Προς το περιεχόμενο

Πλαίσιο 20% επιστροφη οικιακές συσκευες [ΤΕΛΟΣ]


Lews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, swtos_chem είπε

Εγώ πάντως πήρα στεγνωτήριο bosch 8kg, ενεργειακής κλάσης A++ (το παραθέτω), το οποίο έμμεσα βγαίνει 470€ (589€ - 119€ επιστροφή), δηλαδή 60€ χαμηλότερα από το σκρουτζ

https://www.plaisio.gr/frontida-spitiou/plisi-rouxon/stegnotiria/bosch-wtm85268gr-stegnotirio_3035840?gclid=CjwKCAjwq_D7BRADEiwAVMDdHq4d0eQE9C0rtIMFMVdLiyjio14N9wEQRelqof7w1MqHNXoobn4RehoC1FcQAvD_BwE

Το οποίο αντίστοιχα στο σκρουτζ το έβρισκα στα 530€ (εντός Θεσσαλονίκης)

https://www.skroutz.gr/s/16137286/Bosch-WTM85268GR.html

Το έψαξες για αυτό το στεγνωτηριο και το προτίμησες; λόγω ενδιαφέροντος ρωτάω φυσικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.plaisio.gr/klima-spitiou/klimatismos/klimatistika-toixou/fujitsu-kmta-asyg-aoyg24kmta-klimatistiko-24-000-btu-h_3486540

καλο με μεγαλη διαφορα απο skroutz 1359 και αλλα 100 αν δωσεις παλιο πισω

https://www.plaisio.gr/klima-spitiou/klimatismos/klimatistika-toixou/fujitsu-asy-aoug24klca-klimatistiko-24-000-btu-h_3067114

και αυτο με πολυ καλα σχολια στο σκρουτζ βγαινει 919 η 819 με ανακυκλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με λίγη προσπάθεια βρίσκεις τιμές καλύτερες και από skroutz. Και αν υπολογίσεις και τις δόσεις, τότε συμφέρει ακόμη ππερισσότερο. Στεγνωτήριο Siemens WT47RTW8GR 739-148=591, στο  skroutz από €612. Λεπτομέρεια, στο skroutz το μαγαζί με αυτήν την τιμή δίνει μέχρι τρεις δόσεις, το Πλαίσιο αρκετα περισσότερες, νομίζω 48;

Επίσης πήρα και την επέκταση εγγύησης 3 χρόνων (2 κατασκευαστή + 3 Πλαίσιο) στα μισά χρήματα, από €135 στα €67.

Επεξ/σία από Voodooman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xigo είπε

Το έψαξες για αυτό το στεγνωτηριο και το προτίμησες; λόγω ενδιαφέροντος ρωτάω φυσικά. 

Να σου πω το σκεπτικό μου:

Γενικά σε ηλεκτρικές συσκευές ότι έχουμε από την τριλογία siemens-bosch-pitsos (τα οποία στην πράξη είναι η ίδια εταιρία) μας έχουν βγει καλά.. από τη στιγμή που γενικά είναι μια ακριβή συσκευή και θα την έχω για καιρό, προτίμησα τις μάρκες αυτές (χωρίς να είμαι αρνητικός για άλλες)

Τα 8kg θεωρώ ότι με καλύπτουν

Ήμουν μεταξύ αυτού που πήρα (Α++) κι ενός bosch πάλι, το οποιο είναι ενεργειακή κλαση Β. Με τις εκπτώσεις της επιστροφής έβγαινε 100€ η διαφορα. 

