Προς το περιεχόμενο

Google Photos: Τέλος ο δωρεάν απεριόριστος χώρος αποθήκευσης φωτογραφιών


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εβαλα στο κινητο το  Mega App.

ανεβηκανε και οι φωτογραφιες που ειχα, σιγα τις πολλες 189!

μεχρι τα 50 gb εχουμε ακομα δρομο.

ευχομαι να ειναι καλη επιλογη το Mega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφού χρησιμοποιούσε η google τόσο χρόνια όλες τις φωτό για δικούς της λόγους τώρα ήρθε η ώρα να βγάλει επιπλέον χρήματα. Επιχείρηση είναι... Βλέπω να τις ανεβάζω στο evernote αν και δεν είναι γι' αυτή την δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

εγω εβαλα στο κινητο το  Mega App.

ανεβηκανε και οι φωτογραφιες που ειχα, σιγα τις πολλες 189!

μεχρι τα 50 gb εχουμε ακομα δρομο.

ευχομαι να ειναι καλη επιλογη το Mega

Τα 50 είναι για ένα μήνα, μετά στο ρίχνει στο 15 όπως και η Google.

Και αν δεις τα τελευταία νέα. για το Mega, σφίγγουν οι κ*λοι κι εκεί.

Άρχισαν να σβήνουν λογαριασμούς αν ξεφύγεις στο χώρο και δεν πληρώνεις.

Κοινώς όταν μετά από το μήνα στο ρίξουν από τα 50 στα 15, αν δεν βάλεις συνδρομή και χρησιμοποιείς αυτά τα επιπλέον GB ή θα πληρώσεις ή θα σου κλείσουν το λογαριασμό και θα σου σβήσουν τα αρχεία σου.

Έχεις 45 μέρες διορία για να βάλεις το συνδρομητικό ή αποχαιρέτα τα αρχεία σου.

Τέλος το πάρτυ με τα 50αρια κι εκεί..

https://mega.nz/blog_36

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aypnia είπε

Τα 50 είναι για ένα μήνα, μετά στο ρίχνει στο 15 όπως και η Google.

Και αν δεις τα τελευταία νέα. για το Mega, σφίγγουν οι κ*λοι κι εκεί.

Άρχισαν να σβήνουν λογαριασμός αν ξεφύγεις στο χώρο και δεν πληρώνεις.

Κοινώς όταν μετά από το μήνα στο ρίξουν από τα 50 στα 15, αν δεν βάλεις συνδρομή και χρησιμοποιείς αυτά τα επιπλέον GB ή θα πληρώσεις ή θα σου κλείσουν το λογαριασμό και θα σου σβήσουν τα αρχεία σου.

Έχεις 45 μέρες διορία για να βάλεις το συνδρομητικό ή αποχαιρέτα τα αρχεία σου.

Τέλος το πάρτυ με τα 50αρια κι εκεί..

https://mega.nz/blog_36

ω, καλα που μου το ειπες.

δεν το ειχα προσεξει.

οποτε με βλεπω να γυριζω παλι το icloud με 0.99 euro / 50 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε και εις ανώτερα ,και με ενοίκιο στα εμαιλ , από μεθαύριο 🤣 , σιγά σιγά αγαλι αγαλι γίνεται η αγουρίδα μέλι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, aypnia said:

Τα 50 είναι για ένα μήνα, μετά στο ρίχνει στο 15 όπως και η Google.

Και αν δεις τα τελευταία νέα. για το Mega, σφίγγουν οι κ*λοι κι εκεί.

Άρχισαν να σβήνουν λογαριασμούς αν ξεφύγεις στο χώρο και δεν πληρώνεις.

Κοινώς όταν μετά από το μήνα στο ρίξουν από τα 50 στα 15, αν δεν βάλεις συνδρομή και χρησιμοποιείς αυτά τα επιπλέον GB ή θα πληρώσεις ή θα σου κλείσουν το λογαριασμό και θα σου σβήσουν τα αρχεία σου.

Έχεις 45 μέρες διορία για να βάλεις το συνδρομητικό ή αποχαιρέτα τα αρχεία σου.

