Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, ktsak είπε

Να ρωτήσω, δε φαίνεται στην υπογραφή μου? (είσαι ο τριτος που με ρωτάει και μου προξένησε εντύπωση. Υποτιθεται ότι φαίνεται στην υπογραφή.....)

17/09 - 16:27 - digital edition.

Τωρα τι παίζεται, κανεις δεν ξέρει ..... Πλακα θα έχει να είναι αυτό που έγραψε κάποιος φίλος πιο πίσω, ότι είχαν κρατημένες συσκευές για όλες τις παραγγελιες μέχρι και τα μεσα Δεκ 2020 και να τα δίνουν λίγα λίγα. Λεω εγώ τώρα ........ Δε θα μάθουμε ποτε !!!!

Δεν το βλέπω κάπου. 

Όπως και να χει εισια από τους τυχερούς φίλε! Καλό κάψιμο!

Επεξ/σία από Tax13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Tax13 είπε

Δεν το βλέπω κάπου. 

Όπως και να χει εισια από τους τυχερούς φίλε! Καλό κάψιμο!

Χαχαχα κάτσε πρώτα να το πάρουμε, με τον Κωτσο ποτε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Τελικά προφητικό το meme με τον εσκομπάρ που ανέβασα (και πηρε και thumbnail το thread) απο οτι φαίνεται εγω είμαι ο γκαντεμόσαυρος σορρυ παιδια :( 

εμείς που έχουμε μείνει από vodafone θα πρέπει να υπολογίζουμε για μετά τις 10 δλδ μετά την δεύτερη βδομάδα του Δεκέμβρη.

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

κανείς δεν ξέρει τι ισχύει αλλά μην σου φαίνεται περίεργο, εδώ κάποιος έκανε παραγγελία 18/11 και το παρέλαβε 2 μέρες μετά αν θυμάμαι καλά

Ναι εγώ 😈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

εμείς που έχουμε μείνει από vodafone θα πρέπει να υπολογίζουμε για μετά τις 10 δλδ μετά την δεύτερη βδομάδα του Δεκέμβρη.

Καλά εγώ το έχω ξεχάσει και πλέον το έχω για Γενάρη.Θα είναι και νεκρή περίοδος από games τότε όταν όλοι

θα το ξεσκονίζουν εγώ θα παίζω demon's souls 😄😄(παρηγοριά στον άρρωστο λέγεται αυτό).

Βέβαια αν δεν είχα το x και είχα βασιστεί μόνο στο ps5 για next gen θα ήμουν στα κάγκελα τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραγγείλει day one 17/9 από Γερμανό και η παραγγελία μου εδώ και 8 μέρες είναι στην κατάσταση "Αποστολή από αποθήκη". Ευελπιστώ ότι από Δευτέρα θα με ενημερώσουν να παραλάβω... Πάντως θεωρω οτι ο Γερμανός σε θεμα οργάνωσης και εξυπηρέτησης ήταν με διαφορά οτι χειρότερο. Αμφιβάλλω ότι τηρήθηκε κάποιο είδος σειράς προτεραιότητας. Ένα μπάχαλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Fotis134 είπε

Εχω παραγγείλει day one 17/9 από Γερμανό και η παραγγελία μου εδώ και 8 μέρες είναι στην κατάσταση "Αποστολή από αποθήκη". Ευελπιστώ ότι από Δευτέρα θα με ενημερώσουν να παραλάβω... Πάντως θεωρω οτι ο Γερμανός σε θεμα οργάνωσης και εξυπηρέτησης ήταν με διαφορά οτι χειρότερο. Αμφιβάλλω ότι τηρήθηκε κάποιο είδος σειράς προτεραιότητας. Ένα μπάχαλο!

