Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν το Main focus των επομενων  update ειναι το scoreboard , το voip και τα Player statistics, 4 μηνες μετα το launch , πραγματα που επρεπε να υπαρχουν στην pre alpha εκδοση του παιχνιδιου ,καταλαβαινεις οτι η σειρα ειναι τελειωμενη οριστικα , οπως και οτι απεμεινε απο την dice 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Έλα τραγικό. Ξέρουμε κανέναν που να πήρε refund από origin? Το θεωρώ χαζό να δίνει το steam, αν και πιθανολογώ ότι τα βάζει από την τσέπη του. 

v6cksecvfye81.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Αυτό που έβγαλαν ήθελαν να βγάλουν,  μια αντιγραφή από άλλους επιτυχημένους

Μια χαρα ειναι αυτο που εβγαλαν . Αποψη μου και περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.ΑΝ το εβγαζαν πληρες και δεν βιάζονταν θα πήγαινε καλυτερα.Επρεπε να περιμενουνε 5-6 μηνες ακομα.Αυτο ειπα εγω.Και εμενα με ξενιζουν καποια πραγματα οπωσ δεν μου αρεσαν και στο 1 και κυρίως στο V.Τα εκραξα αλλα δεν καταδικασα ολοκληρο το παιχνιδι.Βαρεθηκα το τραβατε με και ας κλαίω εδω μεσα απο μερικους.

Επεξ/σία από SPY_oo7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Οταν το Main focus των επομενων  update ειναι το scoreboard , το voip και τα Player statistics, 4 μηνες μετα το launch , πραγματα που επρεπε να υπαρχουν στην pre alpha εκδοση του παιχνιδιου ,καταλαβαινεις οτι η σειρα ειναι τελειωμενη οριστικα , οπως και οτι απεμεινε απο την dice 

Να πω την αληθεια, πραγματικα χεστηκα για το scoreboard και την ελλειψη των classes (αν και στο επισημο βιντεο τους, τους εχουν χωρισμενους σε classes). Εμενα με νοιαζουν τα οποια bugs και optimizations που δεν φτιαχνουν.  Σιγουρα και το content ειναι μικρο, αλλα οι περισσοτεροι εφυγαν λογω των υπολοιπων προβληματων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Μια χαρα ειναι αυτο που εβγαλαν . Αποψη μου και περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.ΑΝ το εβγαζαν πληρες και δεν βιάζονταν θα πήγαινε καλυτερα.Επρεπε να περιμενουνε 5-6 μηνες ακομα.Αυτο ειπα εγω.Και εμενα με ξενιζουν καποια πραγματα οπωσ δεν μου αρεσαν και στο 1 και κυρίως στο V.Τα εκραξα αλλα δεν καταδικασα ολοκληρο το παιχνιδι.Βαρεθηκα το τραβατε με και ας κλαίω εδω μεσα απο μερικους.

Τι εννοείς "αν το έβγαζαν πλήρες" αλλά είναι μια χαρά και σου αρέσει; 

Το ότι σου αρέσει εννοείται ότι είναι δικαίωμα σου και κανένας δεν μπορεί να σου το στερήσει,  θα ήθελα όμως να μου πεις ποίο θα ήταν το "πλήρες" ιδανικά για εσένα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις τι συζητάμε, για ένα χαρακτηριστικό που έχουν όλα τα multi-player παιχνίδια εδώ και 30 χρόνια ξέρω γω .

Τόσο χαμηλά έχουν πέσει τα στάνταρ; 

Δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει συζήτηση γύρω απο το θέμα. Αν χρειάζονται τοσους μήνες για κάτι τόσο απλό, να ζητάνε τώρα feedback γιαυτό, δείχνει για το (μη) ταλέντο στην dice πλέον. 

Φυσικά και δεν είναι battlefield το συγκεκριμένο. 

Κάθε battlefield , ακόμα και το V , είχαν έστω κάτι καλύτερο η νέο σε σχέση με τα προηγούμενα. Το 2042 είναι στα πάντα χειρότερο κυριολεκτικά.  Ακόμα και στα γραφικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαν περισσοτερο χρονο απο bfv, ηταν μποστα στην αναπτυξη οπως λεγανε απο το κανονικο ειχαν τοσες ομαδες απο πισω να βοηθησουν και παρεδωσαν παιχνιδι σκουπιδι. Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια θελανε να αντιγραψουν το warzone για να πουλανε σκινς και ξεχασαν τι ειναι μπατλφιλντ για τα λεφτα.  Κριμα για την dice

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν έτοιμος σήμερα να πάρω τον 5600x για να το ευχαριστηθώ καλύτερα από τον 3600x στους 128 παίκτες και τελικά σκέφτηκα αυτά που λέγονται και γράφονται, το steam που δείχνει σήμερα κάτω από 4000 παίκτες και τελικά δεν το έκανα.

