Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Doom Eternal

Υπέροχος τίτλος βασισμένος στο doom του 2016 .Αρχικά να πώ πως το σύστημα μου στο οποίο το τρέχω είναι i5 6500,rx 480 8gb ,16gb ram και οι ρυθμίσεις είναι όλα στο μέγιστο σε 1080p 75hz
(πάνω απο ultra στο nightmare) εκτός απο το FOV που το έχω 90 με τα fps να βρίσκονται ελάχιστο όταν γίνεται χαμός 80+ και συνήθως 95+ με 140 κατι.Που σημαίνει οτι μιλάμε για άριστα καλοφτιαγμένο παιχνίδι για υπολογστές.Σιγουρα με υποχωρήσεις θα τρέχει και σε παλιότερα συστήματα άνετα.Τώρα για όσους δεν γνωρίζουν την ιστορια του παιχνιδιού,ο πρωταγωνιστής είναι ένας (ας πούμε άνθρωπος) που σκοτώνει δαίμονες στη κόλαση και τώρα στο συγκεκριμένο τίτλο στη γή.Δεν θέλω να μπω σε spoilers ,όμως ο φετινός τίτλος έχει αρκετή ιστορία απο πίσω του,εξηγεί το lore του σύμπαντος που διαδραματίζεται και φυσικά υπάρχουν αρκετές αποκαλύψεις.Ολο το ζουμί όμως είναι το rip and tear δηλαδή να ξεσκίζουμε δαίμονες με metal μουσική και φυσικά ταχύτητες και gore παντού.Απόλυτη απόλαυση.Εαν έχετε νεύρα και θέλετε να ξεσπάσετε κάπου απλώς αγοράστε το παιχνίδι και μπείτε να βαρέσετε δαίμονες.Εαν πάλι δεν έχετε κάντε το ίδιο για να αισθανθήτε τούμπανα.Δεν μπορώ να το εξηγήσω πρέπει να παίξετε.Είναι και πολλοί το λένε απο τώρα κιόλας απο τα καλύτερα ανερχόμενα παιχνίδια του 2020 (στην πρώτη 5αδα κιόλας).

Τώρα γιατί είπα πολλά λόγια,δεν είναι εύκολο παιχνίδι και στο συγκεκριμένο τίτλο υπάρχουν λιγότερες σφαίρες απο το doom του 2016 που σημαίνει οτι θέλει να χρησιμοποιείται καλά το ammo σας .Βέβαια υπάρχουν και όπλα που βοηθάνε σε αυτό αλλά θα το δείτε μόνοι σας.Εχουν αλλάξει ριζικά τα γραφικά προς το καλύτερο και έχουν προστεθεί έξτρα καλούδια,όπως πίστες με χρόνο που ονομάζονται gates και εαν τις βγάλετε σαν δινουν πράγματα για αναβαθμίσεις του εξοπλισμού.Ω ναι οι αναβαθμίσεις είναι πολλές και κάνουν το παιχνίδι ψυχαγωγικό όσο δεν πάει.Τα glory kills είναι άπαιχτα αρκεί να μην έχετε άτομο κοντά σας που δεν του αρέσουν χαχαχαχαχα.Φυσικά δεν θα μπορούσα να μη μιλήσω για την βάση που έχετε στο παιχνίδι αυτό η οποία σας παρέχει διάφορες δυνατότητες τις οποίες δεν θελω να αναφερω για αποφυγη σποιλερς και επισης εκει μπορει να δειτε τα καλούδια που έχετε μαζέψει παίζοντας.Εν κατακλείδι,ένας πολύ καλός τίτλος και τα 50-60 ευρώ που κάνει τώρα τα αξίζει με το παραπάνο για τις ώρες που θα αφιερώσετε μαζί του.Το campaign είναι κοντά στις 11-14 ώρες ενώ εάν ψάχνετε όλες τις πίστες και γενικά είστε τελειομανείς πάει στις 20+.Το έπαιξα στη δυσκολία Hurt Me Plenty. και το βρήκα αρκετά δυνατό.Να είστε καλά και μην ξεχνάτε rip and tear!!!

