Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, janus5555 είπε

Πήρα προχθές τον τελευταίο λογαριασμό στα χέρια μου, μήπως ξέρει κάποιος τί είναι αυτές οι ΤΕΜ80kwh  πιστώσεις και γιατί ανέβηκε τόσο η ρήτρα αναπροσαρμογής;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/776834-ρήτρα-αναπροσαρμογης-δεη/#comments

2 ώρες πριν, janus5555 είπε

και γιατί ανέβηκε τόσο 

η ΔΕΗ έφαγε τα λεφτά για ΑΠΕ , η Ε.Ε δε θέλει φυσικό αέριο (απο εκεί βγαίνει το περισσότερο ρεύμα) ωστε να σπρώξουν κάποιες χώρες το υδρογόνο και δεν έκλεισε μακροχρόνια συμβόλαια και σχεδόν ξέμεινε απο αέριο

edit: και στην ιδιωτικοποίηση αφήσαν να μπουν μεταπωλητές και όχι σοβαροί παραγωγοί ρεύματος

2 ώρες πριν, janus5555 είπε

η ρήτρα αναπροσαρμογής;

https://www.dei.gr/el/i-dei/dimosieuseis/miniaia-pliroforiaka-deltia/miniaia-timi-ekkatharisis-agoras-market-clearing-p
https://www.admie.gr/agora/enimerotika-deltia/mesostathmiki-timi-agoras (πρώτη στήλη)
https://www.enexgroup.gr/el/markets-publications-el-day-ahead-market (εβδομαδιαία σύνοψη)
https://www.enexgroup.gr/el/day-ahead-market-figures (περίοδο κατανάλωσης , αργεί να φορτώσει)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις είδα στο ebill ότι είναι ενεργό το πακέτο από 3/11... Παρ'όλα αυτά τσεκάρω και στην υδε και δεν βλέπω το τελευταίο νούμερο, μόνο τα 11 πρώτα και είναι ίδια με πριν που ήμουν στην watt

Επεξ/σία από oykas2001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά στο site της ΔΕΗ λέει αυτή την ημερομηνία για καταχώρηση ένδειξη μέτρησης ενώ στης δεδηδε λέει αυτό. 

Έχω μπει στο home online από τέλη Οκτωβρίου. 

Το καταχωρώ κανονικά στο site της ΔΕΗ?

Screenshot_20211105-124857_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211105-124945_Samsung Internet.jpg

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Καλησπερα, απο τι ειδα στη ΔΕΔΔΗΕ εχω μπει στη ΔΕΗ, αλλα δεν ξερω πως να δω τον bill μου. Εχω μπει στο προγραμμα Home online.

Για να δεις τον bill, κάνεις ΔΕΗ e-bill

Τι πιο απλό ; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

διάβασα σε προηγούμενες απαντήσεις οτι κάποιοι (αλλά όχι όλοι) που έκαναν αίτημα αλλαγής παρόχου έλαβαν στοιχεία σύνδεσης ebill πριν την ενεργοποίηση του πακέτου. Περίπου πότε συμβαίνει αυτό; Να το έχω υπόψιν (χθές βέβαια έκανα μόλις αίτηση οπότε βλέπω φουλ 2 βδομάδες αναμονής όπως και να έχει)

εντωμεταξύ ως το 2017 ειχα ebill ΔΕΗ τώρα μου βγάζει μήνυμ οτι μου το εκλεισαν :P

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marmagia είπε

διάβασα σε προηγούμενες απαντήσεις οτι κάποιοι (αλλά όχι όλοι) που έκαναν αίτημα αλλαγής παρόχου έλαβαν στοιχεία σύνδεσης ebill πριν την ενεργοποίηση του πακέτου. Περίπου πότε συμβαίνει αυτό; Να το έχω υπόψιν (χθές βέβαια έκανα μόλις αίτηση οπότε βλέπω φουλ 2 βδομάδες αναμονής όπως και να έχει)

εντωμεταξύ ως το 2017 ειχα ebill ΔΕΗ τώρα μου βγάζει μήνυμ οτι μου το εκλεισαν :P

