Προς το περιεχόμενο

Η επόμενη έκδοση του Office χωρίς ανάγκη συνδρομής κυκλοφορεί το 2021


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επόμενη έκδοση του Office που θα μπορεί κάποιος να προμηθευτεί χωρίς συνδρομή, θα κυκλοφορήσει μέσα στο δεύτερο εξάμηνο του 2021.

Αυτό ανακοίνωσε η Microsoft στα πλαίσια του συνεδρίου Ignite 2020, με την εταιρεία να προωθεί αρκετά δυναμικά τα τελευταία χρόνια τη συνδρομητική έκδοση της δημοφιλούς σουίτας εφαρμογών, το Office 365 η οποία πρόσφατα μετονομάστηκε σε Microsoft 365. Η συνδρομητική υπηρεσία της Microsoft δίνει ανά πάσα στιγμή πρόσβαση στις τελευταίες εκδόσεις των Word, Excel, PowerPoint, Outlook και άλλων εφαρμογών όπως το Microsoft Teams, με ένα χαμηλό μηνιαίο κόστος και για όλες τις πλατφόρμες όπου έχει παρουσία το Office. 

Η εναλλακτική πρόταση για όσους επιθυμούν να αγοράσουν μία και μοναδική φορά το Office χωρίς πρόσβαση σε νέες λειτουργίες και χαρακτηριστικά, είναι το Office 2019 που έχει κόστος 150 δολάρια ενώ προσφέρει πολύ λιγότερα προνόμια στον τελικό χρήστη. Η ανακοίνωση αυτή της Microsoft δίνει τέλος και σε μια μακρά περίοδο φημών οι οποίες έκαναν λόγο για απόφαση της εταιρείας στο να μεταβεί αποκλειστικά σε συνδρομητικό μοντέλο για τη σουίτα εφαρμογών της. 

Για την ώρα δεν γνωρίζουμε κάτι άλλο για την επόμενη έκδοση του Office εκτός από το γεγονός ότι αυτή θα κυκλοφορήσει για Windows και macOS.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vorlon είπε

Office 2007, καλύτερο.......

 

Μπα το Office 97 είναι καλύτερο, δοκίμασε το μαζί με τα windows 95. Λειτουργουν όλα άψογα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, petranthe είπε

Μπα το Office 97 είναι καλύτερο, δοκίμασε το μαζί με τα windows 95. Λειτουργουν όλα άψογα.

Δεν έχεις δίκαιο και με xp μια χαρά δουλεύουν :)  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιώ το Office 2007 εδώ και χρόνια. Για τον μέσο χρήστη δεν εχει διαφορα αν έχει Office 2007 ή 2010 ή 2016

Επεξ/σία από vorlon
  • Like 23
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vorlon είπε

Χρησιμοποιώ το Office 2007 εδώ και χρόνια. Για τον μέσο χρήστη δεν εχει διαφορα αν έχει Office 2007 ή 2010 ή 2016

Αν και έχω το 365, θα συμφωνήσω. Στη μάνα μου και στον πατέρα μου παρόλο που έχω διαθέσιμα licenses για περισσότερες συσκευές, τους έχω το 2007 ακόμα. ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ και κάνουν ότι ακριβώς χρειάζονται. 

Για το 99% του κόσμου τα 2007 είναι αρκετά. 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, SchinasN είπε

LibreOffice κανείς ;

Μετα το Microsoft office το πιο ολοκληρωμένο ειναι το libreoffice. Το μονο αρνητικο ειναι οτι η εμφάνιση ειναι outdated..

Επεξ/σία από Sab2921
.. και στο collaboration..
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βλέπω για ποιο λόγο να χρησιμοποιήσεις κάτι άλλος κανείς, εκτός από το notepad. Άντε κανένα WordPad αν θες κάτι πολύπλοκο...

EDIT: Οι άλλοι που έβαλαν confuse θέλουν και office, εδώ δεν κατάλαβαν ότι τρολλάρω :P

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Sab2921 είπε

Μετα το Microsoft office το πιο ολοκληρωμένο ειναι το libreoffice. Το μονο αρνητικο ειναι οτι η εμφάνιση ειναι outdated..

Μια χαρά μου φαίνεται η τελευταία (7) έκδοση. (εμφανισιακά)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δεν βλέπω για ποιο λόγο να χρησιμοποιήσεις κάτι άλλος κανείς, εκτός από το notepad. Άντε κανένα WordPad αν θες κάτι πολύπλοκο...

Oύτε καν.

Το καλύτερο μακράν και ποιό διαχρονικό είναι το:

J22wi.png

:D  :D  :D

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...