Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχουν βάλει όταν βλέπεις το Status στον κωτσόβολο με μεγάλα γράμματα ακύρωση παραγγελίας, μπαινω απο το κινητο καθε 5 λεπτα να το δω θα φυγει κανα miss click και θα με ακουσει ολη η γειτονια 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Και εμένα μου τηλεφώνησαν από τοπικό κατάστημα την περασμένη βδομάδα από το τοπικό public. Μου είπε ότι δεν ήταν να παραλαβω day one αλλά επειδή είχε μια ακύρωση ήμουν ο πρώτος στην σειρά. Θα με ξανακαλουσαν την ημέρα που θα παραλάμβαναν για τις λεπτομέρειες (διεύθυνση αποστολής κλπ). Αλλά ακόμα κανένα νέο τηλεφώνημα. 

Αυτό δε μου φαίνεται φυσιολογικό ! Η σειρά δεν είναι από το τοπικό κάταστημα αλλά γενικά στην αλυσίδα Όποτε κάλυψαν όλα τα day one ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Έχουν βάλει όταν βλέπεις το Status στον κωτσόβολο με μεγάλα γράμματα ακύρωση παραγγελίας, μπαινω απο το κινητο καθε 5 λεπτα να το δω θα φυγει κανα miss click και θα με ακουσει ολη η γειτονια 😛

Αδερφέ , το τρέμω αυτό. Αφού κάθε  φορά όταν μπαίνω να τσεκάρω πάντα ξαναμπαίνω να επιβεβαιώσω ότι δε πατήθηκε καταλάθος η ακύρωση! 

Επεξ/σία από venomawakens7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε και εμένα το status στη παραγγελία μου στον κότσο όλο και γράφει ημερομηνία αποστολής 19/11

είχα κάνει παραγγελία 18/9 και είχα βάλει απλά αντικαταβολή, ποτέ δεν μου ζήτησαν προκαταβολή και όμως θα παραλάβω day one.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, James. είπε

Κρατησε κανα 40λεπτο η διαθεση για την Blue Ray version. Οποιος προλαβε, προλαβε. Τωρα μονο την digital Δειχνει διαθεσιμη.

Δηλαδή ο Γερμανός κάλυψε όλες τις προπαραγγελίες και άνοιξε διαθεσιμότητα ;;;!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tedthan81 είπε

Δηλαδή ο Γερμανός κάλυψε όλες τις προπαραγγελίες και άνοιξε διαθεσιμότητα ;;;!!!

Πάντως, πριν 20 λεπτά που μπήκα , όταν πήγα να ολοκληρώσω τη παραγγελία μου έγραψε ότι πλέον δεν είναι διαθέσιμο το προϊόν που είχα στο καλάθι μου. Άρα όσοι ολοκληρώσατε τη διαδικασία ίσως παραλάβατε κανονικά ! Κατά τη γνώμη μου έχετε πολλές ελπίδες ! 

Επεξ/σία από venomawakens7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Άλλαξε και εμένα το status στη παραγγελία μου στον κότσο όλο και γράφει ημερομηνία αποστολής 19/11

είχα κάνει παραγγελία 18/9 και είχα βάλει απλά αντικαταβολή, ποτέ δεν μου ζήτησαν προκαταβολή και όμως θα παραλάβω day one.

digital η disc ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tedthan81 είπε

Αυτό δε μου φαίνεται φυσιολογικό ! Η σειρά δεν είναι από το τοπικό κάταστημα αλλά γενικά στην αλυσίδα Όποτε κάλυψαν όλα τα day one ; 

Μου είπε ότι θα έρχονταν 15 νομίζω κομμάτια για την πόλη μου. Ο ένας από τους 15 ακύρωσε όποτε ο επόμενος στην σειρά ήμουν εγώ. Όντως είναι λίγο περίεργο. Μπορεί και να έκανε λάθος. Το θέμα είναι ότι λόγω αυτού ακύρωσα την παραγγελία από Κωτσοβολο που με πήραν μερικές μέρες μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση από Κωτσόβολο τώρα.
Η παραγγελία επεξεργάστηκε. Αποστολή 19/11 (παραλαβή δλδ Παρασκευή 20/11)

 

ps5.jpg

Αυτο το τεράστιο κουμπί "Ακύρωση παραγγελίας" μας έχει κάνει ψυχαναγκαστικούς  🤪

Επεξ/σία από NewGascp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Μου είπε ότι θα έρχονταν 15 νομίζω κομμάτια για την πόλη μου. Ο ένας από τους 15 ακύρωσε όποτε ο επόμενος στην σειρά ήμουν εγώ. Όντως είναι λίγο περίεργο. Μπορεί και να έκανε λάθος. Το θέμα είναι ότι λόγω αυτού ακύρωσα την παραγγελία από Κωτσοβολο που με πήραν μερικές μέρες μετά. 

Αυτό είναι το παράξενο ότι δε νομίζω το πηγαίνουν με τη λογική της πόλης ! Αλίμονο αν η σειρά ειχε να κάνει με τη πόλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NewGascp είπε

Ενημέρωση από Κωτσόβολο τώρα.
Η παραγγελία επεξεργάστηκε. Αποστολή 19/11 (παραλαβή δλδ Παρασκευή 20/11)

ps5.jpg

τι μέρα και ώρα είχες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είναι καλά ο φίλος που ανέφερε ότι άνοιξε ο Γερμανός προπαραγγελιες για το PS5. Πρόλαβα πριν 1 ωρίτσα και έκλεισα το ps5 standard edition, με το δισκάκι.Πιστευω ότι θα παραλάβουμε κανονικά στις 19/11.  Θεωρώ ότι τους ήρθε το stock (όπως πχ στον κωτσοβολο) είδαν ότι είχανε περίσσευμα σε σχέση με τις προπαραγγελιες που είχανε γίνει και ανοίξανε τις παραγγελίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...