Προς το περιεχόμενο

Huawei Gt2 pro watch στα 187€ από AMAZON.DE [ΤΕΛΟΣ]


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά η Amazon μου ακύρωσε την παραγγελία για λόγους προβλήματος κατά την μεταφορά, λέει. Ωστόσο θα μου επιστρέψει τα χρήματα. Οι υπόλοιποι που παρήγγειλαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, dimidi είπε

οταν στοκαρουν θα το παρετε στην τιμη της προσφορας. 

οσο ειχαν αποθεμα, εξυπηρετησαν κοσμο, μεταξυ αυτων κ εμενα. 

Πρέπει να τους ενημερώσουμε με chat πριν οριστικποιήσουμε την παραγγελία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, BELL είπε

Ρε παιδιά η Amazon μου ακύρωσε την παραγγελία για λόγους προβλήματος κατά την μεταφορά, λέει. Ωστόσο θα μου επιστρέψει τα χρήματα. Οι υπόλοιποι που παρήγγειλαν;

Παρασκευή, υπήρξε πάλι προσφορά με μαύρο λουράκι στα 199 Ευρώ στο άμαζον. Προσωπικά το αγόρασα πάλι και η άμαζον καλύπτει τη διαφορά τιμής. Πλέον δυστυχώς δεν υπάρχει η προσφορά και είναι απαράδεκτο που δεν έστειλαν σε κανέναν ενημερωτικό mail. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, panos7 είπε

Το venu ειναι περισσότερο smartwatch παρα fitness. Γιαυτο έκανα τη σύγκριση. Δεν είναι κατηγορίας fenix δλδ. Έχει oled οθόνη κλπ Παντως θεωρητικά είναι καλύτερο από ένα huawei gt2 pro σωστα;

Στο GT2 pro πληρώνεις πέραν των άλλων δυνατοτήτων του και της τεράστιας αυτονομίας του (~2 βδομάδες) και το premium των υλικών  κατασκευής του ( τιτάνιο, ζαφείρι και δερμάτινο λουράκι) που το κάνει elegant και που δεν υπάρχουν στο Garmin το οποίο θυμίζει περισσότερο αθλητικό ρολόι με το πλαστικό να κυριαρχεί παντού. Πέραν αυτών, το GT2 pro υποστηρίζει αντίστροφη φόρτιση (δηλαδή αν έχεις κινητό που υποστηρίζει wireless charging μπορείς να φορτίσεις το ρολόι ασύρματα από το κινητό) feature που ναι μεν είναι overkill αλλά δεν το έχει το Garmin. 

Επίσης, σημαντικό για πολλούς όπως και για μένα, το venu έχει 1,2" οθόνη που είναι μικρή τη στιγμή που το GT2 pro έχει 1,39". 

Σε κάθε περίπτωση εγώ προσωπικά βάζω το GT2 pro πάνω από το Garmin που αναφέρεις. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πήρα γραμμή και μόλις σήμερα ειδα την ακύρωσή τους. Ακολούθησα ωστόσο την τακτική ενός φίλου προς τα πίσω που τους έστειλε μαιλ για να στείλουν καινούργιο. Ελπίζω να το λάβουν υπόψιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα σήμερα με το chat support σήμερα και πριν προλάβω να ζητήσω replacement μου το πρότειναν μόνοι τους. Μάλιστα τους είπα ότι το ρολόι προορίζεται άμεσα για δώρο και χωρίς κόστος θα το στείλουν με Expedited Delivery.

Παρόλα αυτά στην σελίδα του ρολογιού γράφουν:

Arrives: Thursday, Jan 14

Fastest delivery: Dec 12 - Jan 8

Τώρα πότε θα το στείλουν είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

 

Spoiler

Screenshot 2020-12-01 114948.png

 

Επεξ/σία από Th3Beh0ldeR
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μου έστειλαν πως το πακέτο έχει σταλεί με ημερομηνία παράδοσης 11 Δεκεμβρίου (υπόψιν πως αυτή είναι η νέα παραγγελία μετά την ακύρωση που υπέβαλα την Παρασκευή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είναι ξεκάθαρα σε ποιόν θα πέσεις στο chat. Δυστυχώς στο amazon παίζει ρόλο και ο ανθρώπινος παράγοντας.

Μου έχει τύχει να έχω λύση άμεση σε πρόβλημά μου και μου έχει τύχει να παιδευτώ κάπως σε πιο απλό θέμα προκειμένου να συνεννοηθώ με τον ινδό στο chat.

