Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

Παίζω με 5700ΧΤ και είναι μια χαρά.

 Το ας το πούμε πρόβλημα είναι στους 128 και κυρίως στο breakthrough αμα μαζευτούν πολλοί που φτάνει να πέσει και 74 fps και πέφτει το usage της κάρτας και μου την σπάει. Στα 1080p παιζω και θέλω υψηλο framerate και το δίνει στα άλλα modes και στο portal. Στους 128 και κυρίως στο breakthrough την ακούει λίγο.

 Θα μπορούσαν με λιγο optimization άνετα να το διορθώσουν.

 Αλλά προφανώς το έχουν παρατήσει.

Τα 74 fps όμως που λες ότι πέφτει είναι playable , δεν είναι 30 και  40 ώστε να μην μπορείς να παίξεις. 

Τεσπα η 5700xt είναι λίγο overkill για 1080p .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Τα 74 fps όμως που λες ότι πέφτει είναι playable , δεν είναι 30 και  40 ώστε να μην μπορείς να παίξεις. 

 

 

Στα 74 το συγκεκριμένο παιχνίδι έτσι όπως τα ρίχνει ειναι stutter η φάση.

Σου είπα μόνο στους 128 το κάνει στο breakthrough αμα μαζευονται πολλοί και πάραυτα μου τη σπάει.

Αλλά δεν έχει σημασία πια γιατί δεν βρίσκω παιχνίδι να παίξω και υπάρχει πρόβλημα.

 Ελλάδα και Τουρκία έχω δει πως έχουν πρόβλημα οι παίκτες και δεν μπαίνουν, γινεται το ίδιο.

 Κάτι παίζει.

 30 και 40 fps πάντως δεν θα το έπαιζα καθόλου😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλο θέμα προέκυψε.

Μπαίνω με τα χίλια ζόρια μια στο τόσο τελικά και τώρα βγαίνω απο οχήματα και δεν μπορείς να βγάλεις το scope με δεξι κλικ. Μόνο άμα πεθάνεις.

Από το κακό στο χειρότερο. Τι να πει κανεις..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα ειχαμε απο την αρχη και πλεον δεν δινω σημασια. Τωρα το κακο ειναι οτι στο break δεν βρισκει σερβερ και αναγκαστικα πας CQ.

Επειδη κουραζομαι να τρεχω πισω απο τανκ για 3η ή 2η θεση, οποιος θελει gunner ας μου στειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έχει ήδη πέσει κάτω από τα 20 (ούτε 19, βασικά) και μέχρι το Πάσχα μάλλον θα έχει τη θέση που του αξίζει...κάπου στο 10ευρο ή/και GamePass/f2p.

Πώς και δεν έχει βγει κανένας βαρβάτος μάγκας από EA/DICE (αυτό που κατάντησε η τελευταία) να βρωντοφωνάξει "Αν δεν σας αρέσει, μην το παίρνετε"?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Βλέπω έχει ήδη πέσει κάτω από τα 20 (ούτε 19, βασικά) και μέχρι το Πάσχα μάλλον θα έχει τη θέση που του αξίζει...κάπου στο 10ευρο ή/και GamePass/f2p.

Πώς και δεν έχει βγει κανένας βαρβάτος μάγκας από EA/DICE (αυτό που κατάντησε η τελευταία) να βρωντοφωνάξει "Αν δεν σας αρέσει, μην το παίρνετε"?

Πέθανε.

Στην ανατολική Ευρώπη δεν μπορείς να μπεις να παίξεις, υπάρχει παράλληλα πρόβλημα με το matchmaking.

 4η μέρα που μπαίνω και άμα είμαι τυχερός και παίξω ένα γύρο μετά ξαναμπαίνει στη λούπα.

 Έχουν αγανακτήσει όλοι στο επίσημο Battlefield forum και αύριο βγαίνει ένα patch επιδερμικό που προσθέτει κυρίως το Scoreboard.

Πέθανε, πέθανε το παιχνίδι, στο portal όσοι έχουν το κόλλημα αυτό με το matchmaking σε όλο τον πλανήτη δεν μπορούν να μπουν πια και ήταν κάτι που κράταγε τους παίκτες το portal με τα παλια modes και πέθανε και αυτό, πεθανε.