 

Image result for doom eternal

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Far Cry 3 Blood Dragon (2013)

Afbeeldingsresultaat voor Far Cry 3 Blood Dragon

Τελειωσα το game, σχετικα μικρο παιχνιδι. Εχει τις κλασικες αγγαριες που εχουν τα FC. Απο τη μεση και μετα ειναι αρκετα fun μπορω να πω. Γενικα σε σχεση με τα αλλα fc, δεν μπορω να πω οτι ειναι και πολυ στα γουστα μου overall. Αν το δεις εντελως yolo περνας καλα.

Εχοντας τελειωσει ολα τα Far Cry, ας τα βαλω σε σειρα ξεκινωντας απ το καλυτερο

1 - PML - 3 - 5 - ND - 4 - 2 - BD

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιος fire περσι το είχα ξεκινήσει το blood dragon και ετρωγε συνέχεια crash θα το ξανά δω τώρα με την νέα κάρτα. 

Έχοντας παίξει τα 1 3 4 5 ND PML θα έβαζα σίγουρα το 1 πρώτο και μετά 3 primal ND 5 4. Το 2 λόγω του σπαστικου spawn των εχθρών δεν το προχώρησα ειχε και τα θέματα του στο Ps3. Όλα απολαυστικά παιχνίδια με όμορφους κόσμους και τον δικό τους χαρακτήρα.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ωραιος fire περσι το είχα ξεκινήσει το blood dragon και ετρωγε συνέχεια crash θα το ξανά δω τώρα με την νέα κάρτα. 

Έχοντας παίξει τα 1 3 4 5 ND θα έβαζα σίγουρα το 1 πρώτο και μετά 3 4 ND 5. Το 2 λόγω του σπαστικου spawn των εχθρών δεν το προχώρησα ειχε και τα θέματα του στο Ps3. Όλα απολαυστικά παιχνίδια με όμορφους κόσμους και τον δικό τους χαρακτήρα.

το 1 ειναι μακραν το καλυτερο 👍

Το επαιξα στην εποχη του και απο το 2004 ειναι στη καρδια μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, firepc είπε

το 1 ειναι μακραν το καλυτερο 👍

Το επαιξα στην εποχη του και απο το 2004 ειναι στη καρδια μου

Αυτό το πράγμα όταν βγαίνουμε έξω στο πρώτο far cry στο νησι είχαν πέσει σαγόνια στα γραφικά το 2004. Λιγο με είχε χαλάσει όταν έσκασαν μυτη τα τερατα από τη μέση και μετά. Το 3 έχει εξαιρετική ιστορια και villain. Vas forever. Το primal στο 10000bc έκαναν τρομερή δουλειά ούτε αμάξια ούτε όπλα κτλ. Απόλυτη ησυχία με μόνη βοήθεια ένα ρόπαλο ένα bow και ακόντιο. Το 4 κακό story με τον pagan αλλά τίμιος κόσμος και τα 5 ND τα βάζω μαζί μιας και είναι sequel πανέμορφοι κόσμοι τρελό gameplay και εξαιρετικά γραφικά από Dunia engine με ένα οκ story και villain. Αναμένω το 6 πως και πως και ελπίζω να μείνουν στο ίδιο μοτίβο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Αυτό το πράγμα όταν βγαίνουμε έξω στο πρώτο far cry στο νησι είχαν πέσει σαγόνια στα γραφικά το 2004. Λιγο με είχε χαλάσει όταν έσκασαν μυτη τα τερατα από τη μέση και μετά. Το 3 έχει εξαιρετική ιστορια και villain. Vas forever. Το primal στο 10000bc έκαναν τρομερή δουλειά ούτε αμάξια ούτε όπλα κτλ. Απόλυτη ησυχία με μόνη βοήθεια ένα ρόπαλο ένα bow και ακόντιο. Το 4 κακό story με τον pagan αλλά τίμιος κόσμος και τα 5 ND τα βάζω μαζί μιας και είναι sequel πανέμορφοι κόσμοι τρελό gameplay και εξαιρετικά γραφικά από Dunia engine με ένα οκ story και villain. Αναμένω το 6 πως και πως και ελπίζω να μείνουν στο ίδιο μοτίβο.

