Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, cocous είπε

Παιδιά ο Κωτσόβολος στις παραγγελίες γράφει εκτιμώμενη αποστολή 19/11.

Υπάρχει κάποιος που του έγραφε το ίδιο και το στείλανε σήμερα? 

ποτε εκανες παραγγελία φιλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, gauss00 είπε

γνωστος μου που εκανε την αγορα την πρωτη μερα που ανοιξαν οι παραγγελειες του εχει ερθει μνμ οτι αυριο θα την παραλαβει εγω που εκανα 21/9 χλωμο

Ωχ.. Εγώ δεύτερη μέρα, άλλαξε η παραγγελία στο site χτες βράδυ αλλά... SMS ακόμα όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Apostol. είπε

Οποτε ρε παιδια αφου εχασα και τον Γερμανο χθες, ποια μενουν που μπορει να εχουν κομματια αυριο?

eshop και οποιο απο σκρουτζ φερει κομματια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Από Κωτσόβολο είχαμε γενικότερη ενημέρωση; Μόνο ένας έλαβε το SMS; Κανείς άλλος; Άλλαξε η κατάσταση της παραγγελίας από τα χθεσινά; Γιατί λέει ημερομηνία αποστολής στις 19.

Μα το Θεό, αν δεν τηρήσουν τη σειρά προτεραιότητας θα τους πάρει και θα τους σηκώσει με τα logs που έχω...

1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Apostol. είπε

Οποτε ρε παιδια αφου εχασα και τον Γερμανο χθες, ποια μενουν που μπορει να εχουν κομματια αυριο?

e-shop και ίσως media markt. Αλλά μην αγχώνεσαι εγώ απ ότι κατάλαβα υπάρχουν άτομα που έκαναν παραγγελιές ολούθε. Οπότε σήμερα βράδυ ή αύριο θα πάει η ακύρωση γόνα που λένε. Στην Ελλάδα δεν θα έχουμε τρελό πρόβλημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Apostol. είπε

e-shop εχω κανει ηδη αλλα δεν ξερω κατα ποσο υφισταται γιατι ηταν με κολπο

Κόλπο??? Πραγματικά είμαι πολύ περίεργος να μάθω πως. Αν θες στείλε και pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Από Κωτσόβολο είχαμε γενικότερη ενημέρωση; Μόνο ένας έλαβε το SMS; Κανείς άλλος; Άλλαξε η κατάσταση της παραγγελίας από τα χθεσινά; Γιατί λέει ημερομηνία αποστολής στις 19.

Από Κώτσο από οτι έχω καταλάβει σχεδόν όλοι της πρώτης φουρνιάς τους λέει για αποστολή αύριο 19/11. Αυτό σημαίνει οτι μπορεί να μισθώσουν εταιρία και να τα παραδώσει αυθημερόν. Εμένα παραγγελία πριν μερικές ημέρες για το Miles και ένα dual sense από Κώτσο μου την έφερε σε μισή μέρα εταιρία leasing. 19/11 θα στείλει και το πλαίσιο με δικά του φορτηγά οπότε θα γίνει και εκεί αυθημερόν παράδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr_Rad είπε

Μα το Θεό, αν δεν τηρήσουν τη σειρά προτεραιότητας θα τους πάρει και θα τους σηκώσει με τα logs που έχω...

1.png

Φιλε και εχθες βραδυ τα αλλαξαν οπότε περιμενε μεχρι τελος ημέρας σιγουρα εισαι μεσα στο 1ο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, zacque είπε

τι κολπο?

Κοιταξα τα url στο e-shop και βρηκα ποιο θα ηταν το url του ps5 συμφωνα με τα υπολοιπα για τις κονσολες.

Το πατησα και υπηρχε σαν σελιδα με τιποτα μεσα, μετα μια μερα απο το πουθενα η σελιδα ειχε τις κονσολες μεσα και μπορουσα να το βαλω στο καλαθι.

Τωρα ειναι σε κατασταση αναμονη παραλαβης.

Η παρακατω ειχε μεσα προιοντα τωρα τα εβγαλαν παλι.

https://www.e-shop.gr/playstation-5-consoles

και

https://www.e-shop.gr/sony-playstation-5-console-p-PS5.00001

και αντιστοιχα 00002 στο τελος για το digital.

Δεν ξερω αν "επιασε" η παραγγελια οποτε θα κανω και αυριο.

Οποτε μπορειτε να τσεκαρετε κατευθειαν αυτες τις σελιδες.

Επεξ/σία από Apostol.
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GiorgosNGR είπε

Φιλε και εχθες βραδυ τα αλλαξαν οπότε περιμενε μεχρι τελος ημέρας σιγουρα εισαι μεσα στο 1ο

Κι εγω εχω κανει 19-9 Πότε θα μου το αλλάξουν το statue

Έχω παραγγείλει από κότσο στις 19-9 και ακόμα να μου αλλάξουν το statue της παραγγελίας μου τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Apostol. είπε

Κοιταξα τα url στο e-shop και βρηκα ποιο θα ηταν το url του ps5 συμφωνα με τα υπολοιπα για τις κονσολες.

Το πατησα και υπηρχε η σαν σελιδα με τιποτα μεσα, μετα μια μερα απο το πουθενα η σελιδα ειχε τις κονσολες μεσα και μπορουσα να το βαλω στο καλαθι.

Τωρα ειναι σε κατασταση αναμονη παραλαβης.

https://www.e-shop.gr/playstation-5-consoles

και

https://www.e-shop.gr/sony-playstation-5-console-p-PS5.00001

και αντιστοιχα 00002 στο τελος για το digital.

Τρελό. Μόνο για τη σκέψη σου αξίζει ένα day1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφώνησα στο Γερμανό, είχα παραγγείλει εχθές και σήμερα το status έγινε ολοκληρωμένη. Τους πήρα και με είπαν ότι η παραγγελία έχει ακυρωθεί, ή τουλάχιστον στο σύστημα τους φαίνεται ακυρωμένη. Οπότε σε όσους έγινε ολοκληρωμένη καλό είναι να ρίξουν ένα τηλεφώνημα γιατί απο οτι κατάλαβα οι χθεσινές ακυρώθηκαν. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...