Προς το περιεχόμενο

Δυνατότητα αφαίρεσης προεγκατεστημένων app θέλει η Ευρωπαϊκή Ένωση


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, nick10000 είπε

ΜΑΚΑΡΙ! 

Ο βασικος λογος που πηρα διαζυγειο με τη σαμυ δεν ηταν η ιστορια που επαθα με το note7 (βασικα ηταν αλλα αυτο ξεχνιεται, αφου δεν το κρατουσα να παθω τιποτα κι αφου λιγο πολυ αυτα μπορουν να συμβουν σε καθε εταιρια δε τρεχει κατι) αλλα το οτι για να διαολοστειλω το crapware επρεπε να rootαρω και να χασω την εγγυηση απο day 1, κατι που ειναι πολυ ηλιθια ριψοκινδυνο αλλα δυστυχως μονοδρομος, και αυτο που τελικα με κερδισε στην xiaomi ηταν ακριβως οτι με το που το ποιασα στα χερια μου ειχε εκτος απο ΕΛΑΧΙΣΤΟ εως καθολου crapware -που οκ, βασικα μονο crapware δε το λες... δεν ειναι κακο να σου χει  by default ενα browser και μια αριθμομηχανη, ασχετα αν ολοι θελουμε να ξεφορτωνομαστε οτιδηποτε ερχεται μεσα στο λειτουργικο- εδινε και εργαλειο rootαρισματος απ τον κατασκευαστη χωρις επιπτωσεις στην εγγυηση!!!!! (οταν το δα προερχομενος απο samy -στα ορια του fanboyισμου- ηταν σα να πεθανα και να βρεθηκα στον παραδεισο)  

Οταν γινει αυτο θα καταλαβει και η samsung και η huawei ποσο κοσμο χασαν απο αυτη την ηλιθιοτητα και ελπιζω να τους γινει μαθημα

 

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ πρεπει να γινουν ΟΛΑ τα κινητα και κατα τη γνωμη μου επρεπε να επιβαλλεται. (οκ τα I-τηλεφωνα ας ειναι οπως θελουν, εκει οι πελατες ειναι εθελοντες θυματα οποτε ειναι κακο να τους στερησεις τη μαζοχιστικη ευχαριστηση) 

 

 

Δεν διαθέτουν όλοι τον άπλετο χρόνο σου για να κανουν root και να παιζουν όλη μέρα με εφαρμογές και permissions για να κερδίσεις 2 λεπτα sot. Στα iphone 11, ό,τι και να κάνεις πάντα θα έχεις 10ώρες sot. Για sammy ή οποιαδήποτε άλλη εταιρεία το sot βασίζεται στο αν το επόμενο update του play store θα αποφασίσει να κάνει battery drain ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 minutes ago, CheOnWeb said:

Πώς θα σου φαινόταν να χτυπήσεις ένα 17χρονο με μηχανάκι που βγήκε με STOP και να σκοτωθεί επειδή δεν φορούσε κράνος;
Δική του η ευθύνη που δεν φορούσε κράνος, δική του που βγήκε με STOP, κι εσύ; Όλα οκ, "δεν έφταιγα εγώ";  Ήσυχος;
Σκέψου και να μην ήταν κραυγαλαία περίπτωση παραβίασης STOP αλλά κάτι άλλο που ναι μεν θα σε κάλυπτε ο νόμος αλλά θα σκεφτόσουν "θα μποροιύσα να το είχα αποφύγει".
Μήπως τελικά θα προτιμιύσες να φορούσε κράνος;
Μήπως τελικά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα;
Μήπως ζούμε σε κοινωνία και όχι ο καθένας μόνος του στο χωράφι του;

 

το κρανος πρεπει να ειναι υποχρεωτικο σε ατομα εως 18 γιατι δεν ειναι ωριμα να αποφασισουν για τους ιδιους αλλα υπευθυνοι ειναι οι γονεις τους

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, dieksodo said:

το κρανος πρεπει να ειναι υποχρεωτικο σε ατομα εως 18 γιατι δεν ειναι ωριμα να αποφασισουν για τους ιδιους αλλα υπευθυνοι ειναι οι γονεις τους

