Προς το περιεχόμενο

Το νέο iPad Air με τιμή $599 διαθέτει νέο σχεδιασμό και κορυφαίες επιδόσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, Abudi είπε

Καμία διαφωνία σε αυτά που λες. Για το θέμα της αυτονομίας κάτι: Εγώ έχω ένα Galaxy S9. Η μπαταρία του δεν κρατάει πολύ, σίγουρα υποδεέστερο από το S9+ σε αυτόν τον τομέα. Όμως κάθομαι και σκέφτομαι, με επηρεάζει τόσο αυτό; Μου χαλάει τόσο πολύ την καθημερινή μου χρηστικότητα να πρέπει να βάλω δυο φορές το κινητό στο ρεύμα; (δε το αφήνω να πάει κάτω απο 30% γενικά). Όχι. Ενδεχομένως το ίδιο να έλεγα και με το Apple Watch. Είναι δηλαδή και θέμα χρήσης αλλά και πώς είναι διαμορφωμένη η καθημερινότητά σου. Εμένα προσωπικά δε θα με απασχολούσε να το φορτίσω το πρωί μέχρι να ετοιμαστώ.

Είναι όπως βολεύεται ο καθένας, προσωπικά πέρα από το κινητό (που και αυτό το ξεχνάω ξεφόρτιστο πολλές φορές) δεν θα ήθελα να έχω άλλη μια συσκευή που θα πρέπει να θυμάμαι και να φορτίζω κάθε μέρα, για αυτό και για smartwatch άλλα και για άθληση έχω το Garmin 5X που δεν το λες και αυτό φτηνό, άλλα η μπαταρία μου βγάζει άνετα πάνω από 10 μέρες, πολύ βασικό για μένα. Είναι σχετικά όλα λοιπόν, πάντως όπως και να έχει πρέπει να βελτιωθεί η μπαταρία του Applewatch κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν αυτό οδηγήσει την Samsung να ρίξει τις τιμές στο galaxy tab s7 για να πάρω ένα, θα πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην apple. Μέχρι τότε βλέπουμε, ips οθόνη ένα έτη 2020 σε premium προϊόν, no thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Είναι όπως βολεύεται ο καθένας, προσωπικά πέρα από το κινητό (που και αυτό το ξεχνάω ξεφόρτιστο πολλές φορές) δεν θα ήθελα να έχω άλλη μια συσκευή που θα πρέπει να θυμάμαι και να φορτίζω κάθε μέρα, για αυτό και για smartwatch άλλα και για άθληση έχω το Garmin 5X που δεν το λες και αυτό φτηνό, άλλα η μπαταρία μου βγάζει άνετα πάνω από 10 μέρες, πολύ βασικό για μένα. Είναι σχετικά όλα λοιπόν, πάντως όπως και να έχει πρέπει να βελτιωθεί η μπαταρία του Applewatch κάποια στιγμή.

Μεγάλο θέμα η μπαταρία, θα ήθελα τουλάχιστον βδομάδα να αντέχει, εδώ δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα έχω τηλέφωνο που θα θέλει κάθε μέρα φόρτιση θα έχω και ρολόι στο κεφάλι μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους type c. Αυτο σημαινει οτι δεχεται και ταχυφορτιστη με τους γνωστους φορτιστες εκτος απ τον δικο της?

 

Επισης θα ερθει επιτελους αυτο το "feature" και στα Iphone να ξεμπερδευουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αν αυτό οδηγήσει την Samsung να ρίξει τις τιμές στο galaxy tab s7 για να πάρω ένα, θα πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην apple. Μέχρι τότε βλέπουμε, ips οθόνη ένα έτη 2020 σε premium προϊόν, no thanks.

Τώρα αν σου πω ότι είχα το Galaxy Tabs5e με Amoled οθόνη και η οθόνη σαν σύνολο μου φαίνεται χειρότερη από το Ipad Air 3 που επίσης έχω, θα με πιστέψεις?....οι οθόνες των καλών Tablets της Apple είναι απίστευτες, φυσικά δεν μιλάω για το απλό Ipad που έχει μετριότατη στην καλύτερη οθόνη. Το πλεονέκτημα των ipads Πάντως δεν είναι τόσο το Hardware άλλα το software, τα updates για τουλάχιστον 5 χρόνια, η αξιοποίηση από το λειτουργικού του διαθέσιμου μεγάλου χώρου της οθόνης, η ποικιλία και ποιότητα των εφαρμογών βελτιστοποιημένες για Tablets κλπ.

2 λεπτά πριν, barman_ είπε

Επιτελους type c. Αυτο σημαινει οτι δεχεται και ταχυφορτιστη με τους γνωστους φορτιστες εκτος απ τον δικο της?