 Δεν του αξίζει να δώσω 260 ευρώ. 🤣

 Αν και μάλλον το ότι μπαίνουν λιγότεροι μου δείχνει πως τρέχει λίγο καλύτερα και στους 128 παικτες για εμένα αυτές τις μέρες. Φαίνεται επειδή ξαλαφρώνουν οι servers να έχω ένα όφελος στην απόδοση με αυτόν τουλάχιστο τον επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

Τώρα παίζω λίγο warzone που παίζει τι ωραία.

 Δεν έπαιρνα το VANGUARD εκεί, παρασύρθηκα................🤣

Σύντομα στο Gamepass λέμε όλα τα τελευταία CoD μόλις επικυρωθεί η εξαγορά της Ms. 

Α, και σας το υπογράφω, τεντώστε αυταρες, εντός καλοκαιριού Bf2042 -> Gamepass 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Σύντομα στο Gamepass λέμε όλα τα τελευταία CoD μόλις επικυρωθεί η εξαγορά της Ms. 

Α, και σας το υπογράφω, τεντώστε αυταρες, εντός καλοκαιριού Bf2042 -> Gamepass 

Θα πληρώνουμε πάσο δηλαδής να καταλάβω και εγώ ο μεσήλιξ😂 για να παίζουμε όπως πληρώνω συνδρομή του μικρού να παίζει playstation. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

Θα πληρώνουμε πάσο δηλαδής να καταλάβω και εγώ ο μεσήλιξ😂 για να παίζουμε όπως πληρώνω συνδρομή του μικρού να παίζει playstation. 😂

Σε λίγους μήνες θα μπορείς να παίξεις όλα τα τελευταία CoD, κ συντομότερα από ότι φαίνεται το 2042 για προφανείς λόγους θα αναγκαστεί η ΕΑ να το φέρει στην απλή EA play συνδρομή άρα και στο Xbox Game Pass. Τι είναι αυτό; εδώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα, νομιζω το community κακως επικεντρωθηκε σε πραγματα οπως τα classes, scoreboards, server browser κτλ. Βεβαια ηταν αυτα που εκαναν μπαμ κατα το launch. Τωρα, φοβαμαι οτι θα επικεντρωθουν στο να τα προσθεσουν παρα στο να φτιαξουν τις υπολοιπες πτυχες που ειναι broken ή οχι οπως τα υποσχεθηκαν.

Το γεγονος οτι προσπαθουν να το γυρισουν στην επικοινωνια για τα μελλοντικα Updates, πολυ θετικο. Φανταζομαι καποιο ειδους ερωτηματολογιου (ωστε να ειναι πιο ευκολο να κατηγοριοποιησουν τις αποψεις σχετικα αυτων) και με δυνατοτητα προσθηκης κειμενου στο τελος. Επισης, αφου ειδαν οτι το terrain εχει προβλημα (καλυψη), και αυτο θετικο. Βεβαια, περιμενω να δω καποια αναφορα για το optimization και δεν την βλεπω δυστυχως.

Αλλα ναι, για να σωθει, πρεπει να μπει gamepass/ea play για να προσελκησει κοσμο ειτε επειδη ηδη το εχουν (xbox πχ), ειτε με μολις 4 ευρω/μηνα (ea play)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω το συγκριτικό BF1 - V - 3 VS 2042 .... Χαοτική διαφορά.

11 ώρες πριν, cpttony είπε

v6cksecvfye81.jpg

MUST WATCH VIDEO

Αυτό πρέπει να λάβει ως reply ο φίλος μας κ γενικώς όποια & οποίος ευθύνεται για τα χάλια αυτά να τρίβει τα ματάκια του για την όποια αρνητική αυτή εικόνα. Το σκότωσαν σε τρανταχτά σημαντικά σημεία, κρίμα. Η όλη κατάσταση μοιάζει σαν όλος χαρά να παραγγειλες μια πίτσα από καλό μαγαζί που φημίζεται για την ποιότητα και ξεχωριστή γευστική εμπειρία των οποίων προϊόντων του και όταν έρθει η παραγγελία, εφόσον έχεις πληρώσει να σου φέρνουν σκέτη τη ζύμη και τα υπόλοιπα να "έρχονται" μαζί με δικαιολογίες. Δεν λέω, δε θα πεινάσεις με σκέτο το ζυμάρι αλλά τελικά δεν ήταν αυτό που προσμένεις τόση ώρα :P

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγε το core team των Battlefield, μην περιμένετε τις λεπτομέρειες που είχαν τα προηγούμενα παιχνίδια. Από 'δω και πέρα αυτό θα είναι.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...