Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, firepc είπε

Ωραία χρώματα έχει. Μήπως μοιάζει με το RiME (2017) ?

Και μένα αυτό μου θυμίζει. Σε λιγότερο καταθλιπτικό όμως. Αγαπημένο παιχνίδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Χωρίς να παίξω το παιχνίδι, αλλά ξέροντας κάμποσο από το Romance of the Three Kingdoms από εδώ κι εκεί, αν δεν έριχνε σφαλιάρες ο Lu Bu, ποιος θα έριχνε; :D

Έχω ακούσει από γνωστούς ότι ο Lu bu και γενικά τα πρόσωπα που χρησιοποιούνται στοο παιχνίδι είναι πραγματκά και ότο ο συγκεκριμένος μάλιστα μιας και ήταν από τους μεγαλύτερους πολέμαρχους θα μπορούσε να είχε και την θέση ενος final boss αλλά για λόγους που η Team Ninja θέλει προτίμησε απλά να τον βάλει σχεδόν στο μέσο του παιχνιδιού δίνοντας την πρώτη σφαλιάρα στο παίκτες ανεβάζοντας απότομα την δυσκολία του παιχνιδιού πηδώντας μερικά σκαλιά στην προοδευτική δυσκολία των bosses. 

Όσον αφορά το Romance of the Three Kingdoms που αναφέρεις δεν είμαι ενημερωμένος περί τίνος πρόκειται. 

13 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Και μένα αυτό μου θυμίζει. Σε λιγότερο καταθλιπτικό όμως. Αγαπημένο παιχνίδι

Πολύ καλό παιχνίδι και το Rime αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχει ομοιότητες. Με μια γρήγορη ματιά που θα το ρίξει κάποιος είναι κοντά λόγω των κορεσμένων χρωμάτων και του artstyle του που παραπέμπει σε παιδικό κινούμενο σχέδιο αλλά ως εκεί. Ακόμα και το αυτο απλό σχέδιο το παιδικό που ανεφερα πριν στο Tchia είναι πολλά επίπεδα πιο ψαγμένο και λεπτομερές. Υπάρχουν ακόμα και physics νερού και διάφορα άλλα όπως η αναπήδηση για παράδειγμα μιας καρύδας. Αλλιώς συμπεριφέρεται αν την πετάξεις μέσα στο νερό και αλλιώς πάνω στην αμμο αλλιώς πάνω στον δρόμο. Λεπτομέρειες θα μου πεις αλλά είναι που γίνεται η διαφορά σε κάτι τέτοια. Μετά οι μηχανισμοί του Tchia είναι πάρα πολλοί σε σύγκριση με το Rime που αν θυμάμαι καλά είχε μόνο ένα Jump και ίσως χωρίς να θυμάμαι καλά είχε και ένα υποτιθέμενο στυλ αναρίχισης. Αλλά ακόμα νομίζω ότι είναι άδικο να συγκρίνουμε αυτά τα 2 παιχνίδια. Είναι 2 παιχνίδια με διαφορετικό budget και το καθένα σκοπεύει να αναδείξει διαφορετικά πράματα και το κάνουν πολύ καλά και τα δύο τους. Το Tchia πολύ πετυχημένα διάβασα κάπου να το παρομοιάζουν με δόση χιούμορ φυσικά και υπερβολής αλλά και μια δόση αλήθειας,  με ένα GTA χωρίς όπλα, φόνους και αμάξια!

10 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Έχω ακούσει από γνωστούς ότι ο Lu bu και γενικά τα πρόσωπα που χρησιοποιούνται στοο παιχνίδι είναι πραγματκά και ότο ο συγκεκριμένος μάλιστα μιας και ήταν από τους μεγαλύτερους πολέμαρχους θα μπορούσε να είχε και την θέση ενος final boss αλλά για λόγους που η Team Ninja θέλει προτίμησε απλά να τον βάλει σχεδόν στο μέσο του παιχνιδιού δίνοντας την πρώτη σφαλιάρα στο παίκτες ανεβάζοντας απότομα την δυσκολία του παιχνιδιού πηδώντας μερικά σκαλιά στην προοδευτική δυσκολία των bosses. 

Όσον αφορά το Romance of the Three Kingdoms που αναφέρεις δεν είμαι ενημερωμένος περί τίνος πρόκειται. 

