Προς το περιεχόμενο

iPhone 12, Apple Watch Series 6, iPad Air, νέο HomePod και AirPods Studio φέρνει η Apple το φθινόπωρο


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς τα νεα ειναι οτι τα 12αρια πανε απο  Νοεμβρη -Δεκεμβριο

Το απλο 12αρι 5,4 ιντσες εχει τιμη 699-749 δολλαρια (χαμηλοτερη και υψηλοτερη εκτιμηση)

αρα τιμή 799-849 ευρώ Το 12 max με 6.1 ιντσες εχει τιμη 799-849 δολλάρια.

https://www.techradar.com/news/new-iphone-12

Εχει 5g oled oled οθονη 60αρα, 5g, 2 φακους, αλουμινιο, μπαταρια 2227 (2727 το μεγαλο) και ιδιο notch.

Mε τον Α14 νομιζω για αυτούς που βολευονται στις 5,4 ίντσες λογικα θα πουλήσει.

Ανταγωνισμό στα 800 ευρώ δε βλέπω με αυτά τα χαρακτηριστικά. (υπαρχουν επιλογές αλλα καμία καλύτερη σε πρακτική χρηση ειδικα με το νεο IOS 14 ,

ανταγωνιστές βλέπω sammy s20, 1+ 8, https://www.oneplus.com/8   ενώ στη λίστα μπαίνε και το  iphone 11 θα πεσει στα 549 δολλαρια)

Στα 12 pro τωρα δυστυχώς τα πραγματα δεν ειναι τόσο καλά ειδικα αν δεν εχουν 120αρα οθονη.

θα ερθουν τελη νοεμβριου ή Δεκεμβριο. τιμες 999 (1049) δολλαρια και 1099 (1149)

To 12 pro δεν το υπολογιζω καν αφου δεν θα χει ουτε 120αρα οθονη, μπαταρια μικροτερη από το 11αρι και 5g απλο sub-6GHz.και οχι mmwave 5g

H ναυρχιδα λοιπον 12 pro max θα εχει ισως 120αρα οθονη (αν οχι ιδια 60 hz οθονη 458 ppi με το 11 max) , μικροτερη μπαταρια απο το 11 max (3600 αντι 3900), 8κ VIDEO ΚΑΙ 4Κ 240FPS από ολους τους φακους., lidar, ελαφρυτερο και με πιο ομορφο σχεδιασμό, ram 6gb, βελτιωμενο 3Χ zoom, καλυτερο night mode, το notch θα ξεκλειδώνει από μεγαλύτερο ευρος και πιο γρήγορα.

Επομενως το 12 pro max σε σχεση με το 11 δεν θα εχει μεγάλες αλλαγές..(μαλλον ιδια οθονη, 3 φακούς, μικροτερη μπαταρια, το 5g αχρηστο ελλαδα μεχρι τέλος 2021)

και θα ειναι θέμα αν αξιζει καποιος που έχει το 11max να αναβαθμίσει ή οχι. Και οι ναυαρχίδες του ανταγωνισμού το κοντράρουν εδώ σε τιμή 1400 ευρώ...

 

Υ.Γ. 8 -9-2020 θα υπάρχει επίσημη ανακοινωση από apple για κάτι...για να δουμε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, JcD είπε

 

Συμφωνούμε απόλυτα, αγόρασε τις συσκευές και μετά μιλάμε, το να τις σνομπαρεις απλά δείχνει αυτό που έγραψες και σου παρέθεσα απο πάνω. 

Όχι, αν το αφήσω όμως έτσι σε λίγες αναρτήσεις ακόμα θα υποστηρίζεις ότι το είπα και αυτό. 

Ναι στο θέμα της οθόνης, καλύτερο καλιμπραρισμα, όχι στο θέμα των καμερών, ναι στο θέμα θερμοκρασία και κατανάλωση ενέργειας, καλύτερη διαχείριση της ram επίσης.

