Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone δε θα περιλαμβάνουν ακουστικά και φορτιστές


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασε το προτελευταίο μου ποστ και ίσως καταλάβεις τι ακριβώς θέλω να πω.

 

Είναι σαν να σου πουλάω αμάξι χωρίς ρόδες.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Paragontas-x said:

Θα ήταν εντελώς διαφορετικό πράγμα να σου έδινε την δυνατότητα να πάρεις οποιαδήποτε συσκευη της πιο φτηνά αν επέλεγες να μην έχει φορτιστή και ακουστικά.

 

Πριν ήταν που δεν είχες επιλογή. Έπαιρνες ακουστικά και φορτιστή ήθελες δεν ήθελες. Τώρα έχεις επιλογή. Το παίρνεις σκέτο ή αγοράζεις και φορτιστή/ακουστικά μαζί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά άστο δεν έχεις καταλάβει χριστό απ' ότι ακριβώς θέλω να πω και που θέλω να καταλήξω.

Άλλο να σε αναγκαζει να κάνεις κάτι(Να πάρεις το όποιο προϊόν της χωρίς φορτιστή) στις χιλιάδες ευρώ που πουλάει το προϊόν της και άλλο να σου δίνει την δυνατότητα να πάρεις την όποια συσκευή μόνη της γιατί ίσως έχεις φορτιστή από παλιότερα μοντέλα της.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Από τα κανένα.

Ο φορτιστής είναι ένα πολύ σημαντικό εξάρτημα αν μπορούμε να το πούμε εξάρτημα για να δουλέψει το οποιοδήποτε κινητό.

Γι' αυτό και πρέπει να δίνεται πακέτο μαζί με το κινητό αλλιώς είναι ανούσιο να πουλάς ένα κινητό που απλά θα δουλέψει 1 με 2 μέρες και τέλος.

Αφού είναι τόσο σημαντικό γιατί πρέπει να έχεις μόνο αυτόν που δίνει ο κατασκευαστής? Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι φορτιστές από αυτούς του κατασκευαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό είναι επιλογή σου.

Αλλά το να σου δίνει έστω έναν υποτυπώδες φορτιστή για να μπορέσεις να φόρτισης τη όποια συσκευή της γιατί χωρίς φορτιστή δεν δουλεύει κανένα κινητό και άλλο να μην σου δίνει κανέναν.

 

Την άποψη μου για την κοροϊδία της Apple και το πως υπάρχουν άτομα που την δέχονται την είπα από εκεί και πέρα ο κάθε ένας κάνει ότι θέλει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Διάβασε το προτελευταίο μου ποστ και ίσως καταλάβεις τι ακριβώς θέλω να πω.

Είναι σαν να σου πουλάω αμάξι χωρίς ρόδες.

Όχι, είναι σαν να σου πουλάνε ηλεκτρικό αμάξι, χωρίς κουτί τοιχου. Oh, wait, έτσι ακριβώς τα πουλάνε. 
 Έχω 15 φορτιστές στο σπίτι μου, έναν σε κάθε συρτάρι. Στις 2 προηγούμενες συσκευές που έχω πάρει, ο φορτιστής πήγε κατευθείαν σε ένα συρτάρι και δεν το έχει ξεπόρτισει από εκεί. Τελείως αδιάφορο αμα είχε μέσα ακόμη έναν φορτιστή η όχι. Όσο αφορά αυτούς που δεν έχουν, δεν θα αγοράσω το κινητό για αυτούς, αλλά για μένα. Αμα σε χαλάει, δεν το παίρνεις και τελειώνει εκεί η ιστορία.

