Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, AlexisCh είπε

Καλησπέρα,

καλές γιορτές.

Θα πώ και εγώ περιληπτικά την ιστορία μου. Δεν είμαι hardcore gamer πλέον,  έχω όμως όλες τις κονσόλες Νιντέντο απο το NES και μετά, όλα τα Sega, και όλα τα Playstation 1-4. Θέλω να πω ότι κάποτε πέρασα απο το στάδιο οπου ξόδευα ώρες στις κονσόλες, όχι όμως πλέον, προφανώς λόγω ηλικίας (36) και υποχρεώσεων. 

Αποφάσισα να αποκτήσω Xbox (πρώτη φορά) και έτσι αγόρασα το series S, παίζω σε μόνιτορ εδώ και μια 8ετία οπότε το θεώρησα ανούσιο να επενδύσω σε PS5 ή Xbox S-X. Δεν υπάρχει τηλεόραση στο σπίτι εδώ και 8 χρόνια.

Θα παίξω επιτέλους κάποια exclusives της Microsoft + ότι άλλο προσφέρει το gamepass και στα 5-6 χρόνια που θα κρατήσει η κονσόλα ίσως να αγοραστεί και ένας δύο τίτλοι εξαιρετικοί που (αν) θα βγούν στην πορεία.

Επίσης κάνω συχνά ταξίδια και είναι πολύ εύκολο να το πάρω μαζί μου.

 

Χωρητικότητα

Για την χωρητικότητα που πολλοί γκρινιάζουν μπορείς πολύ εύκολα να προσθέτεις και να αφαιρείς παιχνίδια για να "κάνεις χώρο". Απλά θεωρώ ότι για κάποιον που δεν είναι hardcore gamer και δεν παίζει 12 ώρες την μέρα δεν θα έχει πρόβλημα με τον χώρο. Σε ηλικίες άνω τον 30 με εργασία και οικογένεια, τουλάχιστον στον δικό μου κύκλο, δεν έχω συναντήσει άτομα που να παίζουν πάνω απο 2 games τον χρόνο. 

Επίσης είναι καλό δώρο για οικογένειες με παιδιά. Έχει ο άλλος 1, 2, 3 παιδιά σε διαφορετικές ηλικίες, το gamepass κάνει εκπληκτική δουλειά, μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα απο πολλά παιχνίδια, το γνωρίζω διότι το έχουν συγγενείς μου και εχουν σωθεί απο το να αγοράζουν παιχνίδια όπως κάναν κάποτε στα Playstation. Θα ήταν αδιανόητο τα 4-5 παιχνίδια που παίζουν κάθε χρόνο τα παιδιά να έπρεπε να τα αγοράσουν στο Playstation, αυτό θα πρόσθετε ενα σημαντικό κόστος. Επίσης τα παιχνίδια που ειναι για ηλικίες μέχρι 12 χρονών και κάτω συνήθως είναι μικρά σε μέγεθος οπότε μπορείς πολύ άνετα να έχεις δεκάδες παιχνίδια εγκατεστημένα και άμα γεμίσει κάποια στιγμή ο δίσκος απλά κάνεις απεγκατάσταση κάποιο παιχνίδι και κάνεις χώρο. Δεν θα έχουν ποτέ πρόβλημα. Ότι έκανε ο κόσμος και στο Playstation 4 με το Plus (δεν παίρνω και όρκο!). Φαντάζομαι κάποιος  που είχε Plus για 5 χρόνια δεν θα μπορούσε να έχει εγκατεστημένα όλα τα δωρεάν παιχνίδια (2 τον μήνα, 24 τον χρονο) στην κονσόλα + αυτά που έχει αγοράσει. Παίζεις σου αρέσει το κρατάς, δεν σου αρέσει το αφαιρείς.

