Προς το περιεχόμενο

Κάηκε το σπίτι μου ζητώ βοήθεια.


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Λευτέρη, επίσης αν θέλεις βοήθεια για να ξηλώσεις/καθαρίσεις τις ζημιές μέχρι να δεις τι θα κάνεις πες το κι εδώ...

Αν θες ανθρώπους τεχνικούς/μάστορες για να γίνει μια πρώτη εκτίμηση πες το επίσης... Σίγουρα θα βρεθούν άνθρωποι να βοηθήσουν... Δε θα σε χρεώσει κάποιος για να εκτιμήσει μια ζημιά πιστεύω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

Από τότε, πυροσβεστήρας! Και στα ηλεκτρολογικά και στην κουζίνα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.

 

26 λεπτά πριν, pantelikas είπε

Αγόρασε 2 πυροσβεστήρες

Να κάνω μια μικρή διόρθωση εδώ που αν διαβαστεί θα φανεί χρήσιμη για όλους. Στις εστίες της κουζίνας, σε πυρομένα τηγάνια με καυτά λάδια, κτλ δεν χρησιμοποιούμε ποτέ πυροσβεστήρες! Είναι επικίνδυνο όπως πας να ψεκάσεις να τραυματιστείς. Για τις κουζίνες δίπλα στις εστίες χρησιμοποιειται fire blanket. Φυσικά πρέπει και να είσαι ψυχραιμός και να ξέρεις να την χρησιμοποιήσεις αν το προλάβεις νωρίς. Αυτό που δεν έχει ρίσκο και που σώζει πραγματικά ζωές και περιουσίες είναι ένας απλό φτηνός ανιχνευτής καπνού που μπορεί ο καθένας μας να κοτσάρει κάνω από τα ντουλάπια και κοντά στον απορροφητήρα.

Περαστικά στους παθόντες, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχουν λιώσει καλώδιώσεις κτλ. Να αποκατασταθεί ευκολα η ζημιά. Θα στηρίξω και εγώ crowdfunding.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Λευτέρη δες τo ακόλουθo site:

https://www.gofundme.com/


Αν δεν ξέρεις πως να το χρησιμοποιήσεις στείλε μήνυμα

εχω την εντυπωση για το συγκεκριμενο χρειαζεται να μεσολαβησει ατομο με τραπεζικο λογαριασμο και άλλα στοιχεια εξωτερικου γιατι στις υποστηριζομενες χώρες δεν είναι η Ελλάδα.

 

Καλή δύναμη και ενημέρωσε μας για να βοηθήσουμε όπως μπορούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία έκθεση των ζημιών αναλυτικά θα βοηθούσε.Έτσι θα φαινόταν καλύτερα το μέγεθος της ζημιάς και περίπου το κόστος αποκατάστασης.

Υπάρχουν 2-3 κατασκευαστές θα μπορούσαν να κάνουν έναν πρόχειρο έλεγχο ώστε να φανεί το μέγεθος της ζημιάς το οποίο μπορεί να είναι 5.000 ευρώ μπορεί και 25.000. Έχοντας σαν βάση μία εκτίμηση όλοι μπορούμε να βοηθήσουμε.Είναι κρίμα να σκεφτόμαστε ότι τρία ανήλικα που καλούνται σε 10 μέρες να πάνε σχολείο να μην έχουν σπίτι να μείνουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ για τα μηνύματα συγγνώμη που Αργώ να απαντήσω αλλά δουλεύει η γυναίκα εγώ προσέχω τα παιδιά μαζί με την πεθερά είναι Κρήτη για δουλειές ο πεθερός και ταυτόχρονα καθαρίζω πάνω.

Τα καμένα τα ξηλωσα όλα έφυγαν τα πέταξα στον ακάλυπτο. Θα ανεβάσω σε λίγες ώρες αν τα καταφέρω φωτογραφίες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Και εγω μεσα για τo Crowdfunding

Και εγώ εννοείται είμαι μέσα. Υπάρχει κάποιος τραπεζικός λογαριασμός που μπορούμε να στείλουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε φίλε... 

Ελπίζω να είστε όλοι καλά και να βρεις σύντομα λύση..

Κοίταξα το θέμα και πήγα να το προσπεράσω γιατί λέω κανα τρολλ ποστ θα είναι, αλλά μόλις είδα το όνομα σου, τρελάθηκα..

Κουράγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λευτέρη ευτυχώς δεν έπαθε τίποτε η οικογένεια σου. Ολα τα αλλα φτιάχνονται.

ως αναφορά την έμπρακτη υποστήριξη, δηλώνω και γω παρών, όπως τόσοι φίλοι πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ, άνθρωποι είμαστε, ας δείξουμε αλληλεγγύη, όσο μπορεί ο καθένας... Κι ο Λευτέρης μόλις μπορέσει να ανεβάσει ενδεικτικές φωτό να πειστούν και οι άπιστοι Θωμάδες (υπάρχουν και αυτοί, δεν τους κατηγορώ).

Επεξ/σία από kalmik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τραπεζικός λογαριασμός στον οποίο μπορούμε να στείλουμε χρήματα? Λευτέρη ειλικρινά λυπάμαι πολύ για την κατάσταση, τουλάχιστον ήσασταν εκτός και είστε ασφαλείς.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...