Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Noobios είπε

Παιδες αυτο που εκανε ο Κωτσος ηταν απλο. Οσοι δωσανε προκαταβολες και προπληρωμες αλλαξε ημερομηνια η παραγγελια τους και οι μουφες οτι και καλα δεν αλλαξε ηταν απλα μουφες. Οι παραγγελιες εσταλησαν τελειως ημερολογιακα. Οσοι για εναν η αλλο λογο δεν πληρωσανε ουτε προκαταβολες ουτε τιποτα, διατηρησανε την σειρα της παραγγελιας τους και παρελαβαν πρωτη. Εμενα γνωστος μου τους ειχε στειλει 3 φορες ακυρωση, δεν ειχε πληρωσει τιποτα και του το στειλανε σημερα με το ζορι.

δεν ισχυει αυτο που λες.. πχ σε εμενα παρολο π εδωσα προκαταβολη βαρεθηκαν μεχρι και να μ ανανεωσουν την εξελιξη παραγγελιας.. δλδ εχω δωσει 150 προκ. και γραφει ακομα ποσο αντικαταβολης 399.. αρα δεν αλλαξε καμια ημερομηνια κ παρεμεινε η αρχικη 17/9 και μαντεψε.. ακομα βρισκομαι σε αναμονη διαθεσιμοτητας.. απλα τα εχουν κανει μανταρα, δεν χρειαζεται να τους δικαιολογησουμε με το ζορυ επειδη καποιοι παραλαβαν στην ωρα τους οπως επρεπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, nyne είπε

Μερικές λεπτομέρειες για την εμπειρία μου κ τη παραλαβή από Κωτσόβολο.Ηρθε εντός της ώρας που είπανε,μάλιστα με πήρε τηλέφωνο και ο οδηγός,πλήρωσα με μετρητά(δεν είχε pos έτσι κ αλλιώς). Συνολική εμπειρία άψογη,ήρθε όντος την πρώτη μέρα χωρίς να έχω πληρώσει ένα φράγκο και χωρίς να μου έχει ζητηθεί ούτε ένα ευρώ.Καλες παραλαβες και στους υπόλοιπους!

Ε βέβαια , κάτι κορόιδα που τους τα σκάσαμε από την αρχή στα μπελερίνια  τους !!!!

Επεξ/σία από PIXEL76
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnal21 είπε

δεν ισχυει αυτο που λες.. πχ σε εμενα παρολο π εδωσα προκαταβολη βαρεθηκαν μεχρι και να μ ανανεωσουν την εξελιξη παραγγελιας.. δλδ εχω δωσει 150 προκ. και γραφει ακομα ποσο αντικαταβολης 399.. αρα δεν αλλαξε καμια ημερομηνια κ παρεμεινε η αρχικη 17/9 και μαντεψε.. ακομα βρισκομαι σε αναμονη διαθεσιμοτητας.. απλα τα εχουν κανει μανταρα, δεν χρειαζεται να τους δικαιολογησουμε με το ζορυ επειδη καποιοι παραλαβαν στην ωρα τους οπως επρεπε

Μα δεν δικαιολογω κανεναν. Ισα ισα το αντιθετο. Τα κανανε μανταρα. Εγω ξερω τουλαχιστον 2 περιπτωσεις απο δικους μου που σημερα το πρωι εσκασε κουριερ στο σπιτι τους απο Κωτσο χωρις να το περιμενουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρουμε τηλ τον διανομεα να του πουμε "πες μου που εισαι και τι κανεις τελος" και να παμε να το παρουμε εμεις με τα μηχανακια:)

αν και εγω ειμαι κρητη και θα αργηηηησειιι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από κωτσόβολο προπληρωμένη παραγγελία από 20/9 και εξαφανίστηκε από τον λογαριασμό μου στη σελίδα. αναφέρει καμία παραγγελία σε αναμονή. προσπαθώ από το πρωί να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα μόλις από Πλαίσιο. Η ενημέρωση μου καθ όλο αυτό το διάστημα άριστη, η παράδοση ήταν να γίνει 15.00 - 17.00 και παρέλαβα 15.00 ακριβώς. Απόλυτα ικανοποιημένος από το Πλαίσιο για μια ακόμη φορά. 

Να σημειωθεί τέλος ότι είχα δώσει την ελάχιστη προκαταβολή των 50€ και τα υπόλοιπα 450 σήμερα στο χέρι του διανομέα. 

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τα κορακια ξεπουλανε εδω μεσα

και το πιο τραγικο ειναι οτι ζητανε μερικοι να αγορασουν με καπελο 100-200 ευρω

Το κερατο μου 

Λεφτα τελικα υπαρχουν

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει παραλάβει κανείς από Γερμανό γενικά; 

Επίσης αν κάποιος βρίσκεται Χανιά και έχει έξτρα κονσόλα και θέλει να βοηθήσει στον πόνο του άλλου ας στείλει ένα προσωπικό μνμ ! 

Επεξ/σία από GeoKim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Noobios είπε

Παιδες αυτο που εκανε ο Κωτσος ηταν απλο. Οσοι δωσανε προκαταβολες και προπληρωμες αλλαξε ημερομηνια η παραγγελια τους και οι μουφες οτι και καλα δεν αλλαξε ηταν απλα μουφες. Οι παραγγελιες εσταλησαν τελειως ημερολογιακα. Οσοι για εναν η αλλο λογο δεν πληρωσανε ουτε προκαταβολες ουτε τιποτα, διατηρησανε την σειρα της παραγγελιας τους και παρελαβαν πρωτη. Εμενα γνωστος μου τους ειχε στειλει 3 φορες ακυρωση, δεν ειχε πληρωσει τιποτα και του το στειλανε σημερα με το ζορι.

Ουτε αυτο ισχυει. στην παραγγελια φαινοταν 22/09 οπου εκανα τη πληρωμη κ την ημερα που παραλαβανε προχθες το 22/09 εγινε 17 /09 14:27 ακριβός οπως ηταν αρχικά η παραγγελια. το πακετο μου βρισκεται στις αποθηκες του courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnal21 είπε

προλαβα και εκανα στο eshop που ανοιξε πριν λιγο.. αν δεν ακυρωσουν επιτελους θα παρω κοτσοβολο να ακυρωσω με χαρα την παραγγελια μου!

Εγώ δε θέλω το digital οπότε δεν έκανα.. πρόλαβες, όλα καλά; Σου ήρθε μαιλ κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνοψιζοντας την ελληνικη αγορα: σε αλλους στελνουν 2, σε αλλους τιποτα, επικοινωνια μηδεν, ανοιγουν προπαραγγελιες για να τις κλεισουν, παρελαβαν οσοι παρηγγειλαν προχτες και αλλοι απο τον σεπτεμβριο στο σκοταδι, εγγυησεις εναν χρονο, προκαταβολες τηλεφωνικα και αναδρομικα, πληροφοριες μονο μεσω του γνωστου που δουλευει σε αποθηκη τους, ακυρωσεις με το ετσι θελω

 

γιατι να μην υπαρχει ενα amazon greece 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...