Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες μου εκανε το ιδιο, σε μιαμιση ωρα μονο μια φορα μπηκε σε σερβερ. Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι τοσο χαλια. Σιγουρα κατι εγινε με την αυτοματη επιλογη σερβερ, και μας στελνει σε αναμονη σε εναν με 10-20 ατομα, οποτε στο δεκαλεπτο ολοι φευγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άμα φύγανε Ουκρανοί, Ρώσοι κ γείτονες αυτές τις μέρες, ήταν που ήταν ετοιμοθάνατο, ψόφησε.

Ψάξτε για αντίστοιχες αναφορές και θέματα στο γουγλη, λογικά θα έχει γίνει θέμα από όσους ασχολούνται ακόμα με δαύτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

Τόσο πολύ?

 Είχε ναυαγήσει αλλά κάθε μέρα που έμπαινα έβρισκα και έπαιζα και το ευχαριστιόμουν και όσο μπορούσα, έστω παραβλέποντας κάποια πράγματα.

Τόσο πολύ όμως? Αν είναι έτσι και 2 μέρες δεν μπορώ να παίξω γιατί δεν υπάρχει κανένας να μπει πια, είναι...... είναι.... συγκλονιστικό, σοκαριστικό, εξοργιστικό σχεδόν, απογοήτευση, απόγνωση, αγωνία και στεναχώρια πια. 😂

 

 Τι να πω. Λυπάμαι πραγματικά. ☹️

Εσυ δεν το έκραζες κάθε μερα? και έμπαινες στο v, 4, 3...? Tωρα τι εγινε είχες εξάρτηση με το 2042?:lol:

Επεξ/σία από gergio
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gergio είπε

Εσυ δεν το έκραζες κάθε μερα? και έμπαινες στο v, 4, 3...? Tωρα τι εγινε είχες εξάρτηση με το 2042?:lol:

αλήθεια είναι. Και το έκραξα στην αρχή, και ευκαιρία του έδωσα με 100 ώρες και μόνo battlefield γενικά παίζω και άρχισε να μου αρέσει και το έχω γράψει και το συνήθισα και το μόνο μου ουσιαστικό παράπονο ήταν τα drops στους 128 παίκτες γιατί δεν είμαι και hardcore με τη σειρά και μάλιστα έπεσαν και οι τιμες στους 5600 και 5800x και έλεγα να πάρω προχθές γιατί λένε πως έχουν καλύτερη απόδοση στο battlefield και να πουλούσα τον 3600x μου, όλα αυτά για πάρτη του 2042 και τι να πω.

Απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά, δεν μπορώ να παίξω καθόλου και δεν θα αλλάξω και επεξεργαστή να κάθομαι να αλλάζω και πάστα αφού ξεβιδώνω την ψήκτρα.

Είναι μια μορφή εξάρτησης και δεν ντρέπομαι γι αυτό. Και δίκιο είχα παράλληλα που το έκραζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

αλήθεια είναι. Και το έκραξα στην αρχή, και ευκαιρία του έδωσα με 100 ώρες και μόνo battlefield γενικά παίζω και άρχισε να μου αρέσει και το έχω γράψει και το συνήθισα και το μόνο μου ουσιαστικό παράπονο ήταν τα drops στους 128 παίκτες γιατί δεν είμαι και hardcore με τη σειρά και μάλιστα έπεσαν και οι τιμες στους 5600 και 5800x και έλεγα να πάρω προχθές γιατί λένε πως έχουν καλύτερη απόδοση στο battlefield και να πουλούσα τον 3600x μου, όλα αυτά για πάρτη του 2042 και τι να πω.

Απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά, δεν μπορώ να παίξω καθόλου και δεν θα αλλάξω και επεξεργαστή να κάθομαι να αλλάζω και πάστα αφού ξεβιδώνω την ψήκτρα.

Είναι μια μορφή εξάρτησης και δεν ντρέπομαι γι αυτό. Και δίκιο είχα παράλληλα που το έκραζα.

Μια χαρά είναι ο R5 3600X, γιατί να αλλάξεις CPU για αυτή την μπούρδα;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Άμα φύγανε Ουκρανοί, Ρώσοι κ γείτονες αυτές τις μέρες, ήταν που ήταν ετοιμοθάνατο, ψόφησε.

Αμα ηταν ετσι θα ειχες σερβερ γεμάτους βοτ.Δεν θα αργουσε τοσο πολυ απλα θα γέμιζε τα καινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Αμα ηταν ετσι θα ειχες σερβερ γεμάτους βοτ.Δεν θα αργουσε τοσο πολυ απλα θα γέμιζε τα καινά.

Κάτι άλλο συμβαίνει, δεν μπορώ να καταλάβω.

 Τώρα παλεύω να μπω, άρχισα να τρολάρω με κάποιους, ξαφνικά αυτοί εξαφανίστηκαν, σαν να μπηκαν και εγώ παραμένω μόνος στην οθόνη waiting for players to join

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tιποτα, ξαναδοκιμασα πριν λίγο, τίποτα.

 Τώρα τρέχω το 4 να παίξω το 4.

 Είναι απογοητευτικό πραγματικά αυτό που συμβαίνει με το νεο BF πέραν από την πλάκα.