Συμφωνώ το 3 προσωπικά θεωρώ πως έχει καλύτερη ιστορία απο τα μεταγενέστερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RED DEAD REDEMPTION 2

Απίστευτο το παιχνίδι στο storymode (δεν έχω δοκιμάσει καν το online με αυτά που διαβάζω). Τα γραφικά του είναι αλλού....Σταμάτησα άπειρες φορές όσο ήμουν σε αποστολή μόνο και μόνο για να χαζέψω τα απίστευτα τοπία του !!! Το στόρυ του επίσης πολύ δυνατό και παρόλο που ξεκινάει λίγο αργα στις πρώτες ώρες μετά δεν μπορείς να ξεκολλήσεις !!!! Μετά το Witcher 3 το βάζω 2ο στα top five μου ! 9.5/10

RISE OF THE TOMB RAIDER

To είχα παρατημένο στο 20% για πάνω από ένα χρόνο και είπα να το ξαναπιάσω ! Μπορώ να πω οτι ήταν πολύ καλύτερο από το TOMB RAIDER του 2013. Οι γρίφοι του βέβαια όχι και τόσο δύσκολοι ,με ωραίο στόρυ και πολύ όμορφα γραφικά παρόλο που ειναι του 2015. Τώρα ξεκίνησα το SHADOW OF THE TOMB RAIDER το οποίο αν και στην αρχή με τράβηξε πολύ το στόρυ του !!! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Blackwood Crossing:  https://store.steampowered.com/app/453310/Blackwood_Crossing/

 

Απλο walking simulator με μερικα ευκολα puzzles. Eνδιαφερουσα ιστορια αν και εκτυλισσεται γρηγορα. Πολυ συντομο (1-2 ωρες). Εαν εχετε βαρεθει τα  fps και τα rpg και σας περισσευει λιγος χρονος αξιζει ενα walkthrough.

Επεξ/σία από umbrella co.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειπα τον τελευταιο καιρο να αρχισω να καθαριζω σιγα σιγα το backlog.

A Short Hike

Σχετικα μικρο exploration game με "πιξελιασμενα" γραφικα. Διαδραματιζεται σε ενα νησι το οποιο καλουμαστε να εξερευνησουμε και να βοηθησουμε τους κατοικους του ωστε να αναβαθμιζουμε καποιες ικανοτητες που θα μας βοηθησουν να φτασουμε σε δυσπροσιτα σημεια. Οι χαρακτηρες ειναι ολοι ανθρωπομορφα ζωακια, το καθενα με το δικο του μικρο story. Περασα ευχαριστα ενα τριωρο.

Flipping Death

Puzzle adventure και λιγο platforming. Εδω παιρνουμε τον ρολο μιας κοπελας που κατα λαθος γινεται η βοηθος του Θανατου οσο αυτος φευγει διακοπες στο φεγγαρι. Απο εκει κι επειτα παιζουμε αναμεσα σε δυο διαστασεις, τον κοσμο των ζωντανων και τον κοσμο των νεκρων. Βοηθωντας φαντασματα και παιρνοντας τον ελεγχο των ζωντανων λυνουμε τα διαφορα παζλ για να εξελιχθει η ιστορια. Καλογραμμενο παιχνιδι, χιουμορ και πρωτοτυπια. Καποια μικρα glitches δεν χαλανε την εμπειρια.

Burly Men at Sea

Επισης μικρο και απλο παιχνιδι με ωραιο minimal artstyle. Χειριζομαστε 3 ναυτικους και ουσιαστικα παιζουμε την ιδια ιστορια ξανα και ξανα. Η ιστορια χωριζεται σε περιπου 5 μερη στα οποια καλουμαστε να διαλεξουμε ενα μονοπατι καθε φορα. Ετσι το καθε ταξιδι ειναι διαφορετικο απο το αλλο αλλα ουσιαστικα, εμενα προσωπικα, δεν μου προσφερε ποικιλια ωστε να βρω το ενδιαφερον να δω ολες τις ιστοριες.

Apocalipsis

Το μονο ωραιο σε αυτο το παιχνιδι ηταν το artstyle και η ατμοσφαιρα. Side-scrolling point-and-click οπου περναμε απο διαφορες μακαβριες περιοχες λυνοντας γριφους ωστε να προχωρησουμε. Οι γριφοι ηταν διχως εμπνευση και πολλες φορες trial-and-error.