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρονια λυπομουν για την αγαπημενη μου εταιρια που εμπαινε μεσα οικονομικα χαριζοντας φορτιστες με τετοια τιμη κοστους ...oπου τα εδινε τα κινητα τις ... <λιγοτερο! και απο 1.500 ευρω!!!>  τωρα  επιτελους θα ανασανει λιγο και αυτη και θα βοηθησει και να ανασανει και η φυση .... :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βλέπω πολλούς να την υπερασπίζεστε την APPLE που δίνουν και το αίμα τους για την εταιρεία αυτή ενώ για μένα δεν σημαίνει τίποτα η συγκεκριμένη εταιρεία όπως και άλλες καθώς τις έχω στην μαύρη λίστα και δεν αγοράζω προιόντα της (εκτός του APPLE TV)

να πω το πιο απλό που δεν έχει σκεφτεί κανένας σας...

δεν δίνει ακουστικά

δεν δίνει φορτιστή

σας δίνει ένα καλώδιο USB-C οκ?

αν εσείς βάλετε αυτό το καλώδιο σε οποιοδήποτε φορτιστή (αυθεντικό/μη αυθεντικό) έχετε ή στον υπολογιστή σας

όπως και οτιδήποτε ακουστικά στην συσκευή

και για κακή σας τύχη πάθει ζημία εξαιτίας είτε του φορτιστή είτε των ακουστικών είτε οτιδήποτε άλλο

Το γνωρίζετε φαντάζομαι ότι αυτομάτως η APPLE θα σας βγάλει ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ λόγω ΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ και ότι χρησιμοποιήσατε μη εγκεκριμένα αξεσουάρ ? και μιλάω για το επίσημο σέρβις και επίσημη αντιπροσωπεία.

άρα όταν το κάνει μην δω μήνυμα στην παρών ιστοσελίδα γιατί θα φάτε πολύ κράξιμο από μένα προσωπικά.

καληνύχτα σας κύριοι συνεχίστε να αγοράζετε συσκευές των 1.000 ευρώ - 1.500 ευρώ

εγώ αγοράζω συσκευές μέχρι 300 ευρώ (μέσω της εταιρείας που εργάζομαι εντελώς δωρεάν) και κάνω την δουλεία μου

άντε το επόμενο APPLE IPHONE να κοστίζει 2.000-2.500 ευρώ και να έχει την συσκευή σε σακουλάκι (BULK) μην καταστρέφει δάση ολόκληρα κρίμα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ikorolis είπε

Μιας και βλέπω πολλούς να την υπερασπίζεστε την APPLE που δίνουν και το αίμα τους για την εταιρεία αυτή ενώ για μένα δεν σημαίνει τίποτα η συγκεκριμένη εταιρεία όπως και άλλες καθώς τις έχω στην μαύρη λίστα και δεν αγοράζω προιόντα της (εκτός του APPLE TV)

να πω το πιο απλό που δεν έχει σκεφτεί κανένας σας...

δεν δίνει ακουστικά

δεν δίνει φορτιστή

σας δίνει ένα καλώδιο USB-C οκ?

αν εσείς βάλετε αυτό το καλώδιο σε οποιοδήποτε φορτιστή (αυθεντικό/μη αυθεντικό) έχετε ή στον υπολογιστή σας

όπως και οτιδήποτε ακουστικά στην συσκευή

και για κακή σας τύχη πάθει ζημία εξαιτίας είτε του φορτιστή είτε των ακουστικών είτε οτιδήποτε άλλο

Το γνωρίζετε φαντάζομαι ότι αυτομάτως η APPLE θα σας βγάλει ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ λόγω ΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ και ότι χρησιμοποιήσατε μη εγκεκριμένα αξεσουάρ ? και μιλάω για το επίσημο σέρβις και επίσημη αντιπροσωπεία.

άρα όταν το κάνει μην δω μήνυμα στην παρών ιστοσελίδα γιατί θα φάτε πολύ κράξιμο από μένα προσωπικά.

καληνύχτα σας κύριοι συνεχίστε να αγοράζετε συσκευές των 1.000 ευρώ - 1.500 ευρώ

εγώ αγοράζω συσκευές μέχρι 300 ευρώ (μέσω της εταιρείας που εργάζομαι εντελώς δωρεάν) και κάνω την δουλεία μου

άντε το επόμενο APPLE IPHONE να κοστίζει 2.000-2.500 ευρώ και να έχει την συσκευή σε σακουλάκι (BULK) μην καταστρέφει δάση ολόκληρα κρίμα είναι...

