Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, metallica 13 είπε

Έρχονται όντως τέλος της εβδομάδας κονσόλες μόλις μιλησα με sony center! 

Μίλησα πριν 10 λεπτά με Sony Center για παραγγελία Φλεβάρη, και κατα λέξη μου είπαν "Ξέρουμε για παραλαβή αρχές Ιούνη αλλά και αυτή πάντα μπορεί να μην έρθει." . Το αφήνω στην κρίση σας.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, rinzler3798 είπε

Μίλησα πριν 10 λεπτά με Sony Center για παραγγελία Φλεβάρη, και κατα λέξη μου είπαν "Ξέρουμε για παραλαβή αρχές Ιούνη αλλά και αυτή πάντα μπορεί να μην έρθει." . Το αφήνω στην κρίση σας.

 

Εμενα μου ειπαν οτι θα ειναι πολυ λιγα παλι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Spyraras είπε

Τι λέτε ρε

Το public και ο Κωτσος έχουν τα χρήματα, όχι η Sony. 

Για ολο αυτό φταίνε οι ελληνικές αλυσίδες, η sony και η microsoft λοτε δεν σου έταξαν κονσόλα ή ακριβές αριθμό κονσολών 

Μην λεμε οτι θελουμε,το προβλημα ειναι παγκοσμιο,δεν φταινε ουτε οι αλυσιδες αλλα ουτε και οι κατασκευαστες.Η ζητηση ειναι τεραστια και η παραγωγη μικρη λογω ελλειψης εξαρτηματων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vgls35 είπε

Μην λεμε οτι θελουμε,το προβλημα ειναι παγκοσμιο,δεν φταινε ουτε οι αλυσιδες αλλα ουτε και οι κατασκευαστες.Η ζητηση ειναι τεραστια και η παραγωγη μικρη λογω ελλειψης εξαρτηματων.

Εαν η παραγωγή είναι μειωμένη και δεν έρχονται κομμάτια, βαλε σαν αλυσίδα όριο στις παραγγελίες. Δεν φταίει ο κατασκευαστής αν ο κωτσος έπαιρνε άπειρες παραγγελίες ενώ δεν ήξερε διαθέσιμο στοκ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, rinzler3798 είπε

Μίλησα πριν 10 λεπτά με Sony Center για παραγγελία Φλεβάρη, και κατα λέξη μου είπαν "Ξέρουμε για παραλαβή αρχές Ιούνη αλλά και αυτή πάντα μπορεί να μην έρθει." . Το αφήνω στην κρίση σας.

 

Τι γίνεται ρε παιδιά... Στον καθένα λένε και κάτι διαφορετικο..Κουρασε πάρα πολύ η όλη κατάσταση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Spyraras είπε

Εαν η παραγωγή είναι μειωμένη και δεν έρχονται κομμάτια, βαλε σαν αλυσίδα όριο στις παραγγελίες. Δεν φταίει ο κατασκευαστής αν ο κωτσος έπαιρνε άπειρες παραγγελίες ενώ δεν ήξερε διαθέσιμο στοκ

Μα δεν θα άλλαζε κάτι αν δεν παίρνανε παραγγελίες .ούτε είναι κατασκευαστές τα καταστήματα να γνωρίσουν ότι θα υπάρξει έλλειψη των τσιπ.Εκαναν ότι κάνουν πάντα σε διάθεση νέας κονσόλας . Και με το ps4 πάλι είχαν πολλές προπαραγγελειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vgls35 είπε

Μα δεν θα άλλαζε κάτι αν δεν παίρνανε παραγγελίες .ούτε είναι κατασκευαστές τα καταστήματα να γνωρίσουν ότι θα υπάρξει έλλειψη των τσιπ.Εκαναν ότι κάνουν πάντα σε διάθεση νέας κονσόλας . Και με το ps4 πάλι είχαν πολλές προπαραγγελειες.