Batman: The Enemy Within (Telltale)

Κλασικο Tellale παιχνιδι στην Gotham City. Γενικα μου αρεσε οπως μου αρεσουν ολα τα παιχνιδια της και ενα περισσοτερο επειδη ηταν Batman. Πολυ ωραια η εξελιξη της γνωριμιας με τον Joker σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου.

Anna's Quest

Κλασικο Daedalic adventure οπου η πρωταγωνιστρια ειναι ενα κοριτσι με τηλεκινητικες ικανοτητες. Ωραιοι γριφοι, ενδιαφεροντες χαρακτηρες και στορι.

Gomo

Μικρο adventure στο στυλ του Machinarium με ευκολους σχετικα γριφους και δοσεις χιουμορ.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Αριστουργημα. Οχι τοσο για το gameplay του αλλα περισσοτερο για την ατμοσφαιρα, τα γραφικα και την ιστορια. Εδω η ηρωιδα μας ειναι μια Σκανδιναβη κοπελα στην εποχη των Βικινγκς η οποια πασχει απο σχιζοφρενια. Πηγαινει στην Hel, στην αντιστοιχη Κολαση της Νορβηγικης μυθολογιας, για να σωσει τον αγαπημενο της ο οποιος εχει πεθανει. Το συστημα μαχης ειναι αρκετα καλο με φανταστκα animations αλλα μικρη ποικιλια εχθρων που ομως δεν ενοχλει γιατι εν τελει η μαχη δεν ειναι ο πρωταγωνιστης. Λιγοτερο ενδιαφερον ειχαν οι γριφοι που ηταν συνεχεια ιδιοι και χαλουσαν λιγο την ωραια ροη. Παιζεται αυστηρα με headset!

Forgotton Anne

Η αισθηση που σου αφηνει ειναι οτι παιζεις σε ταινια anime. Βρισκομαστε σε ενα κοσμο που οι κατοικοι ειναι καθημερινα αντικειμενα τα οποια εχουν ψυχη. Καλουτσικο στορι, πολυ ωραιο περιβαλλον, μετριο προς κακο το platforming στοιχειο.

Επεξ/σία από EliasKir
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KONA (2017)

KONA - Coming to PlayStation 4 – PlayStation Nation

Καναδας 1970. Ενας ντετεκτιβ φτανει σε μια χιονισμενη ορεινη περιοχη οπου θελει να εξιχνιασει διαφορα μυστηρια γεγονοτα. Θα πρεπει επισης να επιβιωσει απο το κρυο και τα αγρια ζωα.

Το παιχνιδι θυμιζει αρκετα το Firewatch (2016) εχει μυστηριο, εξερευνηση και αργο gameplay. Πρεπει να προσεχεις πολυ καλα τι συμβαινει και τις πληροφοριες που συλλεγεις. Δεν υπαρχει κανενας indicator για να σου λεει που πρεπει να πας και τι να κανεις μετα. Το παιχνιδι σε αφηνει χυμα στο κυμα. Αυτο ειναι που το κανει και δυσκολο. Εχει και καποια adventure στοιχεια με γριφους και τα σχετικα. Ταυτοχρονα χιονιζει συνεχεια, ολα ειναι καταλευκα, σε μια φαση πεφτει και η νυχτα και αγριευουν τα πραγματα ακομα περισσοτερο.  

Αυτα που πρεπει να προσεχεις για τον εαυτο σου ειναι να εισαι ζεστος, γι αυτο και πρεπει να αναβεις φωτιες όποτε υπαρχει η ευκαιρια. Αν φας dmg απο λυκους παιρνεις heal απο χαπια και εχεις και μια stamina για αμα τρεχεις πολυ. Η ιστορια του ειναι καλη αν και παιρνεις παρα πολλα χαρτια, παρα πολλα ομως..