Ειναι δραματική η κατάσταση, το παιχνίδι έχασε τη βάση των παικτών του, οι λίγοι πιστοί παλεύουν να το στηρίξουν αλλά υποφέρουν γιατί δεν βρίσκουν εύκολα να παίξουν match και το παιχνίδι πάτωσε ξεκάθαρα.

 Κρίμα πραγματικά, του έδωσα ευκαιρίες, το συνήθισα, εύχομαι να βγω ΨΕΥΤΗΣ, αλλά δεν νομίζω πια να σώνεται, πέθανε, αιωνία του η μνήμη. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πάνε να σώσουν ό,τι σώζεται..

Battlefield 2042 Update 3.3 releases tomorrow, adds Scoreboard, full patch notes

BF2042-new-scoreboard.jpg

Μιλάμε για βαρβάτο patch, ίδρωσαν.

'Οξω ρε, αγύρτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Οξω ρε, αγύρτες

😂κλαίω.

 Είπες ότι θέλουν να πουν όλοι οι παίκτες bf στον πλανήτη αλλά φοβούνται μην τους κατηγορήσει η ΕΑ για τοξικότητα😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο και εγω.Βρηκε παιχνιδι σε δυτερολευτα αλλα απο αισθηση παιχνιδιου χαλια.

3 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

Ειναι δραματική η κατάσταση, το παιχνίδι έχασε τη βάση των παικτών του, οι λίγοι πιστοί παλεύουν να το στηρίξουν αλλά υποφέρουν γιατί δεν βρίσκουν εύκολα να παίξουν match και το παιχνίδι πάτωσε ξεκάθαρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε cos το παιχνίδι πέθανε ή όχι δεν κατάλαβα !

Λολ,  πόσες φορές το είπες ρε μαν ότι πέθανε;  

Τώρα που θα μπει scoreboard θα πάρει μια μικρή ανάσα πριν ψοφήσει.

Μα καλά δεν μπήκαν στον κόπο να βγάλουν νέους χάρτες;  και το πούλαγαν τα ρεμάλια στα 50€ και χωρίς campaign! 

Εντωμεταξύ στο 5 γίνεται της κακομοίρας από cheaters,  Dice και ΕΑ δεν τους καίγεται καρφί για το πρόβλημα με τους cheaters. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχει cheaters το Warzone παρά το anti-cheat που έβαλαν, πέφτουν bans αβέρτα βέβαια αλλά δεν φτάνει αυτό. Πρέπει το παιχνίδι να κοστίζει ένα 20άρικο σταθερά, να πέφτει ban και να πρέπει ο μλκας να πληρώσει για να ξαναπαίξει.

Όταν το έχεις free απλά δεν τον ενδιαφέρει, φτιάχνει νέο account και βάζει cheat για aimbot + skins κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ιδέα γιατί στον έναν υπολογιστή που έχω (τον καλύτερο από τους 2), το παιχνίδι με το που μπω σε κάποιο ματς, μέσα σε δευτερόλεπτα μαυρίζει η οθόνη και με πετάει στο μενού;

Ryzen 9 3900X, 5700XT, 64GR DDR4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panoskatos είπε

Τελικά ρε cos το παιχνίδι πέθανε ή όχι δεν κατάλαβα !

Λολ,  πόσες φορές το είπες ρε μαν ότι πέθανε;  

Τώρα που θα μπει scoreboard θα πάρει μια μικρή ανάσα πριν ψοφήσει.

Μα καλά δεν μπήκαν στον κόπο να βγάλουν νέους χάρτες;  και το πούλαγαν τα ρεμάλια στα 50€ και χωρίς campaign! 

Εντωμεταξύ στο 5 γίνεται της κακομοίρας από cheaters,  Dice και ΕΑ δεν τους καίγεται καρφί για το πρόβλημα με τους cheaters. 

Tουλάχιστο μπαίνω σήμερα και παίζω.

 Το έχω συνηθίσει το άμοιρο.😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...