Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η Pizza Hut


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι τα KFC στην γλυφάδα είναι δάπεδο τώρα διπλά από την pizza hut. Και πραγματικά κάνουν ουρές.
Το ίδιο και στο Mall, ουρές !

Ποιος δεν καταλαβαίνει ότι έχει την κότα με τα χρυσά αυγά δεν μπορώ να το πιάσω. Πείτε μου ένα όνομα να τον πάρω τηλέφωνο να του εξηγήσω , δεν ξέρω αν έχει πατήσει ποτε σε μαγαζί του.

Άμα κλείσουν και τα KFC.....
άσχετο αλλά κάνει μια προσπάθεια τώρα το Burger House (Gooydy's) με κάτι καυτερά μπουτάκια similar με KFC και δεν είναι κακές ομολογουμένως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Το αυτο.Η pizza fan που πουλαει αβερτα,κατ εμε ειναι σκουπιδι.

Καθε φορα που τυχαινει και τρωω απορω.Πιτσες απο φουρνο μου φαινονται καλυτερες.

Τωρα οσο αφορα τη hut,πιστευω οι τιμες τη φαγανε.Πηγαινα σχετικα τακτικα με τη προσφορα και ετρωγα στο εστιατοριο και το ευχαριστιομουν.

ΥΓ.

Παντως δε σκεφτηκαν και αυτοι λιγο παραπανω το τροπο που θα εκλειναν.Τα εκλεισαν επι τοπου αντι να πουν απο Δευτερα τελος.Να δεις που το ΣΚ ολοι θα πλακωνοντουσαν να πανε να φανε,τουλαχιστον εγω θα πηγαινα.Θα μαζευαν κανα σπασμενο :P

Μα αυτο ειναι το θεμα, σαν τιμες ΕΙΧΑΝ ΚΑΛΕΣ.....10ε πχ για 2 πιτσες 6 κομματιων (δηλαδη σαν 1 πιτσα 12 κομματιων) δεν τα λες πολλα....Η 16ε για 2 πιτσες των 12 κομματιων.....

Απλα ο κοσμος προτιμαει να δωσει 7ε για μια πιτσα Fan των 8 κομματιων που ειναι ιδια σε μεγεθος με αυτη της Pizza Hut με τα 6 κομματια.....Σαν λαος απλα δεν ειμαστε και οι πιο εξυπνοι αυτο ειναι ολο.....

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MikeJ είπε

Πάντως είναι άξιο μελέτης πως τόσες εταιρείες fast food που κυριαρχούν παγκοσμίως έχουν φάει τέτοια ήττα στην Ελλάδα από το ταπεινό μας πιτόγυρο. 

Πέρα από το θέμα ποιότητα είναι και το κόστος.

Στην Αγγλία πχ τα mcdonalds θεωρούνται χώμα σε θέμα τιμής και έχουν τεράστια απήχηση, ενώ για τα ελληνικά δεδομένα είναι πανάκριβα. Όπως και η Pizza Hut σε σχέση με τη Pizza fan.

Ισχύει,βέβαια στο Λονδίνο μπορούσες να πάρεις μπέργκερ και πατάτες με 2 λίρες,κάτι που εδώ δε συμβαίνει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
37 minutes ago, Salvation81 said:

Οσο για τα Wendys δεν ηταν καλυτερα απο τα Goodys, γιαυτο και εκλεισαν.

https://www.rd.com/article/why-no-wendys-in-europe/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vassilis_24 είπε

Για τα Wendy's λες.
Όπως έκλεισαν και τα καλύτερα παγωτατζίδικα, τα Baskin Robins και τα Hooters πήγαν άκλαυτα.

Γι'αυτό και τα Burger King είναι τόσο διστακτικά να ξεκινήσουν εδώ.
Δεν εκτιμάμε το καλό πράμα...

Πόσο θα θελα να χα προλαβει να τα δοκιμάσω αυτά εδώ... Έκλεισαν προτού να είμαι σε ηλικία που έβγαινα.

