Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, spinemm είπε

Εχεις δικιο.....😏 τι να πω....δοκιμασα τωρα με το dirt3 στο ΟΝΕ Χ και βγαζοντας το δισκακι απλα δεν ξεκιναει....και ομως, θυμαμαι οτι το dirt3 το επαιζα χωρις δισκακι, απλα μου το ζητησε την πρωτη φορα και μετα ποτε ξανα, το ιδιο και με τα GOW (αυτα παιζουν ουτως ή αλλως λογω του ultimate), το ιδιο και με το SACRED 3, για το οποιο επισης μου ζηταει το δισκο....τι να πω να ειχα ξανα αγορασει, τουλαχιστον,  τα GOW επειδη βαριομουν τη διαδικασια και να μη το θυμαμαι?

Πάντα θα το ζητάει, θα μπορούσες πχ να το νοικιάσεις και μετά να το έπαιζες για πάντα χωρίς να το αγοράσεις. Ή να το αγόραζες και μετά να το πουλούσες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει αγοράσει κανείς επαναφορτιζόμενες μπαταρίες για το χειριστήριο 🕹️;Και αν ναι,ποιες;

Και κάτι άσχετο:τόσα πολλά παιχνίδια στο gamepass,τόσος λόγος χρόνος για να παίξεις...Α ρε και να ήμουν φοιτητής τώρα τι θα γινόταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SergioX είπε

Έχει αγοράσει κανείς επαναφορτιζόμενες μπαταρίες για το χειριστήριο 🕹️;Και αν ναι,ποιες;

Και κάτι άσχετο:τόσα πολλά παιχνίδια στο gamepass,τόσος λόγος χρόνος για να παίξεις...Α ρε και να ήμουν φοιτητής τώρα τι θα γινόταν...

εγώ τις official του xbox της microsoft. Τις είχα δλδ από πριν και τις έβαλα στο χειριστήριο του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SergioX είπε

Έχει αγοράσει κανείς επαναφορτιζόμενες μπαταρίες για το χειριστήριο 🕹️;Και αν ναι,ποιες;

Και κάτι άσχετο:τόσα πολλά παιχνίδια στο gamepass,τόσος λόγος χρόνος για να παίξεις...Α ρε και να ήμουν φοιτητής τώρα τι θα γινόταν...

Lidl / ikea / panasonic / ucar αλλα πανω απο ολα ΚΑΛΟ φορτιστη βλ. ΧΤΑΡ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SergioX είπε

Έχει αγοράσει κανείς επαναφορτιζόμενες μπαταρίες για το χειριστήριο 🕹️;Και αν ναι,ποιες;

Και κάτι άσχετο:τόσα πολλά παιχνίδια στο gamepass,τόσος λόγος χρόνος για να παίξεις...Α ρε και να ήμουν φοιτητής τώρα τι θα γινόταν...

Εγώ έχω πάρει αυτές μαζί με τον φορτιστή. Ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. 

IMG_20210106_190840.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2021 στις 11:13 ΜΜ, rapidrag είπε

χάθηκε και σε κανέναν άλλον το quick resume? στο fallen order σταμάτησε να λειτουργεί πριν 1-2 μέρες και στο Forza 4 όποτε να ναι...

Σβυσε την κονσολα και αναψε την μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2021 στις 11:13 ΜΜ, rapidrag είπε

χάθηκε και σε κανέναν άλλον το quick resume? στο fallen order σταμάτησε να λειτουργεί πριν 1-2 μέρες και στο Forza 4 όποτε να ναι...

μου το έχει κάνει και σε μένα σε ένα game αλλά στα υπόλοιπα που τα έχω έτσι δουλεύει μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γενικά πόσο σας κρατάνε οι μπαταρίες; Έχω πάρει τις eneloop 1900 ah και με αρκετή χρήση καθημερινά δεν μου κρατάνε πάνω από 4-5 μέρες. Εσείς ποιες χρησιμοποιείτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ θα ήθελα μια βοήθεια στο εξής πρόβλημα :

xbox series s, εγκατεστημένο παιχνίδι battlefield V, στο τέλος ενός από τα story's που έχει δείχνει πως φορτώνει πάνω δεξιά με το κυκλικό σήμα V ακούγεται η μουσική (η οθόνη δείχνει μαύρο) και έχει μείνει έτσι.

ειναι πρόβλημα της κονσόλας ή του παιχνιδιού ?

και αν γνωρίζει κανείς την λύση του προβλήματος.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δημήτρης

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ρυθμίσεις εικόνας έχετε στο S; Η τηλεόρασή μου υποστηρίζει 4k/120hz αλλά έχω την εντύπωση όταν βάλω αυτή τη ρύθμιση στο S, η εικόνα χαλάει στο forza horizon 4 πχ. Δεν είμαι σίγουρος ακόμα πως λειτουργούν οι ρυθμίσεις και πότε κάνει upscaling και από ποια ανάλυση. Με άλλα λόγια ψάχνω τα optimal settings για 60+ fps και την καλύτερη εικόνα που μπορεί να αποδόση σε μια Q80T 4k/120hz τηλεόραση.

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2021 στις 4:10 ΜΜ, Nnoutas είπε

Παιδιά γενικά πόσο σας κρατάνε οι μπαταρίες; Έχω πάρει τις eneloop 1900 ah και με αρκετή χρήση καθημερινά δεν μου κρατάνε πάνω από 4-5 μέρες. Εσείς ποιες χρησιμοποιείτε; 

ικεα λινντλ και πανασονικ. Μια χαρα εισαι με 4-5 μερες. ξεκολλα απο την τιβι θα χαλασεις τα ματια σου! :-)

16 ώρες πριν, lebron15 είπε

Πάει και το Series S ε; Και αυτό φαίνεται να εξαφανίζεται από τα καταστήματα.

Μπα τωρα θα ξαναγεμισει.

Στις 11/1/2021 στις 7:25 ΜΜ, dgotsis είπε

Παρακαλώ θα ήθελα μια βοήθεια στο εξής πρόβλημα :

xbox series s, εγκατεστημένο παιχνίδι battlefield V, στο τέλος ενός από τα story's που έχει δείχνει πως φορτώνει πάνω δεξιά με το κυκλικό σήμα V ακούγεται η μουσική (η οθόνη δείχνει μαύρο) και έχει μείνει έτσι.

ειναι πρόβλημα της κονσόλας ή του παιχνιδιού ?

και αν γνωρίζει κανείς την λύση του προβλήματος.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δημήτρης

 

 

 

 

Παιχνιδιου. Δες εαν εχει αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Mazinga είπε

ικεα λινντλ και πανασονικ. Μια χαρα εισαι με 4-5 μερες. ξεκολλα απο την τιβι θα χαλασεις τα ματια σου! :-)

Δεν είμαι μόνο εγώ που τα χρησιμοποιώ. Γι αυτό 😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Δεν είμαι μόνο εγώ που τα χρησιμοποιώ. Γι αυτό 😁😁

πάρτε επαναφορτιζόμενη της microsoft γιατί ακόμα και οι απλές επαναφορτιζόμενες θα πρέπει να τις βάζετε και τις βγάζετε συνέχεια ενώ με αυτή της microsoft απλά το βάζεις στο usb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...