Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω και εγώ την γνώμη μου μετά από 50 ώρες (21lvl). Έχω περάσει από πολλά mmorpg – GW δεν έχω παίξει γιατί δεν μου αρέσει αυτό το style. Γενικά το παιχνίδι είναι λίγο αργά τα ζα… ή αλλιώς ολίγον για φυλακισμένους που λένε κάποιοι. Αυτό σε κάποιους αρέσει σε άλλους όχι.

Προσωπικά με ιντριγκάρει γιατί αυτό του δίνει διάρκεια. Μήνες/χρόνια να φαρμάρεις, να ανεβάζεις professions, να μαζέψεις λεφτά, housing κλπ... τρελό μέλλον ασχολίας. Οκ αν κάποιου δεν του αρέσουν όλα αυτά και τα βαριέται, τότε μπορεί να μην του κάνει αυτό το είδος, άλλωστε δεν κάνουν όλα για όλους.

Από εκεί και πέρα σίγουρα το παιχνίδι δεν ήταν έτοιμο όσο θα έπρεπε και όχι λόγω bugs, όπως πολύ καλά αναφέρθηκε πιο πάνω. Υπάρχουν τρομερές ελλείψεις σε πάρα πολλούς τομείς που αφορά το θέμα λειτουργικότητας. ΑΗ, interface, chat, optimization και δεν συμμαζεύεται. Αλλά από την άλλη πλευρά όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι το παιχνίδι τρέχει μόνο 15 μέρες. Συνεπώς μία στοιχειώδη υπομονή δεν θα την θεωρούσα υπερβολική στη παρούσα φάση.

Ήδη στο steam το γράφημα των θετικών αξιολογήσεων έχει αρχίσει να ανεβαίνει και αντιστοίχως των αρνητικών να μικραίνει. Δεν ξέρω στο μέλλον πως θα πάει αλλά θέλω να πιστεύω ότι σιγά σιγά θα τα φτιάχνουν.
 

Επίσης θα ήθελα να προτείνω και κάτι: Μιας και όπου να ναι θα ανοίξουν τα transfer, θα έλεγα όσα παιδιά είναι σε server που παίζει γενικά ελληνική παρέα, να το γράψουν εδώ τι/που/πόσοι, έτσι ώστε όσοι θέλουν να μετακινηθούν να ξέρουν που παίζει τέτοια επιλογή.

Επειδή είμαστε αρκετοί διασκορπισμένοι σε διάφορους servers – είτε εξαιτίας των αρχικών queue είτε οτιδήποτε άλλο, είναι νομίζω μία πολύ καλή ευκαιρία όσοι θέλουν να αυξήσουμε την συγκέντρωση των ελληνικών παρεών.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν ανοιξουν τα transfer ας συμφωνησουμε σε εναν server αρκετοι η ολοι ετσι ωστε να μπορουμε να κανουμε και συντονισμενο pvp ετσι ωστε να παιρνουμε περιοχες και φυσικα pve για το gear. Μπορει να φτιαχτει και ενα καναλι στο discord φυσικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι που ξέχασα να ποστάρω πριν, αφού είναι άχρηστοι εκεί στην amazon να έχουν ένα minimap, φρόντισε η κοινότητα να φτιάξει ένα:

New World MiniMap

να ναι καλά ένας φίλος που το βρήκε

12 λεπτά πριν, KNSM είπε

Οταν ανοιξουν τα transfer ας συμφωνησουμε σε εναν server αρκετοι η ολοι ετσι ωστε να μπορουμε να κανουμε και συντονισμενο pvp ετσι ωστε να παιρνουμε περιοχες και φυσικα pve για το gear. Μπορει να φτιαχτει και ενα καναλι στο discord φυσικα.

για να γίνει αυτό θες 100 άτομα guild και να βάλουν από 1000g ο καθένας :D 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Κάτι που ξέχασα να ποστάρω πριν, αφού είναι άχρηστοι εκεί στην amazon να έχουν ένα minimap, φρόντισε η κοινότητα να φτιάξει ένα:

New World MiniMap

να ναι καλά ένας φίλος που το βρήκε

 

Δεν δουλευει σε μενα βγαζει ερρορ,εβαλα ενα αλλο και δουλευε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Δεν δουλευει σε μενα βγαζει ερρορ,εβαλα ενα αλλο και δουλευε

Φίλε μου μπορείς να ποσταρεις αυτό που δουλεύει ? καποιο site να το κατεβάσουμε ?

