Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Φτιάξαμε μια company (guild) στον σερβερ Vanaheim Summit στον κόσμο του Izar!

θα μας βρείτε ως, Wanderers of Dionysus 
(είμαστε Syndicates)

Nickname Eldolil οποτε εχετε ελευθερο χρονο καντε με ενα Invite ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, wintaxt είπε

Nickname Eldolil οποτε εχετε ελευθερο χρονο καντε με ενα Invite ευχαριστω!

ναι αμέ. Παίζουμε πολύ random να ξες, για τα bonus το κάναμε αν καταφέρουμε να μαζέψουμε κόσμο δηλαδή, αλλιώς θα την κάνουμε για άλλο guild που έχει πολλά μέλη.

How Companies Work in New World – Settlements, Territory Wars & PvP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

Χειρότερα quests έχετε ξαναδεί ποτέ; Πραγματικά άθλος το leveling δεν παλεύεται.

Αν παίζεις πολλές ώρες είναι κουραστικό συμφωνώ. Αν μπεςι να πάιξεις κανα 2ωράκι και κάνεις και λίγο crafting ή farm materials δεν κουράζει τόσο. Εμένα μου αρέσει που παίρνεις exp και από τα trading/crafting skills κτλ.
Προσωπικά αυτό που κουράζει εμένα προς το παρόν είναι το πήγαινε έλα και το πολύ γρηγορο respawn που έχουν τα mobs.

57 λεπτά πριν, spilios6 είπε

ακομα κατω ειναι ? ελεγα θα σχολασω και θα ειναι κομπλε 

Μέχρι τις 9 πάντως ήταν κάτω μετά δεν ασχολήθηκα.

Επεξ/σία από Hawk_K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Hawk_K είπε

Αν παίζεις πολλές ώρες είναι κουραστικό συμφωνώ. Αν μπεςι να πάιξεις κανα 2ωράκι και κάνεις και λίγο crafting ή farm materials δεν κουράζει τόσο. Εμένα μου αρέσει που παίρνεις exp και από τα trading/crafting skills κτλ.
Προσωπικά αυτό που κουράζει εμένα προς το παρόν είναι το πήγαινε έλα και το πολύ γρηγορο respawn που έχουν τα mobs.

Μέχρι τις 9 πάντως ήταν κάτω μετά δεν ασχολήθηκα.

Max να παίζω καμμιά ώρα, δεν έχω παραπάνω χρόνο. Πολύ πήγαινε έλα άσκοπο, και βαρέθηκα να βλέπω τα ζόμπια παντού και να ανοίγω chests. Αυτό είναι και το βασικό μου παράπονο, ουσιαστικά δεν έχει άλλο quest. Κάνεις συνέχεια το ίδιο. Το xp από παντού το έκανε το gw2 10 χρόνια πριν, δεν με ενθουσιάζει - ευτυχώς που υπάρχει βέβαια. 

Το AH θέλει πάρα πολύ δουλειά επίσης, όπως και το γενικότερο UI που είναι λίγο για τα πανηγύρια. Σαν να μην έχουν ξανακούσει για UX designers. 

Έχει potential και μου αρέσει το παιχνίδι, και ελπίζω να εξελιχθεί με τον καιρό. Στα συν τα γραφικά και ο ήχος που είναι πολύ καλά για το είδος.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spirit)earth)aflame είπε

Max να παίζω καμμιά ώρα, δεν έχω παραπάνω χρόνο. Πολύ πήγαινε έλα άσκοπο, και βαρέθηκα να βλέπω τα ζόμπια παντού και να ανοίγω chests. Αυτό είναι και το βασικό μου παράπονο, ουσιαστικά δεν έχει άλλο quest. Κάνεις συνέχεια το ίδιο. Το xp από παντού το έκανε το gw2 10 χρόνια πριν, δεν με ενθουσιάζει - ευτυχώς που υπάρχει βέβαια. 

Το AH θέλει πάρα πολύ δουλειά επίσης, όπως και το γενικότερο UI που είναι λίγο για τα πανηγύρια. Σαν να μην έχουν ξανακούσει για UX designers. 

