Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε ξέρω ποια είναι η δικιά σας εμπειρία κατά το gameplay αλλά εγώ με Ryzen 9 3900x και 5700Xt δε περνάω καλά.

Στα portal modes με τον λιγότερο κόσμο το παιχνίδι πάει νερό και είναι όμορφο.

Στους καινούριους χάρτες με 128 άτομα και το μεγάλο τους μέγεθος πέρα από το ότι οι πίστες δε μου γεμίζουν το μάτι, έχουν θολούρες στα textures και σα να λείπουν πράγματα από εδώ και από εκεί, όποτε πάει να γίνει λίγος χαμός, δεν έχω σταθερό στόχο. Όλο κάποια μικρά spikes θα γίνονται και μετά είμαι νεκρός.

Αυτό δε λύνεται ούτε αν τα βάλω όλα στο Low... και παίζω σε 1080p...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω δεν φταίνε ούτε οι κάρτες ούτε επεξεργαστες, καθαρά πρόβλημα δικό τους είναι και θα το φτιάξουν. Είναι λες και σε κάθε πίστα παιχνίδι που μπαίνω σαν να είναι διαφορετικά. Άλλες φορές παίζει τέλεια χωρίς προβλήματα ακόμα και στα ultra έπαιξα με 100 + fps, και σε άλλες πίστες είναι λες και έχει Πάρκινσον. Θα δούμε ίσως με το επόμενο update.. Θέλω να ελπίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η EA/DICE σας ευχαριστεί για το τζάμπα beta testing. Ειλικρινά guys απορώ, λες και δεν υπάρχουν αλλα games και όσο τους υποστηρίζεται κάθε φορα και χειρότερα games θα παίρνετε. I'm signing out μια για πάντα από αυτό το dead series.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είναι με zen2 ή 9th (εκτός του 9900Κ λογικά) gen και κάτω έχουν θέματα βλέπω, ειδικά με XMP μνήμες που τρέχουν οι περισσότεροι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DJ_Duker είπε

Δε ξέρω ποια είναι η δικιά σας εμπειρία κατά το gameplay αλλά εγώ με Ryzen 9 3900x και 5700Xt δε περνάω καλά.

Στα portal modes με τον λιγότερο κόσμο το παιχνίδι πάει νερό και είναι όμορφο.

Στους καινούριους χάρτες με 128 άτομα και το μεγάλο τους μέγεθος πέρα από το ότι οι πίστες δε μου γεμίζουν το μάτι, έχουν θολούρες στα textures και σα να λείπουν πράγματα από εδώ και από εκεί, όποτε πάει να γίνει λίγος χαμός, δεν έχω σταθερό στόχο. Όλο κάποια μικρά spikes θα γίνονται και μετά είμαι νεκρός.

Αυτό δε λύνεται ούτε αν τα βάλω όλα στο Low... και παίζω σε 1080p...

 

Τα ίδια και εδώ. Η πλάκα είναι ότι αυτό τον "λόξυγγα" τον έχω και στο BF V. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι lag αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι είναι τα frametimes τα οποία είναι υψηλά ακόμα και αν έχω αρκετά καρέ. Και καλά, στο BF 2042 να πω εντάξει, είναι βαρύ παιχνίδι αλλά και στο V ;; Δεν νομίζω ότι ο i7-8700 είναι ανεπαρκής για το V. Και με μνήμες στα 3600 MHz CL16. 

Τι να πώ, το ερευνώ το θέμα μπας και βρω τι φταίει ακριβώς, κάθε βοήθεια δεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Τα ίδια και εδώ. Η πλάκα είναι ότι αυτό τον "λόξυγγα" τον έχω και στο BF V. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι lag αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι είναι τα frametimes τα οποία είναι υψηλά ακόμα και αν έχω αρκετά καρέ. Και καλά, στο BF 2042 να πω εντάξει, είναι βαρύ παιχνίδι αλλά και στο V ;; Δεν νομίζω ότι ο i7-8700 είναι ανεπαρκής για το V. Και με μνήμες στα 3600 MHz CL16. 