Τι να αγοράσω; Συσκευή βάρους όσο μισό κιλό ψωμί και με MIAOYI κιόλας; Δεν σφάξανε :D

Καλύτερο καλιμπράρισμα. Αμφιβάλλω εάν ξέρεις τι σημαίνει κιόλας. Κανένα A+ πήρε για την οθόνη του η το καλιμπράρισμα της είναι σαν τις κάμερες της που θέλουν Gcam; Επίσης να υποθέσω το S10 είναι με Exynos που κάνεις την σύγκριση, ε;

ΜΙΑΟΥΙ και καλύτερη διαχείριση μνήμης δεν πάνε μαζί. Είναι δύο έννοιες αντίθετες.

Εντάξει, σε καταλαβαίνω. Θες να υποστηρίξεις την αγορά σου και να πείσεις τον εαυτό σου πως πήρες τον βασιλιά των smartphones. Μην τα λες και πολύ παραέξω όμως αυτα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Τι να αγοράσω; Συσκευή βάρους όσο μισό κιλό ψωμί και με MIAOYI κιόλας; Δεν σφάξανε :D

Καλύτερο καλιμπράρισμα. Αμφιβάλλω εάν ξέρεις τι σημαίνει κιόλας. Κανένα A+ πήρε για την οθόνη του η το καλιμπράρισμα της είναι σαν τις κάμερες της που θέλουν Gcam; Επίσης να υποθέσω το S10 είναι με Exynos που κάνεις την σύγκριση, ε;

ΜΙΑΟΥΙ και καλύτερη διαχείριση μνήμης δεν πάνε μαζί. Είναι δύο έννοιες αντίθετες.

Εντάξει, σε καταλαβαίνω. Θες να υποστηρίξεις την αγορά σου και να πείσεις τον εαυτό σου πως πήρες τον βασιλιά των smartphones. Μην τα λες και πολύ παραέξω όμως αυτα 😛

Μα δεν έχω λόγο να υποστηρίξω αγορά 350 ευρώ, πέραν του  ότι αλλάζω συσκευές συνέχεια, αυτό θα το καταλάβεις άμα δεις το προφίλ μου, τις αξιολογήσεις, αλλά έχει πολύ πλάκα η συζήτηση διότι δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς, δεν γίνεται να αξιολογείς ένα προϊών από το ιντερνετ, πρέπει να το αγοράσεις ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, JcD είπε

Μα δεν έχω λόγο να υποστηρίξω αγορά 350 ευρώ, πέραν του  ότι αλλάζω συσκευές συνέχεια, αυτό θα το καταλάβεις άμα δεις το προφίλ μου, τις αξιολογήσεις, αλλά έχει πολύ πλάκα η συζήτηση διότι δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς, δεν γίνεται να αξιολογείς ένα προϊών από το ιντερνετ, πρέπει να το αγοράσεις ο ίδιος.

Δεν χρειάζεται να το αγοράσω για να το αξιολογήσω. Ξέρω από πριν ότι η Τσαομί πουλάει νούμερα, αριθμούς, πυροτεχνήματα και από ποιότητα είναι μια κατωτερότητα. Για το ΜΙΑΟΥΙ από την άλλη, δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να το ξαναδουλέψει. Άλλωστε τι άλλο να γράψουμε, αφού είναι καλύτερο από iphone 11, Galaxy S10, Oneplus 7T, Pixel 4 κλπ;

Αφού λοιπόν κάναμε άλλο ένα θέμα μαντάρα για τα Tsaomi, ας πάμε στην ευχή του Θεού μπας και συζητήσει κανείς για το iPhone 12.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Δεν χρειάζεται να το αγοράσω για να το αξιολογήσω.

😂

13 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Άλλωστε τι άλλο να γράψουμε, αφού είναι καλύτερο από iphone 11, Galaxy S10, Oneplus 7T, Pixel 4 κλπ;

Α είναι? Μάλιστα, οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, stafaf είπε

Ο,τι σε βολεύει για το αφήγημά σου. 

Το ότι ας πούμε από τις 10 συσκευές οι 5 είναι iphone και ότι δεν υπάρχει μυρωδιά από android ναυαρχίδες "φταίει ο κόσμος". 

Το ότι "ο κόσμος" αγοράζει συνολική εμπειρία χρήσης και όχι μόνο specs δε σου πέρασε από το μυαλό. 

