Προς το περιεχόμενο

[Bluetooth Ακουστικά] Honor Choice @ Amazon UK 33.28€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, alexxkidd31 είπε

Αυτό με το touch είναι καλό που θέλει διπλό πάτημα και όχι μονό, θα το δεις στην πράξη, με μονό πατιουνται για πλάκα και σου σπάει τα νεύρα.

Από σύνδεση; Είναι αρκετά σταθερή;

Αυτό που αναφέρεις το σκέφτηκα, να σου πω την αλήθεια. Ότι δηλαδή αν ήταν πολύ ευαίσθητο δεν θα παλεύονταν. Οπότε θεωρώ ότι έχεις δίκιο σε αυτό που λες.
Πιο πολύ όμως εννοώ ότι μερικές φορές πατάω 2πλο ταπ (για pause / play) και δεν ανταποκρίνεται, διοτι πρέπει να πατήσω λίγο πιο πάνω ή κάτω ξέρω γω. Είναι και θεμα συνήθειας, θαρρώ, οπότε θα πάρει λίγο χρόνο να βρω το σωστό σημείο. Για τη σύνδεση θα σου πω όταν το χρησιμοποιήσω για περισσότερο χρόνο, είτε σε μουσική, είτε σε κλήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, stark είπε

Αυτό που αναφέρεις το σκέφτηκα, να σου πω την αλήθεια. Ότι δηλαδή αν ήταν πολύ ευαίσθητο δεν θα παλεύονταν. Οπότε θεωρώ ότι έχεις δίκιο σε αυτό που λες.
Πιο πολύ όμως εννοώ ότι μερικές φορές πατάω 2πλο ταπ (για pause / play) και δεν ανταποκρίνεται, διοτι πρέπει να πατήσω λίγο πιο πάνω ή κάτω ξέρω γω. Είναι και θεμα συνήθειας, θαρρώ, οπότε θα πάρει λίγο χρόνο να βρω το σωστό σημείο. Για τη σύνδεση θα σου πω όταν το χρησιμοποιήσω για περισσότερο χρόνο, είτε σε μουσική, είτε σε κλήσεις. 

Μουσική παίζει δυνατά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Μουσική παίζει δυνατά; 

Σε εσωτερικούς χώρους που έχω δοκιμάσει έως τώρα (γραφείο / σπίτι) είναι δυνατή, δηλαδή σίγουρα μία με δύο σκάλες κάτω από το max για να "αντέξεις". 
Σε εξωτερικό χώρο με φασαρία δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Ομιλία σε δύο 3λεπτες που ήταν οι μεγαλύτερες που είχα έως τώρα με αυτά, δεν υπήρξε κάποια διακοπή. Επίσης άκουγα δυνατά και καθαρά τον άλλο. Δεν ρώτησα πώς με άκουγε εκείνος.
Τέλος, άλλαξα τα tips και έβαλα τα μεγάλα (έρχεται με τα μεσαία τοποθετημένα) και νομίζω ότι είδα μια μικρή βελτίωση στον ήχο - ίσως και λόγω καλύτερη απομονωσης. Μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια αυτό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον Κωτσόβολο βλέπω τιμή 27,93€ συν 3€ μεταφορικά για τα Honor Choice αφού δεν έχει επιλογή για παραλαβή από κατάστημα.

Και 27,90€ Πλαίσιο που ίσως βολεύει κάποιους να παραλάβουν μόνοι τους.

Το θέμα είναι να μάθουμε δύο βασικά (για μένα) πράγματα. Την σταθερότητα στα αυτιά και την ποιότητα κλήσεων.

