Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Τι  ειδικο κουβουκλιο ειναι αυτο; Και δεν μπορει να ανοιχτει.. Σε ποια περιοχη ειναι δηλαδη;;

Eίναι ένα σιδερένιο πράγμα που δε σε αφήνει να δεις τον μετρητή. Μάλιστα το εγκατέστησαν πέρσι.

Δεν εχω ξαναδει κάτι ανάλογο

Για του λόγου το αληθές:

Spoiler

metrhths.jpg.61c68c506fc41249d76042ab2359e62c.jpg

Ο μετρητής ειναι ψηλά. Με το ζόρι φαίνεται του νυχτερινού αν σκυψεις απο κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, pontez2 είπε

Eίναι ένα σιδερένιο πράγμα που δε σε αφήνει να δεις τον μετρητή. Μάλιστα το εγκατέστησαν πέρσι.

Δεν εχω ξαναδει κάτι ανάλογο

Για του λόγου το αληθές:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

metrhths.jpg.61c68c506fc41249d76042ab2359e62c.jpg

Ο μετρητής ειναι ψηλά. Με το ζόρι φαίνεται του νυχτερινού αν σκυψεις απο κάτω.

Απλά το κιβώτιο του μετρητή είναι παλια κατασκευής... Λέγεται Γολιάθ... Δυστυχώς δεν πολυ φαίνεται ο μετρητής.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, georgewww είπε

Την πατήσαμε. Πάει 0.14 που λένε πλαφόν και κάτω, σημαίνει όσοι  κάναμε με 0.17 σταθερό κτλ θα πληρώνουμε φόρους για να επιδοτούν τους άλλους που δεν κάναν τίποτα. Πούλησαν όσους μεριμνησαμε, στεγνά, άρα πλέον συμφέρει άλλο πάροχο εκτός ΔΕΗ με κλασική ρήτρα που ουσιαστικά θα καταργήσουν. Εμάς λέει δε θα μας επιδοτησουν, δε ξέρω πόσο νόμιμο είναι μας αφήνουν απέξω έτσι απλά, είτε στην ελληνική είτε στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία, αλλά ο υπουργός είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει για εμάς. Τι καρναβάλια είναι αυτά, έλεος. 

Έτσι νιώθω και εγώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ΠάρηςΓ είπε

καλα ειναι σχετικα.

που το είδες το καλά ?

έχεις ρήτρα για 996 κιλοβατώρες που είναι +0,33€/kw , βέβαια γράφει αναδρομική δηλαδή και σε άγνωστες προηγούμενες kw που υποτίθεται δεν μπήκε ρήτρα

και δεν έχεις καθόλου επιδότηση , πίστωση ΤΕΜ , για αυτές

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, georgewww είπε

Την πατήσαμε. Πάει 0.14 που λένε πλαφόν και κάτω, σημαίνει όσοι  κάναμε με 0.17 σταθερό κτλ θα πληρώνουμε φόρους για να επιδοτούν τους άλλους που δεν κάναν τίποτα. Πούλησαν όσους μεριμνησαμε, στεγνά, άρα πλέον συμφέρει άλλο πάροχο εκτός ΔΕΗ με κλασική ρήτρα που ουσιαστικά θα καταργήσουν. Εμάς λέει δε θα μας επιδοτησουν, δε ξέρω πόσο νόμιμο είναι μας αφήνουν απέξω έτσι απλά, είτε στην ελληνική είτε στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία, αλλά ο υπουργός είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει για εμάς. Τι καρναβάλια είναι αυτά, έλεος. 

Κάπου είχα διαβάσει προχτές ότι από τα μέσα Ιουλίου θα υπάρξει μηχανισμός επιδότησης και για όσους υπέγραψαν με σταθερά τιμολόγια. Έψαξα που το βρήκα αλλά δεν το βρίσκω τώρα. Ας μην βιαζόμαστε ακόμα να βγάλουμε συμπέρασμα αν και έτσι φαίνεται. 

Τα χρήματα για τις επιδοτήσεις είναι πιθανότατα από την έκτακτη φορολογία στα κέρδη των προμηθευτών ενέργειας, δεν νομίζω ότι μπορεί ο προϋπολογισμός η ο μέσος φορολογούμενος να πληρώσει όλο αυτό το κόστος στο μεγαλύτερο ποσοστό του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Κάπου είχα διαβάσει προχτές ότι από τα μέσα Ιουλίου θα υπάρξει μηχανισμός επιδότησης και για όσους υπέγραψαν με σταθερά τιμολόγια. Έψαξα που το βρήκα αλλά δεν το βρίσκω τώρα. Ας μην βιαζόμαστε ακόμα να βγάλουμε συμπέρασμα αν και έτσι φαίνεται. 