Καποια αλλα πραγματα που δεν ειναι καλα στο game ειναι ο χαρτης και η οδηγηση. Οταν πχ. οδηγας με το αυτοκινητο και βγαζεις τον χαρτη, πρεπει να κοιτας διπλα στον συνοδηγο για το χαρτη με αποτελεσμα να μη βλεπεις μπροστα σου. Υπενθυμιζω οτι ολα ειναι καταλευκα, φυσαει και χιονιζει και δεν βλεπεις τπτ. Καθε πληροφορια που παιρνεις, δεν υπαρχει στο χαρτη με το ονομα που το βρηκες για να πεις " α εδω πρεπει να παω" Γι αυτο λεω, ειναι αρκετα τα πραγματα που το κανουν δυσκολο.

Η οδηγηση ειναι ψιλοχαλια και αυτη, το αμαξι ειναι λες και ζυγιζει 10 τονους, εισαι και μεσα στο χιονι..

Τσπ, το παιχνιδι θελει υπομονη, το προτεινω μονο αν ειστε πολυ μα πολυ φαν του firewatch.

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Darkside Detective

The Darkside Detective

Point & click «αστυνομικό» adventure με 6 υποθέσεις + 3 μπόνους. Μου το έκανε δώρο φίλος τώρα στο lockdown είναι σε έκπτωση στα 5,74€ στο Steam (από 11,48€)

Αρκετά ευχάριστο, τα γραφικά (για pixel art) όμορφα, η μουσική μου άρεσε πολύ. Ambient και ατμοσφαιρική, πρόσθετε στo mood όσο χρειάζεται.

Οι γρίφοι του αρκετά απλοί με εξαίρεση δύο-τρείς, δε χρειάστηκα walkthrough για να το τερματίσω. Οι διάλογοι σχετικά έξυπνοι και με χιούμορ και αρκετά references. Μερικά αστεία όμως ήταν στο mood των φαντασμάτων και του darkside: λίγο κρύα. Σε κάθε υπόθεση εμφανίζονται πάνω κάτω οι ίδιοι χαρακτήρες με διαφορετικό pretense.

Δύο πράγματα δε μου άρεσαν, χωρίς να με χαλάσουν όμως. Το πρώτο είναι ότι αρκετές φορές μαζεύεις αντικείμενα από παντού, χωρίς να ξέρεις τι τα θέλεις στην ουσία ή χωρίς να καταλαβαίνεις με ποιο κριτήριο τα διάλεξε ο ήρωας και στο τέλος τα συνδυάζεις. Θα προτιμούσα πρώτα να παρουσιάζεται η ανάγκη να βρεις κάτι και μετά να το βρίσκεις. Το δεύτερο είναι πως σε μερικά σημεία έχει αρκετό μπρος-πίσω μεταξύ οθονών για να κάνεις αυτό που θες.

Για τους completionists όπως εγώ: έχει 30 achievements, εκτός από 1-2, τα υπόλοιπα είτε βγαίνουν με την εξέλιξη του παιχνιδιού είτε προκύπτουν από δική σου περιέργεια εξερευνώντας. Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο που να απαιτεί να παιχτει το παιχνίδι 2 και 3 φορές για παράδειγμα.

Γενικά μια όμορφη εμπειρία που κράτησε χοντρικά 5 ώρες. Replay value: μηδενικό. Κυριολεκτικά, για μένα τουλάχιστο, δεν μπορώ να φανταστώ λόγο να το δοκιμάσω πάλι.

Αν δεν μου το είχαν κάνει δώρο, με έκπτωση θα το αγόραζα. Στην αρχική τιμή χμ....... δεν είμαι σίγουρος.

Ετοιμάζουν και sequel, θα το έχω κατά νου.

9/10

 

Επεξ/σία από saxos55
Ορθογραφικό
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Call of Duty και το expansion του, United Offensive: 

 

https://store.steampowered.com/app/2620/Call_of_Duty/

 

https://store.steampowered.com/app/2640/Call_of_Duty_United_Offensive/

 

Δεν θα γραψω πολλα για τα παιχνιδια, οι περισσοτεροι απο εμας τα εχουμε παιξει ηδη (για εμενα αυτη ηταν η δευτερη φορα που τα επαιξα).

Εαν καποιος δεν τα γνωριζει, ειναι παλια παιχνιδια αλλα πραγματικα αξιζουν ενα playthrough εαν σας αρεσει το Call of Duty franchise.

