Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα έχουν οθόνη 120Hz


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, panathatube είπε

Λίγο λεπτότερα πλαίσια που θυμίζουν το 4αρι iPhone, λίγο καλύτερες κάμερες και η ναυαρχίδα θα έχει LiDAR αισθητήρα.

Δεν αξίζει αν έχεις από XR και πάνω.Μόνο το 5.4 αξίζει λόγω μεγέθους

Επεξ/σία από praktor_007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Γι αυτό τα 11άρια έχουν από τα καλύτερα battery life... Ευτυχώς που δεν είναι όλοι σαν εσένα να διαβάζουν αριθμούς σε ένα χαρτάκι και να βγάζουν συμπεράσματα...

Εγώ κρατάω ότι λογικά θα έχουμε ξανά touch id. Τα 120 hz τι να τα κάνω? Αν τα βάλουν να βάλουν και κουμπί για το off για να πάρω διπλάσια μπαταρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Δεν αξίζει αν έχεις από XR και πάνω.Μόνο το 5.4 αξίζει λόγο μεγέθους

Αν θες σώνει και καλά Apple προτιμότερο να περιμένεις για του χρόνου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

και καλα θα κάνει. αλλα αυτο το νοτς... ήμαρτον πια. μοιάζει πλέον σαν τηλέφωνο δεκαετίας.

Ta 5nm τα είδες? Ουσιαστικά η χθεσινή παρουσίαση μπορεί να συμπτιχθεί στο "Welcome to 5nm". To βήμα αυτό από τα 5 στα 7 είναι τεράστειο.  Ενω τω μεταξύ εμείς συνηθίσαμε να θεωρούμε την Intel σαν το τέρας των cpu και η Apple έχει μια πιο μεγάλη Intel μέσα της. Τελικά είναι Software ή Silicon company?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, busellatos είπε

Μα τι να τα κανουν τα 120hz ..ειναι γνωστο οτι οι χρηστες iphone τριπλασιαζουν αυτοματα  οτι εχει σχεση με το μηλο  .  Πχ :  οθονη 60 hz ειναι σαν 240 , μιση μπαταρια κραταει 3Χ φορες περισσοτερο, τo 4G τρεχει σαν 12G, , 1 καμερα τραβαει σαν 3 , 1Χ zoom βλεπει σαν 3Χ κτλ      *εξαιρειτε η τιμη οπου αντιστρεφεται ο κανονας  και η τριπλασια τιμη τους φαινεται πια κανονικη. 3️⃣

Παίζει στο επόμενο update να περάσει λειτουργία 120hz 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τ' άλλα να πουλάει 1000αρικα τα κινητά της ξέρει.

Να προχωρήσει λίγο στο 2020 δεν ξέρει όμως.

 

Έτσι αυτή είναι η Apple που κάποιοι χρυσοπληρώνετε κιόλας.

Κανονική εκμετάλλευση του κοινού της.

 

Και καλά κάνει αφού της βγαίνει και με κινητά που πραγματικά αξίζουν το 1/8 της τιμής τους βγαίνει κερδισμένη 800%

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Υπάρχουν οι θεωρίες και τα γεγονότα. 

Η apple εχει ήδη ετοιμη την τεχνολογία.

https://www.youtube.com/watch?v=oLFCZwmmi3U

τη δοκιμάζει ενα χρόνο τώρα. επιλεγει να μη τη βγάλει φετος στα τηλεφωνα αλλα να τη δώσει στα ipad.

Εκτος αν πιστεύει κανεις οτι μπορεί να τη δώσει σε tablet και οχι se iphone.

Το ξέρουμε οτι τα τηλέφωνα δεν θα χουν φετος αλλα του χρόνου 120Hz

Eπίσης όποιος έχει δουλέψει σε οθόνη 120Hz ξέρει οτι δεν υπάρχει σύγκριση με 60Hz

Aν δεν το ξέρεις φυσικά θα πεις δεν υπάρχει διαφορά..den einai gimmick ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ σε ναυαρχίδα 1500 ευρώ...το 2020

Βρίσκει και τα κάνει.

Το ερώτημα ειναι άλλο. Χτες παρουσίασε touch id στην οθόνη.

Αρα υπάρχει ελπιδα το 2021 να έρθει επιτέλους του χρόνου μήλο χωρίς notch...