Μια χαρά εμπειρία έχεις και με σωστό αντροιντ. Στο 2020 είμαστε όχι στο 2012. Πρέπει να ξυπνήσετε εσείς οι iphonακιδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Panagioths94 είπε

Μια χαρά εμπειρία έχεις και με σωστό αντροιντ. Στο 2020 είμαστε όχι στο 2012. Πρέπει να ξυπνήσετε εσείς οι iphonακιδες. 

Πες μας ένα παράδειγμα για το ποιο θεωρείς σωστό android. Εγώ πάντως που είχα 6 μήνες το Samsung s10 plus και  μετά πήγα σε iphone, είδα μεγάλη διαφορά στην εμπειρία χρήσης (υπέρ του iPhone πάντα)..

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την φαγωμαρα μεταξύ Android fans και iPhone fans δεν την καταλαβαίνω.

Είχα μέχρι πριν 4 χρόνια μόνο Android συσκευές και πραγματικά το ευχαριστηθηκα γιατί τους έβγαζα τα μάτια. Επίσης, η εμπειρία χρήσης  που είχα ήταν άψογη.

Πριν 4 χρόνια αγόρασα το 7 Plus που έχω μέχρι σήμερα και η εμπειρία χρήσης του με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημενο.

Και στις δύο περιπτώσεις, όλες οι συσκευές, συμπεριλαμβανομένου και του iPhone, έτρωγαν κατά καιρούς σκαλωματα.  

Προς τι αυτό το κόλλημα να υποβαθμιζουμε την επιλογή των άλλων επειδή διαφέρει από την δική μας; 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

15 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Ούτε το διευκρινίζει πάντως και η οδηγία μιλάει για δικαιώματα καταναλωτών, οπότε πρέπει να διευκρινιστεί το «καταναλωτής». Αν δεν έχεις πληρώσει ΦΠΑ και το έχεις περάσει στα έξοδα, θεωρείσαι καταναλωτής;

Λεω εγω τωρα ότι μπορεις να διαβασεις οντως την σχετικη νομοθεσια η οποια παντα εχει και ορισμούς:

ΝΟΜΟΣ 2251/1994 (ΦΕΚ 191 Α ́/ 16 Νοεμβρίου 1994)Προστασία των καταναλωτών

4. Με την επιφύλαξη των ειδικών διατάξεων του παρόντος νόμου νοούνται:α) Καταναλωτής, κάθε φυσικό ή νομικό πρόσωπο ή ενώσεις προσώπων χωρίς νομική προσωπικότητα για τα οποία προορίζονται τα προϊόντα ή οι υπηρεσίες που προσφέρονται στην αγορά και τα οποία κάνουν χρήση των προϊόντων ή των υπηρεσιών αυτών, εφόσον αποτελούν τον τελικό αποδέκτη τους.

Μην λεμε τα αυτονοητα

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, deceit είπε

Αυτή την φαγωμαρα μεταξύ Android fans και iPhone fans δεν την καταλαβαίνω.

Είχα μέχρι πριν 4 χρόνια μόνο Android συσκευές και πραγματικά το ευχαριστηθηκα γιατί τους έβγαζα τα μάτια. Επίσης, η εμπειρία χρήσης  που είχα ήταν άψογη.

Πριν 4 χρόνια αγόρασα το 7 Plus που έχω μέχρι σήμερα και η εμπειρία χρήσης του με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημενο.

Και στις δύο περιπτώσεις, όλες οι συσκευές, συμπεριλαμβανομένου και του iPhone, έτρωγαν κατά καιρούς σκαλωματα.  

Προς τι αυτό το κόλλημα να υποβαθμιζουμε την επιλογή των άλλων επειδή διαφέρει από την δική μας; 

 

Γιατί μέσα στην καθημερινότητα που ζούμε και στις δυσκολίες αναζητούμε μια δικαίωση ότι κάπου έχουμε και εμείς δίκαιο έστω και αν είναι σε κάτι απλό όπως η επιλογή μιας συσκευής κινητής τηλεφωνίας ώστε ο εγκέφαλος μας να παράξει μέσω αυτης της «δικαίωσης» ντοπαμίνη ώστε να αισθανθούμε έστω και για λίγο καλύτερα.

