Προς το περιεχόμενο

Στις 10 Νοεμβρίου η κυκλοφορία του Xbox Series X με τιμή €499 και με έναρξη προπαραγγελιών στις 22/9


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Δεν σε έπιασα....

Αν συνεννοηθείτε να μου τρυπήσεις τη μύτη 🤣

Σου λέει έλα μωρέ μην πάρεις άλλο pc βάλε αυτό που έχεις και αν θες κάποια στιγμή να κάνεις καμία δουλειά γραφείου Ε καντην  στην 40αρα τηλεόραση από καναπέ 🤣

Να σου πω εγώ για να τελειωνεις, άσε τον  i5 6600  desktop να κάνει τη δουλειά για το οποίο προορίζεται, σερφαρισμα, δουλειές γραφείου, και κάνα Lol και CS-GO .. Και απλά δώσε όμορφα και ωραία ένα 300 αρι πάρε το Series S για καναπεδατο gaming... Καθαρές δουλειές 😉😄

Επεξ/σία από ConstantineP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, a_pascal said:

Οι προηγούμενες κονσόλες, που μας έδωσαν ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΕΣ, είχαν τεχνολογία -2 σε σχέση με τα PC. Οι επόμενες, θα έχουν, τουλάχιστον, τεχνολογία +1. 

Τι συζητάμε, δεν καταλαβαίνω ακόμα. 

Τι εννοείς +1? Ότι υπάρχει σε αυτές θα υπάρχει και σε PC, επιπλέον μέχρι να βγουν οι κονσόλες τα PC θα έχουν διαθεσιμο πιο δυνατό hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Εντάξει παιδιά έτσι είναι. 

Οι γυναίκες γουστάρουν ps5 και Series X αλλά μην τυχόν και δουν μικρό μαύρο PC, τη βάψατε! 

Ούτε τις κονσόλες γουστάρουν, ούτε τα καλώδια, ούτε καν τις τηλεοράσεις σαν συσκευές!

Δεν θέλουν τίποτα που να χαλάει την εικόνα που έχουν πλάσει στο μυαλό τους ως ιδανική για το σαλόνι.

Την τηλεόραση την δέχονται ως αναγκαίο κακό. Την κονσόλα ως το αντικείμενο που τερματίζει τα όρια τους.

Ενισχυτής? Ηχεία? Woofer? PC? Παίζεις με την ζωή σου φίλε ή με το ψυχιατρείο από την πολύ γκρίνια.. 🤣

1 ώρα πριν, Herald είπε

Ενώ όλες οι γυναίκες ονειρεύονται το PS5 με τα φτερά του batman στο σαλόνι.... Ότι να ναι. 

Μήπως η δικια σου γυναίκα που δεν θέλει pc στο σαλόνι είναι η εξαίρεση? Πραγματικά τι διαφορετικό έχει το PC από την κονσόλα και το ένα κάνει για σαλόνι ενω το άλλο όχι? Δεν μιλαω να βάλεις super full ATX κουτί που είναι πιο μεγάλο από την τηλεόραση, μιλάω για ένα normal κουτί που είναι πάνω κάτω στο μέγεθος μιας κονσόλας. 

Έχω απαντήσει στον φίλο επάνω, δύο τινά ισχύουν με εσένα και τον άλλο φίλο, είτε δεν έχετε ιδέα γιατί δεν γνωρίσατε ακόμα την όλη εμπειρία, είτε κάνετε τους Κινέζους. Δεν πειράζει, θα τα μάθετε όταν έρθει η ώρα, καλή τύχη σας εύχομαι, keep dreaming pc στο σαλόνι.. 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

Αν συνεννοηθείτε να μου τρυπήσεις τη μύτη 🤣

Σου λέει έλα μωρέ μην πάρεις άλλο pc βάλε αυτό που έχεις και αν θες κάποια στιγμή να κάνεις καμία δουλειά γραφείου Ε καντην  στην 40αρα τηλεόραση από καναπέ 🤣