 Απογοητεύτηκα. ☹️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

αλήθεια είναι. Και το έκραξα στην αρχή, και ευκαιρία του έδωσα με 100 ώρες και μόνo battlefield γενικά παίζω και άρχισε να μου αρέσει και το έχω γράψει και το συνήθισα και το μόνο μου ουσιαστικό παράπονο ήταν τα drops στους 128 παίκτες γιατί δεν είμαι και hardcore με τη σειρά και μάλιστα έπεσαν και οι τιμες στους 5600 και 5800x και έλεγα να πάρω προχθές γιατί λένε πως έχουν καλύτερη απόδοση στο battlefield και να πουλούσα τον 3600x μου, όλα αυτά για πάρτη του 2042 και τι να πω.

Απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά, δεν μπορώ να παίξω καθόλου και δεν θα αλλάξω και επεξεργαστή να κάθομαι να αλλάζω και πάστα αφού ξεβιδώνω την ψήκτρα.

Είναι μια μορφή εξάρτησης και δεν ντρέπομαι γι αυτό. Και δίκιο είχα παράλληλα που το έκραζα.

Αν την μια σου αρέσει και την άλλη όχι κανείς δεν θα σε κρίνει και keep walking με τις ανωμαλίες σου :)

Αλλά πραγματικά ο επεξεργαστής που έχεις είναι μια χαρά και δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να κάνεις αγορές για ένα παρατημένο παιχνίδι μόλις 4 μήνες από την κυκλοφορία του και από τον κόσμο αλλά και από την ίδια την Dice & EA .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Αν την μια σου αρέσει και την άλλη όχι κανείς δεν θα σε κρίνει και keep walking με τις ανωμαλίες σου :)

Αλλά πραγματικά ο επεξεργαστής που έχεις είναι μια χαρά και δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να κάνεις αγορές για ένα παρατημένο παιχνίδι μόλις 4 μήνες από την κυκλοφορία του και από τον κόσμο αλλά και από την ίδια την Dice & EA .

 

Θα αναγκαστώ να συμφωνήσω μαζί σου.

 Κάποια πράγματα μου αρέσουν στο παιχνίδι γι αυτό και το παίζω. Δεν μπορώ να πω και το έχω πει σε παλαιότερα post πως δεν με διασκέδασε και το core και το portal αρκετές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

Θα αναγκαστώ να συμφωνήσω μαζί σου.

 Κάποια πράγματα μου αρέσουν στο παιχνίδι γι αυτό και το παίζω. Δεν μπορώ να πω και το έχω πει σε παλαιότερα post πως δεν με διασκέδασε και το core και το portal αρκετές φορές.

Ο επεξεργαστής σου βρίσκεται πολύ πιο πάνω από τα προτεινόμενα.  Δεν ξέρω σε τι ανάλυση παίζεις και με ποια κάρτα αλλά βάλε cap στο framerate σου. Ίσως σε βοηθήσει.

 

Battlefield 2042 PC requirements
  • OS: 64-bit Windows 10.
  • Processor (AMD): AMD Ryzen 5 1600.
  • Processor (Intel): Core i5 6600K.
  • Memory: 8GB.
  • Video Memory: 4GB.
  • Graphics card (NVIDIA): Nvidia GeForce GTX 1050 Ti.
  • Graphics card (AMD): AMD Radeon RX 560.
  • DirectX: 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο 30 λεπτα μαζευει bot  και αρχιζει σερβερ 25vs25, αλλα τι να το κανεις. Το IQ της ομαδας που κανει επιθεση ειναι τοσο χαμηλο, που σε 15 λεπτα τελος. Και παλι απο την αρχη. Λυπαμαι τα παιδια που θα εχουν κονσολα και τιβι 30 λεπτα σαν σομπα μεχρι να παιξουν για 15 λεπτα. Και αυτα τα bot ειναι...., παιρνω τζιπ για να ριχνω μονος με το κανονι, εχω βρει σημειο και σε ενα λεπτο παιρνει τιμονι bot και παει να φυγει, του λεω getout και ηρθαν αλλα 2...

Επεξ/σία από XRISTOS.A
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panoskatos είπε

Ο επεξεργαστής σου βρίσκεται πολύ πιο πάνω από τα προτεινόμενα.  Δεν ξέρω σε τι ανάλυση παίζεις και με ποια κάρτα αλλά βάλε cap στο framerate σου. Ίσως σε βοηθήσει.

 

Battlefield 2042 PC requirements
  • OS: 64-bit Windows 10.
  • Processor (AMD): AMD Ryzen 5 1600.
  • Processor (Intel): Core i5 6600K.
  • Memory: 8GB.
  • Video Memory: 4GB.
  • Graphics card (NVIDIA): Nvidia GeForce GTX 1050 Ti.
  • Graphics card (AMD): AMD Radeon RX 560.
  • DirectX: 12

Παίζω με 5700ΧΤ και είναι μια χαρά.

 Το ας το πούμε πρόβλημα είναι στους 128 και κυρίως στο breakthrough αμα μαζευτούν πολλοί που φτάνει να πέσει και 74 fps και πέφτει το usage της κάρτας και μου την σπάει. Στα 1080p παιζω και θέλω υψηλο framerate και το δίνει στα άλλα modes και στο portal. Στους 128 και κυρίως στο breakthrough την ακούει λίγο.

 Θα μπορούσαν με λιγο optimization άνετα να το διορθώσουν.

 Αλλά προφανώς το έχουν παρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...