Πολύ καλό παιχνίδι και το Rime αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχει ομοιότητες. Με μια γρήγορη ματιά που θα το ρίξει κάποιος είναι κοντά λόγω των κορεσμένων χρωμάτων και του artstyle του που παραπέμπει σε παιδικό κινούμενο σχέδιο αλλά ως εκεί. Ακόμα και το αυτο απλό σχέδιο το παιδικό που ανεφερα πριν στο Tchia είναι πολλά επίπεδα πιο ψαγμένο και λεπτομερές. Υπάρχουν ακόμα και physics νερού και διάφορα άλλα όπως η αναπήδηση για παράδειγμα μιας καρύδας. Αλλιώς συμπεριφέρεται αν την πετάξεις μέσα στο νερό και αλλιώς πάνω στην αμμο αλλιώς πάνω στον δρόμο. Λεπτομέρειες θα μου πεις αλλά είναι που γίνεται η διαφορά σε κάτι τέτοια. Μετά οι μηχανισμοί του Tchia είναι πάρα πολλοί σε σύγκριση με το Rime που αν θυμάμαι καλά είχε μόνο ένα Jump και ίσως χωρίς να θυμάμαι καλά είχε και ένα υποτιθέμενο στυλ αναρίχισης. Αλλά ακόμα νομίζω ότι είναι άδικο να συγκρίνουμε αυτά τα 2 παιχνίδια. Είναι 2 παιχνίδια με διαφορετικό budget και το καθένα σκοπεύει να αναδείξει διαφορετικά πράματα και το κάνουν πολύ καλά και τα δύο τους. Το Tchia πολύ πετυχημένα διάβασα κάπου να το παρομοιάζουν με δόση χιούμορ φυσικά και υπερβολής αλλά και μια δόση αλήθειας,  με ένα GTA χωρίς όπλα, φόνους και αμάξια! Το Βreath of the wild πιο πολύ θα το σύγκρινα με το Tchia , φυσικά όχι τόσο καλό αλλά έχει στοιχεία του με το Stamina να ουρλιάζει ότι μοιάζει με αυτό του Zelda. 

 

Στις 19/3/2023 στις 8:02 ΜΜ, ilias78 είπε

Τέλος το callisto 

Αγόρασα το Callisto μαζί με το Resi4 Remake και το Wo Long. Έβαλα να ξεκινήσω το Wo Long και μετά σκέφτομαι να πάω στο Callisto και με αυτά που ακούω από εδω και από εκεί (κυρίως αρνητικά) με ανεβάζουν το hype ακόμα πιο πολύ γιατί με τόσα βίντεο που έχω δει μου φαίνεται πολύ περίεργο που ένα παιχνίδι τόσο όμοιο με το Dead Space και μάλιστα με τον ίδιο δημιουργό από πίσω να κατάφερε να δυσαρεστήσει τόσο κόσμο. Είναι σίγουρο ότι θα παιχτεί πάντως, ανυπομονώ. 

Στις 24/3/2023 στις 1:24 ΜΜ, johnnyman είπε

Χθες τερματισα το ragnarok. Καλυτερο απο το πρωτο και αρκετα μεγαλο!!

 

 

Για αυτό ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα το πάρω ή όχι. Μου φαίνεται οτι δεν έχει να προσφέρει κάτι καινούργιο κ ότι είναι απλά μια παράταση του πρώτου. Κάτι σαν DLC να το θέσω ή σαν spin-off . Το πρώτο μου άρεσε από θέμα κινηματογραφικότητας και γραφικών, αλλά πραγματικά ,λίγο πριν το τέλος ανυπομονούσα να τελειώνει ,να πάω σε άλλο παιχνίδι. Μόλις έπεσαν οι τίτλοι το έκανα απεγκατάσταση και δεν έχω όρεξη να το δω, ξανά ποτέ μου. Τώρα βλέποντας βίντεο gameplay ,το πρώτο που καταλαβαίνω είναι ότι πρόκειται για ένα συμπλήρωμα, σε φάση όπως είχαν βγάλει , μετά το Uncharted  "The Thief's End" ,  "Αναζητώντας τον χαμένο Θρύλο " αν δεν κάνω λάθος. Δεν ήταν άσχημο, αλλά και εκείνο δεν είχε να προσφέρει κάτι νέο πάνω στο Uncharted 4. Αυτό ταίριαξε καλά,  όταν βγήκε η συλλογή, Upgraded στο PS5 μετά που είχε και τα δυο μαζί. 

Στις 4/2/2023 στις 11:47 ΠΜ, gtsoui είπε

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον σκέφτεται να το παίξει για πρώτη φορά.