γιατί δε παίρνεις τηλ στην ΔΕΗ να ρωτήσεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανει κανεις αιτηση τελευταια βδομαδα-10 μερες? με αιτηση την τριτη το πρωι για το myhomeonline δεν εχουν επικοινωνησει καθολου μεχρι σημερα ουτε μειλ ουτε τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

εχει κανει κανεις αιτηση τελευταια βδομαδα-10 μερες? με αιτηση την τριτη το πρωι για το myhomeonline δεν εχουν επικοινωνησει καθολου μεχρι σημερα ουτε μειλ ουτε τηλεφωνο

και εγώ έκανα την Τετάρτη για enter και ακόμα τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Manolo7 said:

εχει κανει κανεις αιτηση τελευταια βδομαδα-10 μερες? με αιτηση την τριτη το πρωι για το myhomeonline δεν εχουν επικοινωνησει καθολου μεχρι σημερα ουτε μειλ ουτε τηλεφωνο

εγώ την έκανα την αίτηση μόλις χθες, οπότε νομίζω παρά είναι νωρίς να επικοινωνήσουν. Αν δε το κάνουν ως Δευτέρα θα τους τηλεφωνήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, να πω και κάτι χωρίς να θέλω να κινδυνολογήσω άσκοπα. Με είπε ο κουμπάρος για τον δικό του λογαριασμό nrg με κοτ που του ήρθε 100€ Ρήτρα και τον είπα να κοιτάξει της ΔΕΗ. Μίλησε με φίλο του που δουλεύει στη ΔΕΗ και του είπε ότι τέλος αυτά τα προγράμματα... Δεν ξέρω ειλικρινά τι να πω, αν είναι αλήθεια ή όχι, του λέω πόσο σίγουρος είναι ο φίλος σου;

(Μακάρι να λέει μλκς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση μεταφοράς από watt εχθές, σήμερα με πήραν να το προχωρήσουμε. 
Διάβασα το δισέλιδο όρων, καμία αναφορά σε ρήτρα ΟΤΣ. Η υπάλληλος μου επιβεβαίωσε ότι δεν θα δω ρήτρα, φιξ τιμή για δύο χρόνια (ΔΕΗ ONLINE).

Χάνω κάτι; Υπάρχουν ψηλά γράμματα που δεν έχω δει; 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μιλήσει κανείς με ΔΕΔΔΗΕ για να δει πόσες μέρες έκανε να πάει το αίτημα από τη ΔΕΗ ; 

Μου έστειλαν προχτές το απόγευμα:

Αγαπητέ πελάτη,
 
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 ή 11500.
 
Παραμένουμε στη διάθεσή σας.
 
 
Σήμερα που πήρα τηλ. στον ΔΕΔΔΗΕ δεν είχε πάει ακόμα το αίτημά μου
 
1 λεπτό πριν, Stavmitsos είπε

Έκανα αίτηση μεταφοράς από watt εχθές, σήμερα με πήραν να το προχωρήσουμε. 
Διάβασα το δισέλιδο όρων, καμία αναφορά σε ρήτρα ΟΤΣ. Η υπάλληλος μου επιβεβαίωσε ότι δεν θα δω ρήτρα, φιξ τιμή για δύο χρόνια (ΔΕΗ ONLINE).

Χάνω κάτι; Υπάρχουν ψηλά γράμματα που δεν έχω δει; 

Ευχαριστώ. 

έχει στο site τους ειδικούς όρους του προγράμματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Μίλησε με φίλο του που δουλεύει στη ΔΕΗ και του είπε ότι τέλος αυτά τα προγράμματα..

μάλλον παρακαλάνε οι υπάλληλοι για να ξεκουραστούν , τέτοια ταλαιπωρία που φάγανε αυτούς τους 2 μήνες θα έχουν να το λένε στα εγγόνια τους 😁

κοίτα , έτσι είχε πει και ένα παλικάρι που είναι στο χώρο ,οτι ακούγεται οτι θα κοπούν , σαν απλοί καταναλωτές δε μπορούμε να ξέρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...