Να σου πω εγώ για να τελειωνεις, άσε τον  i5 6600  desktop να κάνει τη δουλειά για το οποίο προορίζεται, σερφαρισμα, δουλειές γραφείου, και κάνα Lol και CS-GO .. Και απλά δώσε όμορφα και ωραία ένα 300 αρι πάρε το Series S για καναπεδατο gaming... Καθαρές δουλειές 😉😄

😉

 

1 ώρα πριν, Herald είπε

Δεν χρειάζεσαι 2ο pc, παίρνεις ένα κουτί της αρεσκείας σου και το βάζεις στο σαλόνι. Αντε παίρνεις και ένα ασύρματο pad με 20 ευρώ να χρησιμοποιεις σαν ποντίκι άμα δεν σου κάνει το big picture mode η το κανονικό ποντίκι. 

Η συζήτηση  είναι για όταν χρειάζεσαι δεύτερη συσκευή. Περιμένω σύνθεση...

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ούτε τις κονσόλες γουστάρουν, ούτε τα καλώδια, ούτε καν τις τηλεοράσεις σαν συσκευές!

Δεν θέλουν τίποτα που να χαλάει την εικόνα που έχουν πλάσει στο μυαλό τους ως ιδανική για το σαλόνι.

Την τηλεόραση την δέχονται ως αναγκαίο κακό. Την κονσόλα ως το αντικείμενο που τερματίζει τα όρια τους.

Ενισχυτής? Ηχεία? Woofer? PC? Παίζεις με την ζωή σου φίλε ή με το ψυχιατρείο από την πολύ γκρίνια.. 🤣

Έχω απαντήσει στον φίλο επάνω, δύο τινά ισχύουν με εσένα και τον άλλο φίλο, είτε δεν έχετε ιδέα γιατί δεν γνωρίσατε ακόμα την όλη εμπειρία, είτε κάνετε τους Κινέζους. Δεν πειράζει, θα τα μάθετε όταν έρθει η ώρα, καλή τύχη σας εύχομαι, keep dreaming pc στο σαλόνι.. 🤣

Συνεχίζεις να μην μας εξηγείς την διαφορά μεταξύ ενός PS5 με φτερά batman και ενός PC στο σαλόνι. Tι το διαφορετικο εχει αυτο

 

20190913152526_silverstone_cs01_hs_silve

 

Από αυτό

 

3731313-ps5.png

 

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Συνεχίζεις να μην μας εξηγείς την διαφορά μεταξύ ενός PS5 με φτερά batman και ενός PC στο σαλόνι. Tι το διαφορετικο εχει αυτο

  Απόκρυψη περιεχομένων

20190913152526_silverstone_cs01_hs_silve

Από αυτό

  Απόκρυψη περιεχομένων

3731313-ps5.png

???

Τις γυναίκες πρέπει να ρωτήσεις που δεν τα θέλουν μπροστά στα μάτια τους, όχι εμένα. Έχω εξήγηση αλλά και να σου πω, δεν πρόκειται να καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Τις γυναίκες πρέπει να ρωτήσεις που δεν τα θέλουν μπροστά στα μάτια τους, όχι εμένα. Έχω εξήγηση αλλά και να σου πω, δεν πρόκειται να καταλάβεις.

Ποιες γυναικές, η δικιά μου δεν έχει πρόβλημα. Ούτε του άλλου παιδιού. Αυτο που περιγράφεις είναι ψυχολογικό πρόβλημα, λύνεται με επίσκεψη σε ψυχίατρο. Πεστης οτι ειναι κονσόλα και βάλτην στο σαλόνι, problem solved, άφου η μοναδική διαφορά είναι το όνομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ούτε τις κονσόλες γουστάρουν, ούτε τα καλώδια, ούτε καν τις τηλεοράσεις σαν συσκευές!

Δεν θέλουν τίποτα που να χαλάει την εικόνα που έχουν πλάσει στο μυαλό τους ως ιδανική για το σαλόνι.

