Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, vagos1592 είπε

Καλημέρα

Προπαραγγελία 8/11 digital, στον "καταπληκτικό" Κωτσόβολο, πληρωμένη με πιστωτική σε δόσεις. Γνωρίζει κανείς, σε περίπτωση ακύρωσης από εμένα, αν επιστέφεται όλο το ποσό; Την διαδικασία ωρίμανσης δόσεων με την τράπεζα την γνωρίζω, αυτό που δεν ξέρω είναι αν ο Κωτσοβολος αποδεσμεύει όλο το ποσό και όχι δόση δόση ανα μήνα.

Αν γνωρίζει κανείς ή έχει προσωπική εμπειρία παρακαλώ να με ενημερώσει

Ευχαριστώ 

Στις 2/2/2021 στις 7:17 ΜΜ, boombox είπε

 

Στον αδερφό μου που ζήτησε επιστροφή, τον είπαν πως θα πάρει έτσι ακριβώς όπως πλήρωσε. Με δώσεις.... Μια μια

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, vagos1592 είπε

Καλημέρα

Προπαραγγελία 8/11 digital, στον "καταπληκτικό" Κωτσόβολο, πληρωμένη με πιστωτική σε δόσεις. Γνωρίζει κανείς, σε περίπτωση ακύρωσης από εμένα, αν επιστέφεται όλο το ποσό; Την διαδικασία ωρίμανσης δόσεων με την τράπεζα την γνωρίζω, αυτό που δεν ξέρω είναι αν ο Κωτσοβολος αποδεσμεύει όλο το ποσό και όχι δόση δόση ανα μήνα.

Αν γνωρίζει κανείς ή έχει προσωπική εμπειρία παρακαλώ να με ενημερώσει

Ευχαριστώ 

Καλησπέρα.

Ακύρωσα παραγγελία σε κωτσόβολο που ήταν σε 3 δόσεις. Όταν ακύρωσα τέλη Νοεμβρίου, είχα αποπληρώσει πλήρως το PS5 (Ειχα πληρωσει σεπτεμβριο-οκτώβριο-νοέμβριο).

Επιστράφηκαν μήνα - μήνα οι δόσεις, και οχι ολο μαζί το ποσό. Εγώ το Φεβρουάριο πήρα και την τελευταία δόση απο Κωτσόβολο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πληρωμένη παραγγελία disk από 07/10 στον Κωτσόβολο. Μίλησα εχτές και μου είπαν είστε κοντά να περιμένετε τηλέφωνο. Το κακό είναι ότι τα ίδια μου είπαν και πριν 15 μέρες...Ξέρει κανείς που βρίσκεται η εξυπηρέτηση των παραγγελιών; Είναι κάποιος που είναι να παραλάβει κοντινή ημερομηνία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/3/2021 στις 11:10 ΜΜ, vorlon είπε
14 λεπτά πριν, DETHAS4 είπε

Καλησπέρα, πληρωμένη παραγγελία disk από 07/10 στον Κωτσόβολο. Μίλησα εχτές και μου είπαν είστε κοντά να περιμένετε τηλέφωνο. Το κακό είναι ότι τα ίδια μου είπαν και πριν 15 μέρες...Ξέρει κανείς που βρίσκεται η εξυπηρέτηση των παραγγελιών; Είναι κάποιος που είναι να παραλάβει κοντινή ημερομηνία;

 

Καλα τα εχει πάει παντως ο κωτσοβολος. Έχουν ακυρωσει οι μισοί τις προπαραγγελιες τους και αυτοι είναι ακόμα αρχές οκτωμβρη.. Αν δεν είχε ακυρωμενες προπαραγγελιες θα προσπαθούσαν να τις καλύψουν ακόμα και μετά το λανσάρισμα της κονσόλας στα ράφια. Για γέλια..

Επεξ/σία από ftoulis1999
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, DETHAS4 είπε

Καλησπέρα, πληρωμένη παραγγελία disk από 07/10 στον Κωτσόβολο. Μίλησα εχτές και μου είπαν είστε κοντά

Καλά, άλλοι από ότι διαβάζω έχουν παραλάβει με παραγγελία αρχές του 2021. Και ο Κωτσό εξυπηρετεί ακόμα του Οκτωβρίου; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Καλά, άλλοι από ότι διαβάζω έχουν παραλάβει με παραγγελία αρχές του 2021. Και ο Κωτσό εξυπηρετεί ακόμα του Οκτωβρίου; 

Ε κατά τον οκτωμβρη στο επόμενο λοκνταουν θα μπουν στον Γενάρη και αυτοί. Μην είστε ανυπόμονοι, μόνο μισό χρόνο εχει που κυκλοφορησε η κονσόλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ftoulis1999 είπε

Ε κατά τον οκτωμβρη στο επόμενο λοκνταουν θα μπουν στον Γενάρη και αυτοί. Μην είστε ανυπόμονοι, μόνο μισό χρόνο εχει που κυκλοφορησε η κονσόλα..