 

Τιμή

Για την τιμή, μην ξεχνάτε ότι σε πολλές κεντρο-ευρωπαικές χώρες η κονσόλα κοστίζει 249 ευρώ ενώ στην Αγγλία κοστίζει £249 λίρες. Ελλάδα ήρθε με καπέλο 60+ ευρώ στην τιμή. Αμα συγκρίνουμε τους μισθούς στις άλλες χώρες (κεντρική ευρώπη,  σκανδιναβία και αλλες χώρες), είναι συνήθως τουλάχιστον διπλάσιοι σε σχέση με τους Ελληνικούς μισθούς (παραπάνω απο διπλάσιοι θα έλεγα). Αυτό σημαίνει ότι κατα μέσο όρο ξοδεύουν λιγότερο απο 10% ενός μηνιαίου μισθού σε μια κονσόλα next gen. Είναι εξαιρετικό vfm η συγκεκριμένη κονσόλα. Στην Ελλάδα ακόμα και το series S μπορεί να πιάνει απο  20% μέχρι και το 50% του μισθου αν θεωρήσουμε οτι ο ελάχιστος είναι σχεδόν 600-700 ευρώ.

 

Θεωρώ ότι η κονσόλα απευθύνεται

  • σε άτομα που δεν είχαν ποτέ Xbox προηγουμένως, είναι το τέλειο introduction στις κονσόλες της Microsoft.
  • σε άτομα που έχουν χαμηλό budget γενικότερα
  • σε άτομα που δεν έχουν τηλεόραση 4Κ (ή budget για να αγοραστεί και τηλεόραση 4Κ και άμα δεν έχεις budget για 4K μάλλον δεν έχεις και για PS5 ή Xbox Series-X). Εδώ έχουμε μια πολύ έξυπνη κίνηση απο πλευράς microsoft κατα την γνώμη μου.
  • σε γονείς που έχουν παιδιά (συνήθως πάνω απο ένα) και συγχρόνως δεν θέλουν (ή δεν έχουν) να ξοδέψουν μια περιουσία σε games αγοράζοντας τίτλους κάθε χρόνο για διαφορετικές ηλικίες. 
  • σε hardcore gamers που όμως θέλουν να έχουν μια δεύτερη κονσόλα ή μια προσωρινή κονσόλα. Πολύ άνετα μπορείς να έχεις PS5 σαν βασική κονσόλα και Xbox series S σαν secondary.

 

Οι Hardcore gamers δε νομίζω ποτέ να κοιτάξουν την λύση του series S σαν βασική κονσόλα, η συγκεκριμένη κονσόλα είναι ειλικρινέστατη και ποτέ δεν απευθύνθηκε στον super hardcore user, αυτοί θα πάνε κατευθείαν σε PS5 και Xbox S-X ή/και στο high end PC έτσι και αλλιώς.

 

ΥΓ. Είμαι μέλος στο insomnia απο το 2006 αλλα δεν μπορούσα να κάνω ανάκτηση του λογαριασμού μου.

Καλές γιορτές

 

 

 

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου...ανήκω σε πολλές από τις κατηγορίες που είπες οπότε το s είναι ο,τι πρέπει για τις ανάγκες μου.

Πολύ μεγάλο συν κατά τη γνώμη μου είναι το gamepass:είχα όλα τα playstation από το 1-4  και ειδικά για το 3 κ το 4 αγόρασα αρκετά παιχνίδια (30-40 περίπου για το κάθε σύστημα).Και τι κατάλαβα;Τα αγόραζα,τα έπαιζα,τα τερματιζα κ τα έβαζα στο ράφι.Προφανως εκείνη την περίοδο δεν το έβλεπα έτσι,αλλά τώρα μου φαίνεται πιο λογικό να πληρώνω 13€ το μήνα (κ λιγότερα ) κ να έχω στην διάθεσή μου 100+ παιχνίδια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tseleks είπε

μολις το ειδα στο  σκρουεζ ξερουμε αν ειναι εμπιστο? για να το αγορασω?

το παραγγειλα και ο θεος βοηθος!!!

το παραγγειλα και μετα απο ενα λεπτο μου στειλαν οτι προεκυψε bug 

 

aaaa.png

Επεξ/σία από tseleks
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Mazinga είπε

Το κακο βρε παιδια ειναι αυτα τα 380 ΓΒ δισκου που μενουν διαθεσιμα θα τα γεμισει αμεσως το γκειμ πασσ...