και πως το περνάς μέσα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Δεν δουλευει σε μενα βγαζει ερρορ,εβαλα ενα αλλο και δουλευε

Εμάς δουλεύει bro!

Άνοιξε in-game να δείχνει τα fps και τις συντεταγμένες, για να το διαβάζει αν έχεις θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει 5 μέρες, πήγα 30 lvl πολύ γρήγορα και θα μπορούσα να πάω κι ακόμα γρηγορότερα αν τότε ήξερα αυτά που ξέρω τώρα.  Μην βγάζετε εύκολα συμπεράσματα για το τι είναι εύκολο ή δύσκολο ή χρονοβόρο. Όπως σε όλα τα games υπάρχει ο εύκολος τρόπος να κάνεις κάτι και ο δύσκολος. Αλλιώς κόβεις δέντρα με ένα flint τσεκούρι που ξεκινάς κι αλλιώς με ένα iron που  θα έχει λογικά και κανά perk πάνω του. Άμα κουμπώσεις και κανα potion μαζί ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά. 

Το πρόβλημα που διακρίνω εγώ στο game δεν είναι έλλειψη του swim animation αλλά το ότι το 50% των παικτών να μην πω παραπάνω είναι syndicate. Το 40% είναι Marauders κι ένα κακομοίρικο 10% είναι Covenant.  Μέσα σε αυτό το μικρό το 10% είμαι κι εγώ 😊  Δεν υπάρχουν σχεδόν καθόλου covenant companies στον server που παίζω. Βρήκα μια Εγγλέζικη εχθές το βράδυ και μπήκα. Πάλι καλά. 

 Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι τεχνικό αν γνωρίζει κανένας. Το σύστημα μου είναι intel i5 6500 (έκτης γενιάς δηλαδή), 8 GB μνήμη , 250 GB SSD σκληρό με 47 GB free. Τροφοδοτικό 650 watt της corsair. Κάρτα γραφικών nvidia 1050 ti.  

Το παιχνίδι μου προτείνει τις low ρυθμίσεις και το πρόγραμμα της nvidia επίσης (game ready drivers). Το έβαλα στο medium και δεν βλέπω να πέφτουν τα fps αλλά με χαλάει που αναγκάζομαι να παίζω σε 1370 Χ 700 ή κάτι τέτοιο ανάλυση. Εσας τι προτεινόμενες ρυθμίσεις σας βγάζει ; 

 Παρληγγειλα από το Πλαίσιο μια gtx 1660 super μιας και το είχα ορκιστεί ότι θα αναβαθμίσω κάρτα γραφικών μόνο όταν πραγματικά θα χρειαστεί. Το new world είναι το game που πάντα περίμενα. Κατάφερε να με κολλήσει στο pc, κάτι που μόνο το Lineage 2 είχε καταφέρει μέχρι τώρα.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Εμάς δουλεύει bro!

Άνοιξε in-game να δείχνει τα fps και τις συντεταγμένες, για να το διαβάζει αν έχεις θέμα.

Ναι το εκανα αλλα δεν μου δειχνει επανω δεξια τις συντεταγμενες,εβαλα αυτο και μου δουλευει

https://www.overwolf.com/app/Leon_Machens-Aeternum_Map

5 ώρες πριν, spilios6 είπε

Φίλε μου μπορείς να ποσταρεις αυτό που δουλεύει ? καποιο site να το κατεβάσουμε ?

και πως το περνάς μέσα ?

Αυτο εβαλα φιλε μου, https://www.overwolf.com/app/Leon_Machens-Aeternum_Map

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Εμάς δουλεύει bro!

