  Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο μπέρδεμα, μήπως έχεις 2 διαφορετικά ηλεκτροδοτουμενα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Ναι σιγά.. κάτω από 25 λεπτά αναμονή μην περιμένεις. Τουλάχιστον κάθε μια από τις 15-20 φορές που έχω μιλήσει μαζί τους 🤣

Από 8/11 που έκανα την αίτηση έχω καλέσει αρκετές φορές. Ποτέ δεν περίμενα πάνω από 10 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ionas1 είπε

Από 8/11 που έκανα την αίτηση έχω καλέσει αρκετές φορές. Ποτέ δεν περίμενα πάνω από 10 λεπτά.

Εγώ μέσα στην εβδομάδα έχω κάνει καμία 20ρια, επίσης πάνω από 10 λεπτά ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι λιγα λεπτα....σε ενα παραλληλο συμπαν.

Τον απήγαγαν εξωγήινοι.

-------

xodover τι κοκομπλόκο είναι αυτό που έπαθες ο λογαριασμός σου. ΓΓ Οικιακό Οικιακό; Κι αυτό το Green Pass τι το ήθελες, μάλλον το μπούκωσες το σύστημα.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, xodover1977 είπε

Πάντως,  στο ebill συμβαίνουν "αφύσικα" πράγματα.. & εξηγώ για να προσέξουν όσοι έχουν ενεργό το OnLine (δεν ξέρω για enter) : Λοιπόν : αρχικά είχα Γ1Ν με ΚΟΤ => Επιλέγω στις 2 ΟΚΤΩΒΡ. το πρόγραμμα OnLine. Μία μέρα είναι " υπο εξέταση" & μετά το βγάζει "Ενεργό" έως 3/10/2023 .. Εκδίδεται ο 1ος Λογσμός 26/10/21 (περιόδου 24/9 - 26/10) όπου περιέχει την Έκπτωση-δωρο των 30€ & οι kwhώρες χρεώνονται αναλογικά , όπως έπρεπε .. (Γ1Ν , OnLine , KOT.).   image.png.b94042b3b4b0e77c87b23951083119bd.png

image.png

παίζει να είχε θέμα η πληρωμή με την χρεωστική; Μέσα στους όρους γράφει αν δεν πραγματοποιηθεί πληρωμή μέσω πάγιας και αν αυτό συμβαίνει συστηματικά (2 φορές εννοεί) σε γυρνάει σε Γ1. Τους έχεις ενημερώσει; τι σου είπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...