εγώ ήδη τα έχω γεμίσει με 7 game. Είναι πολύ μικρός ο χώρος γενκά. Κανά upgrade ssd μαμίσιο πότε λένε ότι θα βγάλουν?

20 ώρες πριν, AlexisCh είπε

Καλησπέρα,

καλές γιορτές.

Θα πώ και εγώ περιληπτικά την ιστορία μου. Δεν είμαι hardcore gamer πλέον,  έχω όμως όλες τις κονσόλες Νιντέντο απο το NES και μετά, όλα τα Sega, και όλα τα Playstation 1-4. Θέλω να πω ότι κάποτε πέρασα απο το στάδιο οπου ξόδευα ώρες στις κονσόλες, όχι όμως πλέον, προφανώς λόγω ηλικίας (36) και υποχρεώσεων. 

Αποφάσισα να αποκτήσω Xbox (πρώτη φορά) και έτσι αγόρασα το series S, παίζω σε μόνιτορ εδώ και μια 8ετία οπότε το θεώρησα ανούσιο να επενδύσω σε PS5 ή Xbox S-X. Δεν υπάρχει τηλεόραση στο σπίτι εδώ και 8 χρόνια.

Θα παίξω επιτέλους κάποια exclusives της Microsoft + ότι άλλο προσφέρει το gamepass και στα 5-6 χρόνια που θα κρατήσει η κονσόλα ίσως να αγοραστεί και ένας δύο τίτλοι εξαιρετικοί που (αν) θα βγούν στην πορεία.

Επίσης κάνω συχνά ταξίδια και είναι πολύ εύκολο να το πάρω μαζί μου.

 

Χωρητικότητα

Για την χωρητικότητα που πολλοί γκρινιάζουν μπορείς πολύ εύκολα να προσθέτεις και να αφαιρείς παιχνίδια για να "κάνεις χώρο". Απλά θεωρώ ότι για κάποιον που δεν είναι hardcore gamer και δεν παίζει 12 ώρες την μέρα δεν θα έχει πρόβλημα με τον χώρο. Σε ηλικίες άνω τον 30 με εργασία και οικογένεια, τουλάχιστον στον δικό μου κύκλο, δεν έχω συναντήσει άτομα που να παίζουν πάνω απο 2 games τον χρόνο. 

Επίσης είναι καλό δώρο για οικογένειες με παιδιά. Έχει ο άλλος 1, 2, 3 παιδιά σε διαφορετικές ηλικίες, το gamepass κάνει εκπληκτική δουλειά, μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα απο πολλά παιχνίδια, το γνωρίζω διότι το έχουν συγγενείς μου και εχουν σωθεί απο το να αγοράζουν παιχνίδια όπως κάναν κάποτε στα Playstation. Θα ήταν αδιανόητο τα 4-5 παιχνίδια που παίζουν κάθε χρόνο τα παιδιά να έπρεπε να τα αγοράσουν στο Playstation, αυτό θα πρόσθετε ενα σημαντικό κόστος. Επίσης τα παιχνίδια που ειναι για ηλικίες μέχρι 12 χρονών και κάτω συνήθως είναι μικρά σε μέγεθος οπότε μπορείς πολύ άνετα να έχεις δεκάδες παιχνίδια εγκατεστημένα και άμα γεμίσει κάποια στιγμή ο δίσκος απλά κάνεις απεγκατάσταση κάποιο παιχνίδι και κάνεις χώρο. Δεν θα έχουν ποτέ πρόβλημα. Ότι έκανε ο κόσμος και στο Playstation 4 με το Plus (δεν παίρνω και όρκο!). Φαντάζομαι κάποιος  που είχε Plus για 5 χρόνια δεν θα μπορούσε να έχει εγκατεστημένα όλα τα δωρεάν παιχνίδια (2 τον μήνα, 24 τον χρονο) στην κονσόλα + αυτά που έχει αγοράσει. Παίζεις σου αρέσει το κρατάς, δεν σου αρέσει το αφαιρείς.