Έχει potential και μου αρέσει το παιχνίδι, και ελπίζω να εξελιχθεί με τον καιρό. Στα συν τα γραφικά και ο ήχος που είναι πολύ καλά για το είδος.

Κάποιοι servers έχουν ανοίξει, εννοείται σε αυτόν που παίζουμε εμείς όχι :P 

Νέο patchακι, 1.0.2

γενικά το παιχνίδι, είναι/μοιάζει φτηνό, είναι στα ώπα λακια επειδή είναι η amazon από πίσω πιστεύω. Έχει την αίσθηση f2p παιχνιδιού. Εδώ καλά καλά δεν έχει swim animation και απλώς περπατάς στον βυθό 😛και μετά θα το πάρω με το καλό;
Τo gw2 είναι έτη μπροστά!
Οι ήχοι είναι ελεεινοί ρε συ, σπας πέτρα/μέταλλα και ακούγεται λες και είναι βολή από dmr στο dayz, τί ηχώ είναι αυτή;  Τα mobs και ειδικά τα  zombies έχουν ΑΘΛΙΟ ήχο και η μουσική του παιχνιδιού απλώς είναι ένα τεράστιο ΟΧΙ, την έχω κλείσει γιατί με κοιμίζει και παίζω από οτ spotify δική μου.
Άλλα professions ανεβαίνουν πολύ εύκολα άλλα ούτε για αστείο (βλέπε ψάρεμα).

Για κινέζους φυλακόβιους φτιαγμένο που τους έχουν να φαρμάρουν για να εκτίσουν την ποίνη τους... Πιο πολύ xp παίρνεις κάνοντας side quests και του faction σου, παρά σκοτώνοντας mobs, μου έχει βγει η πίστη να σκοτώσω τώρα μόνο 3lvl μεγαλύτερο mobακι από μένα και το xp που έδωσε ήταν ψίχουλα. Οκ το καταλαβαίνω, είναι max 60lvl αλλά ρε φίλε κάπου ώπα. Θέλουν νέο σύστημα χθες!

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Κάποιοι servers έχουν ανοίξει, εννοείται σε αυτόν που παίζουμε εμείς όχι :P 

Νέο patchακι, 1.0.2

γενικά το παιχνίδι, είναι/μοιάζει φτηνό, είναι στα ώπα λακια επειδή είναι η amazon από πίσω πιστεύω. Έχει την αίσθηση f2p παιχνιδιού. Εδώ καλά καλά δεν έχει swim animation και απλώς περπατάς στον βυθό 😛και μετά θα το πάρω με το καλό;
Τo gw2 είναι έτη μπροστά!
Οι ήχοι είναι ελεεινοί ρε συ, σπας πέτρα/μέταλλα και ακούγεται λες και είναι βολή από dmr στο dayz, τί ηχώ είναι αυτή;  Τα mobs και ειδικά τα  zombies έχουν ΑΘΛΙΟ ήχο και η μουσική του παιχνιδιού απλώς είναι ένα τεράστιο ΟΧΙ, την έχω κλείσει γιατί με κοιμίζει και παίζω από οτ spotify δική μου.
Άλλα professions ανεβαίνουν πολύ εύκολα άλλα ούτε για αστείο (βλέπε ψάρεμα).

Για κινέζους φυλακόβιους φτιαγμένο που τους έχουν να φαρμάρουν για να εκτίσουν την ποίνη τους... Πιο πολύ xp παίρνεις κάνοντας side quests και του faction σου, παρά σκοτώνοντας mobs, μου έχει βγει η πίστη να σκοτώσω τώρα μόνο 3lvl μεγαλύτερο mobακι από μένα και το xp που έδωσε ήταν ψίχουλα. Οκ το καταλαβαίνω, είναι max 60lvl αλλά ρε φίλε κάπου ώπα. Θέλουν νέο σύστημα χθες!

 

Τα bold όπως το πες, νομίζω είναι η καλύτερη περιγραφή της αίσθησης που σου αφήνει. Προσωπικά κάνω υπομονή γιατί θέλω να δω τι λένε τα dungeons, και θα ήθελα να δω και τo pvp με forts κλπ. Αν δεν κάνω λάθος raids δεν υπάρχουν δυστυχώς. 