Προτίμησα να δώσω κάποια χρήματα παραπάνω day 1 τα οποία θεωρώ σε 2-3 χρόνια θα εξοικονομήσει η διαφορά ενεργειακής κλάσης και να μην χρειάζεται να το σκεφτεται η γυναίκα αν θα το χρησιμοποιεί ή όχι λόγο του ρεύματος (σχεδόν τριπλάσια κατανάλωση)

Ελπίζω να βοήθησα και να μην μακρηγόρησα πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, swtos_chem είπε

Να σου πω το σκεπτικό μου:

Γενικά σε ηλεκτρικές συσκευές ότι έχουμε από την τριλογία siemens-bosch-pitsos (τα οποία στην πράξη είναι η ίδια εταιρία) μας έχουν βγει καλά.. από τη στιγμή που γενικά είναι μια ακριβή συσκευή και θα την έχω για καιρό, προτίμησα τις μάρκες αυτές (χωρίς να είμαι αρνητικός για άλλες)

Τα 8kg θεωρώ ότι με καλύπτουν

Ήμουν μεταξύ αυτού που πήρα (Α++) κι ενός bosch πάλι, το οποιο είναι ενεργειακή κλαση Β. Με τις εκπτώσεις της επιστροφής έβγαινε 100€ η διαφορα. 

Προτίμησα να δώσω κάποια χρήματα παραπάνω day 1 τα οποία θεωρώ σε 2-3 χρόνια θα εξοικονομήσει η διαφορά ενεργειακής κλάσης και να μην χρειάζεται να το σκεφτεται η γυναίκα αν θα το χρησιμοποιεί ή όχι λόγο του ρεύματος (σχεδόν τριπλάσια κατανάλωση)

Ελπίζω να βοήθησα και να μην μακρηγόρησα πολυ

και εγω παω για το στεχνωτηριο αυτο, αλλα σιγουρα η επιστροφη -20% θα ισχυει και απο ιντερνετ; ή μονο απο φυσικο καταστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, vasilisx είπε

και εγω παω για το στεχνωτηριο αυτο, αλλα σιγουρα η επιστροφη -20% θα ισχυει και απο ιντερνετ; ή μονο απο φυσικο καταστημα;

Στους όρους γράφει και από ίντερνετ.

https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-plaisio-stores

Το 1% πιστώνεται άμεσα και το υπόλοιπο 19% μέχρι τέλος του μήνα

Επεξ/σία από swtos_chem
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2020 στις 10:26 ΜΜ, swtos_chem είπε

Να σου πω το σκεπτικό μου:

Γενικά σε ηλεκτρικές συσκευές ότι έχουμε από την τριλογία siemens-bosch-pitsos (τα οποία στην πράξη είναι η ίδια εταιρία) μας έχουν βγει καλά.. από τη στιγμή που γενικά είναι μια ακριβή συσκευή και θα την έχω για καιρό, προτίμησα τις μάρκες αυτές (χωρίς να είμαι αρνητικός για άλλες)

Τα 8kg θεωρώ ότι με καλύπτουν

Ήμουν μεταξύ αυτού που πήρα (Α++) κι ενός bosch πάλι, το οποιο είναι ενεργειακή κλαση Β. Με τις εκπτώσεις της επιστροφής έβγαινε 100€ η διαφορα. 

Προτίμησα να δώσω κάποια χρήματα παραπάνω day 1 τα οποία θεωρώ σε 2-3 χρόνια θα εξοικονομήσει η διαφορά ενεργειακής κλάσης και να μην χρειάζεται να το σκεφτεται η γυναίκα αν θα το χρησιμοποιεί ή όχι λόγο του ρεύματος (σχεδόν τριπλάσια κατανάλωση)

Ελπίζω να βοήθησα και να μην μακρηγόρησα πολυ

εχω το ιδιο το πετυχα κι εγω σε καλη τιμη 470 μου βγηκε με επιταγη και ειναι σουπερ!! κι εμενα με καλυπτουν τα 8, αν καποιος εχει ομως 8 κιλο πλυντηριο ισως να θελει χωρισμα, οχι οτι δε στεγνωνουν μια χαρα στεγνωνουν απλα οσο περισοοτερα βαζεις τσαλακωνονται, αν βαλεις λιγα βγαινουν κουκουλι. 

 

Και γενικα παντα διαβαζουμε οδηγιες χρησεις, τα λενε ολα

με μια γατα με εσωσε, αντιο τριχες και χνουδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραδοση γινεται στην εξωπορτα κατω στο ισογειο η στο πεζοδρομιο? αν το ανεβασουν πανω ποσο επιπλεον ειναι το κοστος? εχω ακουσει οτι καποιοι λενε οτι δεν ανεβαινει με το ασανσερ για να σε χρεωσουν γερανο.

