Προς το περιεχόμενο

Πλαίσιο 20% επιστροφη οικιακές συσκευες [ΤΕΛΟΣ]


Lews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Cuore_Sportivo είπε

Παρατήρησα ότι στα ψυγεία (τουλάχιστον στα LG που κοίταζα) κάνει επιπλέον εκπτώσεις, με την προσφορά του 20% να συνεχίζει να ισχύει.

Απλά να έχετε υπόψιν ότι θα πρέπει το προϊόν να είναι ή άμεσα διαθέσιμο ή αν αναμένεται να τιμολογηθεί μέχρι 17 του μήνα, αλλιώς ακόμα κι αν το παραγγείλετε και πληρώσετε άμεσα με κάρτα, η προσφορά του 20% χάνεται.

φιλε που το ξερεις οτι αν δεν τιμολογηθει μεχρι της 17 δεν θα παρουμε την επιστροφη; 

εχω παραγγειλει ενα καταψυκτη, οπου ειναι αναμενεται, πηρα τηλεφωνο στο παλισιο και τους ρωτησα αυτο, επειδη εχουν δεσμευτει τα χρηματα αλλα δεν εχουν μεταφερθει ακομα και μου απαντησαν οτι μετραει η μερα που εχουν δεσμευτει και οχι οταν ερθει το προιον και γινει και η μεταφορα των χρηματων...

τι ισχυει; (εστειλα και email στο πλαισιο, και περιμενω απαντηση)

Επεξ/σία από vasilisx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ήμουν σε αναζήτηση ψυγείου κι ενώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω ένα το οποίο δεν ήταν άμεσο διαθέσιμο, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με ενημέρωσαν ότι αν δεν το έχουν παραλάβει από τον προμηθευτή τους μέχρι τις 17/10 για να μπορέσουν να το τιμολογήσουν, τότε χάνεις το 20%.

Μάλιστα επειδή μου φάνηκε κάπως περίεργο, ειδικά εφόσον σκόπευα να πληρώσω όλο το πόσο άμεσα και ηλεκτρονικά, επικοινώνησα άλλες δύο φορές με διαφορετικούς πωλητές για να το επιβεβαιώσω. Τώρα αν και οι τρεις τους μου είπαν κάτι που δεν ισχύει, τότε κι εγώ τα μεταφέρω λάθος. Σε περίπτωση που σου απαντήσουν κάτι διαφορετικό στο email, αν δε σου είναι κόπος ενημέρωσε κι εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Silverage είπε

Η ημέρα της δέσμευσης μετράει σίγουρα.

Είναι σίγουρο αυτό. 

Πήρα κουζίνα κάι έγινε η δέσμευση ποσού αλλά μού είπαν θα παραλάβουν τέλος του μήνα. Τι γίνεται με το 20%??

Να δώσω άκυρο plaisio να πάω MediaSmart πού δίνει επιστροφή 20% Πειραιώς? Μάλλον το 20% eurobank πάει 

Επεξ/σία από freelove
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην την πατήσει κι άλλος:

Φάγαμε πόσες ώρες να ψάχνουμε συσκευές για τη φίλη μου(κουζίνα,ψυγείο κτλ) κ είδαμε κάτι τιμές μεταφορικών αποκαρδιωτικες. .

Δεν δίνουν δυνατότητα παραλαβής σε κατάστημα της mediamarkt η public και για τη μεταφορά κάθε προϊόντος ζητούσαν 40 ευρώ!!!Μιλάμε για μεγάλη πόλη όχι κάνα υπέροχο νησί στη μέση του πουθενά.

Πάλι στα νύχια του Κώτσου θα πέσουμε στο black Friday πράγμα που σημαίνει ότι θα παραγγείλουμε 27 Νοεμβρη και αν δεν εξαφανιστούν οι παραγγελίες θα παραλάβει Πάσχα...🙃

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, mwv είπε

Φάγαμε πόσες ώρες να ψάχνουμε συσκευές για τη φίλη μου(κουζίνα,ψυγείο κτλ) κ είδαμε κάτι τιμές μεταφορικών αποκαρδιωτικες. .

Δεν δίνουν δυνατότητα παραλαβής σε κατάστημα της mediamarkt η public και για τη μεταφορά κάθε προϊόντος ζητούσαν 40 ευρώ!!!Μιλάμε για μεγάλη πόλη όχι κάνα υπέροχο νησί στη μέση του πουθενά.

Δηλαδή για π.χ. κουζίνα, ψυγείο και πλυντήριο ζητάνε 120€ μεταφορικά;

Λάθος δουλειά κάνω, όπως φαίνεται😛
 

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουρεαλ αλλά ναι.🙃

Έλεγε για πρωτεύουσες νομών και μεγάλες πόλεις 20 ευρώ αλλά χρέωνε 40 και μάλιστα το κάθε αντικείμενο.

Το χειρότερο είναι οτι εστία και φούρνος που χωράνε σε ένα αυτοκίνητο δεν μπορείς να τα παραλαβεις από public, mediamarkt έστω..αν όχι απευθείας από το πλαισιο.

Δεν το έχω ξαναδει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φυσικό κατάστημα αυτό;; Γιατί τουλάχιστον παλαιότερα σε Κωτσόβολο κ Mediamarkt είχαν ανάλογη χρέωση στα φυσικά καταστήματα αλλά μηδενικό κόστις σε ηλεκτρονική παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ηλεκτρονική παραγγελία στο πλαίσιο με παραλαβή οπουδήποτε έστω public,mediamarkt μιας κ ουσιαστικά mediamarkt είναι ο προμηθευτής και οι εταιρείες σχετίζονται πλέον.

Δεν μπορείς να παραλαβεις μεγάλες συσκευές από τα κατάστηματα (ακόμη κι εντοιχιζομενη κουζίνα που στην πράξη χωράει σε επιβατικό) κ για να στο στείλουν σπίτι σε επαρχία ακόμη κι αν είναι πόλη είναι τσιμπημενες οι τιμες κ μάλιστα ανά τεμαχιο..θα παρεις 3 κουζίνες για το ίδιο σπίτι;120 ευρώ.

Μεγάλο κενό..

Τα προαναφερθέντα ισχύουν για ηλεκτρονική αγορά από πλαισιο

Από medimarkt γίνεται να παραλαβεις εκτός αν άλλαξε κι εκει

Επεξ/σία από mwv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισό λεπτάκι ρε παιδιά, γιατί εδώ το θέμα είναι του "Πλαισίου".

Ζητάει το Πλαίσιο 40 € μεταφορικά ανά συσκευή;

Public & Mediamarkt είναι άλλο ανέκδοτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, KoreanW είπε

Στη θέση σας θα επικοινωνούσα τόσο με το Πλαίσιο όσο και με τη Eurobank. 
Θα ζητούσα ει δυνατόν και γραπτή απάντηση

Εγώ έκανα ακύρωση, αφού δεν μου απάντησαν γραπτώς και δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση 3η μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλαίσιο σήμερα,  κατάστημα εντός  Αττικής, αγορά κουζίνας με χρεωστική Eurobank  ,παράδοση σε απόσταση 3χλμ αύριο  δωρεάν. Επιστροφή  1% σήμερα , το υπόλοιπο 19% 30/10. Ελπίζω..

Επεξ/σία από nak1nak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παράγγειλα διάφορα πραγματάκια προχθές, μου ήρθαν χθες με το φορτηγό τους (χωρίς να πληρώσω μεταφορικά) σήμερα μπήκε το 1% και το υπόλοιπο 19% μου είπαν σε μια βδομάδα το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...