Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά συγνώμη αν στεναχωρώ κάποιους (το καταλαβαίνω ειδικά εσείς που περιμένετε από τον Σεπτέμβριο) που γράφω για τις παραλαβες αλλά είναι τόση η χαρά μου που παραλαμβάνω που έπρεπε κάπου να το πω...

Είναι το πρώτο μου PlayStation κι έχω τρελαθεί! Ναι είμαι μεγάλος στην ηλικία και κάποιοι γνωστοί μου  με χλευάζουν αλλά εγώ χαίρομαι σαν μωρό παιδί.Παίζει οντως τόσο ρόλο η ηλικία στα παιχνίδια;

Απο καρδιάς εύχομαι σε όλους σας να παραλάβετε πριν τις γιορτές! 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι πολύ για όλα τα παιδιά που παραλαμβάνουν εύχομαι γρήγορα να παραλάβουμε όλοι.Δεν μπορώ βέβαια να μην αναρωτιέμαι πως γίνεται να παραλαμβάνουν κρατήσεις νοεμβρίου για παράδειγμα από πλαίσιο και vodafone  και κωτσόβολος και public να μην έχουν καμία ενημέρωση και να μην κινείται τίποτα και για πιο πριν παραγγελίες.Πραγματικά τι να πώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, what30 είπε

Παιδιά συγνώμη αν στεναχωρώ κάποιους (το καταλαβαίνω ειδικά εσείς που περιμένετε από τον Σεπτέμβριο) που γράφω για τις παραλαβες αλλά είναι τόση η χαρά μου που παραλαμβάνω που έπρεπε κάπου να το πω...

Είναι το πρώτο μου PlayStation κι έχω τρελαθεί! Ναι είμαι μεγάλος στην ηλικία και κάποιοι γνωστοί μου  με χλευάζουν αλλά εγώ χαίρομαι σαν μωρό παιδί.Παίζει οντως τόσο ρόλο η ηλικία στα παιχνίδια;

Απο καρδιάς εύχομαι σε όλους σας να παραλάβετε πριν τις γιορτές! 

Ευχομαι μονο να το παρεις φέτο στα χερια σου και οχι του χρόνου,γιατι στις κουριερ επικρατει το αδιαχωρητο με απιστευτες καθυστερησεις παραδοσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν βλέπω κανέναν να παραπονιέται. Πλαίσιο δεν έχει μείνει κανείς από Οκτώβριο-Σεπτέμβριο που δεν παρέλαβε? Γιατί βλέπω να παίρνουν οι του Νοεμβρίου μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες το απογευμα εχει μεινει η παραγγελια μου στο τιμολογηθηκε. Πηρα σημερα τηλεφωνο μου ειπε ο τυπας οτι εχει κοπει η αποδειξη και θα μου σταλει το tracking αλλα τπτα μεχρι και τωρα.

Παραγγελια 19/11 απο γερμανο - disc version

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να παραλαμβάνουμε οι ίδιοι από τα καταστήματα και τις ταχυμεταφορές . Αυτό ισχύει από την Κυριακή . Θα λύσει τα χέρια των ταχυμεταφορών και θα μπορούμε σίγουρα να τα παραλάβουμε νωρίτερα !! Το μόνο που λείπει τώρα είναι να έρθει το τσουνάμι των playstaion .. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikosloui93 είπε

Μπορούμε να παραλαμβάνουμε οι ίδιοι από τα καταστήματα και τις ταχυμεταφορές . Αυτό ισχύει από την Κυριακή . Θα λύσει τα χέρια των ταχυμεταφορών και θα μπορούμε σίγουρα να τα παραλάβουμε νωρίτερα !! Το μόνο που λείπει τώρα είναι να έρθει το τσουνάμι των playstaion .. 

 

Τσουνάμι και μεις με τα digital ούτε σταγόνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, what30 είπε

Παιδιά συγνώμη αν στεναχωρώ κάποιους (το καταλαβαίνω ειδικά εσείς που περιμένετε από τον Σεπτέμβριο) που γράφω για τις παραλαβες αλλά είναι τόση η χαρά μου που παραλαμβάνω που έπρεπε κάπου να το πω...

Είναι το πρώτο μου PlayStation κι έχω τρελαθεί! Ναι είμαι μεγάλος στην ηλικία και κάποιοι γνωστοί μου  με χλευάζουν αλλά εγώ χαίρομαι σαν μωρό παιδί.Παίζει οντως τόσο ρόλο η ηλικία στα παιχνίδια;

Απο καρδιάς εύχομαι σε όλους σας να παραλάβετε πριν τις γιορτές! 

Πες τους να πάνε να .....  :P Η δικιά σου ευτυχία και χαρά είναι που μετράει μπρο! Καλο παιχνίδι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια. 

Βλέπω ενα καρο αγγελιες, φορουμ, μαρκετπλεις κτλ.

Οκ ενας δυο πεντε ειπαν να το αγοράσουν και να το μεταπωλήσουν για ενα δυο λογους ανάγκης-που δεν ειναι απίθανο. Να βγαλουν ενα μεροκάμματο, που δεν ειναι απίθανο.

ΕΡΩΤΩ πως κάποιοι εχουν αγοράσει 5+ τεμάχια, οντως προπαραγγελία; ΔΕΝ υπήρχε πλαφον; μπορουσε ο Χ,Ψ να αγοράσει πχ 20 τεμάχια;  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, kanesaxo είπε

Εχω μια απορια. 

Βλέπω ενα καρο αγγελιες, φορουμ, μαρκετπλεις κτλ.

Οκ ενας δυο πεντε ειπαν να το αγοράσουν και να το μεταπωλήσουν για ενα δυο λογους ανάγκης-που δεν ειναι απίθανο. Να βγαλουν ενα μεροκάμματο, που δεν ειναι απίθανο.

ΕΡΩΤΩ πως κάποιοι εχουν αγοράσει 5+ τεμάχια, οντως προπαραγγελία; ΔΕΝ υπήρχε πλαφον; μπορουσε ο Χ,Ψ να αγοράσει πχ 20 τεμάχια;  

κ πλαφόν να χε κάνεις διαφορετικά accounts, υπόθεση 3 λεπτά?

αλλά οχι δεν είχε πλαφόν.

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, insanebob είπε

Απο χθες το απογευμα εχει μεινει η παραγγελια μου στο τιμολογηθηκε. Πηρα σημερα τηλεφωνο μου ειπε ο τυπας οτι εχει κοπει η αποδειξη και θα μου σταλει το tracking αλλα τπτα μεχρι και τωρα.

Παραγγελια 19/11 απο γερμανο - disc version

παραγγελια εγω απο γερμανο 18 πηρα τηλ τωρα. μου λεει δεν υπαρχει αποθεμα :P :P α καλα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...