 

Επεξ/σία από sts4x4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, stark είπε

Σε εσωτερικούς χώρους που έχω δοκιμάσει έως τώρα (γραφείο / σπίτι) είναι δυνατή, δηλαδή σίγουρα μία με δύο σκάλες κάτω από το max για να "αντέξεις". 
Σε εξωτερικό χώρο με φασαρία δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Ομιλία σε δύο 3λεπτες που ήταν οι μεγαλύτερες που είχα έως τώρα με αυτά, δεν υπήρξε κάποια διακοπή. Επίσης άκουγα δυνατά και καθαρά τον άλλο. Δεν ρώτησα πώς με άκουγε εκείνος.
Τέλος, άλλαξα τα tips και έβαλα τα μεγάλα (έρχεται με τα μεσαία τοποθετημένα) και νομίζω ότι είδα μια μικρή βελτίωση στον ήχο - ίσως και λόγω καλύτερη απομονωσης. Μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια αυτό.

Update: Μίλησα με φίλο συγκεκριμένα για να μου πεις πώς με ακούει. Μου είπε ότι με ακούει καλά, αλλά δεν παύει να του δημιουργείται η αίσθηση ότι είμαι με Bluetooth ακουστικά (η διαφορά δηλαδή που καταλαβαίνουμε σχεδόν πάντα όταν ο ένας τουλάχιστον από τους δυο χρησιμοποιεί Bluetooth handsfree). Εκείνος ήταν χωρίς ακουστικά. Πάντως μου διευκρίνισε ότι με ακούει καθαρά και χωρίς διακοπές. Αυτά προς το παρόν. Ο χρόνος θα δείξει στην πορεία, είναι ακόμα νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρελαβα απο αμαζον (αφου ειχα δει reviews κυριως για τον ηχο σε κλησεις). Τα δοκιμασα βαζοντας τη γυναικα (και στο μπαλκονι και μεσα στο σπιτι) να μιλαει με τα honor choice με το δικο μου κινητο και εγω ειχα το δικο της γιατι ηθελα να εχω ιδια αποψη. Ο ηχος ικανοποιητικος/καλος ακουγα καθαρα χωρις διακοπες καπως πιο βαθυς (οπως ειπε και ο προηγουμενος φιλος καταλαβαινει καποιος οτι ειναι με  BT ) - χωρις ομως να υπαρχει θεμα με διακοπες η να μην ακουω.

Δεν εχω δοκιμασει καλυτερα hands free για να συγκρινω. Μπορω να συγκρινω ομως με τα mi airdots τα οποια στη μουσικη πανω κατω ειναι τα ιδια (ενα κλικ καλυτερα τα choice) αλλα δεν ακουγομαι οταν μιλαω, καθως και τα edifier TWS1 που και αυτα ειχαν αναλογο θεμα στην ομιλια (τα δοκιμασα απο φιλο) και γι αυτο πηρα αλλα. Για 28 ευρα τα θεωρω πολυ τιμια επιλογη.

Στα αυτια μου καθονται αρκετα σταθερα (αν και αυτο πιστευω ειναι υποκειμενικο και αναλογα με την ανατομια του καθενος). Γυμναστηριο τη βγαζω ανετα καθως και τρεξιμο σε διαδρομο χωρις να νιωθω οτι πανε να πεσουνε. Πολυ πιο σταθερα απο airdots + edifier (τα οποια επρεπε να σταθεροποιω καθε τοσο - τα airdots μου εχουν φυγει 3-4 φορες)

Υπαρχουν και στο πλαισιο

 

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, mtzs είπε

Μπορω να συγκρινω ομως με τα mi airdots τα οποια στη μουσικη πανω κατω ειναι τα ιδια

Ωχ, κακό αυτό, είναι πολύ χάλια ο ήχος των dots... τί είδη δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mtzs είπε

Παρελαβα απο αμαζον (αφου ειχα δει reviews κυριως για τον ηχο σε κλησεις). Τα δοκιμασα βαζοντας τη γυναικα (και στο μπαλκονι και μεσα στο σπιτι) να μιλαει με τα honor choice με το δικο μου κινητο και εγω ειχα το δικο της γιατι ηθελα να εχω ιδια αποψη. Ο ηχος ικανοποιητικος/καλος ακουγα καθαρα χωρις διακοπες καπως πιο βαθυς (οπως ειπε και ο προηγουμενος φιλος καταλαβαινει καποιος οτι ειναι με  BT ) - χωρις ομως να υπαρχει θεμα με διακοπες η να μην ακουω.