Τέλος το πάρτυ με τα 50αρια κι εκεί..

https://mega.nz/blog_36

Στο link βλέπω μόνο μια ανακοίνωση του 2016 που λέει ότι θέλει να είναι active ο λογαριασμός. Έχω τα 50gb πολλά χρόνια τώρα και παραμένουν 50, απ' τα οποία αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τα 25. Δεν είχα ποτέ ειδοποίηση για σβήσιμο λογαριασμού ή μείωση χώρου.

Πού λέει για μείωση στα 15GB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

Υπάρχει και αυτό με 1 τερα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλές 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dubox.drive

Μακρυά είναι μια offshore της Baidu.

Είναι γνωστά τα κόλπα της και ακόμη κλαίνε τα κινεζάκια για το κεφαλοκλείδωμα που τους έκανε.

Τους έδινε 2 TB και ένα ωραίο πρωί άλλαξε policy και τους έλεγε ή θα βάλεις συνδρομή ή θα σου σβήσω τα αρχεία.

Και τους έριξε και το download στα 5 ΚΒ/s για να μη μπορούν να τα κατεβάσουν lol.

Μάντεψε τι θα κάνει και στο dubox όταν μαζέψει κανένα κορόιδο που θα γλυκαθεί με το ένα TΒ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2020 στις 4:47 ΜΜ, woopsi είπε

Ντάξει παιδιά ευχαριστούμε που εκπαιδεύσατε τους ML αλγορίθμους μας, πληρώστε τώρα :P

Το έλεγα εδώ και χρόνια αυτό, από την πρώτη φορά που το είχε λανσάρει το "δωρεάν storage". Και θα σου πει, δε σε πληρώνω, το ότι σου τον έδινα (και μας τον φοράει, όχι απλά μας τον δίνει η google) δωρεάν τον χώρο ήταν η πληρωμή σου. Όταν κάτι είναι δωρεάν, εμείς είμαστε το προϊόν. Πάρτε παράδειγμα Facebook, Instagram, YouTube, πλατφόρμες που μόνο με fake account και private browsing / vpn / no cookies είναι να μπαίνει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Στο link βλέπω μόνο μια ανακοίνωση του 2016 που λέει ότι θέλει να είναι active ο λογαριασμός. Έχω τα 50gb πολλά χρόνια τώρα και παραμένουν 50, απ' τα οποία αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τα 25. Δεν είχα ποτέ ειδοποίηση για σβήσιμο λογαριασμού ή μείωση χώρου.

Πού λέει για μείωση στα 15GB?

Η μείωση στα 15 είναι γνωστή εδώ και 2 χρόνια.

Δεν το έχεις δει γιατί είναι παλιός ο λογαριασμός σου.

Οι παλιοί λογασιασμοί δεν το έχουν αυτό για αυτό και δεν το έχεις δει, φτιάξε ένα καινούριο και θα το δεις, δίνει 15+35.

Κάνε ένα καινούριο και δες τα achievements του λογαριασμού σου για περισσότερες λεπτομέρειες.

Για το σβήσιμο των λογαριασμών όντως έβαλα λάθος link, θα βρω το σωστό φίλε και θα ξαναποστάρω.

20 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Στο link βλέπω μόνο μια ανακοίνωση του 2016 που λέει ότι θέλει να είναι active ο λογαριασμός. Έχω τα 50gb πολλά χρόνια τώρα και παραμένουν 50, απ' τα οποία αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τα 25. Δεν είχα ποτέ ειδοποίηση για σβήσιμο λογαριασμού ή μείωση χώρου.

Πού λέει για μείωση στα 15GB?

https://mega.nz/blog/storage-limit-enforcement-update

Και στη πράξη το νέο policy

yhyAPth.png

 

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι κάποιοι και κάποιες έχουν γλυκαθει ήδη με το Google photos και τα services του που θα είναι δύσκολο να μην συνεχίσουν και αγοράσουν χώρο στην Google.

Λέω στην γυναίκα μου τι θα κάνει όταν δεν θα είναι πια δωρεάν το ανέβασμα και μου λέει δεν ξέρω...  εννοείται όταν έρθει εκείνη η ώρα θα με βάλει να πληρώσω συνδρομή. 

