Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παλι το dlss  μου φαινεται πολυ μουφα και εξηγω......παιζω  cb77 στα high με 55fps και dlss quality και οπτικα ειναι τελειο το παιχνιδι.Το γυρναω μετα σε perfomance και ειναι σαν να παιζω pac-man στα ουφαδικα αλλα εχω 70fps,τι να το κανω ρε nvidia το perfomance mode;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CarlitoGR είπε

Εμενα παλι το dlss  μου φαινεται πολυ μουφα και εξηγω......παιζω  cb77 στα high με 55fps και dlss quality και οπτικα ειναι τελειο το παιχνιδι.Το γυρναω μετα σε perfomance και ειναι σαν να παιζω pac-man στα ουφαδικα αλλα εχω 70fps,τι να το κανω ρε nvidia το perfomance mode;;;;

Το performance mode είναι για μεγαλύτερες αναλύσεις.

Με την 6800xt στα πόσα fps έπαιζες? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Το performance mode είναι για μεγαλύτερες αναλύσεις.

Με την 6800xt στα πόσα fps έπαιζες? :P 

Στα ultra 65 fps εαν θυμαμαι καλα αλλα χωρις rt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Εμενα παλι το dlss  μου φαινεται πολυ μουφα και εξηγω......παιζω  cb77 στα high με 55fps και dlss quality και οπτικα ειναι τελειο το παιχνιδι.Το γυρναω μετα σε perfomance και ειναι σαν να παιζω pac-man στα ουφαδικα αλλα εχω 70fps,τι να το κανω ρε nvidia το perfomance mode;;;;

Μα και το Quality είναι dlss🤔

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Εμενα παλι το dlss  μου φαινεται πολυ μουφα και εξηγω......παιζω  cb77 στα high με 55fps και dlss quality και οπτικα ειναι τελειο το παιχνιδι.Το γυρναω μετα σε perfomance και ειναι σαν να παιζω pac-man στα ουφαδικα αλλα εχω 70fps,τι να το κανω ρε nvidia το perfomance mode;;;;

Τι monitor έχεις; Τι ανάλυση; Το perfomance είναι για 4Κ, και γενικά το CP77 δεν έχει και την καλύτερη υλοποίηση DLSS. Το παράδοξο είναι ότι τα δύο games στα οποία αξίζει το RT (Control και CP77) έχουν ψιλομέτριες υλοποιήσεις DLSS, ειδικά το Control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Τι monitor έχεις; Τι ανάλυση; Το perfomance είναι για 4Κ, και γενικά το CP77 δεν έχει και την καλύτερη υλοποίηση DLSS. Το παράδοξο είναι ότι τα δύο games στα οποία αξίζει το RT (Control και CP77) έχουν ψιλομέτριες υλοποιήσεις DLSS, ειδικά το Control.

1440p@75hz....το βραδυ που θα πανε για υπνο τα παιδια μπορει να το βαλω να δουμε πως τρεχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το παράδοξο είναι ότι τα δύο games στα οποία αξίζει το RT (Control και CP77) έχουν ψιλομέτριες υλοποιήσεις DLSS, ειδικά το Control.

Κάτσε ρε Γιάννη.... για το Control λέγαμε ότι με το DLSS 2.0 είναι υπέροχο και είναι showcase της συγκεκριμένης τεχνολογίας; Πόσο μάλλον όταν μπορείς να ρυθμισεις κατά βούληση τo rendering resolution. Τώρα το κάναμε και ψιλό-μέτρια υλοποίηση;

Μου φαίνεται ο pirmen56 έχει φουσκώσει τα μυαλά κάποιων και περιμένετε native res quality από 320x240...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Κάτσε ρε Γιάννη.... για το Control λέγαμε ότι με το DLSS 2.0 είναι υπέροχο και είναι showcase της συγκεκριμένης τεχνολογίας; Πόσο μάλλον όταν μπορείς να ρυθμισεις κατά βούληση τo rendering resolution. Τώρα το κάναμε και ψιλό-μέτρια υλοποίηση;

Μου φαίνεται ο pirmen56 έχει φουσκώσει τα μυαλά κάποιων και περιμένετε native res quality από 320x240...

