Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, SPANK είπε

Να κανονίσουμε αν είναι να μαζευτούμε σε έναν server σε company να κάνουμε και κάνα quests και expeditions

Έχω βαρεθεί μόνος μ ..και από ότι είδα από 40+ έχει  elite party quests..2+ατόμων. Άρα πείτε πού θα μαζευτούμε.

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

October 19, 2021 - Update 1.0.3

2 ώρες πριν, SPANK είπε

Να κανονίσουμε αν είναι να μαζευτούμε σε έναν server σε company να κάνουμε και κάνα quests και expeditions

εμείς δε το κουνάμε από τον server μας! Όποιος θέλει δυνατούς syndicates θα μας βρει στον:
Vanaheim Summit- Izar

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

October 19, 2021 - Update 1.0.3

εμείς δε το κουνάμε από τον server μας! Όποιος θέλει δυνατούς syndicates θα μας βρει στον:
Vanaheim Summit- Izar

Ωραία θα  έρθω και εγώ εκει μολις ανοίξει το transfer

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, danaos7 είπε

Έχω βαρεθεί μόνος μ ..και από ότι είδα από 40+ έχει  elite party quests..2+ατόμων. Άρα πείτε πού θα μαζευτούμε.

Και γω μια απο τα ίδια 32 level καταντάει ομως βαρετή η solo εμπειρία...ρίξτε καμιά ενημέρωση για servers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις ολοκλήρωσα το transfer, τελικά πήγα στον Amenti. Ύστερα από λίγο ψάξιμο είδα ότι εκεί είναι το ελληνικό guild Greek Titans το οποίο στη λίστα των Companies το βγάζει με 51+ μέλη (άγνωστο πόσα συνολικά παραπάνω έχει) και άλλο ένα Greek Titans Academy με 11-25 μέλη (θυμίζω ότι στο New World δεν υπάρχουν alts). Δεν ξέρω αν παίζουν και άλλα, αυτά είναι που βρήκα σε πρώτη φάση. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος server με περισσότερους έλληνες guild – αν κάποιος ξέρει ας ενημερώσει να ξέρουν και οι υπόλοιποι. 

Από εκεί και πέρα στον χάρτη την πλειοψηφία αυτή τη στιγμή τουλάχιστον την έχουν οι Marauders με αναλογία:

Marauders: 6
Syndicate: 3
Covenant: 2

Το site των παιδιών και το Discord τους το βρήκα εδώ (https://www.greektitans.gr/gaming-news/new-world-greek/) για όποιον τον ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tigkas είπε

Εγώ μόλις ολοκλήρωσα το transfer, τελικά πήγα στον Amenti. Ύστερα από λίγο ψάξιμο είδα ότι εκεί είναι το ελληνικό guild Greek Titans το οποίο στη λίστα των Companies το βγάζει με 51+ μέλη (άγνωστο πόσα συνολικά παραπάνω έχει) και άλλο ένα Greek Titans Academy με 11-25 μέλη (θυμίζω ότι στο New World δεν υπάρχουν alts). Δεν ξέρω αν παίζουν και άλλα, αυτά είναι που βρήκα σε πρώτη φάση. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος server με περισσότερους έλληνες guild – αν κάποιος ξέρει ας ενημερώσει να ξέρουν και οι υπόλοιποι. 

Από εκεί και πέρα στον χάρτη την πλειοψηφία αυτή τη στιγμή τουλάχιστον την έχουν οι Marauders με αναλογία:

Marauders: 6
Syndicate: 3
Covenant: 2

Το site των παιδιών και το Discord τους το βρήκα εδώ (https://www.greektitans.gr/gaming-news/new-world-greek/) για όποιον τον ενδιαφέρει.