Eπισης, τα γραφικα τους τα περιμενα πιο χαλια δεδομενης της ηλικιας τους, δεν με απογοητευσαν καθολου ομως.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε πως τερμάτισα το Age of Empires 2 HD, έχοντας τελειώσει το γαλλικό campaign με την Ιωάννα της Λωρραίνης.

Ποτέ δεν τη χώνεψα αυτή τη σειρά, ούτε και ό,τι τη μιμήθηκε όπως τα Empire Earth. Πολύ χύμα gameplay που προσποιούνταν real-time Civilization (το 2 πολύ λιγότερο από το 1), υπερβολικά παρόμοιοι πολιτισμοί, ανιαρό, βαρετό, μονότονο, άβολο micromanagement όταν χρειάζεται, θολά γραφικά, ένα gameplay που δεν έχει αποφασίσει τι θα κάνει και βασίζεται στο απλοϊκό πέτρα-ψαλίδι-χαρτί με ελάχιστη τακτική...Το έβαλα να δω περισσότερο για το Age of Conquests και τα "ιστορικά" σενάρια που είχε, αλλά απλά βαρέθηκα μετά το Vinland και τους Βίκινγκς. Ξέρω ότι online ήταν και είναι δημοφιλές και γίνονται κάποιες απόπειρες τουρνουά, αλλά πραγματικά δεν είναι για μένα. Τέλος, μεγάλο φάουλ για τόσων χρονών παιχνίδι να μην παρέχονται όλα τα expansions.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doom 2016

Αρχικά απογοητεύτηκα, είχα στο μυαλό μου το Doom 3 και σε καμία περίπτωση τα δυο παιχνίδια δεν έχουν σχέση, αυτός ο τρόμος που θυμόμουνα απο το doom3 και ο πανικός με το πως κυλούσε το story δεν το ένιωσα ποτέ στο 2016, όσο έπαιζα φαινόταν το αντίθετο ένα απαλό χιούμορ στην ιστορία σε αντιδιαστολή με τα ατελείωτα δαιμόνια που ερχόταν. Πιστεύω το παιχνίδι εστιάζει εκεί πιο πολύ, στο ατελείωτο σκότωμα δαιμόνων και σε σπαμάρει με αυτό, το story είναι ψιλό ανύπαρκτο, πας πάνω κάτω απο τον πλανήτη Άρη στη κόλαση.

Επίσης πιστεύω οτι δεν έχει γίνει καλή δουλεία στον ήχο του παιχνιδιού, αν και έχουν κάνει κάποιες καλές επιλογές κομματιών η απόδοση δε μου φαινόταν καλή, στην εικόνα κάπως καλύτερα τα πράγματα αν και δεν έχει και κανένα τοπίο να πεις ουάο,

Αυτό που μ άρεσε κάπως στο παιχνίδι είναι ο smooth ο χειρισμός του ήρωα και ότι αν αποδεχθείς το gameplay που προσφέρει οσο προχωράς το διασκεδάζεις και αυτό κρατάω, θεωρώ οτι αξίζει σαν παιχνίδι αν δεν έχεις στο μυαλό σου το Doom 3,  λογικά το Eternal θα το συνηθίσω πιο γρήγορα μιας και από οτι είδα είναι παρόμοια.

Ανάμεικτα συναισθήματα στο σύνολο, ίσως επειδή πριν απο αυτό έπαιξα το resident evil 7 ήθελα κάτι παραπάνω στο horror κομμάτι  😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Call of Duty 2: https://store.steampowered.com/app/2630/Call_of_Duty_2/

Η συνεχεια του πρωτου Call of Duty, αλλα με καλυτερα γραφικα αυτη τη φορα.

Σαν gameplay ειναι το ιδιο με το πρωτο Call of Duty, απλα αυτο εχει καποια περισσοτερα cinematics (π.χ. χανεις τις αισθησεις σου σε καποιο σημειο και ενας στρατιωτης σε τραβαει ενω παραλληλα παρακολουθεις καποιους αλλους στρατιωτες να φλεγονται). Επισης το soviet campaign δεν μου εκανε μεγαλη εντυπωση, british και american campaign πολυ ανωτερες κατα τη γνωμη μου.

Γενικα, εαν σας αρεσουν τα  Call of Duty, θα σας αρεσει και αυτο.

Επεξ/σία από umbrella co.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...