Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη πες μου που βρίσκεται το offer να ρίξω μια ματία. Θα προτιμούσα ένα link , ευχαριστώ.

https://digitalpassion.gr/eikona/tileoraseis/4k-ultra-hd-sony-bravia/sony-kd-65xh9077-65-full-array-led-4k-ultra-hd-hdr-asimenio-plaisio-ps5-full-pack/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1969 ευρω? Οχι δυστυχως θα προσπεράσω!!! Είχα μία ελπιδα οτι μεχρι 15 Απριλίου κάτι θα γίνει αλλά μάλλον τίποτα.

Κωτσοβολος παρεγγελια Disk edition 21/11.

Κανένα νεότερο? Το Σάββατο θα πάω απο μαγαζι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Connos1976 είπε

1969 ευρω? Οχι δυστυχως θα προσπεράσω!!! Είχα μία ελπιδα οτι μεχρι 15 Απριλίου κάτι θα γίνει αλλά μάλλον τίποτα.

Κωτσοβολος παρεγγελια Disk edition 21/11.

Κανένα νεότερο? Το Σάββατο θα πάω απο μαγαζι !!!

8/11 disk κώτσος εδώ. Ακόμα τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2021 στις 5:31 ΜΜ, xabos είπε

Μόλις είδα το νήμα.......

Από κωτσόβολο, έγινε εχθές 04/03 η δική μου παραγγελία για το disc edition....

Δεν θέλω ούτε να κάνω πρόβλεψη......μαύρισε η ψυχή με όλα αυτά πού διάβασα....

 

Σήμερα δοκίμασα να κάνω την πρώτη μου απόπειρα για έλεγχο/ ενημερωση παραγγελιας ... ακόμη εξυπηρετούμε Οκτώβριο , ήταν η απάντηση. 
 

Μετα θυμήθηκα ότι είχα κάνει παραγγελία την ίδια μέρα και στο κατάστημα του Γερμανού ...

Ειστε 6ος στην σειρά παραλαβής κύριε .... με την παραλαβή Απριλίου , μάλλον θα εξυπηρετηθείτε. 
Για δες πού είχαν δίκιο κάποιοι εδώ μέσα, που φώναζαν να δούμε και εναλλακτικές λύσεις..


 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, xabos είπε

Σήμερα δοκίμασα να κάνω την πρώτη μου απόπειρα για έλεγχο/ ενημερωση παραγγελιας ... ακόμη εξυπηρετούμε Οκτώβριο , ήταν η απάντηση. 
 

Μετα θυμήθηκα ότι είχα κάνει παραγγελία την ίδια μέρα και στο κατάστημα του Γερμανού ...

Ειστε 6ος στην σειρά παραλαβής κύριε .... με την παραλαβή Απριλίου , μάλλον θα εξυπηρετηθείτε. 
Για δες πού είχαν δίκιο κάποιοι εδώ μέσα, που φώναζαν να δούμε και εναλλακτικές λύσεις..


 

Ξερεις ποτε αναμενεται παραλαβη?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://digitalpassion.gr/eikona/tileoraseis/4k-ultra-hd-sony-bravia/sony-kd-65xh9077-65-full-array-led-4k-ultra-hd-hdr-asimenio-plaisio-ps5-full-pack

Υπήρχε ένα πακέτο με την 55ρα.οταν κάλεσα δεν υπήρχε στο site τους και μου είπαν ότι έληξε.κανε μια δοκιμή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεραμίδα παίδες!Πηρα πριν λίγο Sony Center,golden hall να δω μήπως άνοιξε καμία να χωθώ και μου λέει ο υπάλληλος ότι δεν θα έχουν κονσόλες μέχρι τον Ιούλιο.

Δηλαδή του λέω αυτοί που μπηκανε σε λίστα πριν λίγο καιρό που ανοιξανε,θα φτάσουν μπορεί και το καλοκαίρι;Και μου λέει ότι στέλνει πολύ λίγα κομμάτια η Sony και από Ιούλιο θα μπορέσουν πάλι για παραγγελίες...

  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, 26ska είπε

Κεραμίδα παίδες!Πηρα πριν λίγο Sony Center,golden hall να δω μήπως άνοιξε καμία να χωθώ και μου λέει ο υπάλληλος ότι δεν θα έχουν κονσόλες μέχρι τον Ιούλιο.

Δηλαδή του λέω αυτοί που μπηκανε σε λίστα πριν λίγο καιρό που ανοιξανε,θα φτάσουν μπορεί και το καλοκαίρι;Και μου λέει ότι στέλνει πολύ λίγα κομμάτια η Sony και από Ιούλιο θα μπορέσουν πάλι για παραγγελίες...

