Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, GogoFly είπε

Σε ρωτάω γιατί μίλησα μαζί τους έχω κάνει παραγγελία Ιανουάριο και μου είπαν ότι στην Θεσσαλονίκη είμαι σε σειρά 25 αλλά επειδή έδωσα προκαταβολή αυτό με πάει στο 15... Ίσως παίζει ρόλο..

Γεναρη πως εκανες απο το mediamarkt παραγγελια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για public καμία ενημέρωση έχουμε, αν και ξέρω ότι σταμάτησαν 1 Οκτωβρίου! Έτσι να ενημερωθώ και να ενημερώσω ένα φιλαράκι που είναι στις 15 Οκτωβρίου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Nickthegreek1995 είπε

Για public καμία ενημέρωση έχουμε, αν και ξέρω ότι σταμάτησαν 1 Οκτωβρίου! Έτσι να ενημερωθώ και να ενημερώσω ένα φιλαράκι που είναι στις 15 Οκτωβρίου 

Πριν λιγο ειδα ποστ στο facebook απο ενα παιδι που παρελαβε σημερα απο παμπλικ με παραγγελια 15/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, 12valvidos είπε

Πριν λιγο ειδα ποστ στο facebook απο ενα παιδι που παρελαβε σημερα απο παμπλικ με παραγγελια 15/10.

Μπρο δεν παίζει είμαι 12 οκτωμβριου και ακόμα τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, nkakolyris είπε

Μπρο δεν παίζει είμαι 12 οκτωμβριου και ακόμα τίποτα 

Το είδα και εγω το ποστ, ισχύει ότι κάποιος παρέλαβε από public 16/10. Πάρε τηλ να ρωτήσεις 

Επεξ/σία από ftoulis1999
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κάπου είχα διαβάσει ότι για κάποιες λίστες (νομίζω για EVGA GPU), η λίστα αναμονής ήταν δημοσιευμένη σε ένα έντυπο τύπου google docs, το οποίο ήταν ό,τι πιο τίμιο έχω διαβάσει σχετικά με τη σειρά προταιρεοτήτων.

Τώρα αν όντως παρέλαβε κάποιος από public αυτή την ημερομηνία, με θλίβει ιδιαιτέρως, γιατί είμαι στην ίδια ημερομηνία αλλά ξέρω πως δεν μπορώ να κάνω τίποτα, ακόμα κι αν έφτανε στα αρμόδια 'αυτιά', δεν θα ίδρωνε κανείς με αυτή την κατάσταση. Απλά λίγη συνέπεια δεν θα έβλαπτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ftoulis1999 είπε

Το είδα και εγω το ποστ, ισχύει ότι κάποιος παρέλαβε από public 16/10. Πάρε τηλ να ρωτήσεις 

Ευχαριστώ αγορινα θα πάρω να μάθω γιατί είναι κριμα περιμένω 5 μήνες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχετε υποψην πως μπορει να πηραν πχ 1000 κομματια σαν παμπλικ και να τα μοιρασαν στα καταστηματα που χουν παραγγελιες στις εκει γυρω ημερομηνιες. μπορει καποιο καταστημα επαρχιας να μην ειχε προπαραγγελια 14/10 παραδειγμα και να ειχε 16/10 αρα ηταν ο επομενος στη λιστα του υποκαταστηματος αυτου. οποτε αφου ηταν ο 1ος στη λιστα του συγκεκριμενου υποκαταστηματος και παρελαβε το συγκεκριμενο μαγαζι τεμαχια του το στειλαν για να προχωρανε και τη λιστα τους. Ολα αυτα τα λεω με βαση την λογικη μου και το σκεπτικο μου παντα, χωρις να ξερω κατι σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 12valvidos είπε

Παιδια εχετε υποψην πως μπορει να πηραν πχ 1000 κομματια σαν παμπλικ και να τα μοιρασαν στα καταστηματα που χουν παραγγελιες στις εκει γυρω ημερομηνιες. μπορει καποιο καταστημα επαρχιας να μην ειχε προπαραγγελια 14/10 παραδειγμα και να ειχε 16/10 αρα ηταν ο επομενος στη λιστα του υποκαταστηματος αυτου. οποτε αφου ηταν ο 1ος στη λιστα του συγκεκριμενου υποκαταστηματος και παρελαβε το συγκεκριμενο μαγαζι τεμαχια του το στειλαν για να προχωρανε και τη λιστα τους. Ολα αυτα τα λεω με βαση την λογικη μου και το σκεπτικο μου παντα, χωρις να ξερω κατι σιγουρα.

δεν υπάρχει λογική απλά άστο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ftoulis1999 είπε

Το είδα και εγω το ποστ, ισχύει ότι κάποιος παρέλαβε από public 16/10. Πάρε τηλ να ρωτήσεις 

Να σε ρωτήσω θυμασαι από που το είδες στο face ; Α και θα ενημερώσω 

2 ώρες πριν, 12valvidos είπε

Παιδια εχετε υποψην πως μπορει να πηραν πχ 1000 κομματια σαν παμπλικ και να τα μοιρασαν στα καταστηματα που χουν παραγγελιες στις εκει γυρω ημερομηνιες. μπορει καποιο καταστημα επαρχιας να μην ειχε προπαραγγελια 14/10 παραδειγμα και να ειχε 16/10 αρα ηταν ο επομενος στη λιστα του υποκαταστηματος αυτου. οποτε αφου ηταν ο 1ος στη λιστα του συγκεκριμενου υποκαταστηματος και παρελαβε το συγκεκριμενο μαγαζι τεμαχια του το στειλαν για να προχωρανε και τη λιστα τους. Ολα αυτα τα λεω με βαση την λογικη μου και το σκεπτικο μου παντα, χωρις να ξερω κατι σιγουρα.

Καλά εγώ είναι σε επαρχία αλλά αυτό δεν έχει να λέει !!Οταν θα μιλήσω μαζί τους θα σας πω παντος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grouv είπε

Έχει παραλάβει κάποιος από e-experts?

Πηρα τηλεφωνο πριν 3-4 μερες και μου ειπαν οτι εχω σειρα 60κατι για το digital και 80κατι για το disc

Προφανως δεν εχουν παραλαβει καν κονσολες

21/11 παραγγελια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 12valvidos είπε

Παιδια εχετε υποψην πως μπορει να πηραν πχ 1000 κομματια σαν παμπλικ και να τα μοιρασαν στα καταστηματα που χουν παραγγελιες στις εκει γυρω ημερομηνιες. μπορει καποιο καταστημα επαρχιας να μην ειχε προπαραγγελια 14/10 παραδειγμα και να ειχε 16/10 αρα ηταν ο επομενος στη λιστα του υποκαταστηματος αυτου. οποτε αφου ηταν ο 1ος στη λιστα του συγκεκριμενου υποκαταστηματος και παρελαβε το συγκεκριμενο μαγαζι τεμαχια του το στειλαν για να προχωρανε και τη λιστα τους. Ολα αυτα τα λεω με βαση την λογικη μου και το σκεπτικο μου παντα, χωρις να ξερω κατι σιγουρα.

Και οι παραγγελίες που έχουν γίνει μέσω site και οχι απο κατάστημα? Στο χιόνι τις έγραψαν? Δεν έχει λογική αυτό που λές. Δηλαδή έκανες παραγγελια απο το site στις 10/10 και ο άλλος απο μαγαζί στις 16/10 και θα το πάρει αυτός απο το μαγαζί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...