Γράφεις για εγκεκριμένους φορτιστές. Φαντάζομαι εννοείς πιστοποιημένους φορτιστές με τα πρότυπα ασφαλείας. Γιατί αν η Apple απαιτούσε να φορτίζονται τα κινητά της μόνο από τους δικούς της φορτιστές, εγώ πρώτος θα ήμουν που θα την έκραζα.

Δεν νομίζω να σε καλύπτει και καμία εταιρεία κινητών , αν εσυ πας και φόρτισεις  το κινητό και το κάψεις, με χαλασμένο φορτιστή.

Αυτό έλειπε να ακούσουμε ως δικαιολογία ως καταναλωτές, για μια βλάβη του κινητού, την γελοία δικαιολογία από το service ότι δεν το φόρτισαμε με το δικό του φορτιστή, που  ήταν συσκευασία. Φαντάζομαι αυτό θα λένε τα service των άλλων εταιρειών μιας και έχουν φορτιστή στην συσκευασία.

Εξ ορισμού από εδώ και πέρα ,δεν μπορεί να επικαλεστεί το service , την παραπάνω δικαιολογία μιας και δεν υπάρχει φορτιστής στην συσκευασία.

Σου συνιστώ να ασχοληθείς με τα κινητά που έχουν τον φορτιστή στην συσκευασία, με τους ιδιοκτήτες τους να βρίσκονται εκτεθειμένοι σε περίπτωση βλάβης , με την δικαιολογία ότι δεν φορτίστηκε με τον δικό του φορτιστή. Αυτές τις τακτικές πρέπει να κράξεις.

Σημειωτεον το κινητό που έχω δεν είναι iPhone και κάνει 140 ευρώ.Δεν απείλησα κανέναν ότι θα τον κράξω ή θα τον προσβάλω επειδή έχει ακριβό κινητό. Αυτά τα κόμπλεξ να χαρακτηρίζω ανθρώπους από τι αγοράζουν τα έχω ξεπεράσει. Κοιτάω την δουλειά μου και είμαι ήρεμος. 
 

Καλο είναι να κανείς και εσυ το ίδιο, γιατί βλέπω από αυτά που γράφεις ότι έχεις θεματάκια πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα. Δεν είναι υποχρεωμένοι οι υπόλοιποι γύρω μας να ακολουθήσουν ένα συγκεκριμένο αγοραστικό προσανατολισμό , επειδή πιστεύουμε λανθασμένα, ότι είναι το μόνο σωστό.

Με ενοχλούνε τα οχήματα περισσότερο  που ενώ βρίσκονται σε δημόσιο δρόμο,μεταβιβάζονται ή πωλούνται χωρίς ασφαλιστική κάλυψη παρά  αν θα έχει το iPhone φορτιστή....

 

 

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ikorolis είπε

Μιας και βλέπω πολλούς να την υπερασπίζεστε την APPLE που δίνουν και το αίμα τους για την εταιρεία αυτή ενώ για μένα δεν σημαίνει τίποτα η συγκεκριμένη εταιρεία όπως και άλλες καθώς τις έχω στην μαύρη λίστα και δεν αγοράζω προιόντα της (εκτός του APPLE TV)

να πω το πιο απλό που δεν έχει σκεφτεί κανένας σας...

δεν δίνει ακουστικά

δεν δίνει φορτιστή

σας δίνει ένα καλώδιο USB-C οκ?

αν εσείς βάλετε αυτό το καλώδιο σε οποιοδήποτε φορτιστή (αυθεντικό/μη αυθεντικό) έχετε ή στον υπολογιστή σας

όπως και οτιδήποτε ακουστικά στην συσκευή

και για κακή σας τύχη πάθει ζημία εξαιτίας είτε του φορτιστή είτε των ακουστικών είτε οτιδήποτε άλλο

Το γνωρίζετε φαντάζομαι ότι αυτομάτως η APPLE θα σας βγάλει ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ λόγω ΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ και ότι χρησιμοποιήσατε μη εγκεκριμένα αξεσουάρ ? και μιλάω για το επίσημο σέρβις και επίσημη αντιπροσωπεία.

