Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 από 64GB χώρου και iPhone 12 Pro από 128GB


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Vkngs είπε

Παίζει να μαι ο μόνος που ούτε τα 64 δεν γεμίζω... Τραβάω φώτο αλλά τις περνάω κάθε μήνα στο pc backup και μένει άδειο. 

Μια από τα ίδια κι εγώ, έτσι ο χώρος της συσκευής παραμένει άδειος 😅:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Fotis Deutschland είπε

Όταν συσκευές με 300€ δίνουν 128GB τα 64GB είναι υπερβολικά λίγα.

Ποια 300;;; το redmi note 9 στα 154 με τα μεταφορικά πήρα και έχει 128gb...

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, antwnella79 είπε

Ευχαριστώ     πολύ. Αυτό γίνεται με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο; γιατί είχα την εντύπωση ότι συγχρονίζει όλη την ώρα το iCloud μόλις σβήσεις από το κινητό σβήνουν και από το iCloud. Έχω τόσα χρόνια το iCloud μην πληρώνω χωρίς λόγο συσκευή και με μεγάλο χώρο αποθήκευσης 

Μπαίνεις και διαγράφεις ότι θες από το cloud και τέλος. Άμα θες σταματάς και τον συγχρονισμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ξεφτίλα τα 64gb. Ειλικρινά όμως, σάμπως κοστίζουν τα διπλάσια τόσο παραπάνω όσο τα κοστολογεί. Μόνο οι εφαρμογές θα πιάνουν τον μισό χώρο. 

Προσωπικά 64gb και υποδοχή για κάρτα μνήμης και νιώθω άνετα για βίντεο και αμέτρητες φωτογραφίες δρόμου και οικογενειακές. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

Τι ειναι ποιο ασφαλες;.. τα δεδομενα στο icloud η σε μια sd card?..

Εγω οτι εχω χασει τονχω χασει απο sd η hdd failure .. ποτε απο cloud failure...

ιδανικα λοιπον και τοπικα αλλα και cloud τα αρχεια...και η apple κατ´εμέ σου προσφερει το καλυτερο πακετο απροβληματιστου - ασφαλούς backup..

Και Cloud και τοπικη αποθήκευση και Ναι πράγματι της Apple το cloud είναι το πιο καλό που έχω δοκιμάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vkngs είπε

Μπαίνεις και διαγράφεις ότι θες από το cloud και τέλος. Άμα θες σταματάς και τον συγχρονισμό. 

Ευχαριστώ πολύ, εγώ ήθελα να ξέρω αν μπορώ να σβήνω από το κινητό που δεν έχω αρκετό χώρο αλλά οι φώτο να παραμένουν στο iCloud που έχω αρκετό χώρο με κάποιον τρόπο. Λογικά βγάζεις μια φώτο πχ συγχρονίζει με iCloud μετά το βάζεις να μην συγχρονίζει και την διαγράφεις από το κινητό για να μείνει στο iCloud, κάπως έτσι. Να είσαι καλά

Επεξ/σία από antwnella79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, antwnella79 said:

Ευχαριστώ πολύ, εγώ ήθελα να ήξερα αν μπορώ να σβήνω από το κινητό που δεν έχω αρκετό χώρο αλλά οι φώτο να παραμένουν στο iCloud που έχω αρκετό χώρο με κάποιον τρόπο. Να είσαι καλά

Optimize iPhone Storage. Δεν χρειάζεται να σβήνεις. Τα 50GB στο iCloud γίνονται 2GB στο iPhone.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Μιλαω για τη διαφορά του κόστους στο υλικό και όχι της εμπορικής πώλησής 

Ολα τα υλικα διαφερουν αισθητα σαν κοστος σε σχεση με την εμπορικη τους πωληση,περαν της μνημης ram.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vkngs είπε

Παίζει να μαι ο μόνος που ούτε τα 64 δεν γεμίζω... Τραβάω φώτο αλλά τις περνάω κάθε μήνα στο pc backup και μένει άδειο. 

Μία από τα γίδια ... χρησιμοποιώντας στικάκιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, slk200gr said:

Από όποια πλευρά και να το δεις πρόσθετη δουλειά είναι

Με κινητό Mate 10 Pro και laptop Honor, με το που ανοίγω το laptop βλέπει το κινητό, συνδέεται και κάνει backup οποία καινούρια φωτογραφία έχω. 

Πραγματικά δεν νομίζω να μην υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για το iPhone. 

Ε, δεν το λες και δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που λένε ότι δεν κοστίζει κάτι στην εταιρία να βάλει 128 αντί για 64 ας ψάξουν τον όρο price discrimination. Είναι ο πιο απλος τρόπος για να χρεώσεις κάποιον παραπάνω για το ίδιο προιόν, δεν είναι θέμα κόστους υλικών. Αλλιώς θα έπρεπε να έχει άλλη γραμμη παραγωγής για ένα κινητό που λέγεται πχ iPhone small size, iPhone medium size, iPhone large size κι ούτω καθ εξής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, selin323 είπε

Με μικρότερες μπαταρίες με καλύτερο λογισμικό chip , κατι ξερουν παραπανω στο μηλο απο εμας, ελα που ο ελληνας αμα δεν εχει 256 gb δεν ,,,ειμαστε τις υπερβολης παντα , εγω προσωπικα ουτε 25 giga δεν γεμιζω , φωτογραφιες κτλ τις περναω στο Mac, σαν εμενα ειναι αρκετοι αρα για τι να πληρωσω παραπανω,, απευθυνεται σε ολη την γκαμα ...εγω θελω να εχει απλα oled οθονη , το 11 πραγματικα με κουραζει ,

Ο Έλληνας γιατί σου έφταιξε πάλι; Δηλαδή όλη οι άλλοι παίρνουν το 64gb και είναι ευχαριστημένοι, δηλαδή κατά την άποψη σου η apple βγάζει 256 και 500gb για την Ελλάδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...