 

Τιμή

Για την τιμή, μην ξεχνάτε ότι σε πολλές κεντρο-ευρωπαικές χώρες η κονσόλα κοστίζει 249 ευρώ ενώ στην Αγγλία κοστίζει £249 λίρες. Ελλάδα ήρθε με καπέλο 60+ ευρώ στην τιμή. Αμα συγκρίνουμε τους μισθούς στις άλλες χώρες (κεντρική ευρώπη,  σκανδιναβία και αλλες χώρες), είναι συνήθως τουλάχιστον διπλάσιοι σε σχέση με τους Ελληνικούς μισθούς (παραπάνω απο διπλάσιοι θα έλεγα). Αυτό σημαίνει ότι κατα μέσο όρο ξοδεύουν λιγότερο απο 10% ενός μηνιαίου μισθού σε μια κονσόλα next gen. Είναι εξαιρετικό vfm η συγκεκριμένη κονσόλα. Στην Ελλάδα ακόμα και το series S μπορεί να πιάνει απο  20% μέχρι και το 50% του μισθου αν θεωρήσουμε οτι ο ελάχιστος είναι σχεδόν 600-700 ευρώ.

 

Θεωρώ ότι η κονσόλα απευθύνεται

  • σε άτομα που δεν είχαν ποτέ Xbox προηγουμένως, είναι το τέλειο introduction στις κονσόλες της Microsoft.
  • σε άτομα που έχουν χαμηλό budget γενικότερα
  • σε άτομα που δεν έχουν τηλεόραση 4Κ (ή budget για να αγοραστεί και τηλεόραση 4Κ και άμα δεν έχεις budget για 4K μάλλον δεν έχεις και για PS5 ή Xbox Series-X). Εδώ έχουμε μια πολύ έξυπνη κίνηση απο πλευράς microsoft κατα την γνώμη μου.
  • σε γονείς που έχουν παιδιά (συνήθως πάνω απο ένα) και συγχρόνως δεν θέλουν (ή δεν έχουν) να ξοδέψουν μια περιουσία σε games αγοράζοντας τίτλους κάθε χρόνο για διαφορετικές ηλικίες. 
  • σε hardcore gamers που όμως θέλουν να έχουν μια δεύτερη κονσόλα ή μια προσωρινή κονσόλα. Πολύ άνετα μπορείς να έχεις PS5 σαν βασική κονσόλα και Xbox series S σαν secondary.

 

Οι Hardcore gamers δε νομίζω ποτέ να κοιτάξουν την λύση του series S σαν βασική κονσόλα, η συγκεκριμένη κονσόλα είναι ειλικρινέστατη και ποτέ δεν απευθύνθηκε στον super hardcore user, αυτοί θα πάνε κατευθείαν σε PS5 και Xbox S-X ή/και στο high end PC έτσι και αλλιώς.

 

ΥΓ. Είμαι μέλος στο insomnia απο το 2006 αλλα δεν μπορούσα να κάνω ανάκτηση του λογαριασμού μου.

Καλές γιορτές

 

 

 

όντος για μικρά παιδιά η κονσόλα είναι ότι πρέπει αλλά και για gamer που θέλουν να παίξουν κάποια ποιο casual game στην τηλεόραση. Eγώ την έχω λιώσει την κονσόλα.

Από την άλλη το ps5 προσφέρει κάτι που δεν το έχει το xbox και αυτό πληρώνεις εκέι. Τους αποκλειστικούς τίτλους που είναι κορυφαίοι στο industry συν τις επιδόσεις αλλά αυτό το βρίσκεις και στο μεγαλύτερο xbox. 

Aλλά το θέμα των αποκλειστικών τίτλων είναι θέμα. Δλδ εγώ τώρα καθώς έχω και το ps5 νομίζω θα ήταν μεγάλο λάθος να είχα χάσει game που βλέπω τώρα στο ps5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εγώ ήδη τα έχω γεμίσει με 7 game. Είναι πολύ μικρός ο χώρος γενκά. Κανά upgrade ssd μαμίσιο πότε λένε ότι θα βγάλουν?