θα αλλαζε αδερφε. Δεν θα ειχε δεσμευσει τα χρηματα μας και δεν θα μας δουλευε. Πλακα κανεις τωρα ετσι; οταν ολοι ειχαν κλεισει τις προπαραγγελιες ο κωτσος τις ειχε ανοιχτες και σ λεγε στο τηλεφωνο οτι αν προπληρωσεις και ολο το ποσο θα το εχεις συντομα ενω ηξερε πολυ καλα οτι το προιον θα ειναι σε ελλειψη. Ετσι μαζεψε ολες τις παραγγελιες και μετα σ λεει αρλουμπες. Ελατε λιγο στα συγκαλα σας. Εδωσα τηλεφωνικη παραγγελια στις 16-11 με την ιδια μερα πληρωμη ολο το ποσο γτ μ ειπε στο τηλεφωνο οτι αν το πληρωσω θα το εχω συντομα "σιγουρα πριν τα χριστουγεννα απο οτι βλεπω εισαι σε πολυ καλη θεση στη λιστα" επι λεξη. Αν ειμασταν σε εξωτερικο θα τους ειχαν κοψει τον κωλο αλλα ας ευχαριστουν το θεο που ζουμε στη χαβουζα. Μολις εκπληρωσουν την παραγγελια ουτε απεξω. 

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsibosp είπε

θα αλλαζε αδερφε. Δεν θα ειχε δεσμευσει τα χρηματα μας και δεν θα μας δουλευε. Πλακα κανεις τωρα ετσι; οταν ολοι ειχαν κλεισει τις προπαραγγελιες ο κωτσος τις ειχε ανοιχτες και σ λεγε στο τηλεφωνο οτι αν προπληρωσεις και ολο το ποσο θα το εχεις συντομα ενω ηξερε πολυ καλα οτι το προιον θα ειναι σε ελλειψη. Ετσι μαζεψε ολες τις παραγγελιες και μετα σ λεει αρλουμπες. Ελατε λιγο στα συγκαλα σας. Εδωσα τηλεφωνικη παραγγελια στις 16-11 με την ιδια μερα πληρωμη ολο το ποσο γτ μ ειπε στο τηλεφωνο οτι αν το πληρωσω θα το εχω συντομα "σιγουρα πριν τα χριστουγεννα απο οτι βλεπω εισαι σε πολυ καλη θεση στη λιστα" επι λεξη. Αν ειμασταν σε εξωτερικο θα τους ειχαν κοψει τον κωλο αλλα ας ευχαριστουν το θεο που ζουμε στη χαβουζα. Μολις εκπληρωσουν την παραγγελια ουτε απεξω. 

Πες τα αυτονοητα γιατι δεν καταλαβαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsibosp είπε

θα αλλαζε αδερφε. Δεν θα ειχε δεσμευσει τα χρηματα μας και δεν θα μας δουλευε. Πλακα κανεις τωρα ετσι; οταν ολοι ειχαν κλεισει τις προπαραγγελιες ο κωτσος τις ειχε ανοιχτες και σ λεγε στο τηλεφωνο οτι αν προπληρωσεις και ολο το ποσο θα το εχεις συντομα ενω ηξερε πολυ καλα οτι το προιον θα ειναι σε ελλειψη. Ετσι μαζεψε ολες τις παραγγελιες και μετα σ λεει αρλουμπες. Ελατε λιγο στα συγκαλα σας. Εδωσα τηλεφωνικη παραγγελια στις 16-11 με την ιδια μερα πληρωμη ολο το ποσο γτ μ ειπε στο τηλεφωνο οτι αν το πληρωσω θα το εχω συντομα "σιγουρα πριν τα χριστουγεννα απο οτι βλεπω εισαι σε πολυ καλη θεση στη λιστα" επι λεξη. Αν ειμασταν σε εξωτερικο θα τους ειχαν κοψει τον κωλο αλλα ας ευχαριστουν το θεο που ζουμε στη χαβουζα. Μολις εκπληρωσουν την παραγγελια ουτε απεξω. 

Τα χρήματα εφόσον δεν ήταν τυπικοί τα ζήτησες πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, kundi είπε

29/10 public disk με καλέσανε σήμερα , παραλαμβάνουν στις αποθήκες αύριο , και την επόμενη εβδομάδα θα παραλάβω 

Δηλαδη σου εχει εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης στο site τους; Γιατι εγω που ειμαι 27/10, ακομα σε εκτεταμενη αναζητηση με εχουν. Disk κι εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Giannis-kun είπε

Δηλαδη σου εχει εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης στο site τους; Γιατι εγω που ειμαι 27/10, ακομα σε εκτεταμενη αναζητηση με εχουν. Disk κι εγω

όχι δεν έχει φίλε τίποτα εκτεταμένη γράφει , ακόμα , πριν μέρες όταν πήρα τηλ στον αυτόματα τηλεφωνητή με τον αριθμό παραγγελίας μου έλεγε σε συλλογή ,,,,εν το σίτε τπτ. και σήμερα με καλέσανε ,

 

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...