Αναφορά σε κείμενο

Η παράδοση σε όροφο γίνεται υπό προϋποθέσεις κατόπιν συνεννόησης και ενδεχόμενο κόστος να βαρύνει τον πελάτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, WireFire είπε

Η παραδοση γινεται στην εξωπορτα κατω στο ισογειο η στο πεζοδρομιο? αν το ανεβασουν πανω ποσο επιπλεον ειναι το κοστος? εχω ακουσει οτι καποιοι λενε οτι δεν ανεβαινει με το ασανσερ για να σε χρεωσουν γερανο.

Το παραδίδουν μέχρι μέσα στο σπίτι. Και εμένα με ρώτησαν κατά την αγορά αν η πολυκατοικία έχει ασανσέρ που να το χωράει ή αν ανεβαίνει εύκολα από τις σκάλες. Ήθελαν άλλα €25 για την σύνδεση, το έκανα μόνος μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2020 στις 7:11 ΜΜ, Voodooman είπε

Επίσης πήρα και την επέκταση εγγύησης 3 χρόνων (2 κατασκευαστή + 3 Πλαίσιο) στα μισά χρήματα, από €135 στα €67.

Μια και πήρες την επέκταση, γνωρίζεις μήπως αν θα λάβεις επιστροφή στη Eurobank και για το κόστος της εγγύησης ή μόνο για την αξία του προϊόντος; Ανέφερε κάτι ο υπάλληλος εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Giama είπε

Μια και πήρες την επέκταση, γνωρίζεις μήπως αν θα λάβεις επιστροφή στη Eurobank και για το κόστος της εγγύησης ή μόνο για την αξία του προϊόντος; Ανέφερε κάτι ο υπάλληλος εκεί;

Όχι, μόνο την αξία του προϊόντος. Ούτως ή άλλως πήρα την εγγύηση στα μισά χρήματα από όσο αναγράφεται στο site, δεν ήλπιζα και σε επιπλέον έκπτωση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

(τέτοια κάρτα νομίζω είχε η leopay πριν 3-4 χρόνια)

ECON-28-16-752x398.jpg

Στο POS στα συνεργαζόμενα καταστήματα φαίνονται τα € που έχεις προς εξαργύρωση (αν και όταν έχεις).

Πιο απλό και κατανοητό σύστημα, 1% είναι το στάνταρ ποσοστό επιστροφής και φτάνει ως 20% σε μεγάλες προσφορές.

Κι εδώ όμως έχουν γίνει υποχωρήσεις, θυμάμαι π.χ. προσφορές με 10% επιστροφή στο ΙΚΕΑ για όλες τις κάρτες που έγιναν μόνο για πιστωτικές από κάποια στιγμή και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω το κάτωθι :

https://www.plaisio.gr/frontida-spitiou/kathariotita/rompotikes-skoupes/xiaomi-skoupa-rompot-essential-mi-mop_3551229?skr_prm=WyI0YmE1MTJjMy03OWJjLTRkOGItYTYyNC1mNWRhYzRlZWMwYWYiLDE2MDIxNzc0NjM1ODQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

το μέχρι 90τμ τι σημαινει? οτι θα αρνηθει να χαρτογραφήσει μεγαλύτερο χώρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ότι στα ψυγεία (τουλάχιστον στα LG που κοίταζα) κάνει επιπλέον εκπτώσεις, με την προσφορά του 20% να συνεχίζει να ισχύει.

Απλά να έχετε υπόψιν ότι θα πρέπει το προϊόν να είναι ή άμεσα διαθέσιμο ή αν αναμένεται να τιμολογηθεί μέχρι 17 του μήνα, αλλιώς ακόμα κι αν το παραγγείλετε και πληρώσετε άμεσα με κάρτα, η προσφορά του 20% χάνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...