Αν ζητούσαν συνδρομή γι'αυτό το παιχνίδι θα γέλαγαν και οι πέτρες, οριακά αυτή τη στιγμή μπορούν να ζητήσουν λεφτά. Απορώ με όσους το εκθειάζουν, μάλλον δεν έχουν παίξει άλλο mmo ποτέ. 

GW2 δεν συγκρίνεται σε ποιότητα. Το GW2 έχει πολύ περιεχόμενο, pvp, pve, events, puzzles, world events και είναι πάρα πολύ προσεγμένο σε σχέση με τη σαβούρα που κυκλοφορεί εκεί έξω, γι' αυτό και αντέχει. Δεν μπαίνει καν σε σύγκριση νομίζω από πλευράς ποιότητας - αν και μάλλον το content του και το κοινό που στοχεύει είναι διαφορετικό με του New World.

Απλά θέλουν να δουν τα μάτια μας και κάτι νέο, με ανανεωμένα γραφικά, άλλα περιβάλλοντα κλπ. Άλλο παιχνίδι. 

 

Τα quests τουλάχιστον στα MMOs που έχω παίξει εγώ πάντα έδιναν περισσότερο xp από το να πας να σκοτώνεις mobs. Γιατί τέτοιος μαζοχισμός; :D:D

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εγώ σε mmo έχω παίξει μόνο wow. 

Συγκριτικά με αυτό λοιπόν, θα πω οτι με χαροποιεί ότι παίζω κάτι διαφορετικό. Σε περιεχόμενο, σε combat style, crafting κτλ. Επίσης ένα αρκετά θετικό στοιχείο (ή και αρνητικό, οπως το βλέπει κανείς) , δεν χρειάζεται να παίξεις πολύ ώρα για να φαρμάρεις materials. Δηλαδή έχει τύχει να μπω να παίξω μία ώρα και να κάνω μόνο logging, fishing κτλ

Το αγόρασα λόγω hype? Ναι σίγουρα.
Αντικατοπτρίζει το Hype? Μάλλον όχι.

Το game συνολικά έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης και ευελπιστώ πως θα βελτιωθεί. Αν όχι θα πάει άκλαυτο μετά από κάποιο καιρό καλώ ή κακώς. Σίγουρα δεν ήταν 100% έτοιμο για release, όχι λόγω bugs αλλά λόγω optimization και βελτίωσης του user experience.

Είναι game το οποίο απευθύνεται σε χιλιάδες κόσμου, είναι αδύνατον να είναι τέλειο για όλους. Όλα αυτού του ειδους δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω αρκετό κόσμο που έχει απογοητευτεί από διάφορα κομμάτια του new world, γιατί δεν ρίχνετε μια ματιά και στο final fantasy XIV που ειναι και free μέχρι τα 60 lvl χωρίς χρονικό περιορισμό?
Έχετε για πλάκα content για 200 ώρες (μη πω 1000 αν θέλετε να εξαντλησετε οσα μπορείτε να κάνετε ως free) . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, spirit)earth)aflame είπε

Τα bold όπως το πες, νομίζω είναι η καλύτερη περιγραφή της αίσθησης που σου αφήνει. Προσωπικά κάνω υπομονή γιατί θέλω να δω τι λένε τα dungeons, και θα ήθελα να δω και τo pvp με forts κλπ. Αν δεν κάνω λάθος raids δεν υπάρχουν δυστυχώς. 

Αν ζητούσαν συνδρομή γι'αυτό το παιχνίδι θα γέλαγαν και οι πέτρες, οριακά αυτή τη στιγμή μπορούν να ζητήσουν λεφτά. Απορώ με όσους το εκθειάζουν, μάλλον δεν έχουν παίξει άλλο mmo ποτέ. 