Αν ειναι και τα 7 ΑΑΑ παιχνίδια καλά είναι. 

Σε 3 χρόνια τι θα γίνει όμως, αν και εφόσον έχει αυξηθεί το μέγεθος των games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χώρος είναι μικρός και μερικά παιχνίδια τεράστια. Ελπίζω να υπάρχει εναλλακτική στο μέλλον με επέκταση που δε κάνει όσο η κονσόλα. Μέχρι τότε όμως μένουν στον SSD όσα είναι optimised και σε εξωτερικό σκληρό τα υπόλοιπα. Αλλά συμφωνώ πως αν δεν είσαι πολύ hard-core gamer δε παίζεις τόσα παιχνίδια ταυτόχρονα οπότε τα αποθηκεύεις στον εξωτερικό κι άμα θες να τα παίξεις τα περνάς πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι, κλεινει και σε εσας απο μονο του εαν ανεβασει θερμοκρασια ή επεσα σε προβληματικη κονσολα? πχ επαιζα κανενα 5ωρο χθες και σημερα CIV VI και εκλεισε και τις δυο φορες και οταν το επιασα απο πανω και κατω στο σημειο που ειναι ο ανεμιστηρας ηταν αρκετα ζεστο....εχει συμβει σε κανεναν σας αυτο? ? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spinemm είπε

Να ρωτησω κατι, κλεινει και σε εσας απο μονο του εαν ανεβασει θερμοκρασια ή επεσα σε προβληματικη κονσολα? πχ επαιζα κανενα 5ωρο χθες και σημερα CIV VI και εκλεισε και τις δυο φορες και οταν το επιασα απο πανω και κατω στο σημειο που ειναι ο ανεμιστηρας ηταν αρκετα ζεστο....εχει συμβει σε κανεναν σας αυτο? ? :(

Δεν μου έχει τύχει μέχρι στιγμής. Μήπως την έχεις σε κάποιο ράφι που δεν έχει καλό εξαερισμό και ανεβάζει θερμοκρασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, τη δοκιμασα και οριζοντια και καθετα αλλα και παλι εκλεινε...μαλλον την πατησα και αντε τωρα με την περιοδο τωνν κλικ αγουει και του λοκνταουν να βγαλω ακρη... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, spinemm είπε

Να ρωτησω κατι, κλεινει και σε εσας απο μονο του εαν ανεβασει θερμοκρασια ή επεσα σε προβληματικη κονσολα? πχ επαιζα κανενα 5ωρο χθες και σημερα CIV VI και εκλεισε και τις δυο φορες και οταν το επιασα απο πανω και κατω στο σημειο που ειναι ο ανεμιστηρας ηταν αρκετα ζεστο....εχει συμβει σε κανεναν σας αυτο? ? :(

καλά ο ανεμιστήρας γενκά ψήνεις καφέ πάνω δεν είσαι μόνος. Tώρα σε 5 ώρες δεν είναι hardware να σου έκανε πρόβλημα. Δλδ και σε μένα έχει κρασάρει game στην κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα ομως ειναι οτι CIV επαιζα και στο ΟΝΕ Χ και ποτε δεν ειχε κρασαρει η κονσολα ακομα και σε συνεχομενο 8ωρο που επαιζα... :( τι να πω μακαρι.... Δοκιμαζω FIFA 20 τωρα να δω εαν και με αυτο θα κρασαρει...

 

 

Επεξ/σία από spinemm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, spinemm είπε

Το θεμα ομως ειναι οτι CIV επαιζα και στο ΟΝΕ Χ και ποτε δεν ειχε κρασαρει η κονσολα ακομα και σε συνεχομενο 8ωρο που επαιζα... :( τι να πω μακαρι.... Δοκιμαζω FIFA 20 τωρα να δω εαν και με αυτο θα κρασαρει...

 

 

απλά θα πρέπει να ξεχωρίσουμε τι είναι ένα πρόβλημα hardware με ένα πρόβλημα που είναι καθαρά software. 

