Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, για τους έχοντες παραγγελία από Πλαίσιο με ημ. 19-11-2020 να ενημερώσω πως η δικιά μου έγινε γύρω στη 13.30 το μεσημέρι και δεν είχα κάποια ενημέρωση για παραλαβή το Σάββατο όπως ειπώθηκε από κάποια άλλα παιδιά εδώ.

Οπότε τους τηλεφώνησα χθες και τους ρώτησα γιατί και πως, και με πήραν πίσω τηλ. να με ενημερώσουν ότι θα παραλάβω κι εγώ το Σάββατο. Οπότε, προτείνω να τους κάνετε όλοι ένα τηλ μήπως ελιτουργήσει σαν μέτρο πίεσης και το σπρώξετε λίγο γρηγορότερα. 

Υ.Γ. Το γράφω αυτό μόνο για να βοηθήσω τους τυχερούς που πρόλαβαν να παραγγείλουν από Πλαίσιο και σε καμία περίπτωση να "πικάρω" όσους έχουν προπαραγγελίες 2 μηνών και δεν έχουν παραλάβει ακόμα. Καλά να περνάτε και καλή υπομονή! 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tab0u είπε

Μόλις μου ήρθε το μήνυμα από  easymail για το ps5 από Vodafone :D
Παραγγελια στις 19/11 για το disk version.

Παρόλα αυτά κανένα τηλέφωνο από Vodafone κλπ 

7/11 κανενα μηνυμα πραγματικα τι γινεται ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dolcegusto04 είπε

7/11 κανενα μηνυμα πραγματικα τι γινεται ? 

Ωχ σορρυ δικό μου λάθος. Η παραγγελία έγινε 7/11 στις 19.00+
Κεκτημένη ταχύτητα συν χαρά 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ερθει πλεον το 2ο κύμα κονσολων και αρχίζουν τωρα να τις μοιράζουν, ήδη καποια παιδιά έχουν παραλάβει. Οπότε οποιος ειναι τυχερός να ειναι στο 2ο κύμα, λογικα θα παραλαβει μεσα στις επομενες 5-7 εργασιμες. Οι υπολοιποι, μαλλον θα πανε για 2021

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tab0u είπε

Ωχ σορρυ δικό μου λάθος. Η παραγγελία έγινε 7/11 στις 19.00+
Κεκτημένη ταχύτητα συν χαρά 😕 

και παλι εγω την εκανα το πρωι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2020 στις 6:29 ΜΜ, AngelJimbird είπε

Παιδια μολις μιλησα με εναν φιλο μου που δουλευει στα Public.. Ηρθαν κονσολες μονο για 22/9 κ ηταν μεγαλος ογκος... οποτε ολοι εμεις οι υπολοιποι δυστυχως τπτ αποτι φαινεται

`

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dolcegusto04 είπε

και παλι εγω την εκανα το πρωι! 

Κρίνοντας από το ότι και άλλο παιδί πριν που έκανε παραγγελία πριν από μένα ενημερώθηκε νωρίτερα, φαντάζομαι ότι απλά έχει να κάνει με την σειρά που τα διαχειρίζεται η ταχυμεταφορική.
Δηλάδή η Vodafone να τα έστειλε όλα στην easymail και από κει και πέρα απλά τα περνάνε στο σύστημα όπως τα ξεφορτώνουν?!

Αν μέχρι το απόγευμα δεν έχεις λάβει μήνυμα εγώ προτείνω να τους πάρεις τηλέφωνο.
Αλλά πιστεύω θα λάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tzoum είπε

Καλησπέρα παιδιά, για τους έχοντες παραγγελία από Πλαίσιο με ημ. 19-11-2020 να ενημερώσω πως η δικιά μου έγινε γύρω στη 13.30 το μεσημέρι και δεν είχα κάποια ενημέρωση για παραλαβή το Σάββατο όπως ειπώθηκε από κάποια άλλα παιδιά εδώ.

Οπότε τους τηλεφώνησα χθες και τους ρώτησα γιατί και πως, και με πήραν πίσω τηλ. να με ενημερώσουν ότι θα παραλάβω κι εγώ το Σάββατο. Οπότε, προτείνω να τους κάνετε όλοι ένα τηλ μήπως ελιτουργήσει σαν μέτρο πίεσης και το σπρώξετε λίγο γρηγορότερα. 

Υ.Γ. Το γράφω αυτό μόνο για να βοηθήσω τους τυχερούς που πρόλαβαν να παραγγείλουν από Πλαίσιο και σε καμία περίπτωση να "πικάρω" όσους έχουν προπαραγγελίες 2 μηνών και δεν έχουν παραλάβει ακόμα. Καλά να περνάτε και καλή υπομονή! 

 

Και εγώ τους πήρα τηλ. και περιμένω να με καλέσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ujmo είπε

Εγώ πάντως θα περιμένω να αγοράσω την Digital στα 399. Ούτε ένα ευρώ παραπάνω. Αν η Sony δεν θέλει να πουλήσει κονσόλες και ταυτόχρονα παιχνίδια, αυτή χάνει.

Και τώρα νομίζεις ότι αυτή θα χάσει. Την συνδρομή ps+, και τα παιχνιδάκια πάλι θα τα πάρεις. Από εκεί βγαίνει το ψωμί 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

Και εγώ τους πήρα τηλ. και περιμένω να με καλέσουν. 

Αν σε καλέσουν ρίξε μια ενημέρωση και εδώ γιατί και εγώ είμαι στην ίδια μοίρα εδω και καμιά ώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Και τώρα νομίζεις ότι αυτή θα χάσει. Την συνδρομή ps+, και τα παιχνιδάκια πάλι θα τα πάρεις. Από εκεί βγαίνει το ψωμί 😊

Πως θα τα πάρω αν δεν έχω κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE ΠΛΑΙΣΙΟ ΓΙΑ 19/11

Μίλησα με Πλαίσιο, με συνδέσανε με το τμήμα του PS5 και μου είπαν ότι η δική μου παραγγελία δεν είναι δρομολογημένη ακόμα. Επειδή έγιναν όλες μέσα σε ένα μισάωρο περίπου δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο η ώρα γιατί αυτές μοιράζονται σε κάποιους υπαλλήλους οι οποίοι με τη σειρά τους της περνάνε στο σύστημα τους οπότε μου είπε ότι κάποιος μπορεί να πέρασε μία που είχε γίνει κάποια λεπτά νωρίτερα, πιο γρήγορα στο σύστημα. 

Όλες όσες έγιναν εκείνη την ημέρα είναι να παραδωθούν στις επόμενες μέρες μου είπε, σε καμία πείπτωση μετά το νέο έτος. Μου είπε λογικά από Δευτέρα θα έχω κάποια ενημέρωση.. Ίδωμεν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, blind4 είπε

Αν σε καλέσουν ρίξε μια ενημέρωση και εδώ γιατί και εγώ είμαι στην ίδια μοίρα εδω και καμιά ώρα.

 

Με κάλεσαν για αύριο..!!! Αλλά κρατάνε μία πισινή αν δεν προλάβουν (θεωρούν πως θα προλάβουν) πάει έως την Τετάρτη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Οποίος πει κακό λόγο για την Βόδα θα έχει να κάνει μαζί μου 😛😛😛

 

Δευτέρα παραλαμβάνω  ήρθε μυνημα !!!!

Μάλιστα..μπράβο φίλε ειλικρινά εγώ ακόμα τίποτα παραγγελία 7/11..

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...