 

Επειδή σκοπέυω πολύ σύντομα να παίξω και τα 2.

Μήπως θα ήταν καλύτερο να πάω πρώτα στο Callisto και μετά στο Dead Space μιας και από ότι κατάλαβα είναι πιο καλοφτιαγμένο το DS ?Από τα λεγόμενά σου αλλά κ των περισσοτέρων , καταλαβαίνω ότι κάτι κάνει λάθος το Callisto και χάνει το παιχνίδι , παρόλο τις τεχνολογίες και τα άψογα γραφικά που έχει να προσφέρει .

Επίσης πληροφοριακά δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται το Dead Space, ότι έχω ακούσει είναι από όλο αυτόν τον ντόρο που έγινε τελευταία με την επανακυκλοφορία του. Έτσι κατάλαβα ότι πρόκειται για έναν θρύλο που έχασα να παίξω στην ώρα του και είναι τώρα η καλύτερη ευκαιρία να το δω στην καλύτερη μορφή του. (άλλος ένας λόγος που είμαι υπέρμαχος της συζήτησης που βλέπω συχνά να υπάρχει αν πρέπει ή όχι να κυκλοφορούν Remakes ). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tifa_LockHeart είπε

 

Μήπως θα ήταν καλύτερο να πάω πρώτα στο Callisto και μετά στο Dead Space μιας και από ότι κατάλαβα είναι πιο καλοφτιαγμένο το DS ?Από τα λεγόμενά σου αλλά κ των περισσοτέρων , καταλαβαίνω ότι κάτι κάνει λάθος το Callisto και χάνει το παιχνίδι , παρόλο τις τεχνολογίες και τα άψογα γραφικά που έχει να προσφέρει .

Αν δε σε νοιάζουν τα χρήματα και δεν σε πειράζει, παίξε και τα 2 με πρώτο το callisto χωρίς να έχεις επιρροές από το dead space. Έτσι ίσως σου αρέσει περισσότερο. Αν παίξεις πρώτα το dead space υπάρχει περίπτωση να μην ευχαριστηθεις τόσο το callisto. Στο τέλος βέβαια μπορεί το callisto να είναι πιο κοντά στα γούστα σου, ποτέ δεν ξερεις. Δες και μερικά reviews αν και δεν λένε κάτι διαφορετικό.

 

Επεξ/σία από gtsoui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Tifa_LockHeart είπε

Έχω ακούσει από γνωστούς ότι ο Lu bu και γενικά τα πρόσωπα που χρησιοποιούνται στοο παιχνίδι είναι πραγματκά και ότο ο συγκεκριμένος μάλιστα μιας και ήταν από τους μεγαλύτερους πολέμαρχους

Yep, όπου και να τον βάλουν (anime, games -κλασσικό παράδειγμα στα Dynasty Warriors), ρίχνει πολύ ξύλο. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματιστηκε το Like a Dragon: Ishin στο series x. 

Εχω δηλωσει μεγαλος φαν των yakuza παιχνιδιων οπως φυσικα και του Judgment. 

Οτι και να πω παλι θα ειναι λιγο. Δεν θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που ενα παιχνιδι με εκανε να το χαρω τοσο πολυ. Ισως το προηγουμενο yakuza που επαιξα? Γενικα, αυτη η σειρα δεν ειναι τιποτα αλλο απο αγνο gaming..Δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω. 

Το παιχνιδι ακολουθει την γνωστη πλεον τακτικη των προαναφερθεντων και να πω την αληθεια, μπορει καποιον να εχει κουρασει μετα απο τοσα παιχνιδια/sequels καθως εχουν μεταφερθει ολοι σχεδον οι μηχανισμοι και τα στοιχεια του gameplay με τα αλλα yakuza. 

Απο γραφικης αποψης δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο, και κλασικη πλεον Ryu Ga Godoku δεν γνωριζει τι εστι hdr εν ετει 2023. Αποτελει remaster παλιου παιχνιδιου που απ'οτι διαβασα εχει αντικαταστησει τους χαρακτηρες του με πρωταγωνιστες (και οχι μονο) των yakuza. 

Απο αποψη gameplay ειναι το γνωστο action, οπως εχει συνηθισει καποιος πλην του Yakuza: Like a Dragon με 4 διαφορετικα ειδη πολεμικων τεχνων που μπορεις να εναλλασεις στις μαχες. Εχουμε και εδω τα κλασικα quests οπως ειναι δομημενα στα αντιστοιχα παιχνιδια, τα φοβερα mini games, και φυσικα το τρομερο χιουμορ.