Την τηλεόραση την δέχονται ως αναγκαίο κακό. Την κονσόλα ως το αντικείμενο που τερματίζει τα όρια τους.

Ενισχυτής? Ηχεία? Woofer? PC? Παίζεις με την ζωή σου φίλε ή με το ψυχιατρείο από την πολύ γκρίνια.. 🤣

Μην τα τρομάζεις τα παιδιά ρε συ! Είπαμε να το φέρουμε ομαλά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Herald είπε

Ποιες γυναικές, η δικιά μου δεν έχει πρόβλημα. Ούτε του άλλου παιδιού. Αυτο που περιγράφεις είναι ψυχολογικό πρόβλημα, λύνεται με επίσκεψη σε ψυχίατρο. Πεστης οτι ειναι κονσόλα και βάλτην στο σαλόνι, problem solved, άφου η μοναδική διαφορά είναι το όνομα. 

Εσύ τότε και ο άλλος πετύχατε 10πλό jackpot στο joker φίλε..(άσε που αμφιβάλλω αλλά τέσπα) εμείς μιλάμε για την πλειοψηφία, όχι τις εξαιρέσεις. Και όχι, δεν είναι η μοναδική διαφορά το όνομα, είδες που δεν καταλαβαίνεις? Θέλει πολύ εμβάθυνση το θέμα, πολλές εργατοώρες. Τίποτε δεν είναι τόσο απλό στο μυαλό μιας γυναίκας.

Τέλος πάντων, είμαστε εκτός θέματος, μπορείς και το κάνεις? Με γεια με χαρά σου! Εμείς όχι, άρα? Αγοράζουμε κονσόλα. Για να αποφύγουμε τι? Την γκρίνια φυσικά, απλό και κατανοητό. Άσε το γιατί γκρινιάζουν, φόκους στην γκρίνια και πως την αποφεύγουμε? Εξηγώντας? χαχα ξέχνα το, δεν υπάρχει περίπτωση. Με μια κονσόλα ίσως? Ναι, ε problem solved.

14 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Μην τα τρομάζεις τα παιδιά ρε συ! Είπαμε να το φέρουμε ομαλά....

Αυτοί ρε συ νομίζουν ότι αν κάτσουν και εξηγήσουν, θα βρουν άκρη, ζούνε σε νιρβάνα 🤣

Επεξ/σία από music_lover
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εσύ τότε και ο άλλος πετύχατε 10πλό jackpot στο joker φίλε..(άσε που αμφιβάλλω αλλά τέσπα) εμείς μιλάμε για την πλειοψηφία, όχι τις εξαιρέσεις. Και όχι, δεν είναι η μοναδική διαφορά το όνομα, είδες που δεν καταλαβαίνεις? Θέλει πολύ εμβάθυνση το θέμα, πολλές εργατοώρες. Τίποτε δεν είναι τόσο απλό στο μυαλό μια γυναίκας.

Τέλος πάντων, είμαστε εκτός θέματος, μπορείς και το κάνεις? Με γεια με χαρά σου! Εμείς όχι, άρα? Αγοράζουμε κονσόλα. Για να αποφύγουμε τι? Την γκρίνια φυσικά, απλό και κατανοητό. Άσε το γιατί γκρινιάζουν, φόκους στην γκρίνια και πως την αποφεύγουμε? Με μια κονσόλα,problem solved.

Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, αλλά έτσι όπως κάνανε από εμφάνιση το PS5, ίσως είναι πιο εύκολο να παρουσιάσουμε ένα pc slim case σαν ραδιοενισχυτή!

Κάτι τέτοιο σε PC Version:

 

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εσύ τότε και ο άλλος πετύχατε 10πλό jackpot στο joker φίλε..(άσε που αμφιβάλλω αλλά τέσπα) εμείς μιλάμε για την πλειοψηφία, όχι τις εξαιρέσεις. Και όχι, δεν είναι η μοναδική διαφορά το όνομα, είδες που δεν καταλαβαίνεις? Θέλει πολύ εμβάθυνση το θέμα, πολλές εργατοώρες. Τίποτε δεν είναι τόσο απλό στο μυαλό μιας γυναίκας.

