Προς το περιεχόμενο

[Bluetooth Ακουστικά] Honor Choice @ Amazon UK 33.28€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, coyote2 είπε

γι αυτό χρειάζεσαι περισσότερο τα bluetooth 

Ναι, κυρίως για podcast όταν κυκλοφορώ τα βράδια μόνος μου μακριά απ'όλους και για ταινίες γτ δε μένω μόνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Οντως ακουγονται σαν τα xiaomi air dots? Τα εχω κι τα θεωρω σκουπιδια απο αποψη ηχου (ασχετως τιμης), και ημουν στο τσακ να τα παρω τα honor...

Ναι έχουν παρόμοιο ήχο με μικρότερη ένταση και ελάχιστα λιγότερο μπάσο από τα xiaomi... Από την μία είναι που μοιράζονται τον ίδιο 7mm οδηγό... Από την άλλη σε αυτή την τιμή δεν μπορείς να περιμένεις και θαύματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nosmtx είπε

Ναι έχουν παρόμοιο ήχο με μικρότερη ένταση και ελάχιστα λιγότερο μπάσο από τα xiaomi... Από την μία είναι που μοιράζονται τον ίδιο 7mm οδηγό... Από την άλλη σε αυτή την τιμή δεν μπορείς να περιμένεις και θαύματα...

Μαζι σου, απλα δεν υπαρχει κ λογος να ασχοληθω αν δεν ειμαι ηδη ικανοποιημενος απο τα xiaomi. Thanks

Επεξ/σία από bahamut_zero
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά: αν τα θέλετε για ομιλία σε σπίτι ή γραφείο ή για χρήση Skype κλπ. είναι μια χαρά ακουστικά. Δεν αποσυνδέονται, δεν φεύγουν από τα αυτιά με τίποτα και έχουν εξαιρετική μπαταρία. Αν όμως θέλετε να μιλάτε στο δρόμο με φασαρία ούτε καν! Όλη μέρα χθες άκουγα παράπονα ότι δεν ακούγανε τι έλεγα. Η διαφορά από το plantronics voyager edge που χρησιμοποιούσα εναλλάξ χαοτική! Τελικά κατέληξα ότι κανένα tws δεν κάνει για ομιλία στο δρόμο (και έχω δοκιμάσει πολλά).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν θέλετε tws για ομιλία οι επιλογές είναι λίγες και όχι κάτω από 80€ δυστυχώς.

freebuds 3, freebuds pro, airpods 2, airpods pro... 

Όλα τα άλλα είναι για ευκολότερες συνθήκες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Μαζι σου, απλα δεν υπαρχει κ λογος να ασχοληθω αν δεν ειμαι ηδη ικανοποιημενος απο τα xiaomi. Thanks

Και εγώ μαζί σου φίλε απλά αν βρεις κάποια άλλα σε αυτήν την τιμή με καλύτερο ήχο πες μου... Γιατί όπως σου είπα πιστεύω όλα φοράνε τον ίδιο 7mm οδηγό που έχει ίδιο ήχο 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τους αναγνωρίσω ένα πράγμα χτυπάει το τηλέφωνο τα πιάνεις τα βάζεις στο αυτί και το touch δεν πιάνει εύκολα οπότε δεν χάνεις την κλήση με κάτι άλλα που έχω δοκιμάσει συνέχεια πατιέται το touch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nosmtx είπε

Και εγώ μαζί σου φίλε απλά αν βρεις κάποια άλλα σε αυτήν την τιμή με καλύτερο ήχο πες μου... Γιατί όπως σου είπα πιστεύω όλα φοράνε τον ίδιο 7mm οδηγό που έχει ίδιο ήχο 😕 

👍🏻 δεν εχω υποψιν και γι αυτο ρωτησα. Βρηκα κατι τυπακια που κανουν review και προτεινουν τα:

Haylou gt1 xr

 

βεβαια δεν εχω ιδεα

Επεξ/σία από bahamut_zero
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

@ tsourisg1 Έχεις δοκιμάσει τα freebuds 3;