Βασικα, εδω το παιχνιδι εχει ενα στοιχειο που το θεωρω μοναδικο στο gaming, εκτος και αν υπαρχουν και αλλα με την ακολουθη προσεγγιση που δεν γνωριζω. Ενω το σεναριο του (καθως και ολοκληρης της σειρας) ειναι σοβαρο και αρκετες φορες και αρκετα σκοτεινο, το gameplay που το συνοδευει ειναι πολλες φορες κωμικο στα ορια του γελοιου (με την καλη εννοια). Εχει πραγματικα ενα σωρο πραγματα να κανεις, απο τα quests, το crafting, την ενασχοληση με την φαρμα σου, τις μαχες που διοργανωνεις ως μελος μια συμμοριας, και τοσα πολλα αλλα. Σε οποιον αρεσει η σειρα αυτων των παιχνιδιων το συνιστω ανεπιφυλακτα. 

Κανουμε ενα μικρο break τωρα λογω εορτων, και συνεχιζω με το Dragon Quest 2 στo Nintendo Switch που εχει ηδη αγοραστει, οπως και το 3ο μερος. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τερματισα το hollow knight. τη πρωτη φορα που το ειχα δοκιμασει μου ειχε φανει πολυ δυσκολο και δεν τη παλεψα, αλλα αυτη τη φορα εκανα καλυτερο ξεκινημα και το παιχνιδι κυλησε πολυ ομαλα.

ωραιο.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xavier είπε

τερματισα το hollow knight. τη πρωτη φορα που το ειχα δοκιμασει μου ειχε φανει πολυ δυσκολο και δεν τη παλεψα, αλλα αυτη τη φορα εκανα καλυτερο ξεκινημα και το παιχνιδι κυλησε πολυ ομαλα.

ωραιο.

δοκίμασε κ το achievement με όλα τα boss συνεχόμενα. παλούκι από τα λίγα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλό και το Skyward Sword.Αν εξαιρέσεις το χειρισμό που με πήρε αρκετές ώρες να το συνηθίσω σαν σύνολο μου άρεσε πάρα πολύ.Και μου άρεσε σαν ιδέα ότι έχεις μόνο τρεις περιοχές που όσο προχωράει η ιστορία και αποκτάς καινούργια αντικείμενα σου ανοίγονται νέα μονοπάτια καθώς και επιπλέον δωμάτια σε dungeons που είχες τελειώσει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, RazielKvlt είπε

Αν εξαιρέσεις το χειρισμό που με πήρε αρκετές ώρες να το συνηθίσω

Το πόσες φορές έκανα calibrate ξανά το wiimote, δεν λέγεται. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, rodosf1 είπε

δοκίμασε κ το achievement με όλα τα boss συνεχόμενα. παλούκι από τα λίγα! :)

75% completion μια χαρα :P . εβγαλα και το 1ο colosseum μου φτανει. pantheon δεν ασχοληθηκα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2023 στις 11:29 ΜΜ, xavier είπε

τερματισα το hollow knight. τη πρωτη φορα που το ειχα δοκιμασει μου ειχε φανει πολυ δυσκολο και δεν τη παλεψα, αλλα αυτη τη φορα εκανα καλυτερο ξεκινημα και το παιχνιδι κυλησε πολυ ομαλα.

ωραιο.

Πολύ ωραίο παιχνίδι αλλά δεν κατάφερα να έχω υπομονή με τον χειρισμό του. Δεν ξέρω αν μπορώ να πω ότι είναι ένα παιχνίδι που με δυσκόλεψε επειδή είναι απαιτητικό ή επειδή δεν μπόρεσα να δαμάσω τον χειρισμό του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The excavation of hob's barrow. 

Το είχα πάρει σε humble bundle και τελικά πρόκειται για διαμαντάκι. Η διάρκεια του δεν είναι μεγάλη (μου πήρε 5 ώρες) και είναι σχετικά εύκολο για point and click adventure όμως είναι ιδιαίτερα καλογραμμένο και με πολύ καλό voice over. Η ιστορία πολύ καλή, αγγίζει το lovecraftian σε αρκετά μεγάλο βαθμό. 

Μαζί με το the last door είναι τα πιο σκοτεινά που έχω παίξει σχετικά πρόσφατα. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματίστηκε το Dead Island 2 στο ps5.