άρα όταν το κάνει μην δω μήνυμα στην παρών ιστοσελίδα γιατί θα φάτε πολύ κράξιμο από μένα προσωπικά.

καληνύχτα σας κύριοι συνεχίστε να αγοράζετε συσκευές των 1.000 ευρώ - 1.500 ευρώ

εγώ αγοράζω συσκευές μέχρι 300 ευρώ (μέσω της εταιρείας που εργάζομαι εντελώς δωρεάν) και κάνω την δουλεία μου

άντε το επόμενο APPLE IPHONE να κοστίζει 2.000-2.500 ευρώ και να έχει την συσκευή σε σακουλάκι (BULK) μην καταστρέφει δάση ολόκληρα κρίμα είναι...

Όχι. Δεν έχει σημασία πως το φορτίζεις, ακόμη και με χάμστερ μέσα σε τροχό. Δεν υπάρχει ‘μη εγκεκριμένο αξεσουαρ’. Μην ακούς τι λέει ο καθένας σε στο Facebook. Αμα δεν υπάρχει σημάδια βλάβης από νερό, η εγγύηση ισχύει πάντα και ανεξαίρετος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Paragontas-x said:

Καλά άστο δεν έχεις καταλάβει χριστό απ' ότι ακριβώς θέλω να πω και που θέλω να καταλήξω.

Άλλο να σε αναγκαζει να κάνεις κάτι(Να πάρεις το όποιο προϊόν της χωρίς φορτιστή) στις χιλιάδες ευρώ που πουλάει το προϊόν της και άλλο να σου δίνει την δυνατότητα να πάρεις την όποια συσκευή μόνη της γιατί ίσως έχεις φορτιστή από παλιότερα μοντέλα της.

Εσύ έχεις καταλάβει τι θες να πεις; Γιατί μία μου λες ότι είναι τα λεφτά, μία ότι δεν είναι τα λεφτά αλλά ότι ο φορτιστής είναι βασικό εξάρτημα, τώρα λες πάλι για τα λεφτά. Επίσης λες ότι σε αναγκάζει να πάρεις iPhone χωρίς φορτιστή!!! Πώς δηλαδή; Σε κυνηγάνε πράκτορες τής Apple αν πας να αγοράσεις φορτιστή; Στο ξαναγράφω μήπως το καταλάβεις. Μπορώ να πάρω ένα iPhone σκέτο ή να αγοράσω και έναν φορτιστή μαζί. Έχω την επιλογή. Και μια ερώτηση (ρητορική, ξέρω την απάντηση): Έχεις την επιλογή να αγοράσεις το Android σου χωρίς φορτιστή;

Ξαναγύρνατο στα λεφτά να το συζητήσουμε, γιατί είναι το μόνο θέμα που έχει κάποια ουσία. Και η ουσία δεν είναι στα χιλιάδες ευρώ (συμβουλή: μην ξεχειλώνεις τα επιχειρήματά σου γιατί χάνουν την αξία τους), άσε που δεν κάνουν "χιλιάδες" ευρώ αλλά στην πολιτική των τιμολογήσεων. Για παράδειγμα, θεωρώ ψιλο-οκ τις τιμές του 12, αν σκεφτώ τις αναβαθμίσεις (oled, 5G κλπ) ακόμα και χωρίς φορτιστή/ακουστικά αλλά για να είμαι ειλικρινής, περίμενα το mini στα 699$ max (χωρίς την έκπτωση των carriers), οπότε στα 729 τη θεωρώ λίγο τσιμπημένη αλλά όχι τόσο ώστε να με αποθαρρύνει. (Αγοράζω iPhone κάθε 4-5 χρόνια οπότε δεν θεωρώ ότι "μου τα τρώνε"). Αυτό που θεωρώ άξιο κραξίματος για παράδειγμα, είναι ότι συνεχίζει να πουλάει το SE στην ίδια ακριβώς τιμή αλλά χωρίς φορτιστή/ακουστικά. Είναι σαν να σου λέει ότι τόσον καιρό σου έδινα τον φορτιστή/ακουστικά τσάμπα, πράγμα που δεν το πιστεύω με τίποτα, κυρά Apple μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άστο δεν έχεις καταλάβει με τίποτα πιο είναι το κόλλημα μου με την Apple και την απόφαση της να πουλάει τα κινητά της και τα νέα προϊόντα της χωρίς φορτιστή.

