Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Που ειναι φουλ ρε παιδιά? Έχετε παίξει βράδυ? Έχω πετύχει πόσα AI bots σε breakthrough και έχουν μείνει μέχρι τουλάχιστον το 2ο σεκτορ.

Ναι σχεδόν κάθε βράδυ, χθες 2 ματσάκια δεν είδα bot σε breakthrough, βέβαια χωρίς scoreboard δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.

26 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τελευταία μπαίνω αρκετές φορές σε games in progress, ενώ πριν τις γιορτές πάντα από την αρχή του match έπαιζα. 

Σωστό +1. Πιθανολογώ ότι πριν δεν πρέπει να δούλευε σωστά γιατί δεν είχα μπει πότε κατά τη διάρκεια.

Τώρα τυχαίνει ίσως και 1 στις 3.

 

υγ. ΄Ήθελα να στο γράψω πριν και το ξέχασα.

Βάλε xmp τις μνήμες να μην έχεις κρασαρίσματα. Το παιχνίδι είναι σταθερότατο, ούτε 1 ctd δεν έχω στις 100+ ώρες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Βάλε xmp τις μνήμες να μην έχεις κρασαρίσματα. Το παιχνίδι είναι σταθερότατο, ούτε 1 ctd δεν έχω στις 100+ ώρες

Δεν εχω κρασαρισματα. Απλα δεν εχω 100% usage. Σε ενα game session ειχα ξεχασει να γυρισω και το mining oc profile και τοτε ειχα οντως 100%usage χωρις θεματα, παλι στα 100 fps με 54% power limit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν εχω κρασαρισματα. Απλα δεν εχω 100% usage. Σε ενα game session ειχα ξεχασει να γυρισω και το mining oc profile και τοτε ειχα οντως 100%usage χωρις θεματα, παλι στα 100 fps με 54% power limit

Μάλλον κατάλαβα λάθος.

Αν δεν έχεις 100% gpu usage είναι λογικό σε όλους τους multiplayer / mmo τίτλους πόσω μάλλον

σε έναν από τους πιο απατητικούς. Υπάρχουν στιγμές που θα ζορίζεται αρκετά η cpu, όποια cpu κι αν είναι,

και υπάρχουν κι αρκετά server related framedrops, όπου ότι μηχάνημα κι αν έχεις δεν τα γλυτώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DiaperCh@nger101 είπε

Μάλλον κατάλαβα λάθος.

Αν δεν έχεις 100% gpu usage είναι λογικό σε όλους τους multiplayer / mmo τίτλους πόσω μάλλον

σε έναν από τους πιο απατητικούς. Υπάρχουν στιγμές που θα ζορίζεται αρκετά η cpu, όποια cpu κι αν είναι,

και υπάρχουν κι αρκετά server related framedrops, όπου ότι μηχάνημα κι αν έχεις δεν τα γλυτώνεις.

Ναι, εχω μερικα stutters. Στο warzone εχω πιο κοντα στο 95+ usage, 120+fps με high κτλ (bf και cod σε 1440π), fh5 99 usage 90+ fps σε 4k

3700x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο γκρίνια είστε (σε 4min , έχει κατέβει το BF4, έκοψα τα πάντα για να εχει bandwidth το download). Last played Sept 2021, ντροπή.

Αλήθεια, όταν πατήσω για uninstall to 2042, θα βγει ο γκασταρμπαης να μου πει με σπαστά Αγγλικά , Don't be sad, this is just how it works out sometimes ;

Θα δοκιμάσω και reshade να δως πως θα δείχνει το BF4. Ελπίζω να βρω κανένα να παίξω κατά τις 10:00 που θα τελειώσω την @@@%$##δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2022 στις 12:18 ΜΜ, SabotazNic είπε

Που ειναι φουλ ρε παιδιά? Έχετε παίξει βράδυ? Έχω πετύχει πόσα AI bots σε breakthrough και έχουν μείνει μέχρι τουλάχιστον το 2ο σεκτορ. Τελευταία μπαίνω αρκετές φορές σε games in progress, ενώ πριν τις γιορτές πάντα από την αρχή του match έπαιζα. 

ΠOTΕ το βραδυ δεν εχω δει bot....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2022 στις 2:30 ΠΜ, 7nisiotis είπε

Ahh, δυνατό 1ο DLC + 2o το second assault με χάρτες του ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΟΥ 3, ωραίες εποχές. 

Οι χάρτες του bf3 που βγήκαν στο 4 όμως ήταν χειρότεροι απ οτι στο 3 . Η αλήθεια να λέγεται ! Ιδιαιτερα η operation firestorm μου είχε κάνει πολύ κακή εντύπωση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Οι χάρτες του bf3 που βγήκαν στο 4 όμως ήταν χειρότεροι απ οτι στο 3 . Η αλήθεια να λέγεται ! Ιδιαιτερα η operation firestorm μου είχε κάνει πολύ κακή εντύπωση . 

Όταν έχεις φτιάξει έναν χάρτη για χ τρόπο παιγνιδιού (τύπο όπλων/τύπο στρατού) και τον πετάς αυτούσιο σε ψ τρόπο παιγνιδιού, αυτό είναι αναμενόμενο.

Ένας καμπερωμένος με το "κλείδωμα" στο βουνό πάνω ακριβώς από το αεροδρόμιο του αντιπάλου ή στην κορυφή του διυλιστηρίου, παρτάρα με javelin κλπ, abuse δίχως αύριο/τέλος, χάλι ο χάρτης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Όταν έχεις φτιάξει έναν χάρτη για χ τρόπο παιγνιδιού (τύπο όπλων/τύπο στρατού) και τον πετάς αυτούσιο σε ψ τρόπο παιγνιδιού, αυτό είναι αναμενόμενο.

Ένας καμπερωμένος με το "κλείδωμα" στο βουνό πάνω ακριβώς από το αεροδρόμιο του αντιπάλου ή στην κορυφή του διυλιστηρίου, παρτάρα με javelin κλπ, abuse δίχως αύριο/τέλος, χάλι ο χάρτης.

Μα ήταν και μικρότερος,  τον είχαν κουτσουρεψει λίγο και επίσης τα χρώματα και γενικώς η ατμόσφαιρα ήταν χειρότερη στο 4 , ενώ στο 3 ήταν όλα μία χαρά. 

Αυτό με το αεροδρόμιο που αναφέρεις ισχύει και πράγματι τραγικό να έχεις πρόσβαση έστω εξ αποστάσεως στο αεροδρόμιο του αντιπάλου. 

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Όταν έχεις φτιάξει έναν χάρτη για χ τρόπο παιγνιδιού

1. Γιατι ξερουν τι τροπο παιχνιδιου θελουν?

2. Αμα ο τροπος παιχνιδιου που θελουν ειναι να μαζευονται ολοι σε ενα χαρτη 5Χ5 χλμ σε ενα μερος 100Χ100 μετρα και αμα κατα λαθος κανεις spawn αλλου να θες 10 λεπτα να φτασεις στη δραση, τοτε να το κλεισουν το μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...