Να πω εδώ ότι η συγκεκριμένη σειρά μου αρέσει περισσότερο από τα Dying Light για πολλούς λογους. Το art direction, το χιούμορ του, το γεγονός ότι είναι πιο action και μάλλον επειδή δεν είναι open world. 

Είναι ένα first person action παιχνίδι με πολύ ελαφρά στοιχεία rpg (όπως σχεδόν όλα τα παιχνίδια πλέον) σε έναν κόσμο που δεν είναι linear αλλά φυσικά ούτε και open world. Χωρίζεται σε districts στα οποία μεταβαίνεις μέσω πολύ σύντομων loading screens και στα οποία εκτυλίσσεται η βασική ιστορία του καθώς και κάποια side quests. 

Το βασικό χαρακτηριστικό του παιχνιδιού βασίζεται στα modifications που επιλέγεις για τα όπλα σου, όπως ηλεκτρισμό, φωτιά και άλλα στοιχεία και το οποίο δημιουργεί αρκετές εναλλακτικές λύσεις για να αντιμετωπίσεις τους εχθρούς. Πραγματικά είναι πολύ διασκεδαστικοι οι πολλαπλοί τρόποι που μπορείς να σκοτώσεις τα ζόμπι χρησιμοποιώντας τα όπλα σου σε συνδυασμό με τον περιβάλλοντα χωρο. 

Για παράδειγμα αν έχεις ένα ηλεκτροφόρο σπαθί μπορείς να ρίξεις στα ζόμπι μια χειροβομβίδα νερού και μετά να τους χτυπήσεις, να τους παρασύρεις στη θάλασσα η σε μια πισίνα, να τους σπρώξεις προς μια εστία νερού που έχει ένα ηλεκτροφόρο καλώδιο η να τους πετάξεις ένα μπιτονι με νερό. Πραγματικά οι τρόποι αντιμετώπισης είναι πάρα πολλοί και θέλει φαντασία. 

Τα γραφικά του παιχνιδιού είναι πολύ ωραία χωρίς όμως κάτι το τρομερό και μάλιστα έχει και πολύ καλή απόδοση. Δεν έχει να επιλέξεις κάποιο graphic mode.

Πραγματικά το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι από τα πιο διασκεδαστικά παιχνίδια που έχω παίξει. Το τέλος του είναι λίγο anticlimactic που λένε και στο χωριό μου και δίνει πάσα για τρίτο παιχνίδι η για κάποιο dlc όπου θα τελειώνει πραγματικά η ιστορία. Μόλις αγόρασα το The Order 1886 σε έκπτωση, ένα παιχνίδι που το ήθελα καιρό να δοκιμάσω αν και δεν είχε λάβει και τρομερές κριτικες.

Σειρά τώρα όμως έχει το series x όπου εκεί γίνεται λίγο χαμός. Έχω ήδη κατεβάσει το Ghostwire Tokyo αλλά σκεφτόμουν μήπως ξεκίναγα το The last case of Benedict Fox που νομίζω κυκλοφορεί σήμερα και ενώ κυκλοφορούν τις επόμενες μέρες τα Ravenlok και το Fuga: Melodies of Steel 2 (όλα στο gamepass). 

Φυσικά θα παιχτούν όλα με τη σειρά τους, αλλά μάλλον θα δώσω προτεραιότητα στο Benedict Fox αφού το περίμενα πολύ καιρό και είναι και μια αλλαγή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMG_20230427_144626.jpg.18d9c78159b4598da784d41866d69ade.jpgDeadlight: Director's cut, τερματίστηκε κ μένουν 2/32 achievements για το 100%. 

Side scrolling Zombie Puzzle Action Game με πλατφόρμες, πολύ παρκουρ σε κτίρια, σκάλες, φράχτες κλπ με ζόμπι να καραδοκούν και γρίφους σε κάθε σκηνή για να βρεις την έξοδο χωρίς να σε φάνε ή και να... (no spoilers). 

Το game πιάνει απόλυτα την ατμόσφαιρα του Zombie post world στα 80s και θα βυθιστείτε εύκολα στο στόρι του, το voice over ειναι τέλειο κ οι επιλογές των ηθοποιών ολοσωστες! 

Γραφικά εξαιρετικά σχεδιασμένα τοπία σε στυλ walking dead, εμφανείς οι επιρροές και κάθε σκηνή ξεχωριστή και όμορφη, θα θέλετε να τη βλέπετε για ώρα! 