GW2 δεν συγκρίνεται σε ποιότητα. Το GW2 έχει πολύ περιεχόμενο, pvp, pve, events, puzzles, world events και είναι πάρα πολύ προσεγμένο σε σχέση με τη σαβούρα που κυκλοφορεί εκεί έξω, γι' αυτό και αντέχει. Δεν μπαίνει καν σε σύγκριση νομίζω από πλευράς ποιότητας - αν και μάλλον το content του και το κοινό που στοχεύει είναι διαφορετικό με του New World.

Απλά θέλουν να δουν τα μάτια μας και κάτι νέο, με ανανεωμένα γραφικά, άλλα περιβάλλοντα κλπ. Άλλο παιχνίδι. 

 

Τα quests τουλάχιστον στα MMOs που έχω παίξει εγώ πάντα έδιναν περισσότερο xp από το να πας να σκοτώνεις mobs. Γιατί τέτοιος μαζοχισμός; :D:D

 

Μιας και έγινα χθες level 26 μετά από 32 ώρες παιχνιδιού, πήγα με τα δυο μου φιλαράκια για το πρώτο expedition στο bones, μικρό dungeon θα έλεγα! Ήμασταν 5αδα, είχαμε καλό healer και ενώ τα παιδιά μου είπαν ότι είναι δύσκολο και μου έδωσαν οδηγίες πως να φάμε το τελικό boss, δεν χρειάστηκε γιατί του δίναμε τρομερό ξύλο και ο healer μας είχε στα ώπα ώπα και ούτε που ένιωσα ότι ζορίστηκα, αυτοί ήταν 42 lvl, 36, 34 και 18, ο τελευταίος δε ξέρω πόσο ζόρια τα είδε.
Δε τρελάθηκα με την διαδρομή,αλλά ήταν ευχάριστη και στο τέλος έδωσε αρκετό loot, το περισσότερο για το style που παίζω. Όπως και ασχοληθήκαμε με rifts, που έδιναν αρκετό xp και loot. Οπότε διασκέδαζα.

 

Το χειρότερο είναι το AH του παιχνιδιού, το έχουν "σπάσει", πουλάνε τιμές χώμα, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα....Οπότε το καθιστά και άχρηστο στην προσπάθεια σου να βγάλεις χρήματα. Βλέπεις κάτι rare και legendary να τα πουλάνε σε γελοίες χαμηλές τιμές, παράδειγμα ένα common με 5g και στη λίστα βλέπεις και ένα legendary με 5-10g και λες τί φάση....

( quick tip, φτιάξτε και πουλήστε τσάντες, θα βγάλετε άπειρο χρήμα, νταξ όχι άπειρο, αλλά αρκετό σε σχέση με άλλα αντικείμενα).
Το να αγοράσεις σπίτι με 10k χρυσό, μοιάζει άπιαστο όνειρο, αφού τα χρήματα όπως και το xp πέφτουν με το σταγονόμετρο. Μόνο εαν μαζευτείς με παρέα και τα συγκεντρώσετε όλοι μαζί και το πάρει ένας και σας φυλάει τα πράγματα σας.

Απέχει αιώνες από το gw2, δε το φτάνει καν τι να λέμε τώρα..Μέχρι και το black desert online το κοιτάει από ψηλά.
Τώρα όσοι/ες έχουν έρθει από το αρχαίο WOW, λογικό να τους φαίνεται ότι ανακαλύφθηκε ο τροχός.

Από κει και πέρα, ας γίνεται ο χαβαλές στα dungeon και οκ περνάει η ώρα. Αλλά όσο σκέφτομαι ότι τώρα θα συνδεθώ ΜΟΝΟ για να κόψω ξύλα και να μαζέψω fiber και να μην κάνω κάτι άλλο, λιγάκι δακρύζω μαζί μου :P 
Παίξε να μας πεις πως σου φάνηκε το dungeon.

 

3 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Προσωπικά εγώ σε mmo έχω παίξει μόνο wow. 