Το καθε καταστημα λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι λεω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, 26ska είπε

Κεραμίδα παίδες!Πηρα πριν λίγο Sony Center,golden hall να δω μήπως άνοιξε καμία να χωθώ και μου λέει ο υπάλληλος ότι δεν θα έχουν κονσόλες μέχρι τον Ιούλιο.

Δηλαδή του λέω αυτοί που μπηκανε σε λίστα πριν λίγο καιρό που ανοιξανε,θα φτάσουν μπορεί και το καλοκαίρι;Και μου λέει ότι στέλνει πολύ λίγα κομμάτια η Sony και από Ιούλιο θα μπορέσουν πάλι για παραγγελίες...

Νομιζω οτι ετσι εχουν τα πραγματα.

Στις 1/4/2021 στις 5:12 ΜΜ, Sanshiro_Ugata είπε

Απλα μπαινω για να μοιραστω μια πληροφορια που μου εδωσε καταστηματαρχης vodafone. Για νεες παραγγελιες πλεον περιμενουν απο Ιουνιο, μετα απο σχετικο Meeting που εγινε μεσα Μαρτιου. Δε ξερω κατα ποσο αυτο ειναι γενικο και πιανει και αλλες αλυσιδες αλλα ο ανθρωπος ειναι ενας εξαιρετικος επαγγελματιας και δε νομιζω οτι λεει μουφες τουλαχιστον οσον αφορα vodafone.

καλυτερα ετσι, να εχουμε και μια εικονα εστω στο περιπου, για να κοβεται και ο αερας στους αεριτζηδες.

Επεξ/σία από Sanshiro_Ugata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sanshiro_Ugata είπε

Νομιζω οτι ετσι εχουν τα πραγματα.

καλυτερα ετσι, να εχουμε και μια εικονα εστω στο περιπου, για να κοβεται και ο αερας στους αεριτζηδες.

Άμα φτάσουμε Ιουλιο να μπορέσουμε να μπούμε σε καμία λίστα και παραλάβουμε τον Αύγουστο,καλά κρασιά!

Απαράδεκτη μου φαίνεται η Sony.Δεν είναι δυνατόν να περιμένεις τόσο πολύ καιρό για να μπορέσεις να αγοράσεις την κονσόλα.Εγω έχω ξενερώσει απίστευτα με αυτά που μου είπε ο υπάλληλος.Πηρα τηλεόραση,σενιαριστηκα και θα περιμένω να πάρω ps5 τέλη καλοκαιριού και αν προλάβω να μπω σε λίστα;

Δηλαδή στα ράφια έτσι όπως πάει θα τα δούμε ένα χρόνο μετά στα Χριστούγεννα κοντά.Απαραδεκτη.Εγω σκέφτομαι να πάω σε Xbox series X,που θα είναι πιο σύντομα διαθεσιμο και για ps5 βλέπουμε αργότερα,αν μας κάνει τη χάρη η Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Πάντως μέχρι τώρα μου είναι αδιάφορο το ps5. 

Καλα έτσι έλεγα και εγώ. Οταν παίξεις παιχνίδια στα 60FPS νομίζεις οτι ειναι άλλο game σε σχεση με το ps4. Π.χ. το division 2 ειναι σαν άλλο παιχνίδι και σε κίνηση και σε χρόνους φορτώματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Πάντως μέχρι τώρα μου είναι αδιάφορο το ps5. 

Το πρώτο πλήγμα ξεκινάει τον ιούνιο που βγαίνει το ratchet and clank rift apart...

Καταλαβαινω το να θες να παρεις μια καινουργια κονσολα , αλλα στην προκειμενη περιπτωση η νεα γενια λογω τον ειδικων περιστασεων δεν δικαολογει προς το παρον μια συντομη αγορα (καθαρα και μονο απο αποψη παιχνιδιων νεας γενιας). Αν οι ιδιοι δεν βιαζονται να προχωρησουν, για τον οποιο λογο, το ιδιο πρεπει να ισχυει και για τους αγοραστες. Αργα η γρηγορα θα εξομαλυνθει η κατασταση και οταν πια θα υπαρχει σοβαρος λογος αγορας θα υπαρχει και το αναλογο αποθεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, adreas13122 είπε

Το καθε καταστημα λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι λεω εγω

Μακάρι κάποιο άλλο να έχει καλύτερη ακρη,αλλά δεν νομίζω περισσότερο από το Sony center.

Ο μόνος τρόπος να πάρεις ps5 είναι να πάρεις από κει το πακέτο με την τηλεόραση μαζί,μόνο έτσι σου δίνουν ps5 και είναι και ετοιμοπαραδοτο.Προσπαθησα να τον δελεασω με πέρα από την αγορά της κονσόλας με περιφερειακά και games που θα έφτανε κοντά χιλιαρικο,μπας και μου το δώσει,αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...