Burger King έχει στο αεροδρόμιο αλλά δεν γίνεται δουλίτσα έτσι,αν δεν ανοίξει κάπου στο κέντρο πως θα δει τι κίνηση θα κανει? Επίσης αν έχει τιμες Goodys ασ μην περιμένει πολλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Thresh είπε

Εγω σου μιλαω απο προσωπικη πειρα αφου ετρωγα και απο τις 2 αλυσιδες (ειχαμε αν θυμαμαι καλα τελη του 90' Wendys στην Αθηνα, εκτος αν τα μπερδευω με αλλα) και τα Goodys ηταν σαφως ανωτερα.

2 λεπτά πριν, kathytherion είπε

Πόσο θα θελα να χα προλαβει να τα δοκιμάσω αυτά εδώ... Έκλεισαν προτού να είμαι σε ηλικία που έβγαινα.

Burger King έχει στο αεροδρόμιο αλλά δεν γίνεται δουλίτσα έτσι,αν δεν ανοίξει κάπου στο κέντρο πως θα δει τι κίνηση θα κανει? Επίσης αν έχει τιμες Goodys ασ μην περιμένει πολλά...

Burger King εχω φαει Αγγλια και Κυπρο, εδω ακομα οχι (παντως Κυπρο εχουν τα "βασικα" Burger γυρω στα 6-7ε, δεν τα λες και φτηνα).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Salvation81 said:

Εγω σου μιλαω απο προσωπικη πειρα αφου ετρωγα και απο τις 2 αλυσιδες (ειχαμε αν θυμαμαι καλα τελη του 90' Wendys στην Αθηνα, εκτος αν τα μπερδευω με αλλα) και τα Goodys ηταν σαφως ανωτερα.

Δεν είχα φάει αν και τα είχα προλάβει, απλά το έβαλα για να δεις τον λόγο που έκλεισαν, δεν αμφισβήτησα ότι μπορεί να ήταν καλύτερα τα Goodys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, great είπε

Αν δεν κάνω λάθος Pizza Hut/KFC πλέον είναι ένα.

Pizza Hut έχω να πάω από το λύκειο που πηγαίναμε παρέες.

Αλλά KFC προσπαθώ να καταλάβω ποιος είναι υπεύθυνος τον καταστημάτων, του marketing, της ελλάδας κάτι, γιατί ο άνθρωπος είναι πολύ τούβλο.

3 Μαγαζιά έχει νομίζω και η ώρα φτάνει έξω από το μαγαζί. Έχω πάει Γλυφάδα, Mall και περιμένεις 20 λεπτά να παραγγείλεις. Πουλάνε σαν τρελα και δεν το έχει πάρει χαμπάρι κανεις τους ???

Έπρεπε να έχει τα τριπλάσια μαγαζιά.

Hot Wings forever !!!!!!!!!!!!!!

Κι έμενα Μ αρέσουν αλλά πανακριβοπουλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wendy's ειχε ανοιξει ο γιος του Νικα Κηφισια πρωτα (διπλα στο βαρσο) και μετα Συνταγμα και Γλυφαδα. Ηταν πραγματικα καλα,  καμια σχεση με mcdonalds κλπ, οταν ημουν πιτσιρικας τσακιζαμε με τρομερη συχνοτητα, αλλα δε το χε επιχειρηματικα ο Νικας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, eri77 είπε

dominos νομιζω

Είναι Αμερικανια? Έχω την υποψία ότι διαφοροποιείται αρκετά από την αμερικανική αλυσίδα αλλά ίσως κάνω και λάθος,κάποιος από μέσα θα ξέρει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, kathytherion είπε

Πόσο θα θελα να χα προλαβει να τα δοκιμάσω αυτά εδώ... Έκλεισαν προτού να είμαι σε ηλικία που έβγαινα.

Burger King έχει στο αεροδρόμιο αλλά δεν γίνεται δουλίτσα έτσι,αν δεν ανοίξει κάπου στο κέντρο πως θα δει τι κίνηση θα κανει? Επίσης αν έχει τιμες Goodys ασ μην περιμένει πολλά...