Δεν κατάλαβες γρι έτσι; Το φανταζόμουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, dieksodo είπε

μπλεκεις 2 διαφορετικα πραματα μεταξυ τους

Α) μιλησες για οικογενεια. πραγματι στην περιπτωση ενος παιδιου το παιδι δεν εχει την ωριμοτητα μεχρι τα 18 να γνωριζει για την ασφαλεια του. δεν μιλαμε για αυτο

γιαυτο το θεμα υπαρχουν ηδη δομες του κρατους πχ εισαγγελεας μπορει να σε κυνηγησει για κακοποιηση ή για ευθυνη για το παιδι σου. η ζωνη και ο αεροσακος τι σχεση εχει?

Β) μιλησες για κοστος στο κρατος. πραγματι οταν εχεις ενα συστημα που πληρωνεις εμμεσα για την υγεια σου μεσω των φορων αντι για αμεσα μεσω ασφαλιστικης τοτε αυτος που συλλεγει τους φορους το κρατος δηλαδη αποφασιζει και την ασφαλεια σου. ομως αυτο το προβλημα δεν λυνεται με ενα αλλο. η λογικη ειναι πως εσυ αποφασιζεις την ασφαλεια σου αρα και εσυ παιρνεις την ευθυνη. αλλιως το κρατος με προφαση την ασφαλεια σου μετα την απαγορευση να μπεις σε αμαξι χωρις ζωνες θα σου απαγορευσει το καπνισμα το σκειτμποαρντ και την ορηβασια ή το καγιακ

αν παλι θεωρεις ζουγκλα μια κοινωνια που εγω θα αποφασιζω αν θα καπνιζω ή θα κανω ορηβασια και οχι το κρατος οκ πες το ζουγκλα εσυ

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να ΜΗ φοράς ΖΩΝΗ. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Τρως πρόστιμο.....

Για όλα τα άλλα που αμφιβάλεις, φαντάζομαι έχεις πρόχειρες κάποιες σύγχρονες μεγάλες χώρες που τα εφαρμόζουν και απέτυχαν. 

Είμαι ελέυθερος για κάποια πράγματα, και έχω υποχρεώσεις ή οφείλω να σεβαστώ ή πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποια άλλα. Αλλιώς το κουβαδάκι μου και σε άλλη παραλία...

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, CheOnWeb said:

Δεν κατάλαβες γρι έτσι; Το φανταζόμουν...

τα ατομα 17 χρονων δεν ειναι ακομα ωριμα να παιρνουν αποφασεις για την ασφαλεια τους

δεν μπορει με προσχημα το ανωριμο κομματι της κοινωνιας να περιοριζεται η ελευθερια των υπολοιπων

Just now, jimarass26 said:

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να ΜΗ φοράς ΖΩΝΗ. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Τρως πρόστιμο.....

ακριβως αυτο συζηταμε

δεν χρειαζεται το προστιμο

αν δε φορας ζωνη και παθεις ατυχημα δεν περιοριζεις την ελευθερια αλλων

αν τα φρενα σου δεν ειναι ελεγμενα μπορει να παρεις και αλλους μαζι σου

το bloatware δεν πειραζει κανεναν περαν αυτου που χαζοειδως το επιλεγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, dieksodo said:

τα ατομα 17 χρονων δεν ειναι ακομα ωριμα να παιρνουν αποφασεις για την ασφαλεια τους

δεν μπορει με προσχημα το ανωριμο κομματι της κοινωνιας να περιοριζεται η ελευθερια των υπολοιπων

Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια.