Τα 3 όχι αλλά έχω τα 3i. Καλύτερα από τα choice αλλά όχι σαν τα plantronics που θεωρώ κορυφαία. Επίσης έχω τα tronsmart onyx ace και τα Xiaomi mi airdots. Ισχύει αυτο που έγραψα. Κανένα tws σε ομιλία δεν ανταποκρίνεται σε πολύ θόρυβο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ tsourisg1 με όλα αυτά τα λευτα στα διάφορα ακουστικά που έχεις δώσει θα είχες πάρει τα freebuds 3 (εγώ 85 τα πήρα με τα μεταφορικά μέσα) και δεν θα νόμιζες αυτό που νομίζεις τώρα. Εγώ γράψει και παραπάνω για τα εν λόγω ακουστικά, μιας και εχω πάθει την πλάκα μου σε θέμα συνομιλίας. Εγώ την καλοπροαίρετη γνώμη μου στην είπα μιας και ο ρόλος του φόρουμ αυτού είναι να αλληλοπληροφορούμαστε. 

Μιας και έχεις τα 3i και τα honor του θέματος, μπορείς κι εσύ να μου πεις την γνώμη σου ΜΟΝΟ για το κομμάτι της μουσικής που με ενδιαφέρει; Πως τα συγκρίνεις μεταξύ τους και αν κάνει διάφορα στην απομόνωση θορύβου (anc) σε πολυβουα μέρη (πάλι στη μουσική) το 3i σε σχέση με τα honor,γιατι τα 3 που έχω ως open ear δεν κάνουν καλή δουλειά στο θέμα anc. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

@ tsourisg1 με όλα αυτά τα λευτα στα διάφορα ακουστικά που έχεις δώσει θα είχες πάρει τα freebuds 3 (εγώ 85 τα πήρα με τα μεταφορικά μέσα) και δεν θα νόμιζες αυτό που νομίζεις τώρα. Εγώ γράψει και παραπάνω για τα εν λόγω ακουστικά, μιας και εχω πάθει την πλάκα μου σε θέμα συνομιλίας. Εγώ την καλοπροαίρετη γνώμη μου στην είπα μιας και ο ρόλος του φόρουμ αυτού είναι να αλληλοπληροφορούμαστε. 

Μιας και έχεις τα 3i και τα honor του θέματος, μπορείς κι εσύ να μου πεις την γνώμη σου ΜΟΝΟ για το κομμάτι της μουσικής που με ενδιαφέρει; Πως τα συγκρίνεις μεταξύ τους και αν κάνει διάφορα στην απομόνωση θορύβου (anc) σε πολυβουα μέρη (πάλι στη μουσική) το 3i σε σχέση με τα honor,γιατι τα 3 που έχω ως open ear δεν κάνουν καλή δουλειά στο θέμα anc. 

Μα έχω δώσει λεφτά και έχω πάρει τα 3i. Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου τα 3 αλλά δεν νομίζω να έχουν και τεράστια διαφορά μεταξύ τους εκτός αν κάνω τόσο λάθος. Στο κομμάτι μουσική που ρωτάς η μόνη εμπειρία μου είναι σε κλειστό χώρο γιατί έξω δεν ακούω μουσική. Τα 3i λοιπόν μου δίνουν πιο λεπτομερή ήχο ενώ τα choice έχω την εντύπωση ότι ακούγονται πιο δυνατά. Και εδώ δεν μπορώ να πω ότι η διαφορά ανταποκρίνεται στα 50€ χρηματικής διαφοράς μεταξύ τους. Εν κατακλείδι χρησιμοποιώ τα choice στο σπίτι (τα έχω συνδέσει με lg tv και παίζουν μια χαρά όπως και με λαπτοπ για χρήση Teams), τα 3i για να ακούω που και που μουσική, τα onyx ace τα έχω σε αχρηστία (δεν βολεύει καθόλου το μονό πάτημα που αυξομειώνει τον ήχο), τα Xiaomi τα χάρισα στην κόρη μου και για έξω από το σπίτι παίρνω μόνο το voyager edge. Αυτά που κάποια στιγμή θα ήθελα να δοκιμάσω είναι τα FreeBuds pro μιας και βλέπω καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...