και γω που εφαγα δε καταλαβα προς τι ο "ντορος". νομιζω πως οι περισσοτεροι απλα δεν εχουν ανακαλυψει καλα συνοικιακα burgerαδικα, πιτσαριες, κλπ. εγω που σε 2-3 περιοχες εχω βρει καποια που να μ αρεσουν δεν εχω αγγιξει τις μεγαλες αλυσιδες εδω και χρονια με λιγες εξαιρεσεις.

τωρα που εχουν γινει διασημες οι εφαρμογες τυπου efood και μπορεις να δεις βαθμολογιες κλπ νομιζω ειναι πιο ευκολο απο ποτε να βρεις να φας καπου εστω μετρια και ας μη ξερεις την περιοχη, οποτε οι μεγαλοι του χωρου δε "χωρανε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Wendys τα κλάψαμε, καθώς το bacon mushroom melt τους ήταν εθισμός. Ειδικά αν σκεφτείς τι είχαμε σε burger Αθήνα, την εποχή που το πούλαγαν (Royal, Hambo κλπ). 

Για την Pizza Hut ούτε δάκρυ (για το προϊόν φυσικά, οι εργαζόμενοι που βρέθηκαν στον δρόμο είναι άλλο δράμα). 

 

 

ps: Η pizza fan έχει κατά βάση κάκιστα προϊόντα (έχω δοκιμάσει ένα σωρό, και όχι σε ένα μαγαζί). Όμως, είναι τρελές μανούλες στο marketing και απευθύνονται στον μέσο Έλληνα που θέλει να σαβουρώσει και δεν θέλει να πληρώσει. Ξέρουν τι κάνουν, και γιαυτό πουλάνε τα κέρατά τους.

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Θυμάμαι το πρώτο κατάστημά τους που άνοιξε στην Κηφισιά.

Τον πρώτο καιρό η ουρά έστριβε στη γωνία και περιμέναμε να φύγει ο προηγούμενος για να μπει ο επόμενος.

Τα πρώτα χρόνια μου άρεσε. Αργότερα κάναμε μερικά ντου με την παρέα  (και τη σύζυγο αργότερα) σε φάση "eat as much as you can". Μάλιστα στην αρχή δεν έδιναν συγκεκριμένες πίτσες που διάλεγε το κατάστημα, όπως αναφέρθηκε, αλλά διάλεγες εσύ πια ήθελες. Το drawback ήταν ότι για να παραγγείλεις την επόμενη έπρεπε να είσαι 1-2 κομμάτια πριν το τέλος της προηγούμενης που σημαίνει ότι ώσπου να έρθει η νέα, coca-cola βοηθούσης, φούσκωνες και έπεφταν οι "επιδόσεις" :)

Ίσως ήταν και η πρώτη (τουλάχιστον σε αυτές που ξέρω) που λάνσαρε την λεπτή ζύμη, που μου άρεσε. Για τα δεδομένα όμως της σημερινής εποχής ήταν μάλλον εκτός αγοράς (τιμολογιακά)

Είμαι κι εγώ φαν της λεπτής ζύμης ...

Στο Λονδίνο έχουν all you can eat με 12 λίρες αλλά σ αυτό συμπεριλαμβάνονται αναψυκτικά και σαλατες. Μου άρεσε γιατί δεν έπαιρνες ολόκληρη πίτσα αλλά έβγαζαν απ' όλες τις γεύσεις σε μπουφέ και έβαζες κομμάτια και συνέχεια τροφοδοτούσαν το μπουφέ. Το καταευχαριστηθηκα γιατί δεν είμαι της ποσότητας αλλά Μ αρέσει να δοκιμάζω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τα Wendys ,κανένα άλλο. Χαμός τότε στην Κηφισιά.

Ήμουν Αμερική πριν 3 χρόνια και ξανακύλησα,συνέχεια wendys.

Όσοι τα προλάβαμε,τυχεροί.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...