A δεν ξέρω, εγώ ποτέ δεν είπα ότι η συγκεκριμένη υλοποίηση του DLSS στο Control είναι υπέροχη. Το έχω το game και λόγω και του 1080p monitor που φαίνονται οι ατέλειες λόγω της χαμηλότερης ανάλυσης, φαίνεται ότι δεν είναι στο επίπεδο του Youngblood ή του, πρόσφατου, Medium. Και το DS έχει φοβερή υλοποίηση αλλά δεν το έχω παίξει γι' αυτό δεν το ανέφερα. Σίγουρα το DLSS 2.0 είναι τεράστιο βήμα από το το 1.0 αλλά μετράει και η υλοποίηση σε κάθε game. Γενικά το Control πέρασε από χίλια κύματα με DLSS 1.0, μετά 1.9 και ίσως στην πορεία κάπου χάλασε το πράγμα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

A δεν ξέρω, εγώ ποτέ δεν είπα ότι η συγκεκριμένη υλοποίηση του DLSS στο Control είναι υπέροχη. Το έχω το game και λόγω και του 1080p monitor που φαίνονται οι ατέλειες λόγω της χαμηλότερης ανάλυσης, φαίνεται ότι δεν είναι στο επίπεδο του Youngblood ή του, πρόσφατου, Medium. Και το DS έχει φοβερή υλοποίηση αλλά δεν το έχω παίξει γι' αυτό δεν το ανέφερα. Σίγουρα το DLSS 2.0 είναι τεράστιο βήμα από το το 1.0 αλλά μετράει και η υλοποίηση σε κάθε game. Γενικά το Control πέρασε από χίλια κύματα με DLSS 1.0, μετά 1.9 και ίσως στην πορεία κάπου χάλασε το πράγμα..

Εδώ λέτε ότι είναι πολύ ωραίο πάντως:

 

Το ίδιο και το DF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Μου φαίνεται ο pirmen56 έχει φουσκώσει τα μυαλά κάποιων και περιμένετε native res quality από 320x240...

Ένας λογικός άνθρωπος δεν περιμένει native res quality από 320x240. Υπερβολές πάντα ακούγονται εκατέρωθεν, κάνουμε όμως την έρευνα μας και κινούμαστε. Αυτή τη στιγμή το DLSS 2.0 αν υλοποιηθεί σωστά μπορεί να δώσει πολύ καλή ποιότητα αρκετά κοντά στη native, ακόμη και καλύτερη αν το game έχει κακό TAA. Αλλά μέχρι εκεί, δεν κάνει μαγικά, η σωστή native θα είναι πάντα καλύτερη αφού έχει περισσότερα pixels, αυτό είναι απόλυτα λογικό και πιστεύω αποδεκτό ακόμη και από τους ακόλουθους του Jensen. Για μένα είναι ένας αρκετά καλός συμβιβασμός μέχρι η δύναμη των καρτών να επαρκεί για native RT σε καλά FPS και επίσης παρατείνει κάπως την διάρκεια ζωής της κάρτας ανεξαρτήτως του RT. Σκέψου εμένα η 2060 είναι πλέον 2 χρόνια κάρτα, οπότε σε βαριά παιχνίδια σίγουρα βοηθάει το DLSS. Γι' αυτό περιμένω και την υλοποίηση της AMD αφού θα είναι και αυτή που θα έχουν οι κονσόλες οπότε ίσως να επικρατήσει στο τέλος..

4 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Εδώ λέτε ότι είναι πολύ ωραίο πάντως:

 

Το ίδιο και το DF.

Δεν βρήκα δικό μου μήνυμα που να λέω ότι στο Control είναι υπέροχο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν βρήκα δικό μου μήνυμα που να λέω ότι στο Control είναι υπέροχο..

Βρήκες όμως πολλών άλλων, ανάμεσα τους και του DF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Βρήκες όμως πολλών άλλων, ανάμεσα τους και του DF.

Ε εντάξει εγώ δεν είμαι υπόλογος για τα λόγια των άλλων ή του DF..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Τι monitor έχεις; Τι ανάλυση; Το perfomance είναι για 4Κ, και γενικά το CP77 δεν έχει και την καλύτερη υλοποίηση DLSS. Το παράδοξο είναι ότι τα δύο games στα οποία αξίζει το RT (Control και CP77) έχουν ψιλομέτριες υλοποιήσεις DLSS, ειδικά το Control.

Λοιπον στα ultra χωρις RT και dlss περιπου 55fps.Εαν ανοιξω το dlss στο quality τοτε πιανω 85-90 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Λοιπον στα ultra χωρις RT και dlss περιπου 55fps.Εαν ανοιξω το dlss στο quality τοτε πιανω 85-90 fps

50% πάνω δηλαδή από την 6800xt? Καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...