Καλημέρα φίλε μου επειδή με ενδιαφέρει, έχει queue ο συγκεκριμένος ? Γιατί αν είναι να φύγω από τη χαλαρουίτα και να έρθς σε q το ξεχνάω. Μπαίνω για 1-2 ωρίτσες και βγάινω δεν αξιζει την αναμονη και επίσης ειμαι Syndicate λογικα οι Έλληνες είναι Marauders Οποτε θα πρεπει να λλαξω σε περίπτωση αλλαγής ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με ενδιέφερε και εμένα, αλλά είμαι Covenant. Φαντάζομαι δεν γίνεται να αλλάξω και faction μαζί με server, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phaecia δεν έχει queue αν και την Κυριακή που πήγα να μπω είχε, ήμουν όμως στην θέση 1 αλλά αυτό κράτησε για κάποια λεπτά. 
Οι syndicate δεν πάνε καλά, χάσανε και το everfall πριν κάποιες μέρες, οι marauders φαίνεται τα πάνε καλά, τουλάχιστον παίζουν έξυπνα και όχι "pvp pvp pvp" που ήταν τα ζώα στο company που ήμουν!
Έλειπα 7 μέρες και είμαι 47 level και οι "pvpiers" μας είναι <40 ενώ οι Marauders 60άρισαν ήδη αρκετά group και παίρνουν ότι θέλουν περπατώντας!
Το pvp για μένα σε αυτό το παιχνίδι είναι αδιάφορο, δεν φαίνεται ότι χρειάζεται κάπου και το παιχνίδι γενικά θα χρειαστεί να μπει περιεχόμενο και σύντομα αν ήδη πριν κλείσει 1 μήνα έχουμε ήδη ένα μεγάλο ποσοστό του κόσμου 60.
Αν είναι να κάνουμε κάπου transfer θα πρέπει να είναι σε κάποιον server με χαμηλό πληθησμό, τουλάχιστον να μπορούμε να κάνουμε farming άνετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως έχουν σπάσει τους servers, ο κόσμος είναι πολύ μοιρασμένος

https://www.newworldstatus.com/regions/eu-central 

ο κόσμος μας

image.png.115625f22569286ac368ac73bb92515d.png

και ο σερβερ μας

image.png.ae3566eceda2051ef5ba457672440f95.png

και οι πρώτοι σε πλυθησμό 

image.png.2c5ac30089abd92cab793ef7cf1b1042.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

comfuzio είμαστε στον ιδιο server. Εγώ βέβαια είμαι covenant. Είδα το company σου (macedon) .  Έχω σαν βάση το First light.  Έχει πολλά recourses o Phaeacia . Τουλάχιστον iron που είναι ο βασικός καταλύτης για τα περισσότερα crafts έχει μπόλικο αν ξέρεις να ψάχνεις κι έχεις σταμπάρει και περιοχές. Στο company που είμαι δεν είναι και τόσο ενεργοί σε chat ή discord. Παίζω πάρα πολλές ώρες και βασικά είμαι από αυτούς που ξεκοκαλίζουν τα games ψάχνοντας και την τελευταία λεπτομέρια.  Μου φαίνεται το xp  πολύ γρήγορο παρόλο που το τρενάρω όσο μπορώ. 

WOTW faction μπορείς να αλλάξεις σε 3 μήνες αν θυμάμαι καλά (120 μέρες).  Δεν ξέρω αν μπορείς να κρατήσεις τον εξοπλισμό που αγόρασες από το faction shop , χωρίς να το αποκλείω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συγνώμη γιαυτούς τους Έλληνες λέγατε να μαζευτούμε όλοι μαζί να παίζουμε;

Spoiler

 

viber_image_2021-10-21_12-23-35-316.jpg.99863d91ee69394318152d3c67318160.jpg

 

 

 

να μας λείπει.

Έχουμε τόσο ωραιό μη τοξικό σερβερ, που ο καθένας βοηθάει και είναι φιλικός.
Καλή συνέχεια στο ελληνικό community.

1 ώρα πριν, kriosgr είπε

 

WOTW faction μπορείς να αλλάξεις σε 3 μήνες αν θυμάμαι καλά (120 μέρες).  Δεν ξέρω αν μπορείς να κρατήσεις τον εξοπλισμό που αγόρασες από το faction shop , χωρίς να το αποκλείω. 

οι απορίες σου απαντιόντε εδώ

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, spilios6 είπε

Καλημέρα φίλε μου επειδή με ενδιαφέρει, έχει queue ο συγκεκριμένος ? Γιατί αν είναι να φύγω από τη χαλαρουίτα και να έρθς σε q το ξεχνάω. Μπαίνω για 1-2 ωρίτσες και βγάινω δεν αξιζει την αναμονη και επίσης ειμαι Syndicate λογικα οι Έλληνες είναι Marauders Οποτε θα πρεπει να λλαξω σε περίπτωση αλλαγής ?

Αναμονή δεν έχω συναντήση μέχρι τώρα καθόλου. Οι Έλληνες είναι Syndicate.

 

6 ώρες πριν, wotw είπε

Θα με ενδιέφερε και εμένα, αλλά είμαι Covenant. Φαντάζομαι δεν γίνεται να αλλάξω και faction μαζί με server, σωστά;

Μετά το transfer μπορείς να αλλάξεις faction πληρόνωντας 100 Azoth (τα μπλε φιαλίδια που πληρώνεις για τις μεταφορές), αλλά αν τελικά έρθεις μην αλλάξεις αμέσως faction.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...