Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Έχω μιλήσει εκατό φορές με Κωτσόβολο και μας έχουν εξαπατήσει κανονικά, 17/09 η παραγγελία, πληρωμένο και δεν είμαι στο πρώτο κύμα.

Τους απείλησα με καταγγελία την οποία και θα κάνω, εδώ μέσα υπάρχουν τόσες πολλές μεταγενέστερες παραγγελίες που έχουν αποσταλεί. Θα τις επισυναψω όλες μαζί με την δικιά μου και λεπτομερής ανάλυση της εξαπάτησης.

Δευτέρα μου είπαν πλήρωσε θα την έχεις σίγουρα Παρασκευή, χθες και σήμερα λένε για αναμονή διαθεσιμότητας.

Είτε παραλαβή είτε όχι θα κάνω καταγγελία, ερασιτέχνες και απατεώνες.

Μαζί σου. το ίδιο προβλημα έχω :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

@ShadowSora94 που θα κάνεις την καταγγελια? αμα είναι να κάνω και εγώ για βόντα

κι εγώ το ψήνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nyne είπε

Μερικές λεπτομέρειες για την εμπειρία μου κ τη παραλαβή από Κωτσόβολο.Ηρθε εντός της ώρας που είπανε,μάλιστα με πήρε τηλέφωνο και ο οδηγός,πλήρωσα με μετρητά(δεν είχε pos έτσι κ αλλιώς). Συνολική εμπειρία άψογη,ήρθε όντος την πρώτη μέρα χωρίς να έχω πληρώσει ένα φράγκο και χωρίς να μου έχει ζητηθεί ούτε ένα ευρώ.Καλες παραλαβες και στους υπόλοιπους!

Κ εγω το ίδιο ακριβώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγω τον πονο μου. Εστειλε ο κωτσος την παραγγελια 2 πλει και 2 ακουστικα σε 2 διαφορετικα δεματα. Μου εστειλε ενα κινητο σημερα να καλεσω την γενικη να μιλησω για την παραλαβη. εψαχναν ποση ωρα εκει να βρουν με τον κωδικο που τους εδινα αλλα τζιφος. τελικα μετα απο ποση ωρα εχειφτασει μονο το ενα πακετο στην περιοχη μου και το αλλο ειναι στα κεντρικα .. οποτε περιμενω να παραλαβω και τα δυο μαζι 😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπαραγγελία 17/9, παραδόθηκε κανονικά χθες από Public σε ACS, πήρα και το voucher, και από τότε μέχρι σήμερα είναι "Η αποστολή διακινείται προς το κατάστημα παράδοσης". Από τον Ρέντη στις Αχαρνές, μια μέρα και ακόμα δεν έφτασε. Εννοείται πως δεν σηκώνουν ποτέ τηλέφωνο, παρά μόνο μετά από 12 λεπτά αναμονής σου κλείνουν τη γραμμή. Σιχαμένη εταιρία ήταν πάντα, αλλά πλέον έχει απογίνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Απο ότι φαίνεται όσοι είχαν προπληρωσει όλο το ποσό στον κωτσο έφαγαν ακυρο για day 1.Μαλλον προτίμησαν να πάνε παραγγελίες σε αυτούς που δεν ειχαν πληρώσει τίποτα. Όπως εγώ πχ

Και ομως αυτο που αναφερεις δεν παιζει με καμια

Σημερα εμενα μου ηρθε η κονσολα 11 η  ωρα το πρωι κανονικοτατα, (με εξοφληση ολου του υπολοιπου ποσου,που μου ειχε μεινει )

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακυρο και μενα απο eshop απο εκεινο το λεπτο.

Το περιεργο ειναι οτι μια ωρα μετα με πηρε κοπελα να μου αλλαξει την παργγελια αμα θελω σε παραλλαβη σπιτι γιατι ειχα επιλεξει spot.

Χαρα εγω λεω γιναμε...

-Ποτε θα παραλαβω;

-Α για να δω. Χμμ δεν εχει προχωρησει η παραγγελια σας, μαλλον σε μια βδομαδα.