Πώς θα σου φαινόταν να χτυπήσεις ένα 19χρονο με μηχανάκι που βγήκε με STOP και να σκοτωθεί επειδή δεν φορούσε κράνος;
Δική του η ευθύνη που δεν φορούσε κράνος, δική του που βγήκε με STOP, κι εσύ; Όλα οκ, "δεν έφταιγα εγώ";  Ήσυχος;
Σκέψου και να μην ήταν κραυγαλαία περίπτωση παραβίασης STOP αλλά κάτι άλλο που ναι μεν θα σε κάλυπτε ο νόμος αλλά θα σκεφτόσουν "θα μποροιύσα να το είχα αποφύγει".
Μήπως τελικά θα προτιμιύσες να φορούσε κράνος;
Μήπως τελικά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα;
Μήπως ζούμε σε κοινωνία και όχι ο καθένας μόνος του στο χωράφι του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι, γιατί η απώλεια ζωής είναι απώλεια στο κράτος.  Επίσης η αποθεραπεία επίσης κοστίζει. Τo κυριότερο όμως είναι το πρώτο. Εσύ μπορεί να θεωρείς τη ζωή σου σκουπίδι και να μπερδεύεις την ένοια της γνώση/επιστήμης με το δικαίωμα για άποψη, αλλά οι υπόλοιποι θεωρούμε ότι αξίζεις περισσότερα. Επίσης, δεν είμαστε στην αρχαία Αθήνα που η τεχνολογία ήταν στο μηδέν και όλοι είχαν άποψη για όλα. Σήμερα άποψη έχουν οι ειδικοί του κάθε τομέα και η δική σου/μου γνώμη αφορά μόνο το καφενείο και την κάλπη. Για το κράτος θα ρωτήσουμε τους επαγγελματίες οδηγούς και τους ειδικούς των μεταφορών. Όχι εσένα και εμένα και την κυρά Μάρω....

13 λεπτά πριν, dieksodo είπε

το κρανος πρεπει να ειναι υποχρεωτικο σε ατομα εως 18 γιατι δεν ειναι ωριμα να αποφασισουν για τους ιδιους αλλα υπευθυνοι ειναι οι γονεις τους

Ο Χίτλερ κάπως έτσι ξεκίνησε. Μηδέν ανοχή στο λάθος.... Έλα όμως που και οι ενήλικες έχουν δικαίωμα στο λάθος..... 

Επίσης, άποψη για το κράτος έχουν όσοι έχουν επιζήσει από ατύχημα με κράνος ή χωρίς. Εσύ και εγώ, δεν έχουμε άποψη, αλλά παπαρδέλα.

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, CheOnWeb said:

Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια.

Πώς θα σου φαινόταν να χτυπήσεις ένα 19χρονο με μηχανάκι που βγήκε με STOP και να σκοτωθεί επειδή δεν φορούσε κράνος;
Δική του η ευθύνη που δεν φορούσε κράνος, δική του που βγήκε με STOP, κι εσύ; Όλα οκ, "δεν έφταιγα εγώ";  Ήσυχος;
Σκέψου και να μην ήταν κραυγαλαία περίπτωση παραβίασης STOP αλλά κάτι άλλο που ναι μεν θα σε κάλυπτε ο νόμος αλλά θα σκεφτόσουν "θα μποροιύσα να το είχα αποφύγει".
Μήπως τελικά θα προτιμιύσες να φορούσε κράνος;
Μήπως τελικά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα;
Μήπως ζούμε σε κοινωνία και όχι ο καθένας μόνος του στο χωράφι του;

 

τωρα μου τα αλλαζεις . μου μιλας για 19 χρονο! να σου τα αλλαξω και εγω τοτε

τι θα σκεφτεις αν σκοτωσεις σε μετωπικη με εναν μεθυσμενο που παει με 120 στις 3 το βραδυ στην ποσειδωνος?

δικη του ευθυνη δεν ηταν?αυτος δεν ηπιε?

 

αντιλαμβανεσαι πως δεν καταληγουμε ετσι σε ηθικα διλληματα.

προφανως λοιπον και θα προτιμουσα να μην επινε οπως εγω

προφανως και θα προτιμουσα να φορουσε κρανος οπως εγω

προφανως και θα προτιμουσα να φορουσε ζωνη οπως και εγω

 

αλλο το τι προτιμω και αλλο το τι επιβαλλω δια της βιας

 

επισης να σε ενημερωσω πως στην κοινωνια υπαρχουν χωραφια στα οποια ο καθενας υψωνει φραχτη σε σχεση με τα διπλανα χωραφια!