Άνοιξε in-game να δείχνει τα fps και τις συντεταγμένες, για να το διαβάζει αν έχεις θέμα.

ok το εφτιαξα κ αυτο,επρεπε να αλλαξω αναλυση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Ναι το εκανα αλλα δεν μου δειχνει επανω δεξια τις συντεταγμενες,εβαλα αυτο και μου δουλευει

https://www.overwolf.com/app/Leon_Machens-Aeternum_Map

 

ok το εφτιαξα κ αυτο,επρεπε να αλλαξω αναλυση

share the knowledge. Ευχαριστώ και γιαυτό που δωσες. Θα το βάλω.
(τί είχε η ανάλυση;; )

 

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος γκρινιάρης στον πλανήτη αυτόν:
Annoyed with New World's lack of minimap, two players built their own

ΜΑ ΠΟΙΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΠΕ, "ΑΣ ΜΗ ΒΑΛΟΥΜΕ MINIMAP ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΑΣ"?
καλά να μου πεις,εδώ δεν έβαλαν animation στο κολύμπι :P minimap θα χε

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

share the knowledge. Ευχαριστώ και γιαυτό που δωσες. Θα το βάλω.
(τί είχε η ανάλυση;; )

 

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος γκρινιάρης στον πλανήτη αυτόν:
Annoyed with New World's lack of minimap, two players built their own

ΜΑ ΠΟΙΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΠΕ, "ΑΣ ΜΗ ΒΑΛΟΥΜΕ MINIMAP ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΑΣ"?
καλά να μου πεις,εδώ δεν έβαλαν animation στο κολύμπι :P minimap θα χε

Eιχα 4κ αναλυση επιφανεια εργασιας και In game ειχα 2κ,και δεν φαινοντουσαν τα coords,μολις εβαλα 2κ αναλυση επιφανεια εργασιας εφτιαξε το mini map

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kriosgr είπε

Το έβαλα στο medium και δεν βλέπω να πέφτουν τα fps αλλά με χαλάει που αναγκάζομαι να παίζω σε 1370 Χ 700 ή κάτι τέτοιο ανάλυση. Εσας τι προτεινόμενες ρυθμίσεις σας βγάζει ; 

Μεταξύ τους αυτά τα δύο είναι διαφορετικά. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Μπορείς να το γυρίσεις από low σε medium και να κρατήσεις την αρχική σου ανάλυση. Το ότι το ανεβάζεις δεν σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις και την ανάλυση. Συνήθως προτέινεται να έχεις την max ανάλυση η οποία το πιθανότερο αυτή θα έχει και το monitor σου.

Το τι βγάζει στον καθέναν προφανώς έχει να κάνει με το μηχάνημα που έχει ο καθένας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tigkas είπε

Για όσους χρησιμοποιούν minimap addon, έπεσα επάνω σε αυτό από μία συζήτηση που λέγανε για αυτό στα forum.

db354da8fd7ba6ae8cccfdd2495f765b244a6e4c

Αν και αμφιβάλλω(όσο και για την πηγή της φωτός που δεν έχουμε) κατά πόσο ξέρει ο mod που του απαντάει τι είναι το overwolf, αν ήξερε δε θα του απαντούσε τόσο generic. Δε θα υπήρχε καν το overwolf γενικά. Γενικά ΔΕ τρως ban με το overwolf. (Γενικά από GitHub κιόλας πηγή όπως είναι το από πάνω,δε παίζει ποτέ να έδιναν κακόβουλο υλικό και το αναφέρει ότι είναι safe)

Αλλά πάμε παρακάτω,πάμε στο ναι σύμφωνοι να μη βάζουμε άλλα προγράμματα από πάνω, αλλά δεν είναι τέρμα ηλίθιοι που δεν έχουν βάλει minimap? Φτιάξτε σωστά το παιχνίδι σας, να μην επεμβαίνουμε.Από τα πιο χρήσιμα εργαλεία σε mmo, τώρα καθόμαστε και πατάμε όλη την ώρα το M για να βλέπουμε τον χάρτη. Αν και overlay εργαλεία θέλουμε στα παιχνίδια μας! Κάνουν την ζωή μας πιο εύκολη. Στο GW2 ήταν η χρυσή τομή της ευτυχίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...