Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Είναι αλήθεια τόσο μεγάλο σε διάρκεια ή είναι τόσο απαιτητικό;

Εμενα μου πηρε 29. Ετσι λεει το steam τουλαχιστον

Ειναι λιγο δυσκολουτσικο αλλα και παιχνιδαρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 hours ago, firepc said:

Εμενα μου πηρε 29. Ετσι λεει το steam τουλαχιστον

Ειναι λιγο δυσκολουτσικο αλλα και παιχνιδαρα

Και εμένα μου φάνηκε πολύ το 34 και μπήκα να δω, και έχω 35.4h 😛 Ωραίο game αλλά με flaws θα έλεγα. Θα το προτιμούσα να σε περιορίζει λίγο περισσότερο. Εγώ σχεδόν όλες τις πίστες τις έβγαλα με την Yuki μόνο, τους άλλους τους είχα παρατημένους όσο μπορούσα 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα το beyond two souls .Απλώς υπέροχο κρίμα που δεν βρήκε δεύτερο .Ενώ πέρασα από ps3,ps4,κατέληξα να το παίζω στο pc από την epic.Γραφικαρες,ιστοριαρα και δέθηκα πολύ με την Jodie.Σιγουρα θα το ξαναπαίξω.Μου πήρε 12 ώρες και τις καταευχαριστηθηκα.Το προτείνω σε όλους .Θα ήθελα να ρωτήσω ξέρετε γιατί δεν βγήκε δεύτερο ?Επίσης να σημειώσω ότι η ellen page πολύ καλή ηθοποιός όπως και ο dafoe.Εφαγα κόλλημα με την Jodie και την ellen page.Πειτε μου ότι παίζετε να βγει δεύτερο .

Spoiler

Στο τέλος άφηνε σίγουρο sequel ,αλλά γιατί από το 13 μας έχουν αφήσει.Ellen page που είσαι ?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Είναι αλήθεια τόσο μεγάλο σε διάρκεια ή είναι τόσο απαιτητικό;

Βασικα μπα, για να ειμαι ειληκρινης εκανα pause πολλες φορες και το αφηνα ανοιχτο στο pc ,απλα αφαιρεσε μερικες ωρες και εισαι ενταξει. κανα 2-3 ωρες, αντε 30 ωρες δηλαδη. Ειναι και λιγο δυσκολο ναι, σε καποεις φασεις εκανα reload πολλες φορες

Επεξ/σία από Sartiv
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://imgur.com/gallery/kzUq6hV

Τερμάτισα το Zelda Breath of the Wild (100% χάρτης, όλα τα side objectives, όλα τα dlc, upgrades εκτός amibo, medals, korok seeds) στον cemu. Μου πήρε 250 ωρες και το έκανα περιοδικά κατα την διάρκεια ενος χρονου.

Στην αρχη το έπαιζα στα 15fps στα 720p και με τα patches σιγα σιγα τωρα στο ιδιο σύστημά πιάνω τα 70 μέσο όρο στα 1080π. Το τελευταίο version ειδικά σχεδόν τελειοποίησε το vulkan.

Η απολυτή παιχνιδαρα. Αξίζει ακόμα και στα 15fps δεν μετάνιωσα τπτ.

Το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει την τελευταία δεκαετία μακράν.

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, mp44christos said:

https://imgur.com/gallery/kzUq6hV

Τερμάτισα το Zelda Breath of the Wild (100% χάρτης, όλα τα side objectives, όλα τα dlc, upgrades εκτός amibo, medals, korok seeds) στον cemu. Μου πήρε 250 ωρες και το έκανα περιοδικά κατα την διάρκεια ενος χρονου.

Στην αρχη το έπαιζα στα 15fps στα 720p και με τα patches σιγα σιγα τωρα στο ιδιο σύστημά πιάνω τα 70 μέσο όρο στα 1080π. Το τελευταίο version ειδικά σχεδόν τελειοποίησε το vulkan.

Η απολυτή παιχνιδαρα. Αξίζει ακόμα και στα 15fps δεν μετάνιωσα τπτ.

Το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει την τελευταία δεκαετία μακράν.

Δεν έχω παίξει ποτέ Zelda θα μπορώ να μπω στο νόημα? Αν και ακόμα παλεύω να τελειώσω το Witcher 3 αλλά θέλω και κάτι έξτρα να ξελαμπικάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Δεν έχω παίξει ποτέ Zelda θα μπορώ να μπω στο νόημα? Αν και ακόμα παλεύω να τελειώσω το Witcher 3 αλλά θέλω και κάτι έξτρα να ξελαμπικάρω.

ναι κανονικά είναι καλό το παιχνίδι για νέους στη σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Luciddream said:

Δεν έχω παίξει ποτέ Zelda θα μπορώ να μπω στο νόημα? Αν και ακόμα παλεύω να τελειώσω το Witcher 3 αλλά θέλω και κάτι έξτρα να ξελαμπικάρω.

Εγω δεν εχω οχι απλος παίξει... Ουτε αγγίξει αλλο παιχνίδι απο την σειρά.

Ειναι κατι σαν reboot η υποτίθεται. Αν εχεις wiiu η switch πρεπει να το παίξεις. Αν θες βοήθειά στο emulation DM me.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, mp44christos said:

Εγω δεν εχω οχι απλος παίξει... Ουτε αγγίξει αλλο παιχνίδι απο την σειρά.