Πάλι καλά που έχω φτιάξει το δικό μου cloud storage και θα  την βάλω επιτέλους να το χρησιμοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 400 gb απο οτι ειδα ειναι στα 4.99 / Μηνα

5 λεπτά πριν, atheatos είπε

Το κακό είναι ότι κάποιοι και κάποιες έχουν γλυκαθει ήδη με το Google photos και τα services του που θα είναι δύσκολο να μην συνεχίσουν και αγοράσουν χώρο στην Google.

Λέω στην γυναίκα μου τι θα κάνει όταν δεν θα είναι πια δωρεάν το ανέβασμα και μου λέει δεν ξέρω...  εννοείται όταν έρθει εκείνη η ώρα θα με βάλει να πληρώσω συνδρομή. 

Πάλι καλά που έχω φτιάξει το δικό μου cloud storage και θα  την βάλω επιτέλους να το χρησιμοποιήσει.

και πως το εκανες αυτο?

ειχα δει σε εναν γνωστο μου ειχε βαλει στο ρουτερ του εναν δισκο συνδεμενο με usb, κατι τετοιο εκανες?

(οπως καταλαβαινεις ειμαι ασχετος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

Τα 400 gb απο οτι ειδα ειναι στα 4.99 / Μηνα

και πως το εκανες αυτο?

ειχα δει σε εναν γνωστο μου ειχε βαλει στο ρουτερ του εναν δισκο συνδεμενο με usb, κατι τετοιο εκανες?

(οπως καταλαβαινεις ειμαι ασχετος)

Έχω ένα pc και δουλεύει συνέχεια  και του έβαλα το tonido που ακόμα είναι δωρεάν.

Μπορεί να μπει και σε raspberry και να το κάνει cloud storage .

https://www.tonido.com/tonidodesktop_downloads/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, aypnia said:

Η μείωση στα 15 είναι γνωστή εδώ και 2 χρόνια.

Δεν το έχεις δει γιατί είναι παλιός ο λογαριασμός σου.

Οι παλιοί λογασιασμοί δεν το έχουν αυτό για αυτό και δεν το έχεις δει, φτιάξε ένα καινούριο και θα το δεις, δίνει 15+35.

Κάνε ένα καινούριο και δες τα achievements του λογαριασμού σου για περισσότερες λεπτομέρειες.

Για το σβήσιμο των λογαριασμών όντως έβαλα λάθος link, θα βρω το σωστό φίλε και θα ξαναποστάρω.

https://mega.nz/blog/storage-limit-enforcement-update

Και στη πράξη το νέο policy

yhyAPth.png

Το link λέει γι' αυτούς που δεν πληρώνουν τον Pro ή έχουν ξεπεράσει τα 50 στον free. Το screenshot μήπως αναφέρεται σε 39GB πέραν των 50;

Έκανα πάντως ένα καινούριο account και προς το παρόν μου λέει 50GB. Δεν βλέπω κάτι για 15+35. Μόνο έναν αστερίσκο στη σελίδα τους, στο pricing, που λέει για το "achievement program". Θα τον ξανατσεκάρω σε λίγο καιρό και θα δούμε.

Edit: Τα είδα τα achievements του νέου λογαριασμού μου. Όντως τα 35 λήγουν σε 30 μέρες αλλά σου δίνει 20+15 για εγκατάσταση mobile και desktop app. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mega ειχε 50GB πριν 3-4 χρονια. Δωρεαν 50gb για παντα. Τα τελευταια 2 χρονια δινει 15gb τελειως free για παντα. Εχω 2 λογαριασμους mega ο παλιος ειναι 50αρης καθαρος ποτε δεν μου εχει ζητησει να σβησω αρχεια. Τον αλλο τον κραταω κατω απο τα 15. 

Για εικονες εχουμε τα postimg/imgur/imgbb που ανεβαζω αυτες τις μερες και το google photos που μας χαιρεταει. Ξερω και αλλα free hosting για απεριοριστες φωτογραφιες αλλα με τις ταχυτητες upload που εχουμε Ελλαδα δεν γινεται να κραταμε σε πανω απο 3-4 file hosters τις φωτογραφιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...