Προς το περιεχόμενο

iPhone 12, Apple Watch Series 6, iPad Air, νέο HomePod και AirPods Studio φέρνει η Apple το φθινόπωρο


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Μα την είπα εξ αρχής και ξεκάθαρα, το 11 είναι πεταμένα λεφτά για εμένα, στα 300 ίσως να άξιζε ένεκα λειτουργικού και καμερών, το υπόλοιπο μύνημα σου είναι μικροπρεπες και λυπάμαι!

Δεν είπες μόνο αυτό... αν δεν το καταλαβαίνεις εσύ, αλλά το βλέπουν όλοι οι άλλοι, μάλλον το πρόβλημα δεν το έχουν οι άλλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, avacan23 είπε

To notch ακριβώς ίδιο μέγεθος αν και λιγο πιο γρηγορο...

 

Τι εννοείς πιο γρήγορο notch;

44 λεπτά πριν, DTsuras είπε

Απο 7 plus(day1 το πηρα) ισως παω κατευθειαν στο 12 pro max.. θα ηταν τρελη αναβαθμιση

Σε ότι τηλέφωνο και να πας από 200-250 ευρώ και πάνω, θα είναι τρελή αναβάθμιση (πχ mi note 10 lite, samsung a71)

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο εκοψαν το 6,5 που ηταν λιγο πριν το γκουμουτσα μεγεθος και ηταν πραγματικα ΥΠΕΡΟΧΟ , και βγαλανε το 6,7 που ειναι γκουμουτσα κανονικοτατη? αυτο μου κοστισε πιο πολυ απ ολα, και απο την πιο μικρη μπαταρια , και απο το 60 refresh rate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, AtiX είπε

Μου κάνει εντύπωση που ενώ άλλες εταιρίες πασχίζουν δεκαετίες για να αποκτήσουν εταιρική ταυτότητα και ομοιομορφία στα προϊόντα τους χωρίς να το καταφέρουν, εσύ το βλέπεις ως κάτι αρνητικό...

ΠΧ... είναι σημαντικό ένα logo να παραμένει ίδιο για πάρα πολλά χρόνια ή να αναγνωρίζεται αμέσως ένα προϊόν ή ο πελάτης σε κάθε νέα συσκευή να μην χρειάζεται επιπλέον χρόνο εκμάθησης για να την λειτουργήσει... 

Συμφωνώ απόλυτα ότι για σένα δεν αξίζει το iPhone... Ιάπωνες, χιούμορ, σιγοντάρισμα, αναφορές σε λεγόμενα άλλων κλπ δηλώνουν ότι δεν έχεις τη δύναμη να πεις ξεκάθαρα την γνώμη σου χωρίς να χαρακτηρίσεις άμεσα... 

πολλές φορές και η τελειότητα γίνεται βαρετή , δεν θές να έχεις μία ποικιλία στα προϊόντα που έχεις αγοράσει ? δηλαδή να φοράω το apple watch που θα μοιάζει με το iphone μου που θα είναι ίδιο με το ipad μου που θα είναι ίδιο με το macbook pro μου ή το  imac , εντάξει δεν λέω οτι θα είναι άσχημο εφόσον θα έχεις ένα workflow πολύ επαγγελματικό αλλά εμένα προσωπικά με εμπνέει και κατι διαφορετικό  , π.χ ένα λαπτοπ ή ένα κινητο ή ένα desktop αλλης φιλοσοφίας

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ethereum είπε

δεν θές να έχεις μία ποικιλία στα προϊόντα που έχεις αγοράσει ? δηλαδή να φοράω το apple watch που θα μοιάζει με το iphone μου

Ειναι λιγο απιθανο να συμβει αυτο.

Εχεις δει τι ποικιλια σε λουρακια υπαρχει για το Apple watch απο την ιδια την Apple ή 3ες εταιρειες? Και ειναι και παρα πολυ ευκολο να τα βαλεις/βγαλεις.

Προσθεσε σε αυτο και την καλη ποικιλια σε Watch Faces και μια χαρα ποικιλια υπαρχει στα Apple watch.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ethereum είπε

πολλές φορές και η τελειότητα γίνεται βαρετή , δεν θές να έχεις μία ποικιλία στα προϊόντα που έχεις αγοράσει ? δηλαδή να φοράω το apple watch που θα μοιάζει με το iphone μου που θα είναι ίδιο με το ipad μου που θα είναι ίδιο με το macbook pro μου ή το  imac , εντάξει δεν λέω οτι θα είναι άσχημο εφόσον θα έχεις ένα workflow πολύ επαγγελματικό αλλά εμένα προσωπικά με εμπνέει και κατι διαφορετικό  , π.χ ένα λαπτοπ ή ένα κινητο ή ένα desktop αλλης φιλοσοφίας