Ήχος σωστός κ όπως πρέπει και μουσική ανάλογη της αγωνίας του πρωταγωνιστή για να ζήσει και να βρει ξανά την οικογένεια του! 

Gameplay υπέροχο με όμορφη κίνηση και φυσική για τα άλματα, το τρέξιμο, την κούραση από τα χτυπήματα ή το σκαρφάλωμα και τα ζόμπι σε ακούνε κ... ερχονται όπως αναμένεται. Το ωραίο είναι ότι έρχονται από το βάθος της σκηνής πολλές φορές και βγαίνουν στο foreground όπου είναι ο παίχτης. 

Το παιχνίδι χωρίζεται σε 3 acts, καθε ενα απο τα οποία έχει περίπου 5,10 κ 5 stages αντίστοιχα, στις οποίες σχεδόν ανα σκηνή μπαίνει checkpoint, οπότε έχεις άπειρες ευκαιρίες να δοκιμάσεις τακτικές. 

Το βρήκα σε προσφορά στο official store κάτω του 1€ (δεν είναι καινούριο game) και ήτανε αμαρτία να μην το δοκιμάσω. Δεν περίμενα πολλά μα πήρα τελικά αρκετές όμορφες ώρες με σκέψη κ προσπάθεια κ τέλεια ατμόσφαιρα! 

Έχει collectibles σε διάφορα σημεία 2-3 ειδών, μάλιστα έχει κ 3 gamepad games, αυτά με την lcd οθόνη που είχαμε στα 80s τα οποία μπορείς να τα παίξεις από το αρχικό μενού! 

Επίσης έχει και εξτρα survival mode για ranking, δεν με τρέλανε, απλά για όποιον έχει όρεξη υπάρχει. 

Μου έμεινε το achievement να σκοτώσω 250 ζόμπι στο survival κ να τελειώσω το nightmare mode, που ξεκλειδώνει μετά την ολοκλήρωση του game κ αφαιρεί τα checkpoints κ τα save. Ουσιαστικά πρέπει να βγάλεις μονοκοπανιά το παιχνίδι κ αν χάσεις στο stage 10 πχ του Act 2 σε ξαναπάει στην αρχή του act 2, στο stage 1. Αυτό είναι ενα θεμα που δεν θέλω νσ βιώσω κ έτσι θα αφήσω τα δύο achievements να μένουν για τους πιο τολμηρούς. :)

Αν το βρείτε σε τέτοια τιμή που λογικά θα ξαναβγεί πάρτε το, είναι όσο ενα πακέτο τσίχλες και η διασκέδαση που προσφέρει είναι χαλαρή κ πανέμορφη σχεδιαστικά. 

Bugs μηδέν, να σημειωθεί! 

παίχτηκε σε Xbox Series, νομίζω όμως ότι βγαίνει για όλες τις πλατφόρμες. 

Next stop... last case of Benedict Fox, ξεκινάμε σήμερα κιόλας την παιχνιδαρα!! 

IMG_20230427_144647.jpg.249ce718eef853ff5496e292ef16e6e5.jpg

IMG_20230427_144722.jpg.3080411d12d9fb92cb59a20fecf3c4a8.jpg

IMG_20230427_144752.jpg.d2cadf0952150ca2f383a00d41e99c8a.jpg

Επεξ/σία από rodosf1
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ps5 τελειωσα το Metro Exodus που ηθελα απο καιρο να το πιασω. Δυσκολα θα βαρεθω παιχνιδι πριν τη μεση συνηθως. Με το συγκεκριμενο απλα παρακαλουσα να τελειωσει και δεν ηταν και μεγαλο σε διαρκεια. Κακη εμπειρια και δεν το περιμενα να πω την αληθεια. Αnimation χαρακτηρων σακι με πατατες. Voice acting τραγέλαφος. Broken συστημα σκοπευσης. Να χτυπας κρυμμενο εχθρο και καλα headshot και να μην πιανει ποτε. Η σφαιρα να σκαει στο ξυλο που ειναι διπλα στο κεφαλι του εχθρου. Και ολα αυτα σε sniper mode. Ακραια κακο απλα. Απιστευτο μπλα μπλα ολη την ωρα και τερμα ανουσιο. Δεν ξερω καν τι σκέφτονταν οταν το εφτιαχναν. Story του κwλου. Σε σημεια ειχε πολυ ωραια γραφικα και τοπία. Stuttering στα γραφικα που θυμησε χρυσες εποχες Skyrim. Κριμα και προχωραμε.

Επεξ/σία από babality
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...