 

 

4 minutes ago, jimarass26 said:

Όχι, γιατί η απώλεια ζωής είναι απώλεια στο κράτος.  Επίσης η αποθεραπεία επίσης κοστίζει. ΤΟ κυριότερο όμως είναι το πρώτο. Εσύ μπορεί να θεωρείς τη ζωή σου σκουπίδι και να μπερδεύεις την ένοια της γνώση/επιστήμης με το δικαίωμα για άποψη. Δεν είμαστε στην αρχαία Αθήνα που η τεχνολογία ήταν στο μηδέν και όλοι είχαν άποψη για όλα. Σήμερα άποψη έχουν οι ειδική και η δική σου/μου γνώμη αφορά μόνο το καφενείο και την κάλπη. 

οχι γιατι το κρατος δεν εχει την ιδιοκτησια της ζωης μου για να την απωλεσει. αν εννοεις πως το κρατος πληρωνει για την υγεια μου να σε ενημερωσω πως το κρατος δεν εχει για να πληρωσει. τα παιρνει απο φορους δηλαδη παλι απο μενα. αυτο που λες λοιπον ειναι αντι να πληρωνω εγω για την υγεια μου να πληρωνουμε ολοι μαζι αρα κατεπεκταση να ανοικω σε ολους. δηλαδη να ειμαι ιδιοκτησια της κοινωνιας αρα να αποφασιζει και για το τι θα κανω

δηλαδη η κοινωνια να αποφασιζει αν καπνιζω αν θα κανω σκειτμποαρντ ή ορηβασια ή καγιακ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, dieksodo said:

επισης να σε ενημερωσω πως στην κοινωνια υπαρχουν χωραφια στα οποια ο καθενας υψωνει φραχτη σε σχεση με τα διπλανα χωραφια!

Εσύ να μην φοράς κράνος στο χωράφι σου. Στον δημόσιο δρόμο θα φοράς. Αλλιώς εκθέτεις, δια της βίας, σε κίνδυνο (ηθικής βλάβης) τον συνάνθρωπό σου. Είναι πολύ ψιλά γράμματα για σένα αυτά;
Κι εγώ προτιμάω να μην καπνίζει ο άλλος στα μούτρα μου. Δεν μπορώ να το επιβάλλω;

4 minutes ago, dieksodo said:

αντιλαμβανεσαι πως δεν καταληγουμε ετσι σε ηθικα διλημματα.

Γιατί; Σου πέφτουν βαριά;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, dieksodo είπε

τωρα μου τα αλλαζεις . μου μιλας για 19 χρονο! να σου τα αλλαξω και εγω τοτε

τι θα σκεφτεις αν σκοτωσεις σε μετωπικη με εναν μεθυσμενο που παει με 120 στις 3 το βραδυ στην ποσειδωνος?

δικη του ευθυνη δεν ηταν?αυτος δεν ηπιε?

αντιλαμβανεσαι πως δεν καταληγουμε ετσι σε ηθικα διλληματα.

προφανως λοιπον και θα προτιμουσα να μην επινε οπως εγω

προφανως και θα προτιμουσα να φορουσε κρανος οπως εγω

προφανως και θα προτιμουσα να φορουσε ζωνη οπως και εγω

αλλο το τι προτιμω και αλλο το τι επιβαλλω δια της βιας

επισης να σε ενημερωσω πως στην κοινωνια υπαρχουν χωραφια στα οποια ο καθενας υψωνει φραχτη σε σχεση με τα διπλανα χωραφια!

οχι γιατι το κρατος δεν εχει την ιδιοκτησια της ζωης μου για να την απωλεσει. αν εννοεις πως το κρατος πληρωνει για την υγεια μου να σε ενημερωσω πως το κρατος δεν εχει για να πληρωσει. τα παιρνει απο φορους δηλαδη παλι απο μενα. αυτο που λες λοιπον ειναι αντι να πληρωνω εγω για την υγεια μου να πληρωνουμε ολοι μαζι αρα κατεπεκταση να ανοικω σε ολους. δηλαδη να ειμαι ιδιοκτησια της κοινωνιας αρα να αποφασιζει και για το τι θα κανω

δηλαδη η κοινωνια να αποφασιζει αν καπνιζω αν θα κανω σκειτμποαρντ ή ορηβασια ή καγιακ? 