Εγώ ήμουν φανατικός iPhone-ακιας αλλά έφυγα από την apple γιατί βαρέθηκα την μονοτονία και της συσκευής και του λειτουργικού. Θέλω να μπορώ να αλλάξω την εμφάνιση του λειτουργικού την γραμματοσειρά τα εικονίδια κτλ ή να κατεβάζω ένα βίντεο ως ήχο και να το ακούω όταν περπατάω έξω με τα ακουστικά μου ή να μπορώ να αλλάξω την επίσημη Rom και να βάλω κάποια άλλη με επιπλέων στοιχεία. Αυτά τα βρήκα στο Android και έμεινα εκεί κάποιος άλλος δεν τα θεωρεί σημαντικά και μένει στο IOS εγώ έχω δίκαιο για μένα για τον εαυτό μου ο άλλος έχει δίκαιο για τον δικό του εαυτό. Δεν θα κερδίσω τίποτα εάν προσπαθήσω να τον μεταπεισω ούτε αυτός θα κερδίσει αν προσπαθήσει να μεταπείσει εμένα. 
Ο κάθε ένας παίρνει την συσκευή που τον βολεύει προσωπικά σε κάτι καλύτερα από κάποια άλλη αλλά όλοι προσπαθούμε να επηρεάσουμε ή να επιβάλουμε την άποψη μας στον άλλο.

 

Επεξ/σία από hristos1975psi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
35 minutes ago, SeNNinhA said:

Λεω εγω τωρα ότι μπορεις να διαβασεις οντως την σχετικη νομοθεσια η οποια παντα εχει και ορισμούς:

ΝΟΜΟΣ 2251/1994 (ΦΕΚ 191 Α ́/ 16 Νοεμβρίου 1994)Προστασία των καταναλωτών

4. Με την επιφύλαξη των ειδικών διατάξεων του παρόντος νόμου νοούνται:α) Καταναλωτής, κάθε φυσικό ή νομικό πρόσωπο ή ενώσεις προσώπων χωρίς νομική προσωπικότητα για τα οποία προορίζονται τα προϊόντα ή οι υπηρεσίες που προσφέρονται στην αγορά και τα οποία κάνουν χρήση των προϊόντων ή των υπηρεσιών αυτών, εφόσον αποτελούν τον τελικό αποδέκτη τους.

Μην λεμε τα αυτονοητα

Τροποποιήθηκε αυτός ο ορισμός το 2018 και πλέον έχει ως εξής:

καταναλωτής: κάθε φυσικό πρόσωπο το οποίο ενεργεί για λόγους οι οποίοι δεν εμπίπτουν στην εμπορική, επιχειρηματική, βιοτεχνική ή ελευθέρια επαγγελματική του δραστηριότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, hristos1975psi είπε

Γιατί μέσα στην καθημερινότητα που ζούμε και στις δυσκολίες αναζητούμε μια δικαίωση ότι κάπου έχουμε και εμείς δίκαιο έστω και αν είναι σε κάτι απλό όπως η επιλογή μιας συσκευής κινητής τηλεφωνίας ώστε ο εγκέφαλος μας να παράξει μέσω αυτης της «δικαίωσης» ντοπαμίνη ώστε να αισθανθούμε έστω και για λίγο καλύτερα.