Ειναι κατι σαν reboot η υποτίθεται. Αν εχεις wiiu η switch πρεπει να το παίξεις. Αν θες βοήθειά στο emulation DM me.

Με κατέστρεψες... είχα διαβάσει ότι είναι playable αλλά δεν είχα κάτσει να το δοκιμάσω ποτέ. Αυτό το τοπικ τελικά είναι επικίνδυνο να ξέρετε 😛 Έκανα ένα setup στα γρήγορα με async shader compilers και παίζει 42-75 FPS.. μέχρι έξω απτην σπηλιά έφτασα αλλά φαίνεται πανέμορφο Game. anyway δεν σπαμμάρω άλλο το τοπικ.. I promise!! :)

edit: Κάτι πείραξα και τώρα είναι 65-75 FPS κολλημένα πιο κάτω δεν πάει.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, Luciddream said:

Με κατέστρεψες... είχα διαβάσει ότι είναι playable αλλά δεν είχα κάτσει να το δοκιμάσω ποτέ. Αυτό το τοπικ τελικά είναι επικίνδυνο να ξέρετε 😛 Έκανα ένα setup στα γρήγορα με async shader compilers και παίζει 42-75 FPS.. μέχρι έξω απτην σπηλιά έφτασα αλλά φαίνεται πανέμορφο Game. anyway δεν σπαμμάρω άλλο το τοπικ.. I promise!! :)

edit: Κάτι πείραξα και τώρα είναι 65-75 FPS κολλημένα πιο κάτω δεν πάει.

Καλή συνέχειά τα λεμε μετά απο 250 ώρες!

Θα σου πρότεινα να το ξεκινήσεις στο Master Mode. Δεν εχει τεράστια διάφορα μετα απο μερικές ωρες γτ με καλύτερους εχθρους βρίσκεις και καλυτερα οπλα.

Καλο θα ειναι οτι Korok seed, Hinux, Talos συναντάς και σκοτώνεις να το διαγράφεις απο τον χάρτη! Θα γλιτώσεις ωρες στο να ψάχνεις το τελευταίο korok και τερας να σκοτώσεις. Tα Lynel δεν σε ενδιαφέρουν για το 100%.

Το πρώτο που πρεπει να κανεις ειναι να σκαρφαλώσεις τους πύργους και να κανεις οσο περισσότερα shrines μπορείς στον δρομο για το story quest.

https://www.zeldadungeon.net/breath-of-the-wild-interactive-map/

Εδω ενα κολπάκι που θα σου φανει χρήσιμο.

 

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματισα το A Plague Tale: Innocence.
Πανεμορφα γραφικα, πολυ καλο story, ευκολα puzzles και γενικα σε κραταει να το παιξεις μεχρι τελους.
Δεν θεωρω πως αξιζει την retail τιμη του (45e) για 10-12 ωρες game time αλλα στα 15e που υπαρχει σε προσφορα αυτη τη στιγμη στο steam ειναι οτι πρεπει.
Εναλλακτικα υπαρχει και στο xbox game pass (ισχυει και για pc) με την προσφορα του ενος ευρω.
8/10.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα το Port του Halο 2 Remake που επιτέλους βγήκε και στο Pc.

Εννοείται έχω λιώσει την σειρά στα πρώτα Xbox. Αλλά το ποντίκι και το πληκτρολόγιο απλά απογειώνει την εμπειρία. Διαφορετικό παιχνίδι εντελώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 5:10 ΜΜ, jerry banana είπε

Τερμάτισα το beyond two souls .Απλώς υπέροχο κρίμα που δεν βρήκε δεύτερο .Ενώ πέρασα από ps3,ps4,κατέληξα να το παίζω στο pc από την epic.Γραφικαρες,ιστοριαρα και δέθηκα πολύ με την Jodie.Σιγουρα θα το ξαναπαίξω.Μου πήρε 12 ώρες και τις καταευχαριστηθηκα.Το προτείνω σε όλους .Θα ήθελα να ρωτήσω ξέρετε γιατί δεν βγήκε δεύτερο ?Επίσης να σημειώσω ότι η ellen page πολύ καλή ηθοποιός όπως και ο dafoe.Εφαγα κόλλημα με την Jodie και την ellen page.Πειτε μου ότι παίζετε να βγει δεύτερο .

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στο τέλος άφηνε σίγουρο sequel ,αλλά γιατί από το 13 μας έχουν αφήσει.Ellen page που είσαι ?

Και εγώ τρελάθηκα με το παιχνίδι όσο το έπαιξα, γιατί κόλλαγε και ζήτησα refund. Τι σύστημα έχεις; Amd ή intel επεξεργαστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, antbyron είπε

Και εγώ τρελάθηκα με το παιχνίδι όσο το έπαιξα, γιατί κόλλαγε και ζήτησα refund. Τι σύστημα έχεις; Amd ή intel επεξεργαστή;

κολλαγε?Πολύ περίεργο φίλε.i5 6500 rx 480 8gb 16gb ram.Εμενα ετρεχε αψεγαδιαστα .Απο το epic store το αγορασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...