Δεν εχω δοκιμασει καλυτερα hands free για να συγκρινω. Μπορω να συγκρινω ομως με τα mi airdots τα οποια στη μουσικη πανω κατω ειναι τα ιδια (ενα κλικ καλυτερα τα choice) αλλα δεν ακουγομαι οταν μιλαω, καθως και τα edifier TWS1 που και αυτα ειχαν αναλογο θεμα στην ομιλια (τα δοκιμασα απο φιλο) και γι αυτο πηρα αλλα. Για 28 ευρα τα θεωρω πολυ τιμια επιλογη.

Στα αυτια μου καθονται αρκετα σταθερα (αν και αυτο πιστευω ειναι υποκειμενικο και αναλογα με την ανατομια του καθενος). Γυμναστηριο τη βγαζω ανετα καθως και τρεξιμο σε διαδρομο χωρις να νιωθω οτι πανε να πεσουνε. Πολυ πιο σταθερα απο airdots + edifier (τα οποια επρεπε να σταθεροποιω καθε τοσο - τα airdots μου εχουν φυγει 3-4 φορες)

Υπαρχουν και στο πλαισιο

Κι εγώ μετά από λίγες περισότερες δοκιμές μπορώ να πω ότι προς το παρόν -για μένα- τα δύο ατου των Honor Choice είναι η καλή εφαρμογή τους και η ομιλία (χθες βράδυ μίλησα για ένα 10λεπτο με φίλη και μου είπε ότι με άκουγε πεντακάθαρα), ενώ για τη μουσική δεν έχω καταλήξει ακόμα, αλλά νιώθω ότι ακούω πολλά πρίμα + μεσαία και λιγότερα χαμηλά από όσα θα ήθελα. Αν έπρεπε να βγάλω άποψη από τώρα, θα έλεγα ότι αν τα θέλει κανείς για μουσική και έχει μεγάλες απαιτήσεις, ίσως να μην τον ευχαριστήσουν ιδιαίτερα. Επειδή όμως είμαι ακόμα στις δοκιμές και τα προηγούμενα bluetooth ακουστικά που είχα δεν ήταν πραγματικά ποιοτικά στο θέμα της μουσικής (ούτε καν στην ομιλία έλεγαν πολλά), δεν έχω πολλές αναφορές σύγκρισης. 

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, alexxkidd31 είπε

Ωχ, κακό αυτό, είναι πολύ χάλια ο ήχος των dots... τί είδη δοκίμασες;

 απλα πραγματα yutube κυριως και τον ηχο extracted απο εκει. δεν ειμαι audiophile για να εχω εμπεριστατωμενη αποψη

Εγω ζηταω συγκεκριμενα πραγματα οπως τονισα και παραπανω: Ικανοποιητικη ομιλια + να ακουω μουσικη η εκπομπες οταν γυμναζομαι. Μεχρι εκει καλυπτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από κωτσόβολο τα δικά μου στα 27,93... Προερχόμενος από τα xiaomi mi airdots basic μπορώ και εγώ να επιβεβαιώσω ότι ο ήχος τους ποιοτικά είναι το ίδιο ζεστός με αρκετά μπάσα και μεσαία αλλά δύο με τρία κλίκ κάτω η ένταση των honor σε σχέση με αυτά της xiaomi... Μετά από 1 χρόνο με τα xiaomi ήταν καιρός να αλλάξω γιατί οι αποσυνδέσεις των xiaomi (μεταξύ τους αλλά και με τις συσκευές) μαζί με την "μικρή" μπαταρία των 3 ωρών σε συνδιασμό και με την micro usb θύρα φόρτισης που έπρεπε να κουβαλάω πάντα ένα micro usb καλώδιο μαζί μου γι αυτά (ενώ όλες οι άλλες συσκευές μου υποστηρίζουν type c) ήταν οι λόγοι που με ώθησαν σε αυτή την αλλαγή.. Πιστεύω πώς κάτω από 30 ευρώ (και σύντομα πιστεύω θα πέσουν στο 20ρικο) αξίζουν αλλά βέβαια είναι πολύ νωρίς ακόμα για αξιολογήσεις...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα δοκιμάζω