Εγώ ήμουν φανατικός iPhone-ακιας αλλά έφυγα από την apple γιατί βαρέθηκα την μονοτονία και της συσκευής και του λειτουργικού. Θέλω να μπορώ να αλλάξω την εμφάνιση του λειτουργικού την γραμματοσειρά τα εικονίδια κτλ ή να κατεβάζω ένα βίντεο ως ήχο και να το ακούω όταν περπατάω έξω με τα ακουστικά μου ή να μπορώ να αλλάξω την επίσημη Rom και να βάλω κάποια άλλη με επιπλέων στοιχεία. Αυτά τα βρήκα στο Android και έμεινα εκεί κάποιος άλλος δεν τα θεωρεί σημαντικά και μένει στο IOS εγώ έχω δίκαιο για μένα για τον εαυτό μου ο άλλος έχει δίκαιο για τον δικό του εαυτό. Δεν θα κερδίσω τίποτα εάν προσπαθήσω να τον μεταπεισω ούτε αυτός θα κερδίσει αν προσπαθήσει να μεταπείσει εμένα. 
Ο κάθε ένας παίρνει την συσκευή που τον βολεύει προσωπικά σε κάτι καλύτερα από κάποια άλλη αλλά όλοι προσπαθούμε να επηρεάσουμε ή να επιβάλουμε την άποψη μας στον άλλο.

Δεκτό αυτό που λες.  Ο καθένας επιλέγει αυτό που του αρέσει, συναρτήσει και του πόσα χρήματα θεωρεί ότι πρέπει - ή μπορεί - να διαθέσει.

Αυτό έχει μεγαλη διαφορά από την συνεχή προσπάθεια να μειώνουμε ένα άλλο προϊόν επειδή δεν το επιλέξαμε.  Σαφώς υπάρχουν και αντικειμενικά κριτήρια που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης, όμως πολύ σπάνια μένουμε σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, SeNNinhA said:

Λεω εγω τωρα ότι μπορεις να διαβασεις οντως την σχετικη νομοθεσια η οποια παντα εχει και ορισμούς:

ΝΟΜΟΣ 2251/1994 (ΦΕΚ 191 Α ́/ 16 Νοεμβρίου 1994)Προστασία των καταναλωτών

4. Με την επιφύλαξη των ειδικών διατάξεων του παρόντος νόμου νοούνται:α) Καταναλωτής, κάθε φυσικό ή νομικό πρόσωπο ή ενώσεις προσώπων χωρίς νομική προσωπικότητα για τα οποία προορίζονται τα προϊόντα ή οι υπηρεσίες που προσφέρονται στην αγορά και τα οποία κάνουν χρήση των προϊόντων ή των υπηρεσιών αυτών, εφόσον αποτελούν τον τελικό αποδέκτη τους.

Μην λεμε τα αυτονοητα

Καταρχάς δεν είναι αυτονόητα, γι’ αυτό και διευκρινίζονται από τους νόμους.

Δεύτερον, σύμφωνα με αυτό που παρέθεσες, θεωρείσαι καταναλωτής ακόμα και αν είσαι νομικό πρόσωπο, αρκεί να είσαι ο τελικός χρήστης και όχι μεταπωλητής (αυτό καταλαβαίνω εγώ). Αυτό όμως δεν σημαίνει απαραίτητα ότι μπορείς να απαλλαγείς του ΦΠΑ και γι’ αυτό χρίζει διευκρίνισης. 
Η τροποποίηση που παρέθεσε ο paredwse, αλλάζει κάτι στην όλη υπόθεση; Τι πιστεύεις;

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/9/2020 στις 9:42 ΠΜ, jimarass26 είπε

Με τιμολόγιο όμως έχεις 1 χρόνο εγγύησης, όχι 2. Δεν αξίζει καθώς τα περισσότερα προβλήματα προκύπτουν στο 2ο χρόνο.

Και με τιμολόγιο, έχεις τον 2ο χρόνο της εγγύησης.

18 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Άρα όσοι (αν υπάρχουν τέτοιοι) καλύπτουν τον 2ο χρόνο σε αγορές με τιμολόγια, το κάνουν χαριστικά; 

 

17 ώρες πριν, paredwse είπε

Ο 2ος χρόνος ισχύει για όλους. Η προστασία του καταναλωτή (στο ν. 2251/1994) δεν ισχύει για τους επαγγελματίες. 

 

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Καταρχάς δεν είναι αυτονόητα, γι’ αυτό και διευκρινίζονται από τους νόμους.