Τέλος πάντων, είμαστε εκτός θέματος, μπορείς και το κάνεις? Με γεια με χαρά σου! Εμείς όχι, άρα? Αγοράζουμε κονσόλα. Για να αποφύγουμε τι? Την γκρίνια φυσικά, απλό και κατανοητό. Άσε το γιατί γκρινιάζουν, φόκους στην γκρίνια και πως την αποφεύγουμε? Εξηγώντας? χαχα ξέχνα το, δεν υπάρχει περίπτωση. Με μια κονσόλα ίσως? Ναι, ε problem solved.

Αυτοί ρε συ νομίζουν ότι αν κάτσουν και εξηγήσουν, θα βρουν άκρη, ζούνε σε νιρβάνα 🤣

Σου ξαναλέω, δεν διαφωνώ οτι αυτό ισχύει στην περίπτωση σου, αλλά ψυχολογικό πρόβλημα μου κάνει και όχι κάτι νορμάλ. Μην το γενικεύεις λοιπόν επειδή έπεσες στην περίπτωση. Εσύ αποτελείς την εξαίρεση. Αφού ο ίδιος παραδέχεσαι οτι δεν υπάρχει λογική, εκτός αν μου λές οτι η πλειοψήφια των γυναικών συγκεκριμένα είναι παράλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, αλλά έτσι όπως κάνανε από εμφάνιση το PS5, ίσως είναι πιο εύκολο να παρουσιάσουμε ένα pc slim case σαν ραδιοενισχυτή!

Κάτι τέτοιο σε PC Version:

Μα ίδιες παντού, σε όλο τον πλανήτη! 🤣

Έχει πέσει "μασάζ" για το PS5..λευκός καπνός βγήκε..με μια προϋπόθεση..είχαμε παράπλευρες απώλειες δλδ..να πάρει πόδι το κεντρικό ηχείο ή ο ενισχυτής ή το παλιό PS4

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Σου ξαναλέω, δεν διαφωνώ οτι αυτό ισχύει στην περίπτωση σου, αλλά ψυχολογικό πρόβλημα μου κάνει και όχι κάτι νορμάλ. Μην το γενικεύεις λοιπόν επειδή έπεσες στην περίπτωση. Εσύ αποτελείς την εξαίρεση. Αφού ο ίδιος παραδέχεσαι οτι δεν υπάρχει λογική, εκτός αν μου λές οτι η πλειοψήφια των γυναικών συγκεκριμένα είναι παράλογες.

Δεν θα κάτσω να εξηγήσω το παράλογο της γυναικείας φύσης, ούτε ο Θάνος Ασκητής τα καταφέρνει..από εκεί και πέρα θες να παραμυθιάζεσαι ότι ανήκεις στην πλειοψηφία? Πίστευε ότι νομίζεις. Καμία διαφορά δεν μας κάνει! Ζούμε με ότι έχουμε και ότι μπορούμε, παίξε εσύ με το pc σου στο σαλόνι, θα παίξουμε εμείς με την κονσόλα μας, όλοι ευχαριστημένοι. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι η συμφιλίωση με την εκάστοτε άποψη της γυναίκας (η οποία είναι από την φύση της κύρια ενδιαφερόμενη για την διακόσμηση της οικίας, κάποιος θα πει ότι αυτό είναι στερεότυπο, δεν με ενδιαφέρει) είναι παράγοντας ομαλής συγκατοίκησης και οικογενειακής ειρήνης. Πρώτα η οικογένεια λοιπόν και μετά η διασκέδαση. Και νομίζω ότι αρκετά βγήκαμε εκτός θέματος. Ούτως ή άλλως στο τέλος εσύ θα παραμείνεις με το αναβαθμισμένο pc σου και εμείς με την νέα κονσόλα μας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, music_lover said:

Ούτε τις κονσόλες γουστάρουν, ούτε τα καλώδια, ούτε καν τις τηλεοράσεις σαν συσκευές!

