Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

59 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Πρεπει να νιωθω τυχερος που πηρα την 6800 σε τιμη reference  ΧΤ

Μια χαρά! κ γω αυτό κοιτούσα αλλά δεν έβρισκα τίποτα. Όλες 800+. Δεν ήθελα να φύγω από AMD κ να ψάξω σε Nvidia 3000 κάρτα αλλά... μηδενική διαθεσιμότητα δυστυχώς. Βέβαια μπορεί να επιστρέψω μετά το καλοκαίρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν δουλεύει το freesync pro στη σειρά 6000;

Διάβασα σε κάτι driver releases για flickering κλπ.

Ισχύει; Με ενδιαφει γιατι το χρησιμοποιώ με την nvidia που έχω και αν αλλάξω θέλω να ξέρω από πριν τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://videocardz.com/newz/amd-fidelityfx-super-resolution-technology-may-launch-this-spring

 The company has not provided any details whatsoever on how would it work or when exactly should we expect it to be available. AMD has only hinted it could be based on Microsoft DirectML technology, but at the same time AMD revealed that its DLSS competitor would launch as a part of the FidelityFX technology package. 

According to Prohardvare, AMD now plans to launch its big driver update somewhere in this spring. This means that at the earliest we might hear more about the FFSS in March. The report claims that the big driver update would provide an update on two of the resolution-based technologies: FidelityFX SR and Radeon Boost.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Για να δουμε θα κανουν καμια μαγκια να δουλευει και με τις RDNA 1. 

Θεωρητικά ναι:

https://blogs.windows.com/windowsdeveloper/2021/01/28/bring-your-ai-to-any-gpu-with-directml/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, BabisTs said:

The return of the King

Με την διαθεσιμότητα που θα έχει, θα σκάσει μετά από 1-2 μήνες στη μάχη έξω από την Minas Tirith. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Με την διαθεσιμότητα που θα έχει, θα σκάσει μετά από 1-2 μήνες στη μάχη έξω από την Minas Tirith. 😛

Σε 8k αναλυση :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Thresh είπε

Με την διαθεσιμότητα που θα έχει, θα σκάσει μετά από 1-2 μήνες στη μάχη έξω από την Minas Tirith. 😛

Και μετά θα έρθει η Γκαλάντριελ-Lisa και η πόλη θα γυρίσει στο παλιό και αρχικό της όνομα: Minas Anor. Και όλες οι κάρτες θα πάρουν τον δρόμο για τη Δύση και δεν θα τις ξαναδούμε.

Θα σπάσουν ταμεία:P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα φιλαράκι αγόρασε την MSI 6800 XT Gaming X Trio για περίπου ένα χιλιάρικο (960 λίρες απο το scan) και του πέθανε σε 2 μέρες. Ευτυχώς πήρε replacement σε μία εβδομάδα και τρέχει μια χαρά. Αυτές οι τιμές όμως είναι απαγορευτικές 😕

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

PSX_20210214_233401.jpg.b1cfc67d4571886ec907c618a3a2d08d.jpg

PSX_20210214_233757.jpg.69ab55966c736fe183b21f64e0161c8c.jpgPSX_20210214_233838.jpg.5ae94c4248c6291a1274e20157a60881.jpg

Παρέλαβα και εγώ την Παρασκευή,  Gigabyte RX 6800XT Gaming OC πολύ ευχαριστημένος, δεν μπορώ να περιγράψω την χαρά μου που δεν έχω πλέον blower fan..!! 

Επεξ/σία από Extinction
  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...