Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Έπαιξα και γω κανα 2 βδομάδες με νέο λογαριασμό Battlefield 3, κρατάει πάρα πολύ καλά δεδομένου της ηλικίας του το παιχνίδι απλά έχει κόσμο ανάλογα τις ώρες και έψαχνα με το κιάλι να βρω.

κοίτα τις επιλογές αναζήτησης που έχεις βάλει. Εχτές Σάββατο μεσημέρι γινότανε χαμός,  πραγματικά έπαθα πλάκα με το πόσο κόσμο είχε.  Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχει πολύ κόσμο κάποιες ώρες,  αργά το βράδυ προς ξημερώματα ας πούμε υπάρχουν λίγες επιλογές. 

Εγώ μετανιώνω που όταν γινότανε χαμός πριν δέκα χρόνια που δεν ασχολήθηκα και με άλλα modes. Είχα λιώσει στο conquest. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Γκιόζηδες.

Πήγατε και βάλατε όλα τα οχήματα μαζί, στο ξεκίνημα, στη "βάση", κι όχι ανάλογα με την πρόοδο και τις σημαίες που παίρνει/έχει η κάθε ομάδα...τώρα σας φταίει ο αριθμός τους, όχι το πως χρησιμοποιούνται έτσι που τα έχετε κάνει.

Το πρόβλημα με αυτό, ξεκίνησε απο το BF1. Άφηναν/αφήνουν να πάρεις ότι τύπου όχημα θες

10 ώρες πριν, Πέτρος είπε

LOS/LOC...στους μισούς χάρτες όλων των BF είσαι στο έλεος οποιουδήποτε ξέρει να σημαδεύει, αλλά τώρα πείραξε αυτό.

Ναι, αλλά στο 2042 ξέφυγε (?). π.χ η D σημαία στην Hourglass (έρημος) δεν έχει κάλυψη, είτε απο αέρος ή απο τους ουρανοξίστες, και δεν είναι η μόνη.

10 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Εκεί, με το ζόρι, urban warfare μέσα σε κτίρια σε φάση DM από άλλα παιγνίδια, μην και ζοριστεί κανείς.

Μα το reddit ζητάει Metro/Lockers :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cpttony είπε

Το πρόβλημα με αυτό, ξεκίνησε απο το BF1. Άφηναν/αφήνουν να πάρεις ότι τύπου όχημα θες

To πρόβλημα, γενικότερα, έχει ξεκινήσει από το 4 (το έχω πει ξανά και ξανά). Εννοείται στο 1 το ότι έβαζαν τα οχήματα (αλλά και τα όπλα) από τα DLC σε οποιοδήποτε χάρτη, ήταν μέγιστο foul.

18 λεπτά πριν, cpttony είπε

Ναι, αλλά στο 2042 ξέφυγε (?). π.χ η D σημαία στην Hourglass (έρημος) δεν έχει κάλυψη, είτε απο αέρος ή απο τους ουρανοξίστες, και δεν είναι η μόνη.

Battleaxe, El Alamein...τσο+λο, χωρίς έλεος.

Καταλαβαίνω τί εννοείς και σε μεγάλο βαθμό εννοώ. Το πρόβλημα τελικά είναι η ισορροπία.

20 λεπτά πριν, cpttony είπε

Μα το reddit ζητάει Metro/Lockers :P

Ξύλο ρε, ξύλο μέχρι να γίνουν μπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

To πρόβλημα, γενικότερα, έχει ξεκινήσει από το 4 (το έχω πει ξανά και ξανά). Εννοείται στο 1 το ότι έβαζαν τα οχήματα (αλλά και τα όπλα) από τα DLC σε οποιοδήποτε χάρτη, ήταν μέγιστο foul.

To 4 είχε άλλα θέματα με τα οχήματα. Αυτό που εννοούσα εγώ είναι π.χ 2 Tiger η μια πλευρά και η άλλη είχε 2 AA tanks που γινόταν στο BF5, αυτό έκανε χειρότερo το balance ενός χάρτη.

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ήθελε ένα χρόνο ακόμα development σίγουρα όπως έλεγαν και οι testers, το ότι μπορεί να γίνει καλό παιχνίδι μετά από 2 χρόνια κυκλοφορίας δεν λέει τίποτα όμως. Θα είναι ήδη νεκρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι παίζει με το patch 4 και δεν το δείχνει διαθέσιμο σε εμένα ακόμα ? Έχω ΕΑ beta, αλλά τα προηγούμενα patches τα έδειχνε από την πρώτη μερα.

Επεξ/σία από jazzyk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'εμενα
εγκατασταθηκε και ουτε το καταλαβα απο το ORIGIN, ανοιξα να δω εαν μπηκε για σιγουρια και ναι ειχε εγκατασταθει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά ιδέα γιατί όταν παίζω με VPN είναι όλα οκ και όταν μπω με την κανονική κατοστάρα της Cosmote ή θα με πετάει τα πρώτα δευτερόλεπτα πίσω στο μενού ή θα πεθαίνω όποτε βλέπω εχθρό γιατί θα κολλάει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...