Προσωπικά μου αρέσει πολύ που θα καταφέρει να τα κάνει όλα ομοιόμορφα τα προϊόντα της, απλώς πιστεύω ότι θα πρέπει να είναι και η τελευταία τέτοια γενιά, να τα διατηρήσει για 3 χρόνια με μικρές αισθητικές αναβαθμίσεις και να αλλάξει μετά εντελώς τον σχεδιασμό σε όλα της τα προϊόντα για την επόμενη δεκαετία (πανω-κάτω). Οσο και να είναι ακόμη state of the art το design της, πρέπει να ανανεωθεί σίγα-σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jimarass26 είπε

Με τιμολόγιο όμως έχεις 1 χρόνο εγγύησης, όχι 2. Δεν αξίζει καθώς τα περισσότερα προβλήματα προκύπτουν στο 2ο χρόνο.

Το γνωριζεις βεβαιως οτι το παραπανω ειναι εντελως παρανομο.

Οι νομοθεσια περι εγγυησεων (Ελληνικη και Ευρωπαϊκη) δεν ξεχωριζει τιμολογιο ή αποδειξη για το χρονικο διαστημα της εγγυησης.

Οποτε μπορει να το λενε αλλα εαν το κυνηγησεις δεν ισχυει. Τα 2 χρονια εεγυησης ειναι υποχρεωτικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Το γνωριζεις βεβαιως οτι το παραπανω ειναι εντελως παρανομο.

Οι νομοθεσια περι εγγυησεων (Ελληνικη και Ευρωπαϊκη) δεν ξεχωριζει τιμολογιο ή αποδειξη για το χρονικο διαστημα της εγγυησης.

Οποτε μπορει να το λενε αλλα εαν το κυνηγησεις δεν ισχυει. Τα 2 χρονια εεγυησης ειναι υποχρεωτικα

Το γνωρίζω, αλλά που να τρέχω....... 

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JcD είπε

Μα την είπα εξ αρχής και ξεκάθαρα, το 11 είναι πεταμένα λεφτά για εμένα, στα 300 ίσως να άξιζε ένεκα λειτουργικού και καμερών

Για βρες μου 1 κινητο στα χρηματα του iphone 11 το οποιο να εχει

-αυτη την συνολικη ποιοτητα των καμερων σε φωτογραφιες/video

-A13 αποδοση 

-Ip68

-software υποστηριξη 4/5 ετων

-ασυρματη φορτιση

-στερεο ηχεια

-ιδια ποιοτητα κατασκευης

-Wifi6

Ποιες ειναι δηλαδη οι εναλλακτικες στα χρηματα αυτα που ουτε για 300ευρω δεν αξιζει το Iphone 11,μιας και λες ισως?

Δεν τρολλαρω,σοβαρα ρωταω γιατι πολλα απο τα παραπανω ουτε το ακριβοτερο poco f2 δεν δινει. Για να μην αναφερθω στο επισης ακριβοτερο Pixel 4a ή Oneplus Nord.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για βρες μου 1 κινητο στα χρηματα του iphone 11 το οποιο να εχει

-αυτη την συνολικη ποιοτητα των καμερων σε φωτογραφιες/video

-A13 αποδοση 

-Ip68

-software υποστηριξη 4/5 ετων

-ασυρματη φορτιση

-στερεο ηχεια

-ιδια ποιοτητα κατασκευης

-Wifi6

Ποιες ειναι δηλαδη οι εναλλακτικες στα χρηματα αυτα που ουτε για 300ευρω δεν αξιζει το Iphone 11,μιας και λες ισως?

Δεν τρολλαρω,σοβαρα ρωταω γιατι πολλα απο τα παραπανω ουτε το ακριβοτερο poco f2 δεν δινει. Για να μην αναφερθω στο επισης ακριβοτερο Pixel 4a ή Oneplus Nord.

Που αν συνυπολογίσεις και την μεταπώληση στην 2ετία, κάπου λίγο πιο πάνω παίζει να σου στοίχισε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, SeNNinhA said:

Οι νομοθεσια περι εγγυησεων (Ελληνικη και Ευρωπαϊκη) δεν ξεχωριζει τιμολογιο ή αποδειξη για το χρονικο διαστημα της εγγυησης.

Ούτε το διευκρινίζει πάντως και η οδηγία μιλάει για δικαιώματα καταναλωτών, οπότε πρέπει να διευκρινιστεί το «καταναλωτής». Αν δεν έχεις πληρώσει ΦΠΑ και το έχεις περάσει στα έξοδα, θεωρείσαι καταναλωτής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...