Στρατό έχεις πάει? Μάλλον όχι ή πήγες και δεν πέρασες καθόλου καλά...... Στην κοινωνία έχεις υποχρέωση. ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ. Γιατί σήμερα εσύ ΔΕΝ θα ζούσες αν κάποια 20χρονα δεν πεθαιναν για να είσαι εσύ και εγώ ελεύθερος και ωραίος. Και δεν μιλάω μόνο για τους Έλληνες, αλλά γενικά για τους αγώνες του ανθρώπου για κοινωνία, δικαιώματα και ελευθερία. Το στάνταρ στη φύση είναι η σκλαβιά όχι η ελευθερία. Να τρέχεις να σωθείς από το θηρίο.  Γι αυτό λοιπον μάθε ότι ΔΕΝ είσαι ελευθερος με την ένοια που θέτεις, έχεις υποχρεώσεις να συντηρήσεις κάποια πράγματα και να τα παραδώσεις στο μέλλον. Δεν σου αρέσει, πήγαινε πίσω στο χρόνο και αλλαξε την ιστορία.....

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, jimarass26 said:

Όχι, γιατί η απώλεια ζωής είναι απώλεια στο κράτος.  Επίσης η αποθεραπεία επίσης κοστίζει. Τo κυριότερο όμως είναι το πρώτο. Εσύ μπορεί να θεωρείς τη ζωή σου σκουπίδι και να μπερδεύεις την ένοια της γνώση/επιστήμης με το δικαίωμα για άποψη, αλλά οι υπόλοιποι θεωρούμε ότι αξίζεις περισσότερα. Επίσης, δεν είμαστε στην αρχαία Αθήνα που η τεχνολογία ήταν στο μηδέν και όλοι είχαν άποψη για όλα. Σήμερα άποψη έχουν οι ειδικοί του κάθε τομέα και η δική σου/μου γνώμη αφορά μόνο το καφενείο και την κάλπη. Για το κράτος θα ρωτήσουμε τους επαγγελματίες οδηγούς και τους ειδικούς των μεταφορών. Όχι εσένα και εμένα και την κυρά Μάρω....

Ο Χίτλερ κάπως έτσι ξεκίνησε. Μηδέν ανοχή στο λάθος.... Έλα όμως που και οι ενήλικες έχουν δικαίωμα στο λάθος..... 

Επίσης, άποψη για το κράτος έχουν όσοι έχουν επιζήσει από ατύχημα με κράνος ή χωρίς. Εσύ και εγώ, δεν έχουμε άποψη, αλλά παπαρδέλα.

 

που ακριβως ειπα πως η ζωη ειναι σκουπιδι? 

το αντιθετο ειπα. πως  η ανθρωπινη ζωη εχει τοση αξια που πρεπει ο καθενας απο μας να ειναι ελευθερος να την ζησει χωρις να ειμαστε σε φυλακη!

 

"Επίσης, δεν είμαστε στην αρχαία Αθήνα που η τεχνολογία ήταν στο μηδέν και όλοι είχαν άποψη για όλα. Σήμερα άποψη έχουν οι ειδικοί του κάθε τομέα και η δική σου/μου γνώμη αφορά μόνο το καφενείο και την κάλπη."

 

μαλλον τα εχεις μπλεξει στο μυαλουδακι σου 

οι γιατροι εχουν αποψη για το τι φαρμακο θα παρουμε και οι οδηγοι για το πως θα σχεδιαζονται τα αμαξια

το αν θα αγορασω το αμαξι ή θα καταπιω το φαρμακο ειναι δικη μου τελικη αποφαση. δεν μπορει ο γιατρος να μου το δωσει παρα τη θεληση μου!

 

"Επίσης, άποψη για το κράτος έχουν όσοι έχουν επιζήσει από ατύχημα με κράνος ή χωρίς. Εσύ και εγώ, δεν έχουμε άποψη, αλλά παπαρδέλα."