Δεν θέλουν τίποτα που να χαλάει την εικόνα που έχουν πλάσει στο μυαλό τους ως ιδανική για το σαλόνι.

Την τηλεόραση την δέχονται ως αναγκαίο κακό. Την κονσόλα ως το αντικείμενο που τερματίζει τα όρια τους.

Ενισχυτής? Ηχεία? Woofer? PC? Παίζεις με την ζωή σου φίλε ή με το ψυχιατρείο από την πολύ γκρίνια.. 🤣

Αν μιλάμε για τόση παντόφλα πάντως το PC στο σαλόνι είναι σίγουρα η τελευταία έγνοια. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NickTG είπε

Αν μιλάμε για τόση παντόφλα πάντως το PC στο σαλόνι είναι σίγουρα η τελευταία έγνοια. 

Αυτό ήθελα να πώ και εγώ. Και όχι μόνο η παντόφλα, ο παραλογισμός ο ίδιος.

Δηλαδή να πάρεις κουτί που είναι κόπια του PS5 και να σου πεί δεν το βάζεις στο σαλόνι γιατί είναι PC. Τώρα τι να πώ, αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα να συγκατοικεί με τον παραλογισμό, γούστο του, δεν μου πέφτει λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Herald είπε

Σου ξαναλέω, δεν διαφωνώ οτι αυτό ισχύει στην περίπτωση σου, αλλά ψυχολογικό πρόβλημα μου κάνει και όχι κάτι νορμάλ. Μην το γενικεύεις λοιπόν επειδή έπεσες στην περίπτωση. Εσύ αποτελείς την εξαίρεση. Αφού ο ίδιος παραδέχεσαι οτι δεν υπάρχει λογική, εκτός αν μου λές οτι η πλειοψήφια των γυναικών συγκεκριμένα είναι παράλογες.

Ούτε εμείς οι άνδρες μας αρέσει η ανακατωσούρα στο σαλόνι μετά από κάποια ηλικία. Θες μια τάξη. Ο συνδυασμός τάξη, οικονομία, αποδοτικότητα εφερε τις κονσόλες στην επιτυχία. Αλλά αυτό που άλλαξε την άποψη hardcore Pc-lovers όπως εγώ, είναι πως πια οι κονσόλες ξεπέρασαν τα δύο μεγάλα θέματα, δηλαδή έχουν πια 60framerate σταθερό σε 2κ/4κ αναλύσεις και ταυτόχρονα δίνουν πια τα games τσάμπα με μια συνδρομή. Δλδ δύο κινήσεις ματ σε μια γεννιά. (για κάποιους αυτό ισχύει από Ps4 γεννιά). 

Επίσης, για να το παω τώρα στο κομμάτι "μεταφορά gaming στο σαλόνι",  τα καλύτερα Games που βγήκαν ποτέ στο PC τα παίζεις με μια rx 570 των 100€. Οπότε έχεις ήδη καθαρίσει από εκεί. Γιατί να επενδύσω 500-1000 ευρώ για μια gpu για να παίξω τι? 1-2 τίτλους τώρα που μου αρέσουν και ότι βγει στο μέλλον? Δεν καίγεσαι πια. Έρχεται και η λύση με 300-500 ευρώ όλα μέσα (gpu για σαλόνι, τσάμπα games, τάξη στο σαλόνι, δεν αλλάζω πράγματα τώρα στο pc) οπότε μεγάλη μερίδα κόσμου θα το κοιτάξει, καθώς στις νέες πλατφόρμες βλέπει ουσιαστικά πια ένα δεύτερο "τακτοποιημένο¨pc για σαλόνι.Ουσιαστικά δλδ, ειδικά στον κόσμο της MS, έχεις πια ένα πραγματικό οικοσύστημα windows. Εσύ βλέπεις το xbox ως μια "κονσόλα". Εγώ λέω "πέθαναν οι κονσόλες, ζήτω το "pc σαλονιού - xbox". Είναι πιο ξεκάθαρο τώρα?

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...