Τα χρήματα για τις επιδοτήσεις είναι πιθανότατα από την έκτακτη φορολογία στα κέρδη των προμηθευτών ενέργειας, δεν νομίζω ότι μπορεί ο προϋπολογισμός η ο μέσος φορολογούμενος να πληρώσει όλο αυτό το κόστος στο μεγαλύτερο ποσοστό του. 

Μονο που τελικα δεν θα ειναι φορολογια αλλα καποιου ειδους εισφορα και δεν θα εχει και ιδιαιτερο νοημα επειδη θα καταληξουν να υπολογισουν ελαχιστα κερδη οποτε και η εισφορα θα ειναι ανευ σημασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, georgewww είπε

Την πατήσαμε. Πάει 0.14 που λένε πλαφόν και κάτω, σημαίνει όσοι  κάναμε με 0.17 σταθερό κτλ θα πληρώνουμε φόρους για να επιδοτούν τους άλλους που δεν κάναν τίποτα. Πούλησαν όσους μεριμνησαμε, στεγνά, άρα πλέον συμφέρει άλλο πάροχο εκτός ΔΕΗ με κλασική ρήτρα που ουσιαστικά θα καταργήσουν. Εμάς λέει δε θα μας επιδοτησουν, δε ξέρω πόσο νόμιμο είναι μας αφήνουν απέξω έτσι απλά, είτε στην ελληνική είτε στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία, αλλά ο υπουργός είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει για εμάς. Τι καρναβάλια είναι αυτά, έλεος. 

Κλαίνε οι χήρες κλαίνε και οι παντρεμένες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ΠάρηςΓ είπε

Για το πρώτο

"In order to fulfill the transit obligations to European partners in full and in accordance with the terms of the agreement, it is possible to temporarily transfer unavailable capacity from Sokhranivka to the physical point of Sudzha in the territory controlled by Ukraine," it said.

Οπότε ακόμα είναι νωρίς.

...όχι δηλαδή πες μου, ΕΧΕΙΣ δει Κ Α Τ Ι  να πηγαίνει κατ' ευχήν, παγκοσμίως, εδώ και καμμιά 15ετία; Και ακόμη ειδικότερα ό,τι έχει να κάνει με την ΕΕ (που είναι ένα γρεφειοκρατικοοικονομικό μόρφωμα χαρτογιακάδων με μπρηφκέισιζ, θράσος και,,,λαχτάρα για Νεσκουίκ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤ' ΑΛΛΟ) ; Κι όταν στραβώνει το πράμμα, ποιος τρώει το περισσότερο ξύλο στις τάξεις τους; Μήπως οι ασθενέστεροι;

Νωρίς; ΠΑΛΙ αισιόδοξο σε κόβω...Εγώ θα έλεγα είναι πολύ αργά. Γενικώς.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπάθησα να βρω στα προηγούμενα ποσταρίσματα κάτι σχετικό, αλλά δεν το βρήκα, οπότε το αναφέρω. Αν συζητήθηκε ήδη, ζητώ συγνώμη.

Το τελευταίο διάστημα ακούω για φουσκωμένους λογαριασμούς αλλα εμένα ο λογαριασμός μου έρχεται σε πλαίσια όπως τον ήξερα. Ρε τι γινεται λεω τι γίνεται μηπως κάποιος μου πείραξε τη χελώνα;

Και παω και βλέπω, δεν το γνώριζα εγω απλά πληρώνω 😅, οτι η κοπέλα στον γκισέ της ΔΕΗ, μου έκανε πρόγραμμα, πριν μερικούς μήνες, ΔΕΗ myHome Enter, χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής.

Σπίτι 400 ευρώ λογαριασμός (καιω αβέρτα) 0 ρήτρα.

Αποθήκη 20 ευρώ λογαριασμός, 41 ρήτρα αναπροσαρμογής.

ΛΑΜΠΑΔΑ θα της ανάβω, λαμπάδα!