αυτο δεν βγαζει νοημα θα πρεπει να το εξηγησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dieksodo είπε

"Επίσης, άποψη για το κράτος έχουν όσοι έχουν επιζήσει από ατύχημα με κράνος ή χωρίς. Εσύ και εγώ, δεν έχουμε άποψη, αλλά παπαρδέλα."

αυτο δεν βγαζει νοημα θα πρεπει να το εξηγησεις

Σημαίνει πως πχ δεν μπορώ να έχω γνώμη για κάτι αν δεν το έχω βιώσει. Μιλάς εκ του αασφαλούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, CheOnWeb said:

Εσύ να μην φοράς κράνος στο χωράφι σου. Στον δημόσιο δρόμο θα φοράς. Αλλιώς εκθέτεις, δια της βίας, σε κίνδυνο (ηθικής βλάβης) τον συνάνθρωπό σου. Είναι πολύ ψιλά γράμματα για σένα αυτά;
Κι εγώ προτιμάω να μην καπνίζει ο άλλος στα μούτρα μου. Δεν μπορώ να το επιβάλλω;

Γιατί; Σου πέφτουν βαριά;

 

αν δεν φοραω κρανος δεν εκθετω τον αλλο σε βλαβη μεγαλυτερη απο το να μη φοραω

το κρανος ειναι για την δικη μου ασφαλεια οχι του αλλου

 

δεν συζηταμε για το παθητικο καπνισμα εδω

συνεχιζεις και μπλεκεις ασχετα πραγματα στη συζητηση

μιλαμε για το αν εχεις δικαιωμα να καπνισεις σπιτι σου μονος σου

 

οχι δεν μου πεφτουν βαρια απλως ειναι ασχετα με οικονομικες αποφασεις

 

1 minute ago, jimarass26 said:

Σημαίνει πως πχ δεν μπορώ να έχω γνώμη για κάτι αν δεν το έχω βιώσει. Μιλάς εκ του αασφαλούς.

φυσικα και εχω. τα φαρμακα που παιρνουμε τις προφυλαξεις που παιρνουμε για κορονοιο ακομα και τα μετρα προστασιας στο αμαξι τα παιρνουμε ακριβως πριν παθουμε ατυχημα οχι μετα

 

αλοιμονο αν στη δημοκρατια αποψη ειχαν μονο αυτοι

τοτε θα επρεπε πχ να λεμε πως μονο οσοι εχουν περιουσια και πληρωνουν φορους θα ψηφιζουν για τις δημοσιες δαπανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dieksodo είπε

ειναι σαν να ερχεται το κρατος κατοπινεορτης μετα απο 50 χρονια και να 8εσπιζει νομο που να επιβαλλει στα αμαξια να εχουν αεροσακους και ζωνες ασφαλειας

αχρηστος και επικυνδυνος νομος

αν εγω θελω αμαξι χωρις (γιατι ξερωγω ειναι φτηνο) ειναι δικαιωμα μου

 

1 λεπτό πριν, dieksodo είπε

αν δεν φοραω κρανος δεν εκθετω τον αλλο σε βλαβη μεγαλυτερη απο το να μη φοραω

το κρανος ειναι για την δικη μου ασφαλεια οχι του αλλου

δεν συζηταμε για το παθητικο καπνισμα εδω

συνεχιζεις και μπλεκεις ασχετα πραγματα στη συζητηση

μιλαμε για το αν εχεις δικαιωμα να καπνισεις σπιτι σου μονος σου

οχι δεν μου πεφτουν βαρια απλως ειναι ασχετα με οικονομικες αποφασεις

Ρε φίλε μου πραγματικά σε έχω βαρεθεί να υποστηρίζεις πράγματα με βάση του αν σε συμφέρει στον κατά της apple αγώνα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, AtiX said:

Ρε φίλε μου πραγματικά σε έχω βαρεθεί να υποστηρίζεις πράγματα με βάση του αν σε συμφέρει στον κατά της apple αγώνα σου...

κανεις λαθος

δεν ειμαι κατα της αππλ. αλλωστε εχω αιφονι και σκεφτομαι να παρω και ρολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...