Συγκριτικά με αυτό λοιπόν, θα πω οτι με χαροποιεί ότι παίζω κάτι διαφορετικό. Σε περιεχόμενο, σε combat style, crafting κτλ. Επίσης ένα αρκετά θετικό στοιχείο (ή και αρνητικό, οπως το βλέπει κανείς) , δεν χρειάζεται να παίξεις πολύ ώρα για να φαρμάρεις materials. Δηλαδή έχει τύχει να μπω να παίξω μία ώρα και να κάνω μόνο logging, fishing κτλ

Το αγόρασα λόγω hype? Ναι σίγουρα.
Αντικατοπτρίζει το Hype? Μάλλον όχι.

Το game συνολικά έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης και ευελπιστώ πως θα βελτιωθεί. Αν όχι θα πάει άκλαυτο μετά από κάποιο καιρό καλώ ή κακώς. Σίγουρα δεν ήταν 100% έτοιμο για release, όχι λόγω bugs αλλά λόγω optimization και βελτίωσης του user experience.

Είναι game το οποίο απευθύνεται σε χιλιάδες κόσμου, είναι αδύνατον να είναι τέλειο για όλους. Όλα αυτού του ειδους δηλαδή.

Άμα έχεις παίξει μόνο wow, λογικό δεν είναι να σου φαίνεται ότι παίζεις κάτι διαφορετικό :P;;
Δεν είμαι κανάς τρελός fan των mmoRPG και συνήθως τα βαριέμαι πιο εύκολα από άλλα παιχνίδια αλλά κάτι εχω παίξει για να ξέρω πάνω κάτω τι μου αρέσει.
Όμως αυτό που λες ότι θες λίγη ώρα για να φαρμάρεις υλικά, δεν ισχύει. Εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει να τα ανεβάσεις και μπαίνεις μια στο τόσο στην διαδικασία, γιατί το να πας από στα ξύλα, από lvl 80-->100 θες ένα 2-2.5ωρο μόνο να κάνεις αυτό, και αν έχεις καλά εργαλεία που να δίνουν xp. 
Το ψάρεμα δε μπορώ να φανταστώ πόσους αιώνες θέλει να ανέβει....και αρκετές συνταγές θέλουν legendary ψάρια για να φτιάξεις όπλα, θα κλαψω το ξέρω.

Όμως ότι είπες, αγοράστηκε λόγω hype και δεν το αντικατοπρτίζει καθόλου. Θα το καταλάβουν με τον καιρό που θα αρχίσει ο κόσμος να σπάει. Ήδη έχει χάσει πάνω από το 50% που το ξεκίνησαν, σε 2 βδομάδες που έχει κυκλοφορήσει, ή έτσι φαίνεται από τα στατιστικά που δίνει το steamdb(πόσοι μέσα σε αυτό το διάστημα να έκρυψαν το προφιλ τους; ) ή εδώ

image.png.7680de310c7d3dce2e9bfbfc8af4479a.png

Το θέμα είναι να το βελτιώσουν όπως λες!

Και το wow απευθείνεται σε χιλιάδες/εκατομύρια κόσμου και απ'οτι φαίνεται ακόμα αρέσει όμως ρε συ. Το gw2 κρατάει τον κόσμο του και το eve και είναι χρόνια που κυκλοφορούν.

2 ώρες πριν, suffocater είπε

Επειδή βλέπω αρκετό κόσμο που έχει απογοητευτεί από διάφορα κομμάτια του new world, γιατί δεν ρίχνετε μια ματιά και στο final fantasy XIV που ειναι και free μέχρι τα 60 lvl χωρίς χρονικό περιορισμό?
Έχετε για πλάκα content για 200 ώρες (μη πω 1000 αν θέλετε να εξαντλησετε οσα μπορείτε να κάνετε ως free) . 

ίσως δεν αρέσουν τα jrpg σε όλους, προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου σαν παιχνίδι. Και είναι τρομερά παλιό και ποτέ δεν είχε δείξει κάτι το τρομερό.
Αν ήταν να γυρίσω σε κάποιο αυτό θα ήταν το gw2 . Για την ώρα θα μείνω στο NW, να δούμε πως θα πάει.

2 ώρες πριν, wotw είπε

Υπάρχει guide; 

Τσέκαρε και εδώ
https://newworldfans.com/builds 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...