Oταν παίζεις έναν τίτλο 5 ώρες δεν είναι hardware αν σου κρασάρει ακόμα και στην μια ώρα.

hardware πρόβλημα είναι όταν πας να παίξει και μετά από 1-2 λεπτά σου κρασάρει φριζάρει η κονσολά.

Tα hardware προβλήμα αυτό το χαρακτηριστικό έχουν ότι είναι πάντα καθολικά και προκαλούν γενικό πρόβλημα στην κονσόλα ακόμα και σε μικρή χρήση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, chek2fire είπε

εγώ ήδη τα έχω γεμίσει με 7 game. Είναι πολύ μικρός ο χώρος γενκά. Κανά upgrade ssd μαμίσιο πότε λένε ότι θα βγάλουν?

Μπορείς να αναφέρεις ποια 7 παιχνίδια έχεις και γέμισαν την κονσόλα?

6 ώρες πριν, chek2fire είπε

Από την άλλη το ps5 προσφέρει κάτι που δεν το έχει το xbox και αυτό πληρώνεις εκέι. Τους αποκλειστικούς τίτλους που είναι κορυφαίοι στο industry συν τις επιδόσεις αλλά αυτό το βρίσκεις και στο μεγαλύτερο xbox. 

Συμφωνώ για τα exclusives του PS, κοιτώντας τώρα πίσω στο PS4, θα ήθελα ενα The Last of us και ένα ghost of tsushima και τα souls τα οποία ομως δεν έχουν τρελό fanbase στην Ελλάδα συγκριτικά με εξωτερικό.

6 ώρες πριν, chek2fire είπε

Aλλά το θέμα των αποκλειστικών τίτλων είναι θέμα. Δλδ εγώ τώρα καθώς έχω και το ps5 νομίζω θα ήταν μεγάλο λάθος να είχα χάσει game που βλέπω τώρα στο ps5. 

Δεν το έπιασα το τελευταίο.

6 ώρες πριν, chek2fire είπε

 

Επεξ/σία από AlexisCh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spinemm είπε

Το θεμα ομως ειναι οτι CIV επαιζα και στο ΟΝΕ Χ και ποτε δεν ειχε κρασαρει η κονσολα ακομα και σε συνεχομενο 8ωρο που επαιζα... :( τι να πω μακαρι.... Δοκιμαζω FIFA 20 τωρα να δω εαν και με αυτο θα κρασαρει...

 

 

κοιτα νέα κονσόλα είναι τέτοια προβλήματα θα τα έχει και ας περιμένουνε τα firwmare upgrade για να τα διορθώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμιζω οτι τελικα πρεπει να φταιει το CIV επαιζα 2:30ωρες τωρα FORZA HORIZON 4 και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα...τι να πω, δηλ οτι το CIV του "ερχεται πιο βαρυ" απο το FORZA? :( :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε mutlimedia η κονσόλα προσφέρει τα πάντα. Μια και έχω ένα nas server ήθελε να βρω πως θα στριμάρω περιεχόμενο και να βαζω υπότιτλους, ήχο κτλ.

Από όλους τους player που δοκίμασα ο καλύτερος είναι μακράν ο vlc. Εχει τα πάντα σε δυνατότητες. Από υπότιτλους μέχρι να ρυθμίσεις  τον ήχο και ότι άλλο θέλεις, Βλεπει όλους τους media streming server στο τοπικό σου δίκτυο συν ότι παίζει από τι είδα και από usb.

Aπό τι το έψαξα λίγο είδα ότι υπάρχουν και media controller στην αγορά όχι official του xbox αλλά υπάρχουν αρκετά από αυτά από άλλες εταιρείες. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιεί κανείς να προτείνει κάποιο από αυτά.

Tέλος η κονσόλα να γράψω μετά από δύο βδομάδες χρήσης ότι είναι μια ολοκληρωμένη gaming εμπειρία και media μαζί με το πλήθος των εφαρμογών που έχει. Δεν έχω δει όμως το next gen δλδ μην περιμένει κανείς να δει τους super γραφικά αλλά έτσι και αλλιώς ένας που αγοράζει την συγκεκριμένη κονσόλα τα ξέρει αυτό.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...