Τι να πώ, το ερευνώ το θέμα μπας και βρω τι φταίει ακριβώς, κάθε βοήθεια δεκτή.

Στο V γύρνα σε dx11, βάλε ffr on και δες αν έχεις αλλαγές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Στο V γύρνα σε dx11, βάλε ffr on και δες αν έχεις αλλαγές.

Το έχω δοκιμάσει, είναι λιγότερα τα spikes αλλά υπάρχουν ακόμα. Τα γραφικά στα High. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω...

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως τα έχει παίξει το τροφοδοτικό και δεν δίνει αρκετό ρεύμα. 

Ή επειδή, προκειμένου να έχω χαμηλότερες θερμοκρασίες, έχω ρυθμίσει στο BIOS το CPU Load Line Calibration (AC/DC) στο Power Saving.

Throttling δεν υπάρχει ούτε κατά διάνοια, ειδικά με την πιο πάνω ρύθμιση και τώρα το χειμώνα. Τι να πω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Τα ίδια και εδώ. Η πλάκα είναι ότι αυτό τον "λόξυγγα" τον έχω και στο BF V. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι lag αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι είναι τα frametimes τα οποία είναι υψηλά ακόμα και αν έχω αρκετά καρέ. Και καλά, στο BF 2042 να πω εντάξει, είναι βαρύ παιχνίδι αλλά και στο V ;; Δεν νομίζω ότι ο i7-8700 είναι ανεπαρκής για το V. Και με μνήμες στα 3600 MHz CL16. 

Τι να πώ, το ερευνώ το θέμα μπας και βρω τι φταίει ακριβώς, κάθε βοήθεια δεκτή.

Το battlefield 5 εδώ και πάρα πολύ καιρό δεν έχει θέματα , βασικά μόνο στην αρχή είχε. Αλλά αν έχεις ακόμα και στο 5 θέματα κάτι τρέχει με το σύστημα σου.  Το 5 τρέχει νεράκι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

BATTLEFIELD 2042 UPDATE #2
(το αυριανό patch)

Αυτες ειναι εξτρα αλλαγες στο ηδη μεγαλο update patch που εχουν ανεβασει στο road ahead?

Λογικα διαθεσιμο 10 το πρωι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Αυτες ειναι εξτρα αλλαγες στο ηδη μεγαλο update patch που εχουν ανεβασει στο road ahead?

Λογικα διαθεσιμο 10 το πρωι?

Το μεγάλο update θα είναι στις αρχές Δεκέμβρη.

Πιστεύω στις 10 το πρωί, μέχρι στιγμής αυτή την ώρα χρησιμοποιούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν για πάμε ένα game run performance poll 🛠️⚙️📄

Καθαρά για την απόδοση, το πώς τρέχει όχι για server issues.

-----------

- Έχετε κακή απόδοση παίζοντας το παιχνίδι; Αν ναι, πώς θα μπορούσατε να την περιγράψετε;

- Εντοπίσατε framerate lag spikes / ή και stuttering ή ένα εκ των δύο; Αν ναι, πότε ακριβώς; Στην αρχή, κατά τη διάρκεια ή προς το τέλος της διάρκειας ενός γύρου παιχνιδιού; σταμάτησε ή γινόταν καθ' εξακολούθηση

- Από τι υποσυστήματα αποτελείται το σύστημα σας (αναφέρετε πιθανό oc και επίπεδο σταθερότητας); Σε τι δίσκο έχετε εγκατεστημένο το παιχνίδι και ποιο μοντέλο δίσκου είναι αυτό; 

- Γράψτε το λειτουργικό σύστημα που χρησιμοποιείτε. 

- Καταγράψτε την μέγιστη και μέση θερμοκρασία κατά τη διάρκεια που παίζετε ( κάρτας γραφικών, επεξεργαστή, δίσκου *ΜΟΝΟ αν είναι τύπου Μ2* ).

__________________________

** Αν υπάρχει ενδιαφέρον θα το φτιάξω σε κάτι σαν Google poll φόρμα αργότερα **

* Επίσης συμπεριλάβετε ΟΛΑ τα graphic settings που χρησιμοποιείτε ( screenshots ή γράψτε τα με το χέρι )

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...