Καλή ομιλία μέσα στο σπίτι

Θόρυβο στο μπαλκόνι όταν περνάνε αυτοκίνητα. Δε βλέπω να δουλεύει έχει ένα μόνιμο φύσημα κάτω από τη φωνή

Πρίμα και μεσαία στη μουσική

Δε ξερω....

 

Δε κΑταλαβαίνω γιατί αναβοσβήνει λαμπάκι όταν τα φοράς στην αναμονή, οχι στη μουσική όμως, αναμονή και ομιλία μόνο, λιγο αλλά ανάβει.

 

Κανένας δεν ανέφερε το μόνιμο λαμπακι από τους προηγούμενους. Είναι σημαντικό νομίζω, τη νύχτα θα φαίνεται, Εκτός αν ακούς ράδιο γενικά μουσίκή όπου δεν ανάβει το λαμπάκι. Εχω δει πολλά review κανένας δε το ανέφερε... 

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθαν και σε μένα από Amazon. Τα ήθελα για ομιλία. Πρώτη εντύπωση καλά. Σε φάσεις που φυσούσε αέρα όμως μου γκρίνιαζαν ότι ακούγεται ο αέρας ενώ μόλις σταματούσε ήταν καλά. Εγώ πάντως τους άκουγα καμπάνα αφού σε κάποια φάση χαμήλωσα την ένταση... Πάντως και μένα αναβοσβήνει το λαμπάκι στην αναμονή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κλείνεις ή απλά περιμένεις να τελειώσει η μπαταρία για να κλείσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, coyote2 είπε

Τα δοκιμάζω

Καλή ομιλία μέσα στο σπίτι

Θόρυβο στο μπαλκόνι όταν περνάνε αυτοκίνητα. Δε βλέπω να δουλεύει έχει ένα μόνιμο φύσημα κάτω από τη φωνή

Πρίμα και μεσαία στη μουσική

Δε ξερω....

Δε κΑταλαβαίνω γιατί αναβοσβήνει λαμπάκι όταν τα φοράς στην αναμονή, οχι στη μουσική όμως, αναμονή και ομιλία μόνο, λιγο αλλά ανάβει.

Κανένας δεν ανέφερε το μόνιμο λαμπακι από τους προηγούμενους. Είναι σημαντικό νομίζω, τη νύχτα θα φαίνεται, Εκτός αν ακούς ράδιο γενικά μουσίκή όπου δεν ανάβει το λαμπάκι. Εχω δει πολλά review κανένας δε το ανέφερε... 

 

1 ώρα πριν, devils_reject είπε

Ήρθαν και σε μένα από Amazon. Τα ήθελα για ομιλία. Πρώτη εντύπωση καλά. Σε φάσεις που φυσούσε αέρα όμως μου γκρίνιαζαν ότι ακούγεται ο αέρας ενώ μόλις σταματούσε ήταν καλά. Εγώ πάντως τους άκουγα καμπάνα αφού σε κάποια φάση χαμήλωσα την ένταση... Πάντως και μένα αναβοσβήνει το λαμπάκι στην αναμονή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κλείνεις ή απλά περιμένεις να τελειώσει η μπαταρία για να κλείσουν;

Το λαμπάκι που αναφέρετε ότι αναβοσβήνει είναι φυσιολογικό και δηλώνει ότι δουλεύουν αφού αν διαβάσετε το βιβλιαράκι που περιέχουν μέσα αυτό αναγράφει ... Και στα xiaomi mi basic earbuds που είχα το ίδιο κάθε 5 δευτερόλεπτα αναβόσβηνε το λαμπάκι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...