Επεξ/σία από Kostas88KG
Ποσά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, washcloud είπε

...όχι δηλαδή πες μου, ΕΧΕΙΣ δει Κ Α Τ Ι  να πηγαίνει κατ' ευχήν, παγκοσμίως, εδώ και καμμιά 15ετία; Και ακόμη ειδικότερα ό,τι έχει να κάνει με την ΕΕ (που είναι ένα γρεφειοκρατικοοικονομικό μόρφωμα χαρτογιακάδων με μπρηφκέισιζ, θράσος και,,,λαχτάρα για Νεσκουίκ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤ' ΑΛΛΟ) ; Κι όταν στραβώνει το πράμμα, ποιος τρώει το περισσότερο ξύλο στις τάξεις τους; Μήπως οι ασθενέστεροι;

Νωρίς; ΠΑΛΙ αισιόδοξο σε κόβω...Εγώ θα έλεγα είναι πολύ αργά. Γενικώς.

 

Ουτε το τελος ηρθε. Τουλαχιστον εγω δε ξερω κοσμο να εχει πεινασει η ζωη συνεχιζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostas88KG είπε

Προσπάθησα να βρω στα προηγούμενα ποσταρίσματα κάτι σχετικό, αλλά δεν το βρήκα, οπότε το αναφέρω. Αν συζητήθηκε ήδη, ζητώ συγνώμη.

Το τελευταίο διάστημα ακούω για φουσκωμένους λογαριασμούς αλλα εμένα ο λογαριασμός μου έρχεται σε πλαίσια όπως τον ήξερα. Ρε τι γινεται λεω τι γίνεται μηπως κάποιος μου πείραξε τη χελώνα;

Και παω και βλέπω, δεν το γνώριζα εγω απλά πληρώνω 😅, οτι η κοπέλα στον κισέ της ΔΕΗ, μου έκανε πρόγραμμα, πριν μερικούς μήνες, ΔΕΗ myHome Enter, χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής.

Σπίτι 400 ευρώ λογαριασμός (καιω αβέρτα) 0 ρήτρα.

Αποθήκη 12 ευρώ λογαριασμός, 27 ρήτρα αναπροσαρμογής.

ΛΑΜΠΑΔΑ θα της ανάβω, λαμπάδα!

Μόνη της στο έκανε αυτό; Η πηγές εσύ και υπέγραψες συμβόλαιο; 

Έχουν τέτοιο δικαίωμα; 

Εγω αν ήμουν υπάλληλος δεν θα ρίσκαρα με τίποτε αν δεν είχα τέτοιο δικαίωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Μόνη της στο έκανε αυτό; Η πηγές εσύ και υπέγραψες συμβόλαιο; 

Έχουν τέτοιο δικαίωμα; 

Εγω αν ήμουν υπάλληλος δεν θα ρίσκαρα με τίποτε αν δεν είχα τέτοιο δικαίωμα. 

Πήγαμε να κάνουμε κάποιες αλλαγές στα ονόματα και έκανε ο πατέρας μου παράπονα για το Γ1. Και του πρότεινε αυτο το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Kostas88KG είπε

Προσπάθησα να βρω στα προηγούμενα ποσταρίσματα κάτι σχετικό, αλλά δεν το βρήκα, οπότε το αναφέρω. Αν συζητήθηκε ήδη, ζητώ συγνώμη.

Το τελευταίο διάστημα ακούω για φουσκωμένους λογαριασμούς αλλα εμένα ο λογαριασμός μου έρχεται σε πλαίσια όπως τον ήξερα. Ρε τι γινεται λεω τι γίνεται μηπως κάποιος μου πείραξε τη χελώνα;

Και παω και βλέπω, δεν το γνώριζα εγω απλά πληρώνω 😅, οτι η κοπέλα στον γκισέ της ΔΕΗ, μου έκανε πρόγραμμα, πριν μερικούς μήνες, ΔΕΗ myHome Enter, χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής.

Σπίτι 400 ευρώ λογαριασμός (καιω αβέρτα) 0 ρήτρα.

Αποθήκη 12 ευρώ λογαριασμός, 27 ρήτρα αναπροσαρμογής.

ΛΑΜΠΑΔΑ θα της ανάβω, λαμπάδα!

Πολυς κοσμος ειναι ετσι. Αν δεν "καταργηθει" η ρητρα παντως οταν μπει η νεα τιμη με τη ληξη πολλοι θα τους κακοφανει ομως. Με τα σημερινα δεδομενα θα δινεις διπλασια δλδ 800++.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...