Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, korakios είπε

γιατί είναι λάθος μιας και στο ΚΟΤ Α δε χρεώνονται οι μεταφοράς διανομής

επίσης απο το site της ΔΕΗ μην έχεις εμπιστοσύνη μιας και για το online έγραφαν χρέωση CO2 που είχε καταργηθεί

Στο ΚΟΤ Β ούτε εκεί χρεώνονται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπέρα,

Απο οτι φαινεται η nrg μας τα έκανε μουσκεμα και κοιταζω μετα τις συμβουλες των πιο εμπειρων σε δεη.

για σπιτι 130 τμ με καταναλώσεις  500+ περίπου τον χειμώνα απο Νοεμβριο εως Απρίλιο και τις μισές για καλοκαίρι περίπου ποιο απο τα 2  enter και online να επιλεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έγραψα κατά λάθος στο διπλά θέμα με τους εναλλακτικούς. οπότε το επαναλαμβάνω κι εδώ για ενημέρωση των υπολοίπων...

  

Στις 12/1/2022 στις 9:57 ΜΜ, fasmatikos είπε

Σήμερα μου αλλάξανε στο ebill την διάρκεια του online και πλέον φαίνεται να είναι ενεργοποιημένο έως 30.11.2023.... ένα δάκρυ κύλησε....  Άμα δω και στον επόμενο λογαριασμό επιστροφή από τη διαφορά κιλοβατώρας μεταξύ παλαιού και νέου τιμοκαταλόγου θα πάω σε ψυχολόγο.... 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ (πάλι) σε @korakios και σε όλα τα άλλα παιδιά που βοήθησαν με συμβουλές και τακτικές... 

 

Ενημερώνω ότι μετά τη πρώτη καταγγελία στη ΡΑΕ όπου απάντησαν ότι θα με εντάξουν στο παλιό myHome online, από το νέο που με είχαν βάλει, (με αίτηση μέσω econtract 22/11) όντως αυτό έγινε την ημέρα εξόφλησης του 1ου λογαριασμού (αρχες γενάρη), και μετά τη 2η καταγγελία στη ΡΑΕ (που έτρεχε από 20/12) όπου ζητούσα  διόρθωση του λογαριασμού, όντως αυτό έγινε στον 2ο λογαριασμό που βγήκε εχθές (μου γύρισαν περί τα 20Ε , όσο τα έβγαζα δλδ) και πλέον φαίνονται οι παλαιές καλές χρεώσεις του myHomeOnline! Οπότε παρά την όλη ταλαιπωρία όλα βαίνουν καλώς πλέον.... 

Επεξ/σία από fasmatikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, balogreg είπε

Μόλις μίλησα με ΔΕΗ και 

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, balogreg είπε

Μόλις μίλησα με ΔΕΗ και  με διαβεβαιωσαν οτι συνδυάζονται ΚΟΤ και my home online 

Φιλος Ενταγμενος στο παλιο myhome(πριν τις 3/12/21) online κι ταυτοχρονα kotA συνεχιζει να ειναι στο online  +kotA λογαργιασμος 18/1/22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, power_1 είπε

Φιλος Ενταγμενος στο παλιο myhome(πριν τις 3/12/21) online κι ταυτοχρονα kotA συνεχιζει να ειναι στο online  +kotA λογαργιασμος 18/1/22

μιλάμε για το νέο online , άγνωστο προς το παρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

Δηλαδη όταν παίρνουμε στην εξυπηρέτηση της ΔΕΗ το σηκώνουν σεκιουριταδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, balogreg είπε

Δηλαδη όταν παίρνουμε στην εξυπηρέτηση της ΔΕΗ το σηκώνουν σεκιουριταδες?

το έχω δει live , όπως και καθαρίστρια

το θέμα είναι να πάρεις γραπτή απάντηση γιατί μετά στη ΡΑΕ θα λες μα μου το είπαν στο τηλέφωνο ....

και όχι μία αλλά τρεις τουλάχιστον . Αν τυχών πάρεις (edit πάντα γραπτές) διαφορετικές απαντήσεις μετά μόνο μέσω ΡΑΕ ξαναρωτάς

αυτά

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

το έχω δει live , όπως και καθαρίστρια

το θέμα είναι να πάρεις γραπτή απάντηση γιατί μετά στη ΡΑΕ θα λες μα μου το είπαν στο τηλέφωνο ....

και όχι μία αλλά τρεις τουλάχιστον . Αν τυχών πάρεις (edit πάντα γραπτές) διαφορετικές απαντήσεις μετά μόνο μέσω ΡΑΕ ξαναρωτάς

αυτά

Πάντως δεν ξέρουμε αν συνδυάζονται το ΚΟΤ με το online για οσους έκαναν  αιτηση μετά την 3/12/2021  ετσι?για τους παλιοτερους ισχυει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, balogreg είπε

Πάντως δεν ξέρουμε αν συνδυάζονται το ΚΟΤ με το online για οσους έκαναν  αιτηση μετά την 3/12/2021  ετσι?για τους παλιοτερους ισχυει 

για προ 3/12 ισχύει , για μετά δεν πήρε κανένας γραπτή απάντηση

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις πληροφορίες.

Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για το δικό μου πρόβλημα;

- Στις 23/10 μου ενεργοποείται η παροχή στο νέο σπίτι που μετακόμισα με my home online.

-  Στις 4/11 εντάσσομαι στο ΚΟΤ-Β, και με γυρνάνε σε Γ1Ν.

Έχω καλέσει 3 φορές να δω γιατί γίνεται αυτό, καθώς με είχαν ενημερώσει ότι συνεργάζεται ΚΟΤ-Β και my home online. Και τις 3 φορές μου είπαν οτι έχει γίνει λάθος και πως θα με καλέσουν απόν το αρμόδιο τμήμα για να το διορθώσουμε, όμως ποτε δεν με κάλεσε κανείς.

Καλώ και 4η φορά και με ενημερώνουν ότι δεν συνδυάζεται ΚΟΤ  με my home online.

Τελικά τι ισχύει; Τι πρέπει να κάνω;

Σας ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι από 11/11/2021 Στο on line και απο αρχές του 2022 είναι δικαιούχος ΚΟΤ ,δεν μουωηρθε λογαριασμός για να σου πω σίγουρα αλλά μόλις τώρα μου απάντησαν και γραπτώς ότι συνδυάζονται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, spirosk1314 είπε

Τελικά τι ισχύει;

το παλιό online έπαιρνε σίγουρα ΚΟΤ μιας και το έχουν επαληθεύσει και άτομα που το έχουν

25 λεπτά πριν, spirosk1314 είπε

Τι πρέπει να κάνω;

να σταματήσεις να παίρνεις τηλέφωνα σαν πρώτη κίνηση . Έστω οτι χρεώνουν 10€/δευτερόλεπτο αν πάρεις ή σε πάρουν απο ΔΕΗ, κάπως έτσι να το σκέφτεσαι απο δω και πέρα

εγγραφή στο myrae και αίτημα/παράπονο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...