Προς το περιεχόμενο

Linux Mint 20 "Ulyana" - Cinnamon (64-bit)


polazava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Εχω linux mint 20.04 xfce. Επειδη εχω ενα PD945, αν βαλω την εφαρμογη για YOUTUBE θα ειναι ελαφρυτερη; Προτεινεται; Αν ναι ποια εφαρμογη;

Λυση για τις διαφημισεις υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Εχω linux mint 20.04 xfce. Επειδη εχω ενα PD945, αν βαλω την εφαρμογη για YOUTUBE θα ειναι ελαφρυτερη; Προτεινεται; Αν ναι ποια εφαρμογη;

https://www.unixmen.com/minitube-a-youtube-desktop-application-for-linux/

35 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Λυση για τις διαφημισεις υπαρχει;

https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/ublock-origin/

https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/adguard-adblocker/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gakos1112 είπε

Δεν έχω χρειαστεί ποτέ κάτι παραπάνω από το ublock origin σε browser. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Επεξ/σία από snowflake99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το minitube το δοκίμασα λίγο, δε φαίνεται να έχει διαφημίσεις, αλλά η αναζήτηση δε βγάζει κανένα αποτέλεσμα(δε λειτουργεί ουσιαστικά δηλαδή). Δοκίμασα και το MotionBox επί τη ευκαιρία, το οποίο εκτός από youtube έχει και κάποιες άλλες πλατφρόρμες(vimeo για παράδειγμα) και κάνει την αναζήτηση μέσω duckduck2go. Ούτε αυτό έχει διαφημίσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Να μην ζηταει κωδικο κατα το login πως το ενεργοποιω;

Μηδεν πληροφοριες , αλλα "νοιωθω Πυθια στην τοποθεσια insomnia.gr". Θα υποθεσω οτι τρεχεις linux mint CINNAMON.

System Settings - Login window - Users (tab) - Automatic login (section) -  Username (field) = το username σου.
 

17 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

πως βαζω το firefox να φορτωνει στο start up?

System Settings - Startup Applications - Πατας το + - Choose Application - Επιλεγεις το firefox - Add Application

Ενημερωτικα , το γοογλε δουλευει , δεν εχει θεμα :)

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Οτι γραφει πανω το thread. Εξυπακουεται :) 

Ε καλα , αν ρωτησει καποιος που τρεχει linux mint xfce δεν ειναι ακυρος , ουτε ακυρο σημειο. Απλα επειδη υπαρχει και αυτη η εκδοχη του linux mint , καλο θα ηταν να το ξεραμε :) Τεσπα , ελπιζω να γινει η δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε όλους. Θα ηθελα να ρωτήσω αν μπορώρω μέσω ρουτερ να συνδέσω τους 2 σταθερούς. Ο ενας εχει το Μint 20 και ο άλλος εχει win10. Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fousekos είπε

Καλησπερα σε όλους. Θα ηθελα να ρωτήσω αν μπορώρω μέσω ρουτερ να συνδέσω τους 2 σταθερούς. Ο ενας εχει το Μint 20 και ο άλλος εχει win10. Ευχαριστώ πολύ. 

Όταν λες "να τους συνδέσεις" τι ακριβώς εννοείς; Αν εννοείς γενικά να υπάρχει επικοινωνία μεταξύ τους, τότε αυτό γίνεται απλά με το να είναι συνδεδεμένοι στο ίδιο router, είτε μέσω ethernet είτε wifi. Αν και η ερώτηση ξεφεύγει από το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, snowflake99 είπε

Όταν λες "να τους συνδέσεις" τι ακριβώς εννοείς; Αν εννοείς γενικά να υπάρχει επικοινωνία μεταξύ τους, τότε αυτό γίνεται απλά με το να είναι συνδεδεμένοι στο ίδιο router, είτε μέσω ethernet είτε wifi. Αν και η ερώτηση ξεφεύγει από το θέμα.

Για σας. Έχεις δίκιο δεν έδωσα περισσότερα στοιχεία. Ήθελα να πω, να μπορώ να διαμοιράζω αρχεία μεταξύ τους και να βλέπει ο ενας τα αρχεία του αλλου. Είναι συνδεδεμένοι και οι δυο με ethernet μέσω rooter. Έγραψα εδώ γιατί δεν βρήκα σχετικό θέμα και επειδή εχω Mint 20 στον έναν. Συγνώμη δεν πίστευα ότι είναι άσχετη η ερώτηση μου με το θέμα.

Επεξ/σία από fousekos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...