Επισης θα ερθει επιτελους αυτο το "feature" και στα Iphone να ξεμπερδευουμε?

Ναι πλέον βάζεις πάνω Hubs, σκληρούς, φορτιστές ότι θες, έχει και File explorer και αντιγράφεις βάζεις μέσα ότι θες όπως το θες, μακάρι να έρθουν και στα iphones αυτές οι δυνατότητες.

16 λεπτά πριν, chios είπε

Μεγάλο θέμα η μπαταρία, θα ήθελα τουλάχιστον βδομάδα να αντέχει, εδώ δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα έχω τηλέφωνο που θα θέλει κάθε μέρα φόρτιση θα έχω και ρολόι στο κεφάλι μου. 

Συμφωνώ, ας πάνε πάντως πρώτα σε 2-3 μέρες μπαταρία και βλέπουμε για εβδομάδα!!!χαχα ένα ένα τα βήματα

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Αν αυτό οδηγήσει την Samsung να ρίξει τις τιμές στο galaxy tab s7 για να πάρω ένα, θα πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην apple. Μέχρι τότε βλέπουμε, ips οθόνη ένα έτη 2020 σε premium προϊόν, no thanks.

 

Και το Samsung tab s7, IPS έχει....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, music_lover είπε

Αν αυτό οδηγήσει την Samsung να ρίξει τις τιμές στο galaxy tab s7 για να πάρω ένα, θα πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην apple. Μέχρι τότε βλέπουμε, ips οθόνη ένα έτη 2020 σε premium προϊόν, no thanks.

Δεν εχεις δικιο, δουλεψε την λιγο.

 

Επεξ/σία από basilis5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, r_line είπε

Wifi 64gb/256gb - 719€/899€

Wifi+4G 64gb/256gb - 869€/1049€

 

(Τιμές από το site του Κωτσόβολου).

Πολύ υψηλή τιμολόγηση...

64 gb ειναι πολυ λίγα για αυτό το τάμπλετ για κάποιον που θέλει να το χρησιμοποιήσει σε εύρος πραγμάτων...οπότε πηγαίνοντας στα 256gb 900 ευρω είναι ενα 50αρικο κάτω από το pro που έχει κυρίως πολύ καλύτερη οθόνη 120hz....

Αν το pro είχε τον καινούριο επεξεργαστή δεν το συζητάγαμε καν....

Τώρα επιλέγει ο καθένας με το τι θεωρεί πιο σημαντικό για αυτόν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είχα ποτέ προϊόν της μηλοεταιρειας και έλεγα ότι ήρθε ο καιρός να δοκιμάσω ένα tablet, όχι με κουκουρούκου οθόνη όμως όπως το ipad. Οπότε σκέφτηκα για το air αλλά 720 ευρώ για 64 gb είναι περισσότερο από κοροϊδία. Αλήθεια λένε οι τύποι; Εν έτη 2020;;; Γιατί να πρέπει να πουλήσει κάποιος μισό νεφρό για να έχει φυσιολογική χωρητικότητα; Πραγματικά ήθελα να δώσω μια ευκαιρία μέσα μου στην εταιρεία αλλά έτσι όχι. Είναι γελοίο να χρησιμοποιούν τον εσωτερικό χώρο ενός προϊόντος για να ωθούν ουσιαστικά τον καταναλωτή να πάει στην υπερτιμημένη έκδοση. Κρίμα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε παιδια, πολυ ωραιο το καινουριο Air συμφωνω. Μηπως ομως εχουν ξεφυγει οι τιμες λιγο? 700-800 ευρω για ενα tablet ? Απευθυνονται φυσικα σε αλλες τσεπες και οχι στον μεσο Ελληνα, αλλα δεν παυει να μου φαινεται ακριβο. Μαλλον θα μεινω με το απλο iPad για αρκετο  καιρο ακομα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mr V είπε

Πολύ υψηλή τιμολόγηση...

64 gb ειναι πολυ λίγα για αυτό το τάμπλετ για κάποιον που θέλει να το χρησιμοποιήσει σε εύρος πραγμάτων...οπότε πηγαίνοντας στα 256gb 900 ευρω είναι ενα 50αρικο κάτω από το pro που έχει κυρίως πολύ καλύτερη οθόνη 120hz....

Αν το pro είχε τον καινούριο επεξεργαστή δεν το συζητάγαμε καν....

Τώρα επιλέγει ο καθένας με το τι θεωρεί πιο σημαντικό για αυτόν...


καπέλο 90 ευρώ για το 64άρι και 100 ευρώ στο 256άρι σε σχέση με Apple store Γερμανίας. Είναι 15% πάνω, όντως πολύ υψηλή τιμολόγηση από την ελληνική αντιπροσωπία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...