μας διαψεύδει όλους η Κωτσους 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε να παίρνουν σειρά οι προπαραγγελίες Νοεμβρίου από εβδομάδα. Καλορίζικο σε όσους το πήραν. Από 1/12 θα έχουμε νέα όσοι περιμένουμε. Καιρός γαρ εγγύς 

 

Καλή ιδέα για υδατοτύπωμα στις πλάκες του PS5? (Σκέψεις για να περνά η ώρα στην αναμονή)

2.jpg

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Άντε να παίρνουν σειρά οι προπαραγγελίες Νοεμβρίου από εβδομάδα. Καλορίζικο σε όσους το πήραν. Από 1/12 θα έχουμε νέα όσοι περιμένουμε. Καιρός γαρ εγγύς 

Καλή ιδέα για υδατοτύπωμα στις πλάκες του PS5? (Σκέψεις για να περνά η ώρα στην αναμονή)

2.jpg

τι εννοεις να παιρνουν σειρα ? αφου δεν εχουν καλυφθει ουτε οκτωβρη ουτε καποιες απο σεπτεμβρη. υπεροχο σχεδιο για τα faceplates. γενικα αν σε καποιον πιανει το χερι του μπορει να το μεταμορφωσει. ειδικα τωρα που θα μπορει να καθεται και ορθιο θα ναι πραγματικα ενα κοσμημα για το σπιτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, jim0894 είπε

Kalispera @spyreto88 ego pou ekana 24/9 apo public pre-order kai exw plirosei olo to poso pote vlepeis na to pairnw mesa dekemvri noritera i apo ianouario?

Μέσα στο 2020

38 λεπτά πριν, nikp7 είπε

τι εννοεις να παιρνουν σειρα ? αφου δεν εχουν καλυφθει ουτε οκτωβρη ουτε καποιες απο σεπτεμβρη. υπεροχο σχεδιο για τα faceplates. γενικα αν σε καποιον πιανει το χερι του μπορει να το μεταμορφωσει. ειδικα τωρα που θα μπορει να καθεται και ορθιο θα ναι πραγματικα ενα κοσμημα για το σπιτι 

 Άπειρο το potential για customization. Έχω στο μυαλό μου 2-3 ιδέες. Ελπίζω κάποιο υψηλόβαθμο μέλος του insomnia να ανοίξει κάποιο νήμα κάποια στιγμή πάνω σε αυτό το θέμα. Πανέμορφη κονσόλα. Σίγουρα θα υπάρξουν aftersale plates σε πολύ καλές τιμές (Ali etc) οπότε το PS5 θα προωθεί τη δημιουργικότητα ακόμα κι όταν η κονσόλα είναι κλειστή. Έχω πάρει δυο χειριστήρια spare κι ο αερογράφος θα πάρει φωτιά.

Όσο για τις ΠΡΟ-παραγγελίες θα καλυφθούν μέσα στο 2020. Αυτός είναι ο λόγος που έχουν κλείσει οι παραγγελίες. Όχι μόνο στην Ελλάδα. Λίγο έμεινε.

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Άντε να παίρνουν σειρά οι προπαραγγελίες Νοεμβρίου από εβδομάδα. Καλορίζικο σε όσους το πήραν. Από 1/12 θα έχουμε νέα όσοι περιμένουμε. Καιρός γαρ εγγύς 

Καλή ιδέα για υδατοτύπωμα στις πλάκες του PS5? (Σκέψεις για να περνά η ώρα στην αναμονή)

2.jpg

Σίγουρο αυτό φίλε μου για τις προπαραγγελιες; 

Όσο αφορά το υδατοτύπωμα τρομερή ιδέα . Θα ήθελα σε θεματολογία marvel. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nickobefree είπε

Σίγουρο αυτό φίλε μου για τις προπαραγγελιες; 

Όσο αφορά το υδατοτύπωμα τρομερή ιδέα . Θα ήθελα σε θεματολογία marvel. 

Δεν είναι απόλυτο. Είναι αρκετά σίγουρο. Οι υπάλληλοι δεν θα πουν τπτ ειδικά από τα chat γιατί φοβούνται μη χάσουν τη θέση τους από κανένα Φουσέκη. Πάντα Marvel αλλά ξέρεις... η κλασσική marvel που ήταν marvelous

marvel.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδια εχω κανει παραγγελια απο κωτσο 21/9 μπαινω σημερα να δω τι γινεται με την εξελιξη μιας και ημουνα σε αναμονη διαθεσιμοτητας και μου δειχνει οτι η παραγγελια εχει ακυρωθει...τι φαση;;;;

Επεξ/σία από BrouX
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...