Τις περισσότερες φορές πάντως άκρη βγαίνει απλά άλλες φορές στο αυτόματο και άλλες φορές θέλει περισσότερη προσπάθεια. 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναμίλησα...
ΚΑταλήξαμε στο να παραγγείλω ξανά το ρολόι, με seller το Αμαζον και fast delivery και μόλις παραλάβω να μιλήσω με το support για να μου επιστρέψουν την διαφορά και το κόστος μεταφοράς...
Για την ακρίβεια μου είπε ο μαν:
 

 I have checked this and I am so sorry this has happened. However I would like to clear one thing as there is a reason for why the replacement was not ordered. There are 2 items in the order and one of the item is seller based item and in our system it allows us to select the entire order at a single time and on seller based items we can only provide the refund. This is the main reason that we were unable to place the replacement request and also the item was out of stock at that time.


However if you wish you can reorder the item and once the new order has been delivered please contact us back and we would refund the price difference and also you can reorder at the express delivery and when the item has been delivered we would be able to refund the shipping charges as well.

Για να δούμε...
image.png.e3bfe1f46cc555d32696c91ec007f0e1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αλλαξω λιγο παλι θέμα, μολις παρελαβα με UPS στην προβλεπομενη ημερομηνια που έλεγε. Για την ιστορια, ειχα κανει την παραγγελια απο την πρώτη μερα και σχετικα νωρις. 

Σχετικα με το ρολοι, δεν θα κουρασω, καθως εχουν ηδη αναφερθει πολλα χαρακτηριστικά του πιο πάνω, θα αναφερω απλα για οσους ανησυχουν για το μεγεθος του (επειδη και εγω εχω μικρό σχετικα καρπο) οτι μου καθεται κουτι, χωρίς να φαινεται ογκωδες ή να προεξεχει απο το πλαι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Galazios10 είπε

Για να αλλαξω λιγο παλι θέμα, μολις παρελαβα με UPS στην προβλεπομενη ημερομηνια που έλεγε. Για την ιστορια, ειχα κανει την παραγγελια απο την πρώτη μερα και σχετικα νωρις. 

Σχετικα με το ρολοι, δεν θα κουρασω, καθως εχουν ηδη αναφερθει πολλα χαρακτηριστικά του πιο πάνω, θα αναφερω απλα για οσους ανησυχουν για το μεγεθος του (επειδη και εγω εχω μικρό σχετικα καρπο) οτι μου καθεται κουτι, χωρίς να φαινεται ογκωδες ή να προεξεχει απο το πλαι. 

Έρχεται σκέτο το δερμάτινο λουράκι ή έχει μέσα και το μαύρο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Να γράψω δύο λόγια μετά από μερικές μέρες συμβίωσης μαζί του. Καλό και όμορφο το ρολόι, δεν το συζητάμε.

Όμως, αν έχετε Huawei GT2 ή Honor Watchmagic 2 (το οποίο έχω) δεν υπάρχει κανένας λόγος, μα ΚΑΝΕΝΑΣ,  να δώσετε τόσα περισσότερα χρήματα για να πάτε στο GT2 pro. 

Αν έχετε σφιχτό μπάτζετ (και καλά κάνετε) δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρετε κάτι πέραν του GT2 ή Watchmagic 2. 

Κακά τα ψέματα η τιμή ήταν χαμηλή αλλά και πάλι, ακόμα και στα ~190€, τα GT2 / Watchmagic 2 είναι μακράν πιο VFM από το συγκεκριμένο, πόσο μάλλον στην κανονική του τιμή ~250€ και κάτι 300+€ που το πουλάνε οι μεγάλοι (γέλια , ούτε καν!)

Σας τα γράφω αυτά καθώς έχω μεγάλη συλλογή από smartwatches και μπορώ να συγκρίνω. 

Επειδή και εγώ έχω μικρό καρπό, μιας και έχεις και τα gt2/magic watch 2,είναι ακριβώς το ίδιο μέγεθος με τα 2 αυτά ρολόγια; Γιατί τα gt2/magic watch 2 (46mm) τα έχω προβάρει και σε μαύρο φαίνονται οκ στο χέρι μου, αλλά σε stainless steel ένα τσακ πιο μεγάλα από όσο το ήθελα. Το 46mm των 2 προαναφερθέντων σε σύγκριση με τα 47mm του pro σημαίνει ότι η διάμετρος του pro είναι 1mm πιο μεγάλη ή δεν φαίνεται καν η διαφορά;

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...