Και αν θεωρείς οκ τις τιμές για προϊόντα τεχνολογίας που πραγματικά είναι αρχαία σε τεχνολογία μιας και πληρώνεις χιλιάδες ευρώ για ένα κινητό που το 2020 δεν έχει 120hz, ασύρματη φόρτιση, ταχυφορτιση(Τι λέω ταχυφορτιση εδώ δεν δίνει καν απλό φορτιστή) και αλλά πολλά είναι δικαίωμα σου εγώ προτιμώ με τα λεφτά που θα έδινα για ένα Apple προϊόν να τα δώσω να πάρω ένα άλλο που να τα έχει όλα, μα όλα και να είναι και φτηνότερο και να έχει και ταχυφορτιστη στο πακέτο όχι απλό φορτιστή, και δαχτυλικό αποτύπωμα στην οθονη.

Και το λάθος που κάνεις εσύ και όλοι είναι γιατί κρίνεται με βάση τον εαυτό σας που έχετε και άλλο προϊόν της apple και έχετε ήδη φορτιστή το θέμα είναι όμως να μην κρίνεις με βάση τον εαυτό σου αλλά με βάση αυτόν που δεν είχε ποτέ κάποιο προϊόν της Apple και θέλησε να πάρει ένα τώρα αυτός τι θα κάνει και όχι αυτοί που έχουν ήδη ένα κάρο προϊόντα της Apple.

Το κόλλημα μου είναι ότι δεν σου δίνει επιλογή και σε αναγκάζει να δώσεις έξτρα λεφτά για να πάρεις έναν φορτιστή για τη συσκευή χιλιάδων ευρώ που θα δώσεις τόσο αρτεμηδες είναι σαν εταιρία που και από τη μύγα ξίγκι θέλουν να βγάλουν.

 

Το όλο κόλλημα μου είναι ότι δεν δίνει επιλογές.

Και όχι το να σε αναγκάζει να αγοράσεις ξεχωριστά τον όποιο φορτιστή για μια συσκευή που ήδη έχεις πληρώσει χιλιάδες ευρώ δεν είναι επιλογή είναι εξαναγκασμός. Επιλογή θα ήταν να σου είχε στο πακέτο και το φορτιστή και αν ήθελες να διάλεγες να μη στον έχει και να σου κόβει κάτι από τη τιμή πακέτου γι' αυτό το λόγο.

Και η δικαιολογία της ότι και καλά το κάνει για το περιβάλλον αυτό πάλι... Δηλαδή ποιον κοροϊδεύει? Τόσα χρόνια πουλάει συσκευές με φορτιστές και τώρα θυμήθηκε το περιβάλλον έτσι? Καλά κλαίω από τα γέλια.

 

Λοιπόν εγώ προσωπικά δεν ξανά ποσταρω εδώ. Όσοι δεν έχετε πρόβλημα με το να αγοράζεται χιλιάδες ευρώ συσκευές που δεν έχουν καν φορτιστή μέσα απλά κάντε το και επιβραβεύστε την αγαπημένη εταιρία σας γι' αυτή της την κίνηση.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Paragontas-x said:

το κόλλημα μου με την Apple

Αυτό ναι, το έχω καταλάβει.

10 minutes ago, Paragontas-x said:

Λοιπόν εγώ προσωπικά δεν ξανά ποσταρω εδώ.

👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, atheatos είπε

Γράφεις για εγκεκριμένους φορτιστές. Φαντάζομαι εννοείς πιστοποιημένους φορτιστές με τα πρότυπα ασφαλείας. Γιατί αν η Apple απαιτούσε να φορτίζονται τα κινητά της μόνο από τους δικούς της φορτιστές, εγώ πρώτος θα ήμουν που θα την έκραζα.

Δεν νομίζω να σε καλύπτει και καμία εταιρεία κινητών , αν εσυ πας και φόρτισεις  το κινητό και το κάψεις, με χαλασμένο φορτιστή.

Αυτό έλειπε να ακούσουμε ως δικαιολογία ως καταναλωτές, για μια βλάβη του κινητού, την γελοία δικαιολογία από το service ότι δεν το φόρτισαμε με το δικό του φορτιστή, που  ήταν συσκευασία. Φαντάζομαι αυτό θα λένε τα service των άλλων εταιρειών μιας και έχουν φορτιστή στην συσκευασία.

Εξ ορισμού από εδώ και πέρα ,δεν μπορεί να επικαλεστεί το service , την παραπάνω δικαιολογία μιας και δεν υπάρχει φορτιστής στην συσκευασία.

Σου συνιστώ να ασχοληθείς με τα κινητά που έχουν τον φορτιστή στην συσκευασία, με τους ιδιοκτήτες τους να βρίσκονται εκτεθειμένοι σε περίπτωση βλάβης , με την δικαιολογία ότι δεν φορτίστηκε με τον δικό του φορτιστή. Αυτές τις τακτικές πρέπει να κράξεις.

Σημειωτεον το κινητό που έχω δεν είναι iPhone και κάνει 140 ευρώ.Δεν απείλησα κανέναν ότι θα τον κράξω ή θα τον προσβάλω επειδή έχει ακριβό κινητό. Αυτά τα κόμπλεξ να χαρακτηρίζω ανθρώπους από τι αγοράζουν τα έχω ξεπεράσει. Κοιτάω την δουλειά μου και είμαι ήρεμος. 
 

Καλο είναι να κανείς και εσυ το ίδιο, γιατί βλέπω από αυτά που γράφεις ότι έχεις θεματάκια πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα. Δεν είναι υποχρεωμένοι οι υπόλοιποι γύρω μας να ακολουθήσουν ένα συγκεκριμένο αγοραστικό προσανατολισμό , επειδή πιστεύουμε λανθασμένα, ότι είναι το μόνο σωστό.

Με ενοχλούνε τα οχήματα περισσότερο  που ενώ βρίσκονται σε δημόσιο δρόμο,μεταβιβάζονται ή πωλούνται χωρίς ασφαλιστική κάλυψη παρά  αν θα έχει το iPhone φορτιστή....

Καλημέρα σας

δεν συνηθίζω ούτε να κράζω κανέναν ούτε να κρίνω κανέναν για την οικονομική του δυνατότητα και επιλογές αγοράς που μπορεί να έχει

αλλά έχω βαρεθεί να βλέπω τόσο φανατικούς να υπερασπίζονται λάθος στρατηγικές της (όποιας) εταιρείας.

επίσης μιλάω γενικά για κάθε είδους φορτιστή εγκεκριμένο από την εταιρεία , after market , ακόμα και αν το βάλεις στον ίδιο τον υπολογιστή σου ή σε κάποιο brick με usb-c κτλ

πίστεψε με αν σου χαλάσει το όποιο κινητό αυτό το πράγμα θα σου πει στο σέρβις της εταιρείας ότι θεωρείται κακή χρήση και θα έπρεπε να χρησιμοποιείς μόνο εγκεκριμένο επίσημο φορτιστή της εταιρείας είτε στον παρέχει είτε όχι είσαι υποχρεωμένος να τον αγοράσεις.

εγώ όπως είπα το ταβάνι μου για αγορά κινητού είναι 300 ευρώ (βέβαια μπορώ να έχω όποιο κινητό θέλω / όποιας αξίας αν το πάρω μέσω της εταιρείας όπου εργάζομαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...