Δυστυχώς 13 οκτώβρη θα μάθουμε ποσό ωραίο χρώμα ειναι το μπλε...τα σημαντικά το 2021.

Επίσης χτες ούτε λέξη για το UM1 sto i watch 6, τη νεα ασύρματη τεχνολογία που θα λανσαρει αντί για bluetooth

 

Y.Γ.  κατεβάστε σήμερα  το ios 14 ..επιτέλους θα φύγει το απαρχαιωμενο μενού από τα μάτια μας...

100 eyro λουράκι απο ανακυκλωμενα σκουπίδια...σοβαρά τωρα ....

 

 

Φέτος έδωσε τα 5nm. Του χρόνου τι θα δώσει, μην τα θες όλα... λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Εγώ κρατάω ότι λογικά θα έχουμε ξανά touch id. Τα 120 hz τι να τα κάνω? Αν τα βάλουν να βάλουν και κουμπί για το off για να πάρω διπλάσια μπαταρία. 

Τα 120hz με variable refresh rate προσφερουν χαμηλοτερη καταναλωση απο οτι τα σταθερα 60hz.

Απλα η apple δεν μπορει ακομα να βαλει 120hz με variable refresh rate σε OLED οθονη. Μονο η samsung στο note 20 το προσφερει, που η οθονη του λογω 120hz variable refresh rate εχει μικροτερη καταναλωση απο αυτη του note 10 με 60 hz.

Επεξ/σία από haHa
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, stoupi είπε

Εγώ θα αλλάξω το xs μου όταν δω Touch ID σφαιράτο on screen και μόνο τότε.  Ας μείνει ο ρυθμός ανανέωσης στα 60hz. Έχουμε καμία διαρροή ή επίσημο περί τούτου;

Στο κουμπί δεν σου κάνει, λογικά θα το βάλουν δεν μπορεί.....εγώ ψύνομαι αν το βάλουν να το πάρω του χρόνου όταν βγει το γκαντέμικο 13.

8 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

 

Και καλά κάνει αφού της βγαίνει και με κινητά που πραγματικά αξίζουν το 1/8 της τιμής τους βγαίνει κερδισμένη 800%

Εμένα αυτή η απορία, επειδή με έτρωγε, μου επιλύθηκε εχθές. Βάλε πόσα ξοδεύει η Intel για να μην είναι στα 5nm και έλα πες μου μετά για RND.

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια δυο βήματα μπροστά και ένα πίσω μετά τις φήμες που απλά διαψεύστηκαν αλλά γέμισαν τα πορτοφόλια των αρθρογράφων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, busellatos είπε

Μα τι να τα κανουν τα 120hz ..ειναι γνωστο οτι οι χρηστες iphone τριπλασιαζουν αυτοματα  οτι εχει σχεση με το μηλο  .  Πχ :  οθονη 60 hz ειναι σαν 240 , μιση μπαταρια κραταει 3Χ φορες περισσοτερο, τo 4G τρεχει σαν 12G, , 1 καμερα τραβαει σαν 3 , 1Χ zoom βλεπει σαν 3Χ κτλ      *εξαιρειτε η τιμη οπου αντιστρεφεται ο κανονας  και η τριπλασια τιμη τους φαινεται πια κανονικη. 3️⃣

Η Apple σχεδόν πάντα δέυτερο-τρίτη έβαζαε τις τεχνολογίες. Να πούμε για την προώθηση μηνύματος sms στο iphone 3g που δεν είχε πχ? Και χίλια μύρια. Απλά ο κόσμος δεν ενδιαφέρεται για αυτό. Σου λέει στείλε email.....px

Και τώρα με τα 5nm εμένα μου απέδειξε πως ΚΑΙ λεφτά έχει ΚΑΙ τα ξοδεύει ΚΑΙ θα ενσωματώσει τεχνολογίες όποτε θέλει. Δεν είναι αν μπορεί ή όχι, ΜΠΟΡΕΙ. Απλά δεν θέλει για χψ λόγους.

Η μετάβαση πάντως από τα 7 στα 5 nm είναι χαοτική, σχεδόν 40%  (5*1,4 = 7), λογικά θα ακολουθήσει σύντομα όλη η βιομηχανία, αν δεν το έχει κάνει ήδη. Αναμένουμε τρελές επιδόσεις και χαμηλές καταναλώσεις και αγωνία για το μετά. Τι θα σκαρφιστούν τώρα που πιάσανε τα όρια πυριτίου.

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...