Κατι ωρες μετα μου εβγαλε 'προβλημα διαθεσιμοτητας' στην εξελιξη παραγγελιας.

Ειχε προηγηθει και τηλεφωνημα για ακυρο απο Vodafone 7/11 λιγο πριν. Τζαμι!

Επεξ/σία από jowl_tnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Valadis3 είπε

Courier Center γραφει  ΑΝΑΘΕΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΕ ΔΙΑΝΟΜΕΑ απο τισ 5 το πρωι.Τι παει να πει αυτο?

Οτι ειναι στην γυρα και παραδιδει κονσολες μηπως?

Και εμενα αυτο εμφανιζε στο τρακινγκ αριθμο μου απλα παρελαβα πρωινες ωρες εγω κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αυτο που εκανε ο Κωτσος ηταν απλο. Οσοι δωσανε προκαταβολες και προπληρωμες αλλαξε ημερομηνια η παραγγελια τους και οι μουφες οτι και καλα δεν αλλαξε ηταν απλα μουφες. Οι παραγγελιες εσταλησαν τελειως ημερολογιακα. Οσοι για εναν η αλλο λογο δεν πληρωσανε ουτε προκαταβολες ουτε τιποτα, διατηρησανε την σειρα της παραγγελιας τους και παρελαβαν πρωτη. Εμενα γνωστος μου τους ειχε στειλει 3 φορες ακυρωση, δεν ειχε πληρωσει τιποτα και του το στειλανε σημερα με το ζορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jowl_tnt είπε

Ακυρο και μενα απο eshop απο εκεινο το λεπτο.

Το περιεργο ειναι οτι μια ωρα μετα με πηρε κοπελα να μου αλλαξει την παργγελια αμα θελω σε παραλλαβη σπιτι γιατι ειχα επιλεξει spot.

Χαρα εγω λεω γιναμε...

-Ποτε θα παραλαβω.

-Α για να δω. Χμμ δεν εχει προχωρησει η παραγγελια σας, μαλλον σε μια βδομαδα.

Κατι ωρες μετα μου εβγαλε 'προβλημα διαθεσιμοτητας' στην εξελιξη παραγγελιας.

Εμενα το λαθος μου ηταν οτι δεν ειχα κανει login στο λογαριασμο, με αποτελεσμα να χασω πολυτιμα δευτερολεπτα να γραψω ονοματεπωνυμο. Αλλα το ειδα απο το πρωτο δευτερολεπτο οταν εγινε διαθεσιμο. Εμενα εμεινε στον "ελεγχο διαθεσιμοτητας" και δεν γραφει καπου "προβλημα διαθεσιμοτητας"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα κανει καπακι. Ημουν logged και εκανα refresh εκεινη τη στιγμη. 8:33 ειναι το email επιβεβαιωσης.

Καλη τυχη να εχεις.

Επεξ/σία από jowl_tnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί μου ήρθε sms από πλαίσιο με αριθμό παραγγελίας τάδε και ώρα παράδοσης σήμερα 10:00 - 12:30. Καπάκια έρχεται άλλο μήνυμα με άλλο αριθμό παραγγελίας και ώρα παράδοσης 12:00 - 14:30. Λέω οκ, κάποιο λάθος έγινε. Σκάει στην πόρτα ο κύριος από το φορτηγό του πλαισίου με δύο PS5! Τα είδα και τρελάθηκα!!! Με ρώτησε αν έχω πάρει δύο και στο τσακ ήμουν να του πω ναι. Του απάντησα αρνητικά. Τον ρωτάω θα μου αφήσετε δύο? Μου λέει ότι έκαναν λάθος από τα κεντρικά και ότι θα χρεωνόταν ο ίδιος αν γινόταν κάποιο λάθος. 

Αν δεν ήταν ο ίδιος μεταφορέας δε θα το είχε πάρει χαμπάρι κανείς και τότε δε θα ήμουν σίγουρος αν θα του απαντούσα αρνητικά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...