Δεύτερον, σύμφωνα με αυτό που παρέθεσες, θεωρείσαι καταναλωτής ακόμα και αν είσαι νομικό πρόσωπο, αρκεί να είσαι ο τελικός χρήστης και όχι μεταπωλητής (αυτό καταλαβαίνω εγώ). Αυτό όμως δεν σημαίνει απαραίτητα ότι μπορείς να απαλλαγείς του ΦΠΑ και γι’ αυτό χρίζει διευκρίνισης. 
Η τροποποίηση που παρέθεσε ο paredwse, αλλάζει κάτι στην όλη υπόθεση; Τι πιστεύεις;

Υπάρχει ήδη "δεδικασμένο" απο iStorm πρίν απο ένα χρόνο περίπου,  όπου και καλύφθηκε ο 2ος χρόνος σε αγορά με τιμολόγιο.

Το Post είναι γραμμένο απο δικηγόρο.

 

Επεξ/σία από nikosgnr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, JcD είπε

😂

Α είναι? Μάλιστα, οκ!

Τι όχι;

Εσύ δεν έγραφες ότι το Poco είναι καλύτερο σε όλα από όλα;

Τώρα που "συμφώνησα", με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω;

Στις 3/9/2020 στις 5:29 ΜΜ, JcD είπε

Ένα? Θα βαρεθεί να γράφει κάποιος, μόνο από τους hi end κατασκευαστές... s20, s20+, mi10, Oneplus 8 και πάει λέγοντας, άσε που στα 350 παίρνεις κάμερα που τραβάει 8κ με το poco και οθονάρα, όποιος χρειάζεται τον Α13 και 5 χρόνια λογισμικό ας το πάρει αλλά αυτά είναι τα μόνα "ατού" του, αχρείαστα στην πλειοψηφία των καταναλωτών, το μόνο που μετράει σε αυτή τη συσκευή είναι το λογισμικό. Ποιότητα κατασκευής αλουμίνιο/gorilla, σιγά τα ωά δλδ, καλύτερη αίσθηση έχει το poco στο χέρι και καλύτερα δείχνει! Lcd οθόνη το 2020, liquid retina λέει, δουλεύουνε τον κόσμο δλδ, προσωπικά σε αυτά τα χρήματα θα προτιμούσα mi10, ούτε 300 δεν θα τα έδινα λογικά, θα προτιμούσα το poco! 

 

Στις 3/9/2020 στις 6:00 ΜΜ, JcD είπε

Αυτό έγραψες και σε αυτό απάντησα, συν της άλλης στις δικές μου προτεραιότητες το poco φαίνεται ποιο δελεαστική πρόταση οπότε και ξανά λέω, δεν τα δίνω ούτε τα 300 για lcd, υπάρχουν "κινεζιές" που κάνουν την δουλειά μου καλύτερα, άντε να το πάρω και να το πουλήσω σε εσένα 500 να πάρω και κάνα πιτόγυρο με τα ρέστα 😁 Ας πουλήσουν σε αυτήν την τιμή του 11 το iPhone 12 με καλή οθόνη και τριπλή κάμερα και το συζητάμε. Α και η μη ύπαρξη ip rating δεν σημαίνει ότι το κινητό δεν είναι αδιάβροχο!

Σε άλλα νέα, δεν παίρνεις ακουστικά, παίρνεις ταχυφορτιστάρα όμως 😊

 

Στις 3/9/2020 στις 7:01 ΜΜ, JcD είπε

Πουθενά δεν το έγραψα αυτό, είπα ξεκάθαρα εξ αρχής ότι στην τιμή του 11 υπάρχουν πολύ καλύτερες συσκευές, και βασικά στην τιμή του 11 υπάρχουν καλύτερες σε χαρακτηριστικά συσκευές από οποιοδήποτε iphone της αγοράς αυτη τη στιγμή, επίσης είπα ότι για τις δικές μου προτιμήσεις η καλή οθόνη υπερτερεί σε μια συσκευή από τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά οπότε και το poco μου φαντάζει ως καλύτερη επιλογή.