Παράνοια... Τουλάχιστον τώρα ξέρω από που να μην κάνω παραγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DETHAS4 είπε

Καλησπέρα, πληρωμένη παραγγελία disk από 07/10 στον Κωτσόβολο. Μίλησα εχτές και μου είπαν είστε κοντά να περιμένετε τηλέφωνο. Το κακό είναι ότι τα ίδια μου είπαν και πριν 15 μέρες...Ξέρει κανείς που βρίσκεται η εξυπηρέτηση των παραγγελιών; Είναι κάποιος που είναι να παραλάβει κοντινή ημερομηνία;

Φιλε μου εχω δει μεχρι και 10-11/10 να εχουν παρει καποιοι αλλα και ατομα απο Σεπτεμβρη να περιμενουν ακομα οποτε κανε υπομονη με 7/10 θα εισαι στις επομενες παραδοσεις λογικα.

Επεξ/σία από Cariolanoc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Καλά, άλλοι από ότι διαβάζω έχουν παραλάβει με παραγγελία αρχές του 2021. Και ο Κωτσό εξυπηρετεί ακόμα του Οκτωβρίου; 

Ισχύει αυτό που λες. Αλλά κοτσος δέχτηκε πολύ περισσότερες προπαραγγελίες και πάει τρένο... Κακό για εμάς....

Επεξ/σία από Komfri69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cariolanoc είπε

Φιλε μου εχω δει μεχρι και 10-11/10 να εχουν παρει καποιοι αλλα και ατομα απο Σεπτεμβρη να περιμενουν ακομα οποτε κανε υπομονη με 7/10 θα εισαι στις επομενες παραδοσεις λογικα.

Αν θυμάμαι καλά εσύ έχεις παραλάβει;

Τελικά αξίζει όσο λένε; το ανεμιστηρακι δουλεύει σαν τρελό; το νέο update SSD m2 το πήρε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexcas777 είπε

4 Οκτωβρίου είναι ο τελευταίος που χει παραλάβει απ' αυτά που έχω δει εγώ!

Από ποιο κατάστημα? Εγώ είμαι 3/10 και τπτ ακομα

Έχει κανένας ιδέα πότε έρχεται η επόμενη παρτίδα??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Αν θυμάμαι καλά εσύ έχεις παραλάβει;

Τελικά αξίζει όσο λένε; το ανεμιστηρακι δουλεύει σαν τρελό; το νέο update SSD m2 το πήρε; 

Αν ειχα παραλαβει εδω θα ημουν; 😂

Tην εφαγα με ακυρωση παραγγελιας 17/11 απο γερμανο και τωρα περα απο κωτσοβολο 4/12 εχω μπει σε λιστα ενδιαφεροντος πλαισιο μπας και παρω απο εκει ή αν ανοιξει τελικα σε αυτη τη χωρα τιποτα online (που δεν το βλεπω γιατι τις δινουν ολες σε τηλεφωνικες παραγγελιες ή κρατησεις σε καταστηματα επαρχια). Πρεπει να ειμαστε η μοναδικη χωρα στην Ευρωπη που δεν εχει βαλει στοκ online και φευγουν οι κονσολες στα μουλωχτα...

4 λεπτά πριν, ReddingtonBL είπε

Από ποιο κατάστημα? Εγώ είμαι 3/10 και τπτ ακομα

Έχει κανένας ιδέα πότε έρχεται η επόμενη παρτίδα??? 

Γενικα καθε εβδομαδα ερχονται κομματια (εστω και λιγα) αλλα πιο συγκεκριμενα καποιος εδω ανεφερε οτι το sonycenter παρελαβε στοκ αυτες τις μερες και εχω δει να αναφερονται ημερομηνιες 19 & 22. Εχω παρατηρησει οτι οι τελευταιες παρτιδες φτανουν Πεμπτες-Παρασκευες οποτε τις επομενες μερες λογικα θα κυλησει η κατασταση και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Καλά, άλλοι από ότι διαβάζω έχουν παραλάβει με παραγγελία αρχές του 2021. Και ο Κωτσό εξυπηρετεί ακόμα του Οκτωβρίου; 

ποιο κατάστημα έχει παραδώσει παραγγελίες αρχές του έτους?! να μπουμε να παραγγείλουμε και από εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...