 

22 ώρες πριν, JcD είπε

Υπάρχουν άλλα τόσα βίντεο με το ανάποδο, περί σαμυ συμφωνούμε, το καλιμπραρισμα του ποκο το βλέπω αυτή τη στιγμή που σου γράφω, είναι πολύ πολύ καλό, όσο και να προσπαθήσεις να το θάψεις ειναι από τις ποιο vfm συσκευές της αγοράς αυτη τη στιγμή, αν αρχίσει τις μ@λακιες και τα προβλήματα σε κάνα μήνα θα είμαι ο πρώτς που θα το κράξει,προς το παρών είναι άψογο σε όλα του.

 

22 ώρες πριν, JcD είπε

Α το βίντεο δεν δείχνει τι θα γίνει σε μια βδομάδα που θα έχει στεγνώσει το κινητό!!. Η ταλαιπωρία που μπορεί να πάρει η συσκευή και να συνεχίζει την λειτουργία της φαίνεται στα βίντεο. Αν δεν σκοπεύες να πηγαινεις για υποβρύχιο ψάρεμα με το κινητό μια χαρά θα κρατήσει. Ip rating δεν δίνει η xiaomi για λόγους κόστους στις περισσότερες περιπτώσεις, για λόγους pop up camera σε αυτή την περίπτωση, είναι δε μεγάλη μαγκιά η ποσότητα του νερού που παίρνει απροβληματιστα. Όσων αφορά την οθόνη, την συσκευή την έχεις παράλληλα με κάποια άλλη ώστε να μπορείς να συγκρίνεις ή τσάμπα κάθομαι και ασχολούμαι τόση ώρα? Διότι εγώ την έχω παράλληλα με s10 ξερω'γω και η οθόνη μου φαίνεται καλύτερη!  Αν δεν την έχεις σε παρακαλώ κόψε τη συζήτηση, δεν έχει νόημα να μου λες τι είδες στο ίντερνετ.

 

21 ώρες πριν, JcD είπε

Toko, loco, moko, είναι πολύς ο πόνος στα φανμπουζ. 😁Δεν μπορείς να έχεις άποψη φίλε μου, καλό βράδυ, και όσων αφορά στις κάμερες δεν χρειάζεται να μου πεις τιποτα, το έχω βάλει δίπλα σε s10 και iphone 11 pro και γνωρίζω σίγουρα καλύτερα από εσένα τι μπορεί και τι δεν μπορεί να κάνει. Συνέχισε την συζήτηση με κάποιον που δεν αλλάζει 4-5 ναυαρχίδες το χρόνο 😉

Άντε πάλι, με άλλον με μπερδεύεις, σίγουρα!

 

20 ώρες πριν, JcD είπε

Μα δεν έχω λόγο να υποστηρίξω αγορά 350 ευρώ, πέραν του  ότι αλλάζω συσκευές συνέχεια, αυτό θα το καταλάβεις άμα δεις το προφίλ μου, τις αξιολογήσεις, αλλά έχει πολύ πλάκα η συζήτηση διότι δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς, δεν γίνεται να αξιολογείς ένα προϊών από το ιντερνετ, πρέπει να το αγοράσεις ο ίδιος.

 

18 ώρες πριν, koutsis είπε

Πες μας ένα παράδειγμα για το ποιο θεωρείς σωστό android. Εγώ πάντως που είχα 6 μήνες το Samsung s10 plus και  μετά πήγα σε iphone, είδα μεγάλη διαφορά στην εμπειρία χρήσης (υπέρ του iPhone πάντα)..

Pixel 4/4 XL. Ειδικά όταν έχεις κι όλα τα περιφερειακά, όπως ασύρματο φορτιστή, Pixel buds 2 και όλη την εμπειρία της Google στα χέρια σου με την assistant και τα apps της, είναι απλά άψογο. Συν ότι κάθε μέρα που το δουλεύεις, γίνεται ολοένα και πιο έξυπνο, μαθαίνει συνήθειες και σου προτείνει διαρκώς νέα πράγματα. Να μην αναφέρω ότι στον κόσμο του Android έχει το καλύτερο haptic feedback.

Από την άλλη μεριά πάλι, και η OnePlus μια χαρά εμπειρία προσφέρει μέχρι στιγμής. Έως ότου αλλάξει το UI της κι αυτή και προσθέσει Facebook υπηρεσίες, ads και της Παναγιάς τα μάτια.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...